От обич към разочарование
Здравейте, имам нужда от съвет. С вече бившата ми приятелка се развива следната ситуация, последните 3 пъти когато се видяхме винаги се прибирах разочарован, защото тя не се държи никак добре, казвам й нещо, опитвам се да й обясня какво ме боли и какъв ми е проблема и тя ме прекъсва през 5 секунди и се държи като пълен задник пътувам с автобус до друг град за да я видя и когато стигна винаги я чакам и тя после бърза да си ходи, а аз съм путувал 1 час, за да дойда да я видя и съм чакал още толкова, за да дойде, а тя се държи като лайно с мен. И така, последния път, без да се замисля, когато си тръгнахме от срещата, просто й изпратих съобщение, че се разделям с нея, защото тя изобщо не се държи добре. При което тя започна да ми се извинява, казвайки, че съжалява, а аз й казах, че ще й дам втори шанс, ако подобри отношението си към мен, защото аз съм мил, внимавам с нея и тя се държи като истинско лайно напоследък, прави глупави и неуместни шеги и не ме слуша, когато говоря. При което й казах, че мога да й дам втори шанс, тя каза, че вече съм взел решение и че не ми пукало за нея, при което тя прехвърли вината на мен и ме премахна от всяка социална мрежа и след 3 часа ме деблокира отвсякъде и ми изпрати съобщение, че има нужда от време да помисли, че просто иска да сме приятели засега, независимо колко много ме обича, на което й казах, че не мисля, че това ще реши проблема и че в всяка връзка има възходи и падения и вместо да преминаваме към други отношения, нека работим заедно, за да разрешим проблема, който имаме, защото проблема реално идва от нея и нейното поведение и тогава тя ми каза, че не може да преживее това, докато сме били заедно и да съм се радвал, че не ме е зарязала напълно - тя ме обвинява, когато вината е нейна, а не моя, това е чиста манипулация... в този момент признавам, че ми писна малко и казах да си вземем дълга почивка и за двамата. След което тя писа на един мой приятел, че никога не ме е обичала и дори изобщо не ме е харесвала. Изобщо не съм бил в нейната класа, бил съм грозен квазимодо с изкривено лице. А аз правих такива подаръци от сърце за това момиче, подарявах й цветя, написах й поема, писах й писма, всеки път, когато се виждахме, носех й бял шоколад, когато беше в цикъл й носех нещо, за да се почувства по-добре, грижих се за нея, стоях цяла нощ с нея когато я болеше и я подкрепях и се стараех да й помогна да се почувства по-добре, нарисувах я и това щеше да е най-големия ми подарък, защото аз съм художник и вложих много време в това да я нарисувам, но този подарък не го дадох - разбирате ли направих всичко за нея, а тя казва, че никога ме е харесвала и че не съм бил в нейната лига и че съм бил грозен квазимодо с изкривено лице... Това не знам как да го разбера, каква поука трябва да науча от цялата тази ситуация? Търся какъв беше смисълът от всичко това, което направих за нея, а тя казва, че дори не ме харесвала - чувствам се много използван. Можете ли да ми кажете какво е вашето мнение по въпроса и какъв точно урок трябва да извлека от тази връзка? (това беше първата ми връзка)

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   най-доброто, което може да направиш за себе си, е да продължиш живота си напред. Не се занимавай. Няма смисъл.

2.   Изводът е да не се занимаваш с хора от друг град, които не ти обръщат внимание...
За такива връзки от разстояние те съветвам да излезете няколко пъти заедно и после да заживеете съвместно, ако имате желание да пробвате, или ако нямате тази възможност - да я минеш няколко пъти, като не се вкарваш във филма, че сте наистина заедно.
По-добре си хвани приятелка, с която да се виждате редовно, без да се налага да пътуваш часове...

3.   Съберете се и не съсипвайте животите на други хора. И двамата не сте в час.

4.   Съвета е да си намериш друга и да отделиш цялото си време там, а не за някой, който не те заслужава. Ако човек сам не се уважава, кой да го??? Имай самоуважение и я разкарай.

5.   На колко години си и от колко време си с нея? Приличаш ми на пълен инфантил. Обвиняваш нея за собствената си глупост. Давал си и някакви неща, писал си, рисувал си, тя ли те караше това? Правил си го заради себе си в крайна сметка, за да спечелиш добро отношение към теб. Като не ти се получило, мрънкаш. Приключил си историята, ок, продължаваш напред и толкова. Урокът е да не даваш и да не се опитваш да спечелиш харесване и любов с шоколади, подаръци и пр. материални неща, а после да мрънкаш. Жалък си така. Едно цвете понякога говори достатъчно, ако жената те харесва и може да го оцени. И запомни- никой не може да те използва, ако ти не му го позволиш.

6.   Бих казъл че е емоционално нестабилна. Тя си повишава самочувствието чрез унижаване самочувствието на другия. Това се дължи на неувереност в себе си. Ако искаш цял живот да си й изтривалка, продължавай.
Иначе съвета ми е да я оставиш. Просто й дай картината, за да се отървеш от нея и да я забравиш.
М54

7.   Изводът е: да не влагаш всичко от себе си, когато не си срещнал Жената! И изобщо да не започваш такива отношения!

Търси си жена със сходни на твоите възгледи, цели, виждания. И търси сериозна жена за създаване на семейство!

8.   Губиш си времето и енергията. Вече си План Б- резервен вариант. Това с "приятелството" е да не я разнасяш каква потна душичка е.

9.   Ами добре си се усетил че не е читав човек и че те манипулира.
Всичко, което прави и казва от тук нататък е продиктувано от нараненото й его. Тя те е виждала като по-ниска класа от нея и ти си я зарязал, което е огромен удар - някой по-долен от теб да те зареже... Та ще върти и сучи нещата до момента в който направи така че тя да те зареже, унижи или нещо такова с което да излезе отгоре и да си излекува егото.
Приятелството, в най-добрия случай е в полза само за нея. Не се връзвай. Ако имаш нещо да си изясняваш - говорете. Но ако ще й угаждаш на желанието да не е сама - зарязвай. Ще бъдете приятели докато не си намери друг, с който ще ти натрие носа.
Не е за теб, жените рядко си вземат поука, особено ако има кой да им угажда. Ако те харесва, ще се държи добре с теб, повярвай. Моя съвет е - просто прекрати всичко, за да не си навлечеш допълнителни неволи. Вашето никога не е било взаимно.