Заслужава ли си?
Здравейте,
Запознах се преди време случайно с едно момче, аз поне усетих химията между нас на момента, не след дълго започнахме да излизаме, да спим заедно, както и да си говорим с часове. И двамата бяхме в период, в който бяхме объркани в животите си, и без да си слагаме гласно етекет на взаимоотношенията ни, те просто си вървяха като "приятели с привилегии".
Това продължи около година, докато не започна да ми пише всеки ден, и аз се усетих, че привиквам с него и започвам да изпитвам чувства. За да се предпазя спрях да го търся, след известно време и той мен, може би донякъде заради пасивността ми.
Замина в друг град. Започна отново да ми пише често и иска като се върне да се видим
Когато съм се опитвала някак си на шега и без да е натоварващ разговорът ни да му намекна, че изпитвам чувства към него, той не ми е отвръщал, а е казвал примерно "че си изкарваме много добре".
Понеже съм реалист, но когато човек е влюбен става много наивен, се чудих заслужава ли си изобщо да се срещна отново с този човек, чудя се защо му е на един мъж ако иска само физически контакт да те търси и без него, но в същото време по никакъв начин да не е изразил чувствата си, а смятам, че е имал много възможности за това, ако е имал желанието.

Коментари

1.   Не. За него си лесно разтоварване, ако закъса. Не се унижавай повече.

2.   Бе вие днешните сте големи химици и все изпитвате някаква химия, ама се чудя тъпи ли сте просто или ви е заложено да се самосаботирате, сякаш изпитвате по-голямо удовлетворение да знаете че другия се мъчи, нищо че и вие го правите така успешно.
Навремето като ни харесваше някой просто си го изживявахме без много много въпроси, примки, схеми, сценарии. Това че тия хиляди въпроси са ти в главата не е добре, няма я тая чистота на отношенията, няма го доверието, ама не заради него, а сякаш сте увредени фабрично или от глупост, уж сте много умни.
Така който и да срещнеш няма да ти върже, все ще има нещо да тв дразни. Тия въпроси дето си ги задаваш от страх да не се прецакаш, да не си нараниш егото стават навик, после ще е трудно да не казвам невъзможно за някакви чисти отношения.

3.   Не знам на колко години си, но не мога да разбера хора като вас. От началото на историята бих си помислила, че сте гаджета. Защо се отдръпваш от човек, когото харесваш като приятелство, секс и всичко... Кактв мъж чакаш, за да имаш "връзка"
Ж37

4.   Много просто - не се е убедил че ти имаш чувства към него! Напротив, постоянно показваш че си играеш с него! Замисли се ако си сериозна с него

5.   След като си имала чувства, ти си проявявала пасивност. Защо си спряла да го търсиш, от какво си искала да се предпазиш?

6.   От авторката: Благодаря ви за мненията, на 19 съм и съм имала само една продължителна и токсична връзка, може би затова бях по-предпазлива. Мненията ви ми помогнаха :)

7.   "Изкарваме си много добре"- спи с теб, защото не му се плаща. Удобна си, защото си навита и не искаш нищо. Подарявал ли ти е някога нещо? Не, нали? Някои мъже ей така си държат такива наивници за облагите под формата на постоянен секс и внимание. Питат ли го- връзка няма. Не ти е бил верен сто процента. Просто ти си номер 1 в харема. Отношения само за изгода. Редовен секс и внимание.
Като си се отдръпнала и той е спрял. Търсел те е, за да не те грабне друг и да имитира емоции. Просто е намерил друга залъгалка. Сега пак те тормози, защото е криза на любовния
фронт, суша е и няма коя женска да го възхвалява.

8.   Грешката ти е, че си се намърдала в приятели с привилегии. Доброволно си влязла в ролята на средство за наслада. Че и година. Затова още през първите месеци се обсъжда какви сте и ще имате ли връзка или не. Научил те е, че си лесна и слаба.

9.   От авторката отново: не смятам, че съм лесна, щом съм имала само една връзка преди това. Започнахме такива отношения, защото и мен ми устройваше в началото, докато не бях готова отново за връзка и той беше човекът до мен, може би заради това съм се заблудила и съм се привързала към него точно. Че съм била наивна, съм била
Благодаря все пак за мненията, някой от тях ми отвориха очите, все пак с тази цел писах :)

10.   Ти можеш да не смяташ, но той какво да смята? И как само с една връзка до момента се хвърли на привилегиите? Нали се сещаш, че мъжете това го обичат най много. И, както вече писаха- вероятно си има и други закачки.

11.   Авторке, лесна, защото нищо не искаш. Тук няма значение бройките, нищо не изискваш, нямаш критерии. Лесна мишена, защото си била ранима. Лесна мишена за използвачи.
Ако тоя мъж искаше връзка, щеше хиляди пъти да разбереш досега. Щеше да е повдигнал въпроса хиляди пъти. Щеше да те ухажва, не само да спи с тебе и да ти пише.
Изкарвате си добре= не иска връзка и няма чувства, различни от нагон.

12.   Това да ти е за урок - ако кажеш на един мъж, че нямало химия и искаш да сте само приятели - заминаваш в графата "само за секс" и после е много трудно да излезеш от там.