Как да стана психопат в моя живот
Изключително емоционална съм и имам супер лабилна психика. Най-малката обида, разочарование, неуспех, несроделени чувства ме изкарват извън контрол. Постоянно плача за някакви големи глупости и аз го осъзнавам, но въпреки това ми се реве. От всичко в себе си най-мразя това, че съм свръх емоционална. Искам да бъда в моя живот като психопат - да не изпитвам никакви емоции, като положителни, така и негативни (но не искам да бъда психопат към другите, защото съм добър човек). Просто мечтата ми е да премахна тези емоции от мен. Благодаря на всички, които ще ме посъветват.

Коментари

1.   Психопатите изпитват емоции, не съжаляват другите, но себе си-да.

2.   Потърси по-добре помощ от професионален психолог...

3.   В неподходяща среда си, щом имаш кофти емоции, смени я.

4.   Разбирам те. Горе-долу и аз съм така. Всеки неуспех го преживявам и страдам. Всяка по-остра дума помня, дори неща от детството ми преживявам отново. Може би, аз съм по-зле, защото не плача, а сдържам емоциите си. Затварям се в себе си, а привидно съм весела и ще помислиш че нямам никакви грижи. Не се знае моето в какво ще избие. Трябва да даваме воля на емоциите си, така съм чела. По-добре не се променяй. Няма нищо срамно и грешно в това да плачеш. Ето, латиносите и те са много емоционални. Гледам разни бразилски риалита, и шоу програми защото уча португалски. Та там не им пука за тази им свръх емоционалност. Когато им се плаче -плачат, никой не го мисли толкова. Тук на Балканите по-скоро сме студени, темерут хора. И затова се смята за странно когато някой не крие сълзите си.

5.   Няма как да си психопат и да си добър човек. Или едното или другото. Емоциите са съвсем естествено нещо. Животът е низ от падение и възход.
Много съм страдала заради несполучливи отношения и точно, когато мислех, че съм си изключила любовното копче се появи Той. Съпругът ми. :) Направихме си бебе, това са пък най-страхотните емоции. :)

Недей, изпитай всичко!

6.   Просто се приеми каквато си. Вникни дълбоко в себе си, разбери защо и какво те кара да се чувстваш така. Намери покой и спокойствие в това, което си. Чети книги за личностно и емоционално развитие, научи се да контролираш доколкото е възможно емоциите си. Няма нищо лошо в това да показваш емоции - аз също съм такава. Жена съм, пък и зодия Рак. Смятай. Но ми отне доста време и усилия да се приема и да се опозная като човек, като психика, чувства и прочее. Когато навлизаш в отношения с друг човек се учи да бъдеш здраво стъпила на земята. Когато имаш нужда да изразиш емоции, нека не е избухване и безпричинно вдигане на урагани. Седни и говори. Дори със себе си. Когато откриеш своя човек ще видиш, че когато те разбират и ти започваш да искаш да се разбираш себе си, но и другия. Започваш да се изграждаш правилно за себе си.
Преди бях точно така и понеже хората, с които бях не разбираха мен и чувствата ми, бях избухлива, плачлива, нещо като излезе извън моя контрол ставах токсична, напрягах себе си, но и тях. И се въртях в един кръг. Позволих си и си дадох своето време да осъзная какво в живота ми ме е накарало да стана това, което съм. Какви са ми плюсовете и минусите. И когато срещнах приятеля си, разбрах какво е да градиш връзка и паралелно с това да изграждаш себе си. Въпреки, че е по-голям от мен, в момента той се учи на емоционална интелигентност от мен. Преди това не е бил човек, който вниква в реакциите на жените до себе си, считал ги е за ненужни изблици, които нарушават хармонията. Откакто е с мен, аз пък се уча на това да изразявам правилно емоциите си, да мога да изразя кога и защо и какво чувствам. Той от своя страна сяда, замисля се и говори с мен. Разбрал е, че не съм от хората, които ще вдигнат скандал, защото просто са криви. Това не е оправдание. Знае, че щом имам някакви притеснения и спад в настроението, има истинска причина и ако иска да продължи с мен ще трябва да я обсъди и да вложи и той усилия, не само аз, за разрешаването на проблема.

Обичай се и теб ще те обичат.
Това е, което успях да постигна за себе си в последните две години, в които минах през доста разочарования, но и се накарах да се ‘хвърля’ в травмите си, за да мога да ги разгледам и преосмисля, за да не са ми пречка в живота повече. Със сигурност още ще се изграждам, но харесвам напредъка си.
Примерът, който ти дадох не е само за партньор, но и в семейни отношения и приятелства.

7.   Психопатите имат разлика в амигдалата от "нормалните" хора, сиреч частта от мозъка, отговорна за емоциите. За твое огромно "съжаление" няма как да станеш психопат, но може да четеш литература и да се информираш за емоционалната интелигентност, как да контролираш и регулираш емоциите, а не те да контролират теб.

8.   Потърси психиатър.

9.   "Свръхчувствителни хора" - има такава книга и има такива хора, ти си от тях. Не гледаш повърхностно на нещата, затова става така, не мислиш достатъчно за себе си, а все гледаш да не обидиш някого, мислиш как ще отразят действията ти върху хората около теб, и т. н.
И аз бях такъв, и не беше добре положението. Сега, след като съм работил години върху себе си, нещата почнаха да се пооправят. Психопат няма как да станеш. Напълно равнодушна към всичко съща няма как.
Да речем спри да гледаш новини и да се вълнуваш от проблеми, върху които не можеш да влияеш. Не се старай да правиш планове и да контролираш нещата. Ако нещо не стане по плана ти, приеми, че е нормално. Ей такива неща на първо време. Приеми, че проблемите на другите не са твоя работа, не можеш да ги решиш и няма какво да ги мислиш.
Поставяй си някакви цели, да научиш нещо ново, да овладееш някакво умение. Постоянно си ги обновявай целите.
Психиатъра също не е лошо решение, има лекарства, които потискат емоционалността, стимулират производството на серотонин в мозъка. Имат странични ефекти, минава известно време, докато се появи резултата, но полза ще има.

10.   Номер 9, благодаря ти, аз също имам проблемът "свръх чувствителност", само да чета, че има хора, които са като мен и са го овладели ми вдъхва нажедна.

12.   Номер 9 наистина добри съвети. Плюс тези неща от номер 9 можеш да почнеш и йога, медитация, коремно дишане, майдфулнес - правих тези практики в продължение на 1-2 години и започнах да усещам ефекта - станах по-спокоен и не се гневях за щяло и нещяло.
Че преди като се ядосах виках и чупех, карах се с много хора - и жена ми видя ефекта и почна да ги прави и тя. Просто промяната в личността става бавно, но не се отказвай.
Разбира се и психолозите са вариант, аз лично не съм ходил, но имам такъв приятел - даваше ми книги да чета - за да знам как да се справя с емоционалната си лабилност, тревожността и гнева.

13.   А забравих да добавя - освен йога, медитацията и дълбокото коремно дишане, допълнителен вариант е някакви билки. Много по-добри са от хапчетата, не правят зависимост и са безвредни. Разбира се действат по-бавно и по-слабо от хапчетата.
Добри билки са -жълт кантарион, също и Страшниче - една позната я пи по схема и беше много доволна.

14.   Аз също съм такъв, но се постарах да се науча да не се вживявам толкова за неща, които не мога променя! А тези, които мога - правя всичко, което зависи от мен, за да ги променя.

Но мога да кажа следното:

НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ЙОГА и подобни простотии! - това са демонски неща!

На мен ми помогна да се променя това, че достигнах до Бога!
Повярвах от цялата си душа в Него и се въцъркових в православната църква.

И сега съм много добре, защото като имам подобен проблем - възлагам грижите си на Бога и се уповавам на Него!

Така, че моят съвет е да се обърнеш към Бога, да повярваш в Него от цялата си душа и сърце и да се въцърковиш в православната църква!