Алкохол, пиене, взаимоотношения
Напоследък излизам с една жена от малко време. Аз от години почти не пия алкохол, много рядко го правя. Досега все си мислих, че жените това ще го оценят, но изглежда, че не е така. Сегашната жена, с която излизам, не е щастлива от това, че почти не пия, намира го за скучно явно. Искала да пие с някой 1-2-3 чаши вино уикенда. Бившата ми ме критикуваше за това, че не пия. Друга жена, с която излязох на няколко срещи преди месеци, също не беше доволна, че не пия и сме на ресторант, а не взимам вино.

Това нормално ли е? Уж жените постоянно се оплакват от алкохолици, насилници, грубияни. Дори реват като мъжете им започнат да пият малко по-редовно. А сега вече редовно получавам недоволство от това, че не пия алкохол. За сведение, на 31 години съм.

Коментари

1.   Пиенето на вино не те прави алкохолик. Не е казано да поглъщаш литри, а поне една чаша. Това не е битов алкохолизъм. Това е да споделиш чаша с някого. Ако и бира не пиеш лятото, какъв мъж си? На маса сокче ли пиеш, безалкохолно? Поне 50-100 грама не пиеш ли нещо? На 31 си, а не на 10. Една чаша червено или бяло вино 2 пъти в месеца няма да те събори. Отделен е въпросът колко качествено е виното по заведенията.

2.   А да бе - сега да пиеш насила заради някакви кухи лейки.
Ми като им се пие да пият те, защо да те карат тебе? Да ходят с приятелки да пият.
Аз лично пия от време на време, но по барове с приятели.
С жена ми не ми е интересно да пия. Тя си излиза по дискотеки понякога да пие с приятелки.
Много не ги мисли защо и какво искат жените, защото и те не знаят. Но повечето жени не харесват мухльоовци дето им ходят по свирката прекалено -казваш не ми се пие и точка, като искаш някой дето порка намери си друг и така.

3.   А ако следващата ти каже че иска да се хвърлиш от някъде и това ли ще посушаш? Изобщо забелязвам в поредна тема, някакви отявлени кретени, не мислещи, с които жените си правят каквото искат и вие даже не разбирате.
После защо тия като мен имат по 20 обожателки.

4.   Не се влияй от това!

Истинският мъж прави каквото трябва! А не каквото му нареждат!

Така, че бъди себе си! Като не ти се пие - НЯМА ДА ПИЕШ!
Не си длъжен да пиеш!
Те ще се съобразяват с теб!

5.   Авторе, няма угодия.
И аз като пиех, жена ми се зверише защо пия, като спрях- що не пия. Като бях дебел- недоволна, като отслабнах и стегнах снага- много съм ходил на тренировки.
Аз като пийна вечер 2 чаши вино, сутринта се събуждам уморен.
Пичове, правете каквото считате че е добре за вас. Най- вече си гледайте здравето- не пийте, не пушете, спортувайте, развивайте кариера. С жените не се съобразявайте- не 1 или 2ма са завлекли в пропаста.

6.   „Бъди себе си и правилните хора ще те харесват такъв, какъвто си“, казват. А защо ти трябва да се променяш и да почваш да пиеш, а не да повлияеш положително на момичето и то да спре да пие?

7.   Така е нашата Ганка, предпочита си нейния Ганьо всяка вечер с ракийката, после биричката, да му направи една салатка, да я командори, да я псува, после пък после може един бойчец да й тегли, зависи от настроението.

8.   Това че не пиеш не те прави нито добър човек, нито е критерии за това дали ставаш за връзка. Не искаме алкохолици - такива на които не им пука какво пият, само да има пиячка. Един аперетив в събота не е проблем. А да седиш като срамежлива госпожица, другите да вдигат наздравици, а ти да кръстиш ръце е странно. Чаша вино вечер дори е полезно, уискито пък е полезно за сърцето. Та има разлика между човек пиещ чашка преди вечеря, за компания и такъв пиещ литри и вонящ на джибри.

9.   Жените нямат угодия, ако пиеш у вас 1-2-3 чаши вино това е алкохолизъм но ако е на заведение е лайфстайл... не можеш ги разбереш, живей си живота както ти харесва и не давай да те контролират.

10.   Търси си жена подобна на теб, която да не пие. Има достатъчно много непиещи жени. Аз съм жена и съм любител на чашката и също не мога да си представя да съм с мъж, който е пълен трезвеник. Намирам такива хора за задръстени и скучни. Да изпиеш една-две чаши вино в компанията на приятелката ти не те прави алкохолик.

11.   Към такива си се ориентирал, твой избор за жени, по твоя си причина.
Аз не понасям пияндурници, дори "само едно питие".

12.   Като се загаджихме с мъжа ми, пиеше от време на време по една чаша вино. Даже на първата ни среща си разделихме една мъничка каничка вино (падна се по чаша на човек). Преди известно време обаче реши, че алкохола е отрова дори и в малки количества и от тогава не близва, даже по поводи не го прави. Нямам нищо против. Аз също не държа да пия, макар че вкъщи си имаме малка избичка вино. Не става тема за това, защо не пие, като вечеряме или защо на ресторант не поръчва вино. Ако ми се пие толкова си взимам една чаша, ако ми се пие в компания толкова, излизам с приятелки. Уважавам избора му и ми е ясно, че съм свободна да правя каквото реша.

13.   Не е вярно, че жените нямат угодия и не знаят какво искат. Знаят много добре, просто има различни типажи хора, и трябва човек да се събира с хора от неговия тип, или поне да имат допирни точки. Примерно аз като жена, която не взима наркотици, какво бих правила с наркоман, който взима кристал и не си ляга по няколко дена, или с някой на хероин? Или като жена, която пие какво ще правя с някой заклет трезвеник, който даже и с повод е на количка? На такива хора мирогледът им е друг, не е проблема, че не пие, а че сме много различни.

14.   Никой у дома не пие, нито вино, нито бира, нито твърд алкохол Само по Коледа греяно вино или някой ликьор, за Нова година - шампанско, но дори и за рожденни дни много рядко пием вино. В общи линии 2-3 пъти годишно. Бира - 1-2 пъти през лятото.
Не изпитваме нужда да пием алкохол

15.   Романтиката на "Да изпием заедно бутилка хубаво вино" не е в изпивамето, а след това....

16.   До 15 - При нас е обратното. Не ни се чака толкова време. Започваме съа секса и после са вечери и романтика.

17.   8
"Това че не пиеш не те прави нито добър човек... "
- Ахъ, по добре да пиеш, току виш станеш добър човек
"нито е критерии за това дали ставаш за връзка"
- пиене му е майката
" уискито пък е полезно за сърцето"
- трябва да го продават и в аптеките като лекарство
"има разлика между човек пиещ чашка преди вечеря, за компания и такъв пиещ литри"
- има, а най лошия е този дето не пие. Освен това газираната вода и плодовите сокове са изключително вредни за здравето. Ако прекалиш не може да ти стане и хуя.
". Има достатъчно много непиещи жени. "
- май не са много
"Аз съм жена и съм любител на чашката "
- дори и ти си признаваш
"не мога да си представя да съм с мъж, който е пълен трезвеник. "
- кофти работа аа.
" Намирам такива хора за задръстени и скучни"
- не всеки е съвършен
"реши, че алкохола е отрова дори и в малки количества и от тогава не близва"
- веднага зарязвай тоя мъж. Виж, хората ти обясняват че не е добър.

18.   Ами искат да пиеш за да може и те да пият, да се показват класа и накрая друг да плати. При мен бившата ми искаше да се покаже гражданка да пие вино (лятно време свинско с червено вино, зима агне ) пращай я да ходи при майка си -има и нормални жени все още аман от такива дето се правят на отворени а са си селяндурки

19.   Алкохолът е едно от най-вредните неща на света за всяка една система на човешкото тяло! Радвай се, че не пиеш и търси самоосъзнати хора като себе си. Ти си реално доброят пример за твоя партньор. Аз самата не пия от 10 г., не съм била сама, социална съм, харесвана съм, забавна съм и привличам хора като мен. Върви по своя път! Успех!

20.   17: нека си обясняват, на мен не ми пречат. Цял живот съм слушала интуицията си и до сега не ме е подвела :)