Бившият приятел и семейният
Здравейте, преди няколко години имах връзка с мъж, който е 9 години по-голям от мен. (В момента е на 35.) Много силно обичах този човек. За съжаление, след време той се премести в друг град и пътищата ни се разделиха временно. В резултат на това, не излизах с мъже, на никого не отговарях, просто стоях и чаках него. Преди няколко месеца в отчаянието си, продължило с години, почнах “отношения” със семеен колега, те приключиха бързо; не съм човек, който става за такъв тип “връзка”. След като приключих тези отношения, бившият се завърна изведнъж и почнахме пак да се виждаме; но наистина не го разбирам. Уж иска нещо вече сериозно - деца, брак, а нищо не прави по въпроса и аз стоя и просто не знам къде се намирам. Не знам как да го забравя и как да продължа, явно съм емоционално зависима от него, а смешното е, че дори не е правил нищо кой знае какво за мен, не знам защо толкова се привързах и влюбих. В същото време; семейният колега не спира да ме търси, но аз не му отговарям, а той не се отказва. Харесвах го като човек, дори приятелски, но никога не бих градила щастието си върху чуждо нещастие и да оставя две деца без баща, при положение че самата аз доста добре знам какво е. Някой бил ли е в такъв емоционален сблъсък с бивш приятел, как го накарахте да направи сериозната крачка спрямо Вас, а ако не, как си тръгнахте и го забравихте завинаги?

Коментари

1.   Карма?

2.   Да си знаете пичове, винаги има по един бишв от преди няколко години, който не могат да забравят. С вас са само от съжаление към собствения си живот, колкото да не са сами и да не говорят зад гърба им, че са стари моми. С вас са единствено и само за да забравят поне за малко другия и за убиване на времето. Не си правете илюзията за чиста и безусловна любов. Тя сама си го казва - той нищо не е направил за мен.
Докато вие им заливате чатовете със съобщения те се ебат или мислят за този, който изобщо не им отговаря.
Дори и имате семейство и добре да са ви заблудили, че се обичате, винаги има един бивш, който си я държи емоционално на конци и може да си прави каквото си иска с нея.

3.   2, жена съм и мога да потвърдя, че е точно така.

4.   Авторке, има само един начин:

Сядате, когато сте спокойни, и водите сериозен разговор на тези теми и уточнявате нещата!

Казваш му в прав текст, че искаш да сключите брак(и църковен също), да си създадете семейство и да имате деца!

Ако той е наистина твоят съпруг - ще се разберете и ще го направите!
Ако отхвърли това - разделяш се завинаги с него и си търсиш нов, свободен човек! (Неженен и необвързан, естествено! )

5.   Номер 2 е права.
От мъж, който е бил и в 2те мъжки роли в такъв сценарий.

6.   Бившият може наистина да иска брак и деца, но не с тебе. Ти си просто временно пристанище, докато намери подходящата. Обичай си го колкото искаш, на него не му пука. А жененият е ясен, трябва му разнообразие в секса, за това му трябваш.

7.   До номер 6: сериозно ли? Години стоиш при временно пристанище и не си търсиш друга, не създаваш връзка с друга…а жененият, ами ако се е разделил с жена си, защото обича друга и сексът не му е толкова скучен колкото всички си представяте, че е?