Необходими ли са любовниците?
Въпреки, че темата ще се стори провокативна за мнозина, всеки може да погледне на нещата от различен ъгъл. Колко от вас смятат, че любовниците могат да бъдат полезно допълнение към сериозната връзка или брака с обичан партньор? Аз смятам, че могат, има много случаи и психологически изследвания, които потвърждават това. Уточнявам, че не става въпрос за напускане на основния партньор, а само за допълнително задоволяване на сексуални или емоционални потребности. В много култури, това се счита за напълно нормално. Тук включвам както дългосрочните или краткосрочни неангажиращи връзки, така и мимолетни сексуални флиртове. Мнозина биха казали, че това би довело до чести раздели с основния партньор, но практиката и изследванията показват, че това става само в редки случаи. А причините за раздели с партньора могат да са много и за съжаление се случват все по често и без наличието на изневяра. Моето мнение е, че любовниците и флиртовете дават разнообразие от нови вълнуващи преживявания и емоции, които не може да ти даде един единствен партньор. Нима всички не жадуваме за повече разнообразие в живота? Някои хора го търсят в едно, а други в друго, според нагласата. Вие какво мислите по въпроса?

Коментари

1.   Супер е, да, ама в случай, че и половинката ти знае и си ходи по любовници. Туй го премълчаваш обаче, защо ли...

2.   Какво да мислим, ти съгласен ли си жена ти да е с друг, но за теб може нали?
Не би ми било приятно такова нещо и бих си тръгнала. Като иска тръпка да не се жени, живота не е тръпка. Като иска разнообразие, да ме води на екскурзия някъде.

3.   Мисля, че си намираш оправдания за изневерите ти.

4.   Философствай колкото си искаш. Ако си верен на Бога си, ще слушаш какво той казва, а няма да следваш статистики и да твориш "woke" мисли. Не случайно е грях да го правиш с повече от един - в повечето случаи това разделя хората емоционално

5.   Моето мнение е че това трябва да говори в началото и ако се приеме от двете страни е ок.
Категорично не мога да приема обаче жалки те мишкари, които се крият, лъжат, манипулират т. н отнемат свободата и свободната воля на другият да знае и избере. Решават вместо другият. Тези за мен са отрепки.
Живея в Испания, тук има свободни поли връзки дори с по над 5 участника. Но никой-никого не лъже, всички знаят и са в доброволна връзка с всички. Това да.

6.   Ами едно време царят е имал няколко наложници (т. е. официални любовници). Царицата си е царица, но явно не може да покрие царските нужди. Така че хората са го мислили и измислили още преди 1000 години.

7.   Ами аз, за да правя секс с някой, трябва да имам чувства към тоя човек. Пък ако имам чувства към друг, значи не обичам партньора си

8.   И аз смятам, че животът е твърде кратък да изпускаме нови мигове на трепети. По добре да опитаме дори и да не се получи отколкото да съжаляваме, че не сме опитали. Пък като се получи имаме нова доза живец, вдъхновение...

9.   Не, защото изсмукват силите и живеца в една връзка и я обричат на смърт. Това не са само думи, преживял съм го.

10.   Аз бях любовница скоро и не знам дали има смисъл в това твърдение, че допринася за връзката с жена му. Ние станахме приятели и повечето пъти се виждахме не за да правим секс, а просто за да си поговорим. Противно на очакванията, той никога не е говорил лошо за половинката си, нито е казвал, че спят отделно и че седи само заради децата, типичните глупости, излизащи от устата на тези мъже. Когато прекратих сексуалните отношения с него, той започна повече да иска да се виждаме и да говорим и повтаря, че му липсвам много, при което аз го попитах добре какво ти липсва, като правиш секс и той каза: “с теб е различно, просто усещането е друго. ” Смятам, че мъжете, които са имали любовници, могат да изкажат своето мнение относно ситуацията.

11.   Аз не знам такива култури, в които любовниците се считат за нормални. Може би - във филмите?

Така зададен въпроса - любовниците не са необходими разбира се. Никой не е умрял, защото е нямал любовница, нито пък някаква връзка се разпаднала по тази причина.

Аз лично съм имал любовници и са ми носили положителни емоции, както и аз - на тях. Но - всичко е било много дискретно.
Виждал съм и разрушителната сила на разкритата изневяра, включително и от собствен опит.

12.   Н 6, ти а цар ли се помисли? На голия си..?

13.   #10, звучи като да сте се разбирали. Виждате ли се още? Ти защо прекрати секса? Секса хубав ли беше за теб?

14.   Коментар 8, прав си.

15.   Ебати разнообразието да те чукат в хотелска стая за половин час и да слушаш глупости от рода ти колко си велика, а жена му е ужасна, но не може да се разведе с нея, защото има две прекрасни деца. С кой акъл съм била любовница и аз не знам? Слава Богу, сега съм семейна и с глупости не се занимавам. Гледам си мъжа и децата, и се чувствам добре.

16.   Не! Не само, че не са необходими, а са много вредни!

Изневярата е тежък и сериозен грях, който прогневява Бога и разрушава семейството!

Така, че твърдо НЕ НА ИЗНЕВЕРИТЕ!

17.   Като искаш разнообразие, защо въобще ти е връзка? Познавам много хора, които всъщност са плюти от обществото, че са стари ергени, но всъщност те не искат да губят своето и на другия човек времето в лъжи и манипулации за, което би трябвало да заслужават респект.

18.   Както разбирам, на тебе авторе са ти необходими. На мен не са.
И да питам- ако любимият ти човек също има нужда от развлечение настрани и си разнообразява ежедневието, ти ок ли си с това? И сигурно ще си доволен, ако му е по-готино с любовника/цата/ отколкото с теб?

19.   6 - Аз като гледам всичките коцкари-мишкари са все царе... Царете са издържали наложниците, ти ще поемеш ли изцяло издръжката на 5-6 любовници?

20.   Кой е провел психологическите изследвания, къде са публикувани резултатите?

21.   Ами... моят любовник е причината да се превърна от вещ в човек.
Благодарение на него разбрах какво значи да обичаш и жадуваш една жена. Благодарение на него се чувствам истинска и безобразно жива. Спокойна и закриляна.

22.   Семеен на 52г. категорично ДА. Собствената жена не задоволява, не духа. Боли я главата. А любовницата винаги иска всичко.

23.   За да се стигне до любовница, значи мъжа не държи на жената до него и това е, кой каквото иска да говори. Ако ти я обожаваш ш тя ти е всичко, как пък няма да тръгнеш по други, за да се стигне до там, нещо куца и човека го търси другаде, това е.

24.   До номер 13: вече се виждаме чисто приятелски, без да правим нищо освен да проведем разговор. Сексът беше уникален, не просто хубав, най-хубавият до момента, но прекратих, защото установих, че не съм човек за такъв тип “взаимоотношения” и просто не е моето нещо и искам семейство, което с него няма как да изградя.

25.   19, значи в издръжката бил проблемът. Ами доста паралии си издържат любовниците щом имат възможност. И не са царе.

26.   До 21. Съберете се да живеете заедно с любовника и тогава ще видиш в какво той ще те превърне. Така и моята бивша разсъждаваше, докато не се събра с него. Чукането в хотелската стая е едно, а съвместимостта в реалния живот е друго. В момента няма никакви изисквания към живота.

27.   Може ли връзка към психологическите изследвания, които се цитират. И не мнения от единичен професионалист, а публикувани и рецензирани изследвания - интересно ми е.

Иначе, темата е отворена и търси мнения и нормално - ще има разноцветни. За моето мнение, нека умствено разделим обществото на две - една група хора, които държат на вярността много и създават нормализираното и наложено виждане, че изневеряването е грешно.

Другата група са хората, които са чули, че е грешно, но не споделят базовото и вкоренено чувство против изневярата, просто знаят, че "правилния отговор" е, че е грешно. Само че тази втора група през житейския си опит установява, че изневярата и разнообразието могат да са сладки - те поначало са си такива - секс с по-млад или по-умел интимен партньор или човек, който има качествата, които постоянния партньор няма (всички имаме липси все някъде) си е позитивно изживяване, да не говорим за ефекта върху самочувствието (което пък е тласкащ и определящ фактор заучудващо много хора).

Тук играе роля моралната нагласа. Тя е това, което спира или кара първата група хора да се чувстват гузно. Но при втората група личните убеждения срещу изневярата липсват, нали така поставихме задачата? И тук те осъзнават, че предадените от друг морални ценности бледнеят, защото самия човек, ако не ги изпитва и чувства, просто нямат тежест и ефект. И точно така изгрява виждането, че втълпения морал е от "закостенели" или "заробени мисловно" хора или дори такива които се преструват на морални.

Защото точно така би изглеждало, нали? Ако самия ти си се сблъскал със ситуация да изневериш, усетил си изконната сладост на това, но отвътре не си усетил сам за себе си гузност и грешност - тогава другата група ти се струват позьори, които говорят отвисоко неща, които само звучат "правилно" и придават важност. И хората от втората група започват да смятат, че са "свободни", "разкрепостени" и че живеят напълно. Изпитват бунтарското чувство на тинейджъра, който се обявява срещу наложеното и е осъзнал много повече от родителите си, живее по-свободно. Не разбират защо и как някой може да проповядва вярност, защото мненията и позицията на повечето хора извират от собственото им възприятие - те са изпитали и възприели ситуацията с изневяра по този начин и се оформя мнението, че то по принцип е така, но другата група "се прави на интересна" или просто "не е случила на любовник". Изказват мнението, че изневярата е неминуема и дори необходима, защото за тях е - без моралната спирачка, пътя с изнерярата със своята сладост, но без негативните ефекти на съвестта, става естествен. Няма как да проумееш, че може да има съществуване без изневяра, защото от твоята позиция няма, за теб няма такова.

И сега се връщаме в началото на задачата. В крайна сметка, мненията ЗА изневярата произлизат от липсваща морална позиция против. От един вид липсваща или осакатена моралност. Изневеряващите могат да се кълнат в изнерявата като "освобождаващо" действие или причина за "щастлив живот", но всъщност семействата с изневяра не са по-щастливи, хората не са по-живи. Чувстват се така, но често е за малко (пишещите позитивни коментари са в тази фаза). Изневярата е себичното - гриженето за себе си, а не за другия, за общото и е естествено желание. Изневярата застига и разрушава. Често се обръща и на изневеряващия изневеряват. Чак тогава се разкрива тъмната страна на това да са ти отнели нещо, което ти се иска да ти е отдадено, да загубиш някой важен, защото просто е предпочел другия/ата, да не става семейство от отношенията, да не се запазва семейството и звеното. Истината е, че макар и по-незадоволени, първата група гради по-здрави семейства и стига по-далея и по-дълго заедно. Става дума за общото като по-важно от личното. Но това няма как да се разбере от човек, който просто вътрешно не чувства важност в тези неща.

В крайна сметка, моето мнение е, че хората със мнение ЗА изневяра, просто нямат цялата картинка, цялата палитра от чувства и цялото разбиране за нещата от птичи поглед, от генерална гледна точка - мнението им и позицията им са ограничени. Не е като моралните и принципните да не чувстват желания настрани - просто имат какво да ги сприра. Доказателство е самия факт, че някои от моралните все пак изневеряват - плюсовете, които правят изневярата да съблазнява са към всички, но хората от първата група или се спират или изпитват вина и знаят, че са сбъркали. Вместо позицията им да става колко била чудесна изневярата. Чудесна е за това да се чувстваш добре ти. Ужасна е за партньора ти, за децата ти, за семейството ти и шансовете му да остане цяло за дълго време. Ще има хора, които ще се противопоставят с примери за отворени двойки, които с позволение си спят с други хора, но това отново е ограничена позиция - от дистанция на времето, тези отнощения не се запазват и не дават в резултат стабилно семейство и деца, готови да се справят с живота и да градят. Отново слагам ударение на факта, че човек от втората група четящ това, не е способен да го разбере, да го почувства, което пък води до реакция в контра на написаното. Но аз не трябва да убеждавам който и да е - първо, това тук е за мнения и много по-важно второ, това е далеч от първото поколение хора в общество - няма нужда да се открива колелото наново, принципите са принципи, защото работят. Защото са доказали, че работят във времето и че така става каквото и да е. Всяка друга позиция погледната системно е временна, докато не покаже (отново) че не работи и не се наложи ефективния начин на съществуване. Но не се тревожете, хора от група две - последиците почти изцяло стават видни след вас. В рамките на вашето съществуване, изневярата е плюс. Вече след вас и за останалите покрай вас започва да има кофти ефекти с времето, но вас ако ви интересуваше дългосрочния плюс или другите да са добре, нямаше да сме на различни мнения.
:)

28.   На мен не са ми необходими пачавретини.

29.   от Автора: странно ми е, че никой не се замисли, че проблемът може да не е в изневярата, ая в ревноста и привързването, които не изразяват истинската, а егоистичната любов.

30.   До 13. Сомэ се золъгваш за момента. След време като се омъжи и родиш деца, т. е постигнеш целите си и се почувстваш сигурна, пак ще го потърсиш и тогава ще разбиеш напълно своя живот на децата си и на мъжа си. Казвам ти го от опит.
Една разведена

31.   26, 21 съм.
Изобщо нямам намерение да се събирам с него. Нито пък той с мен. Там е работата, че аз имам и съм имала изисквания към живота си и преди него, но никога не е имало кой да ме подкрепи.
Моя мъж живее по инерция. Така е свикнал. Ако напусне зоната си на комфорт и ще откачи. Никога, ама никога не съм усещала неговата подкрепа в начинанията си. Нито ми е казал "Давай, можеш, с теб съм". За него е важно да има сготвено, да е изпрано и подобни битовизми. Ми... получава ги.

32.   Ами, авторе, ако жена ти има любовник, това добре ли ще се отрази на брака ви, ако разбереш?

33.   Авторе (29) истинската любов за теб е всеки да се "пердаши" с всеки или само мъжът?
Аз явно не разбирам истинската любов, 20 г с един и същи човек и не щем други, значи не се обичаме, а сме гадни егоисти.
Оф, Ганьовци.. после жените били надменно, не ви искат, развеждат се т. н
Еми, до тук с темата за българите и защо няма да ви има скоро.

34.   Човек, който не разбира смисъла на понятието вярност и уважение към партньора е просто един получовек. А от получовек по презумция нормална връзка не може да има. Той е такъв навсякъде и със всички. На тия които не разбрират какво говоря досега те са просто едни твари които само хабят ресурсите за живот. Те са на нивото на животните, но от животните има някаква полза и смисъл, а от тях никаква.

35.   З1, не те разбирам, хем не си щастлива с мъжа си, а продължаваш да живееш с него, хем не си сигурна в любовника си и не искаш да се събереш с него, хем имаш определени изисквания към живота, а се задоволява само с едно чукане в хотелската стая и плюене срещу мъжа ти, а най-вероятно и срещу жената на любовника ти. Ебати, критериите за живот и щастие.

36.   31, това, което си избрала е лекият път.
Ще ти издам една тайна - само изглежда така. Сметката после е дебела.

Ето трудният път - напускаш мъжа си заради себе си. Оставаш сама. Рискуваш. Животът е риск. И се развиваш за себе си. Самотата е винаги полезна за израстване. Любовникът ти ако те обича - ще дойде. Ако не - ще потърсиш своя нов партньор.

37.   На мен не са ни нужни любовници. Ако се влюбя, късам връзката и почвам на чисто. Такива срещи по хотелите или в апартамент за единия нагон са ми чужди. Ако обичам някой за мен той не е секс само и не мога да обичам един, а лицемерничко да заспивам до друг и да заспивам до него. Който го може това е друг манталитет и мислене, обикновено на използвач и за мен такива хора са чужди, даже приятели и познати нямам които да изневеряват, защото това е долно и показателно изцяло какъв лицемер ще е подобен индивид и с приятелите си.

38.   34 по добре де скрий и си гледай в паницата, не ти се отдава мисленето и си стой в пещерата

39.   38. Представители на пещерата сте вие-остриганите като за влизане в казарма брадати ходещи с анцуг и маратонки с тъп поглед полухора. За което и ви е необятно това което написах в коментар 34, както на една прасе му е необятно понятието морал. Имате очи и уши твърде подобни с човешките, но не сте хора. Левски, Раковски и Ботев биха ме разбрали на сто процента, защото не са като вас, а съм от техният вид.

40.   С риск да бъда силно и злобно критикуван или по-точно оплют, ще кажа нещо, което съответства на моите разбирания. Това, което е позволено на мъжът не е позволено на жената. В този купон наречен живот всеки гледа да пази своята градинка и ако му се отдаде случай да грабне нещо, може и мъничко като емоции от чужда градинка. Такъв е живота. Когато бяхме млади винаги се случваха някои емоционални връзки, а случки за контакт в изобилие. Институтите, в които работехме, а и не само там бяха местата къде завързваха познанството. Като правило на колегиално ниво, без поглед в перспектива, просто другарски разговори и споделяния на съвсем битово и човешко ниво. Със задълбочаване на познанството започваха да се споделят и по-лични, неща, случки от семейният живот, някаква гъвка със съпругата, а жените /колежките/ са много внимателни и чувствителни на тази тема. Като, че ли вътрешно се състезават със съпругата на колегата, с който си говорят. Някои от дълбоко личните контакти, говоря за секс с колежката започват на някои симпозиум. При нас симпозиумите винаги се провеждаше в МДУ "Жолио Кюри" във втората седмица на месец октомври, като правило това е така наречената златна есен, още духът на лятото, емоциите от летните почивки не са потънала в забрава. Сутришните сесии бяха интересните, а следобедните бяха къси, за да може след тях да се започнат туровете по закритите басейни на хотелите, като, че ли с най-голяма популярност се ползваше този в "Интера". Колежките желаеха да демонстрират все още неизчезналият летен загар, да покажат разделителната линия при банските, които като правило бяха "Танга -бразилияна", стройните тела. Това беше като загрявка, преди вечерно-нощните обиколки по дискотеките. Формираха се групи по симпатия. По принцип в тази лежерна среда на близост, алкохол, хубави парчета на рок банди, продължителни блусове започва навлизането в близкият контакт, това без да е осъзнато е нещо като прелюдия към секс с мила колежка, като тази връзка може да продължи дълго след това. Като правило и двамата го желаят, няма никакъв натиск. Има един роман "Пастири на нощта" на Жоржу Амаду, та там има една сентенция " „Един мъж не може да спи с всички жени на света, но поне може да опита. “ Нормалният мъж харесва жените при това много, в тях мъжът се влюбва и ги желае, секса го кара да има усещането, че преминава в други измерения. Обичта, дълбокото уважение са запазени за дъщеря, съпруга, майка и тя винаги са дълбоко лични. Нека никой не се заблуждава, че всичко, което случва на симпозиумите се е развило за една или две вечери. Като правило има винаги предистория, която е започнала още в института, на купоните по някакъв повод, на посещенията на ресторанти, на някой рожден ден в някой апартамент, защото на работното място винаги е имало и ще има контакти. Понякога пълната консумация на близостта, може да е на работното място, късно вечер при условия, които не са от най -подходящите. Помещения имаше много, всички се заключват, някои по -удобни в посока обзавеждане, подходящо за целта, понякога не толкова, ама кой гледа мебелировката в тези моменти, тогава си млад и смяташ, че това ще продължи вечно. Е, вярно тогава бяхме млади и значително по-безгрижни. А всичко започва толкова случайно, от някакъв блус, при който може съвсем случайно, някой да е прегърнал колежката малко по-плътно и тя вместо да се отдръпне, също съвсем случайно се е притиснала до него, може и преди това да е имало някакво неосъзнато привличане и желание за близост. Може при този блус, гъвкавото и тренирано тяло на колежката да е реагирало някак по-отзивчиво, може аромата на парфюма да е бил по- опияняващ, може очите очите и да сияят с някакъв не познат до момента блясък. Може младият мъж, точно в този момент да е бил по-уязвим, може да е имал проблем в семейството, може точно в този момент, колежката със своята женска интуиция да се е досетила за тези емоции, може да е искала да помогне и да го успокои, някак по женски мило да го приласкае, но нещата да са ескалирали. Има толкова много неща, които един мъж може да хареса у една жена. На всеки може да се случи и това в момента, те връхлита, желаеш го , знаеш, че е грешно, но те привлича, Е, вярно, бяхме млади и умни, колежките хубави и чаровни и също умни, смятахме, че света е в краката ни. Секса с харесваната и желана колежка беше зашеметяващ, търсеше взаимна близост един към друг, но по-възможно дълбоко и потайно, че има десетки очи, които следят контактите между колегите и колежките, ей така от завист. Опитвам се да опиша технологията на връзката, ако може така да се изразя. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

42.   40, жените си се челастрят здраво, с който си искат, и хич не щат да знаят за твоите разбирания. Щом ние можем, защо и те да се отказват от сладостта на живота?