Споделена история от Здраве

Тревожността съсипва живота ми
Здравейте. Преди да започна отправям молба към всеки, който смята тревожнте разстройства за глупост и ще напише "просто се успокой" или "ходи да тренираш" да се въздържи от коментар. Жена на 23 съм. Още от гимназията страдам от тревожност, най-вече социална. Изразява се най-вече в тревожи по цялото тяло, като в началото беше просто треперене не ръцете. В последствие започнах цялата да се треса. Работех на каса лятото преди няколко години в магазин за дрехи, мозъка ми блокираше и започвах да се треса, не е паник атака, защото продължаваше през цялото време, а не за 5-10 минути. Може да трае с часове. Целия ми живот минава в постоянна тревожност и стрес кога ще започнат пак тези тремори. Когато съм навън постоянно се притеснявам, чувствам се спокойна само вкъщи. Треперят дори на касата в магазина като си плащам, ако мога винаги ходя на тези за самообслужване. Ходила съм на психолози и психиатри, пила съм успокоителни, за сега само капките валериан имат лек ефект. Моля, ако някой страда или е страдал от силна социална тревожност да сподели как мога да се справя. Това състояние съсипва целият ми живот, уча дистанционно само, за да мога да завърша, защото дори и в университета просто докато си седя на чина започвам да се треса. Ще се радвам ако някой преминал през това има съвет! Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей! Намирам се в същото положение като теб! Четох много материали из пространството и един от съветите беше постоянно да се “излагаме” на нещата от които се страхуваме тоест- външната среда. И аз не мога да стоя в помещения с много хора- например поканиха ме на театър, но отказах, защото ще ми се разтрепери тялото. Просто и мен допира с външна среда ме плаши сякаш ще ми се случи нещо кофти… Не знам дали помогнах, но знай че не си сама! Ще преминем през това!

2.   Не знам дали може да се подобри състоянието, аз също съм притеснителен човек, потят ми се ръцете. А, какво си мислиш в тези моменти, за мнението на другите? Кафе пиеш ли?
Доста трудна ситуация.

3.   Решението на твоя проблем е следното:
обърни се към Бога от цялата си душа и сърце, повярвай в Него и се въцъркови в православната църква!

Защо в нея? Защото само тя в момента е наследник на древната апостолска църква, запазила е неповредено апостолското учение и преподава вярно Божието слово!

Между другото, ако направиш това - ще имаш и много по-голям душевен мир още в този живот! Защото няма да се страхуваш от трудностите и изпитанията, а ще ги приемаш като нещо нормално, и няма да се тревожиш за нищо - защото ще се надяваш и уповаваш на Бога!

Като за начало е най-добре да отидеш да поговориш с някой по-опитен православен свещеник, и той вече ще ти каже какво трябва да направиш!

4.   Висок кортизол! Не си давай парите заа психолози и психиатри, няма да ти кажат защото си клиент... не пациент.
Проучи за натуралните храни и добавки.
Иначе си вземай магнезиев цитират, ще усетиш много бързо ползите за състоянието си, но проучи и модерирай храната.

5.   Здравей! Мъж на 26 съм и имам същото като теб откакто се помня, на периоди е при мен - няколко месеца съм сравнително добре, след това се скапвам рязко, пак се оправям и т. н.
Предполагам, че с течение на времето си го изчистила до известна степен, но не напълно. Аз преди 5-6 години бях тотален паникьор, много по-зле от сега. Колкото и клиширано да звучи.... оправих се единствено чрез контактите си с приятели/колеги с две думи обкръжаващата ми среда. Да, много е трудно и адски бавно, но това е.

Единственото което ме смачква понякога е контакта ми с агресивни и кресливи хора... имах едва колежка на работа която при най-малкото нещо вдигаше панаири, и ми идваше да й тегля една и да напусна, но се сдържах.... съветът ми е по възможност да избягваш всякакъв контакт с властни хора, и такива, които потъпкват самочувствието ти и те карат да се чувстваш зле! Сънят също е много важен, ако си доспиваш добре, по 8-9 часа на денонощие, вероятно ще си и по-пълноценна и спокойна. Аз на закуска си правя вече портокалови сокове и ме зареждат много, опитай и ти!

Успех, ще се справиш!

6.   Аз също страдам от социална фобия мъж на 24г, като номер 2 ми се потят много ръцете като се притесня, а сред хора съм винаги тревожен. Пусни историята във фейсбук групата БАЕП -Българска Асоциация за Естествена Психотерапия, може и анонимно.

7.   Здравей, аз също страдам от тревожност, 33М. Това, което при мен подобрява положението е да се поставям в не особено напрягащи ситуации, които ми носят позитив пред другите хора - до помагам, да показвам някакво знание или умение. Така усещам, че ми се вдига самочувствието и с течение на времето някакси вече не се притеснявам както когато бях в двадесетте. Поздрави и успех!

8.   Аз се чувствам по подобен начин, откакто ме оперираха.
Въпроса при мен е, че трябваше след това да преустановя употребата на изписаните лекарства. И може и от тях да е малка част от причината за това. Синдром на отнемане се изпитва, докато се поизчисти организма. Горе-долу колкото време ги приемаш, толкова време се чистиш.
Не знам и аз, но не се издържа понякога.
Хората като те видят слаб и тревожен, понякога те мачкат още повече.

9.   Мисля да пробвам и аз с капки валериан или мента, глог и валериан.

10.   Ще мине

11.   Опитай с метода за контрол на ума- ''Силва метод''. Има книги по темата.

12.   На всички такива ви трябва един як и здрав мъж да ви ч*ка и пердаши здраво и ще се излекувате. Само липсата на нормален, здрав мъж предизвиква такива състояния. Но трябва да се довериш на някой мъж. Да обичаш секса и да го слушаш.