Не мога да се контролирам
Проблемът е следният.
С приятеля ми сме бивши колеги. Работехме в една фирма за кредити заедно в продължение на 2 години.
От няколко месеца обаче аз не съм там.
Има една колежка, с която той си пишеше още преди до станем каквито и да е било. Винаги е твърдял, че просто му е приятно да си говорят. Главно клюки уж и по работа. (Тя е по-висшестояща от него, а и уж живее надалеч)
Впоследствие обаче ние се сближехме и уж беше поспрял, докато миналата година не го хванах да си пише и след работа и много пъти дори ме е пренебрегвал, за да говори с нея.
Тогава чух подмятания от колеги, че тя му е хвърлила око.
Това ме наскърби много. Веднъж не издържах и го нападнах директно.
Отрече, в същото време изтри пред мен част от чатовете.
Чела съм на няколко пъти какво си пишат... има такива разговори, в които тя открито му се сваля. Дори го хванах да и споделя разни лични неща.
Както и да е - отричал е многократно. Дори му споменах за подмятанията от другите ни колеги.
Проблемът е, че не мога да я понасям, защото усещам, че от нейна страна поне има някакви симпатии.
Понякога я коментирам. Той се дразни и ми твърди, че моите терзания са в моята глава и той трябвало да поддържа добри отношения с нея, защото работи.
Имало е моменти да влизам при него, точно когато разговаря с нея и съм правила физиономии (по мое мнение безобидни). Но след приключване на разговора ми е правил лют скандал защо не съм можела просто да стоя спокойно, ами съм правила фасони.
Казах му, че не мога да я търпя... нито нея, нито гласа и.
Днес например си чатеше с нея пред мен уж по работа почти 30 минути и като го питах нещо, буквално не ми отговаряше и явно се дразнеше.
Не мога да се контролирам щом разбера, че общува с нея. Никой друг не ме дразни толкова, но направо откачам като разбера, че е тя.
Той ми казва, че това е детско и много ревнувам, но просто не мога. Опитах се дори да мълча и уж нищо да не казвам, но той после отново ме напада с 'въздишки пак, сумтиш".
Кажете ми какво да сторя.

Коментари

1.   Права си да ревнуваш, но нямаш полезен ход.
Все пак е нормално приятеля ти да знае, че това не ти харесва.

2.   Раздели се с него. Той стои доброволно и напълно съзнателно с една най-малкото двусмислена ситуация. Демонстрира, че между двете избира отношенията си с нея. Той си е направил избора, ти не си приоритета, така че само ще си късаш нервите. Не вярвам да е единствената ти възможност.

3.   Пази страхо си да не изяде връдката ви, същевременно заявявай пред него страховете си, ако щеш със снизхождение към себе си, но не ти оставяй да ти развалят времето прекарано с него. Не се вкарвай във филм, те искай да го притежаваш - приеми го като сигнал и ти да си свободна и да говориш с гвои приятели. Не демонстративно, просто да ги имаш наблизо, да не се заравяш само в него. Но показвай му че не ти е приятно, с аргументи, спокойно и прямо. Не му се сърди само. Може да има нужда от тази комуникация в момента, ако спре - тази нужда откъде ще си я набави не знаеш. Нещата се развиват постепенно и естествено, не са като по филмите - като лего да си паснете веднага. Напасвате се, при желание и от двете страни.

4.   Ако има възможност - ще я тресне като стой та гледай

5.   Пак си се сетила да пишеш тук. Но нищо, пак ще ти отговоря- ревнуваш, а това е болест. Защото не си уверена в себе си. Искаш да контролираш друг човек какво да прави или какво да не прави, това пак е от страх да не го загубиш. Тровиш се излишно. Прекъсни контакт с този мъж. Постой сама, колкото време ти е необходимо, чети, осъзнавай се, другите какво правят да не те интересува, ограждай се само с читави хора. Отговаряй само за себе си и не допускай повече грешки със следващия. Ако не се осъзнаеш, пак ще се натресеш на такъв, докато си научиш урока. Насила нищо не става. Успех!

6.   Болен мозък си, лекувай се :)

7.   Да си намериш друг и да го оставиш да си го слага с тази пачавра, която няма ценности и морал точно като него. :)

8.   Като уж няма нищо той няма да реагира така спрямо теб! Имат си закачки и тя му е приятна, според мен той не държи на теб толкова колкото ти на него няма как хем да вижда, че те дразни хем да продължа, ако му пукаше щеше да спре да те провокира!

9.   Кръшка или иска да кръшка. А ти ще си глупачката, която ще го търпи. Иска си харем.
Оставяш ги да си гукат.

10.   Ревността е за слабите. Игнорирай го изцяло или си намери и ти служебен съпруг, да видим каква ще е реакцията.

11.   Махай го тоя веднага, мишок ( коментар от мъж )

12.   Разкарвай го тоя, нека усети по трудния начин, че който седи на два стола се озовава на земята.

13.   Мисля, че ти палят фитилите ако това е твоя мъж никой не може да ти го открадне ако не е твой и колкото и да го пазиш пак ще ти го откраднат.

14.   Въпреки че никой не може да открадне твоя мъж цялата му енергия трябва да е насочена към теб. Разговори с другите трябва да са кратки ясни и делови (по работа) и за съвет!