Споделена история от Тинейджърски

Идея нямам какво да правя
Здравейте, имам много сериозен проблем с една от най-близките си приятелки, момиче съм и пиша тук с идеята да чуя друго мнение и като цяло да намеря решение на проблемите си с нея. Накратко с момичето се познаваме от горе-долу три години, имаме общи компании, излизахме от време на време и като цяло отношенията ни бяха много добри. Преди известно време я запознах с моята компания, тогава мислех че всичко е наред докато не започна много да ми се “натрапва” в личното пространство, грубо казано държеше се все едно сме гаджета и имаше желание за по-интимни жестове, не беше пила, не се лигавеше, но от този случай не можем да говорим нормално, много ме игнорира, дори когато сме с някакви общи групи или сме една зад друга на пътя - тя изобщо не ме отразява и винаги седи с наведена глава или изобщо не обелва дума с мен. Между нас никога не е имало нещо повече от приятелство, никога не съм предполагала, че може точно тя да се държи като че ли харесва момиче, не казвам, че е с различна ориентация, но държанието и леко казано ме притеснява, защото без комуникация губим отношения, които мога да кажа, че са ми важни, ценя я като приятелка и бих искала да си останем както си бяхме, но нещо се промени. Днес една наша позната шеговито каза, че въпросното момиче ме харесва като гадже, била чула отнякъде и тн. Та не знам какво да правя и как мога да си възвърна отношенията с нея, питах я дали нещо не съм я обидила или наранила с нещо - тя отрече. Няколко пъти искаше да излезем - върза ми всичките пъти тенекия. Благодаря ако сте изчели, много благодаря предварително ако изкажете мнение и дадете съвет.

Коментари

1.   Много странно поведение. Освен със сериозен разговор, друг начин няма. В краен случай ако не иска да говорите или ако говорите и не си вземе поука просто започни да я игнорираш. Трудно ще е, но така ще разбереш дали тя те има за толкова важна. А това за "лесбийските прояви" и аз го правя понякога. Всичко е на шега. Целувам се с най-добрата ми приятелка, обарваме се, и тя и аз сме окей с това. Важното е и двете да сте окей с дадено нещо. Ако едната не е - просто си казвайте. Времето ще покаже каква е тя. Дали ти е истинска приятелка или просто е скрита лесбийка която е притеснена, заради факта, че ти не си, и тя го знае това, и затова се държи така с теб.

2.   Тенекия? Пожелай и лек ден