13 години не иска да чисти
Живея със съпругата си от 13 години. В началото (на 16 години още ученичка) ми каза, че вкъщи не са я учили на нищо и съответно не може нищо. Приех го съвсем нормално с ясното съзнание, че трябва да бъда търпелив и че започваме от нулата. Започнах да я уча поетапно - тази година на едно, другата година на друго, защото един голям човек вече се адаптира по-трудно и ако бях постъпил иначе, щях да и причиня стрес. И като минаха две години.... Започнах да изисквам от нея да почиства добре, тъй като аз много обичам да ми е чисто и подредено и живеехме на квартира. Не ѝ дадох да започне работа, исках да учи, да завърши и чак тогава. Съсипа нова печка за готвене, тави и какво ли не от нечистене и не поддържане... Казах си - ще свикне, трябва и още време.... Преместихме се в следваща квартира.... Там също се съсипа печката в кухнята съдовете на хазаите... Но когато си плащаш всички щети няма проблем. Станаха пет години откакто сме заедно и забременя... Казах си че ще приеме при сърце това, че е майка и ще даде всичко от себе си.... Роди се детето ми.... Тя кърмеше и не исках да я товаря веднага с чистене и така нататъка и го правех аз.... Като минаха 5-6 месеца бяха съсипани и поредната печка плотове кухни на поредните хазаи... Наистина се карахме доста... Защото бях дал вече няколко хиляди левове за няколко печки хладилници и кухни. След четири години си купуваме жилище, тоз обзавежда с чисто нови уреди.... И към ден днешен всичко е тотал щета. 13 години се боря да я науча да чисти и да бъде жена на място. Още повече имаме и момиченце... От половин година насам се държи много арогантно и заядливо и директно ми отказва, като твърди че и се живее, , че е омръзнало да ѝ говоря само за чистене, че искала да има личен живот... Отделно тя стана един много отровен човек и започна да се държи много лошо и с мен и с детето ни, а и занемари дори личната си хигиена. И си казах стигна!!! Разделяме сметките на две. Винаги съм изкарвал минимум 4 пъти повече от нея, но това никога не е повдигано от мен, всичко съм давал от сърце, нищо да не им липсва... Отношението ми е било като към принцеса защото за мен семейството е свято. Сега спря да се държи лошо към мен и към детето... Настъпи едно спокойствие донякъде, а от друга страна ме боли сърцето, че и взимам пари, които дори тя не може да даде... Истината е че не искам да загубя семейството си, но не мога да оставя тя да съсипе всичкото ни имущество и да тънем в мизерия и това да гледа дъщеря ми....

Коментари

51-98 от 98

60.   53
Тя вече е на 30, а аз на 39! Това по какъв начин изяснява ситуацията?

62.   Не е вярно, че когато момиче на 16 не може да чисти и готви, то занапред ще е такава. До 14 - годишна възраст си хвърлях дрехите къде ли не. Когато ядях вафли, оставях опаковките в стаята си с дни. Събирах по пет- шест чаши, имаше топки прах и хич не ми правеше впечатление. Сега почиствам два пъти в седмицата. Едва се събират прах и косми. Работното ми място блести от чистота, защото чистя всеки ден, даже колеги ме хвалят. Да готвя, се научих на 21- 22, и го правя с огромно желание. Който обича да му е чисто и подредено, обича домашната храна, си го има заложено в природата и рано или късно се проявява.

Авторе, не се заяждам, макар че ще се изкажа цинично, но... какво толкова готви тази твоя жена, че след пет загаряния, печката е за изхвърляне? Някаква радиоактивна храна ли? И на майка ми и' се и случвало да загори или разлее нещо няколко пъти, после да не почисти, не защото е немърлива, а защото се прибираше като бита от работа (тогава печка не пипвах при никакви обстоятелства), но чак да сменяме печки, не е било. И това ме кара да си мисля, че темата е фалшива, защото наистина не мога да си представя как някой може да съсипе печка или хладилник от мизерия и то няколко такива.

И все пак - както казаха в коментарите - наеми чистачка, поръчавайте храна, част от готвенето и чистенето го поеми ти, ако искаш да си с тази жена. За отношението и' към детето ви не мога да кажа нищо, защото не съм родител, но за хигиената - ти си човекът, който трябва да поеме щафетата, щом ниската поддръжка на жена ти, по- скоро липсата на такава, унищожава цели уреди.

Black Sabbath

63.   51 до 58.
Какво се цени? Средноинтелигентен човек може да направи изводи за себе си само от историите от жените на първа страница.
По кой страдат жените? : уж токсични връзки с мъже- перефразирано, мъже които отстояват на своето и не биха направили компромис с това, което някоя конкретна иска.
Отвеяните- Тези които не отстояват нищо, просто грам не ги ебе коя кво мисли и си гледат кефа.
Алфите- там по дефолт е почти невъзможно някоя да се налага.

До сега не съм видял тема, в която някоя да страда или да мисли мъжа си, когато той мие чиниите, пере, прави всичко за нея, задоволявайки най-малките нейни желания.
Даже само четейки тук темите, ще установиш че жените баш на такива изневеряват защото, знаят че както дава всичко за нея, по идентичен начин той ще прости изневяра, забежка или дори грубо отношение.

Така че границата от добър съм, искам по инстинкт да помагам на жена ми във всичко е много хубаво, но има една много тънка граница, както със всичко останало, след която просто вървиш срещу себе си.
И не, няма как една да уважава мъж, който кляка за всичко пред нея, дори да не съзнава защо, няма кал да уважава.

64.   60, изяснява ти приоритетите. Взел си у вас лапе на 16, а ти ерген за женене на 25-6. Близо 10 години разлика. Винаги си можел да не я вземаш у вас, ама младо, наивно гадже отказва ли се? Ако не си и първият мъж в живота ще се учудя много. Малко на grooming прилича това. Взел 16-годишна, учил я да му е слугиня, ама не и дава да работи. На 21 родила, ми какво друго да прави? Висше има ли? Професия? Трудов стаж? Финансирал си я да не я изтървеш, защото е по-млада и явно хубава. Пахабена младост отвсякъде. Скучен живот води тая жена, да е държанка и домакиня. Някой да трепери за печки, а да не я отменя и да е родител.

65.   60.
Не е радиоактивна храна, котлоните работят на макс и просто изкипява храната и същевременно не се почиства до като кипи пръска навсякъде - изкипява.
Ако готвиш на по-слаб огън, няма да изкипява и ако се забърсва и измива до като е топла след всяко ползване не може да се съсипе. Ето ти отговора - ползва се мърляво и без да се пази, оставя се да засъхне и това е системно.
Когато ползваш мърляво уреди и не ги чистиш ВЕДНАГА, а на НЯКОЛКО ПОЛЗВАНИЯ ВЕДНЪЖ - резултата е след две години до коша за циганите. А като готвиш и ръцете са ти мръсни, непрекъснато отваряш хладилника с тези пръсти, често не го затваряш...
Извода е повече от ясен, стига да искаме да чуем.

67.   64.
Поправка
1. Не изяснява нищо подобно, което навеждаш.
2.. Тя е дошла (приел съм), не съм взел.
3. Аз ерген почти на 24, разликата ни е почти 9...
4. Няма какво да се чудиш - не съм. Ти я изкара на 10 - 11. Ти като беше на 16 колко беше минала вече, помниш ли?
5. Учил съм я естествено, че това правим всички нормални хора в света - чистим и пазим своя дом.
7. На 22 родила - защото го е пожелала.
8. Финансирал съм я, за да може плавно да се настрои към живота, КОЙТО Е ИЗБРАЛА!
Ето ти другата страна на монетата.
Съзнателно е решила да живее с мен за да е добре хвани си батко да ти е сладко, да си те води навсякъде, да ти угажда за всичко. И като жена много добре знаеш, че за да задържиш дете от мъж значи е сигурен. И към ден днешен масово жените търсят именно мъже, които да им осигурят финансово живота. Така че твоите изводи са напълно не оправдателни и неоснователни, необмислени и повърхностни. В никакъв случай живота и не е бил скучен, понеже тя е водена където иска и е задоволявана и е живяла както иска.
От това което пишеш може да се направят следните изводи за теб.
Ти също си много мързелив човек, не желаеш отговорности най-вероятно си много самотна и злобна... И лекомислена. Явно са ти теглили много хора шута и никой не те приема на сериозно, поне не сериозните мъже.
За теб никой не би се борил така, както аз се боря за нея, , макар всичките и недостатъци. Ако работеше поне малко логиката при теб и по-малко злобата, щеше да направиш съвсем различно заключение. Никога не си виждала мъж на място, защото всеки такъв след първата ви среща ще избяга.

68.   63.
Не бих определил добрите грижи и помощ като "клякане". В една връзка, когато искаш да живееш с някой и държиш наистина на него (нея), не правиш компромиси и влагаш сериозност, отговорност, добросъвестност, благост.
За мен един мъж да работи, да бъде честен, състрадателен, грижовен и отговорен не го разчитам като прост и наивен, също така и когато една жена е отдадена по същия начин не смятам за идиотка.
Ако човек иска истинско семейство, трябва да се отдаде напълно!

70.   Авторе, след като делите сметките на две, трябва да делите и работата на две. А ти гледаш как жена ти готви, и вместо да избършеш печката, ако е изкипяло нещо, ти лежиш на дивана, и чакаш тя да свърши и това. И даже броиш и месеците, в които не е бърсана печката, но не я пипаш и ти. Кой очакваш да дойде и да я избърше!

71.   67, на нейните години нямах гаджета. Учих.
Колко удобно я изкара златотърсачка, а себе си невинната жертва. Поеми отговорност за избора си, никой не те е насилил да живееш с ученичка. Направил си го, защото е по-млада е по-лесно се лъже. Дори и да е имала гаджета, пак е по-лесно да я излъже някой. А ти от толкова жени на твоята възраст хвана ученичка. Родила била, защото искала. Ок, ама ти се изкара едва ли не изнасилен и без избор. И това го пише мъж на почти 40....
Дръпна интересна психоанализа, която няма нищо общо с реалността. Две деца имам и съпруг. Мъжът ми не е като теб, помага ми. Не се държи като господар.
Така се бориш за нея, а я плюеш каква е. Това не е борба, а gaslighting. Какъв родител си?

72.   Авторе, ако трябва да обобщим историята: взел си нищо неумеещо младо момиче, обгрижвал си я, дундуркал си я, дотук добре. С времето обаче те е приела за даденост, не е положила грам усилие да вложи нещо от себе си в семейството и е решила, че е достатъчно просто да присъства в живота ти, това е достатъчно за теб.
В този смисъл съм съгласна с 63, тя не те уважава, вероятно не те и обича, просто й е добре някой да я дундурка. Чуда се как пък на някои мърли им се получава, а на свестни жени - не. Обаче явно си има хора, които обичат да обгрижват и издържат някого, като си мислят, че нещата ще са наред и тя ще те оцени. Това трябва да е до време, после да връчиш задълженията, защото иначе се получават ей такива неща...

73.   От 47
От самото начало е било ясно, че няма да я бъде.
Защото си се държал като бащичко, а не е трябвало.
Купони и почивки й затварят устата да не реве, че си я зарИбил и зарОбил зад печката на 16.
И двамата сте се полакомили за разни неща, но сметките ви са били криви.
Тя е искала на хляба мекото и на работата лекото, ти си си отгледал една мързелана, ама млада.
Няма да я превъзпиташ.
Харесва й да ти виси на врата.
От самото начало не сте били равностойни, цял живот ще опъваш ти. Добре поне, че ти дава да я опъваш.
Сори, ама това е истината.

74.   До 68 последно.
На глупав човек никой не може да му оомогне. Повтаряш като латерна някакви тъпотии, резултатът си го знаеш, тотална греда и незадоволеност във всеки един аспект. Щом това не те е накарало да мислиш, явно няма кое да го направи.

75.   70
Делим от скоро, много много скоро. Кой ти каза, че вече ми готви? Всеки си чисти, готви и т. н.

76.   71.
И тя учеше. Колко удобно я изкара 16 годишна, недееспособносна, не зряла, наивна, несъзнаваща, лесно манипулируема, за да я поставиш в позицията на жертвата.
Най- нескопосаната теза, която може да бъде съчинена само от някой, който до болка вижда себе си в друг човек и го преживява отново и отново.
Навярно сте преживяла лична трагедия и опитвате да оправдаете зряла жена, майка на 8г дете, съпруга от 10г, която не познавате. По начина, по който заставате срещу мен се разчита една силно емоционална рана на жертва. Възможно е да е и на ваша близка от първо коляно.
Виждам също, че ми вменяваш вина, че съм харесал едно момиче на 16г и съм с нея - няма нищо лошо, навремето много често, а и сега момичета харесват по-големи от тях и това има своето обяснение. И сега масово момичета по 15 - 16 са с 40-50год мъже - това е общоизвестен факт. Стъпи здраво на земята и се успокой. Тук не се касае за бавноразвиваща, или малоумна тинейджърка, не е била и не е малоумна, не е и жертва. Съжалявам за теб, явно съм бръкнал в Стара рана.

77.   72.
Наистина трябваше по навреме.

78.   73.
По какво разбра, че съм се държал като бащичко????
Изобщо не е седяла зад печката заробена на 16 - а е дошла!!!!
Заживяваме, тя учи, а аз започвам да и показвам по някога - нещо. Излизали сме, било ни е хубаво, опознавали сме. Аз нямах никакви очаквания - казвах си "каквото такова, тя е само на 16", не може да очакваш нищо сериозно, би било глупаво. Защо да го мислиш толкова - хубаво ти е с някого - радваш се, наслажаваш се - без да очакваш....

79.   74.
Накараме.

80.   76, какъв е смисъла на темата? Тя била златотърсачка, а ти си се възползвал от ученичка. Тя те е насилила да живееш с нея, че и да ти роди. Вярваш ли си? Значи си адски лесен за контрол мъж, щом лапе на 16 те е измамило. Смешно е, ако си го признаваш.
Тук в темата не личи любов от твоя страна, а някакво желание да я правиш Изаура.

81.   65, пак ти казвам - и на мен и на майка ми ни се е случвало да не изчистим няколко пъти, защото сме били изморени, но печки не сме изхъврляли. "Чуваме" се, авторе, макар че няма как да се "чуем" през сайта, а да си четем коментарите. Просто недоумявам каква невъборазима мърла за жена си си взел и сам си си виновен за това. Ако тая полага същото старание за личната си хигиена, особено след голяма нужда, не знам как не те е гнус да правиш секс с нея, че пък и дете да й направиш. Дано някой ден да намериш добър психиатър за това дете, че щом майка му е не само мизерница, а и злобарка, даже не знам какво ще излезе от него.

Black Sabbath

83.   Авторе, зарязвай докато е време и си намери читава жена!

84.   80
Смисъла беше да ми дадете идея. Възможно е да съм бил наивен, ако нямаше любов щях да я сменя много отдавна и нямаше да мисли как да спася семейството.

85.   81
Дано някой ден да намериш добър психиатър за това дете, че щом майка му е не само мизерница, а и злобарка, даже не знам какво ще излезе от него.

Това е ОСНОВНА ПРИЧИНА да държа това семейство.
Уча мънечката на всичко, защото установих, че тя няма да го направи и по-лошото ще я превърне в себе си. Децата са един празен лист хартия по който пишем с начина си на живот и на какво ги учим. Тя се е прелепила за мен и приела мен за пример.
Поне дъщеричката ми да се научи, че да не ме е срам някой ден. За секс дума да не става вече, изводите ти са много точни. Като че ли вместо след бременността да се оправи в положителен смисъл, тя започна да се занемарява. Не знам дали не е решила, че вече всичко е сигурно и да е спряла да си дава зор... Въобще.

86.   84, ти за 13 години нямаш ли комуникация с нея, освен инструкции за печки и хладилници? ! Работи ли тази жена, приятелки има ли? Да не е в депресия?
В начинът ти на писане не личи любов, а някакво нагаджане.

87.   Добре, авторе, вземи детето, за какво ти е тя? Чакаш на 30 да се промени ли? Ясно, че ти си българин, но тя или ромка или от дивите селянки явно.

88.   Историята ми изглежда фалшива. Авторе, потърси психотерапевт, нещата са сериозни при теб. За съжаление и тя е била жертва, объркал си и нейния живот. Нека специалист да се произнесе, надявам се нещата да са поправими, макар да се съмнявам.

89.   86
Говорим, но има хора, които казват "да, добре, разбрах, чух, така е и т. н"и излиза, че това са били просто думи, просто са се съгласилявали.
Казвал съм и, че искам две неща от нея
1. Да бъде мила с нас(нежна, любяща и т. н)
2. Да се грижи за дома
То по просто и с по малко думи не може да се изразя.
Работеше 30часа на седмица. Идеята беше нейна, защото и беше много скучно. В по-голямата част от времето съм издържал семейството и изобщо не е било проблем за мен. Има приятелки, не е в депресия.
Ако беше попрочела от началото на темата щеше да разбереш, че именно защото я обичам опитвам да извадя семейството си от тази ситуация цяло.

90.   88, да, бе, то на всички мързеливци им трябва психолог, а не дряновица, дет се вика :-)

91.   89, и все пак това прилича на робство. Май искаш изцяло послушна жена. А сега не работи ли?

92.   Авторе, човек може да иска само от подчинените си. В семейството нещата се обсъждат и решават заедно. Може пък съпругата да иска Вие да чистите, защо тя да чисти! Решили сте, че тя е слугиня, но май скоро ще Ви духне под опашката.

93.   91
"Послушна" Интересна дума използвате.
Извода Ви " и все пак това прилича на робство"
За жалост понятието"семейство", включва в себе си
- послушание един към друг , което се изразява във -
1. Взаимопомощ (всеки помага с каквото може за благото на семейството)
2. Откритост
3. Откровеност
4. Отдаденост
Има нужда да ви научат - урока ще е закъснял, но поне да се усвои.

Аз също съм послушен. Каквото иска от мен и се поднася на тепсия, когато има да каже нещо е изслушвана и разбирана. Двустранно е, както и трябва да бъде.

94.   Авторът защо през цялото време говори за "съпругата" си? Очевидно преди 13 години е подписал договор за домашна прислужница, която може да обладава за без пари, а не за съпруга. Само че не е прочел дребния шрифт "мързи ме да чистя"; по скоро го е прочел, ама си е казал, "Абе карай, ще измислим нещо, като й тропна по масата и моделът прислужница ще си ъпдейт е операционната система. "

Това обаче не се е случило и сега клиентът мърмори.

Партньорът ви не ви е чистач, готвач, шофьор или водопроводчик. Хората създават семейства, за да градят бъдеще заедно, а не да имат под ръка специалисти.

Важи и за мъже, и за жени

95.   94.
Поясни какво имаш предвид :
Авторът защо през цялото време говори за "съпругата" си? Очевидно преди 13 години е подписал договор за домашна прислужница, която може да обладава за без пари, а не за съпруга.

В частта :
Само че не е прочел дребния шрифт "мързи ме да чистя"; по скоро го е прочел, ама си е казал, "Абе карай, ще измислим нещо, като й тропна по масата и моделът прислужница ще си ъпдейт е операционната система. "Това обаче не се е случило и сега клиентът мърмори.
Не е давала индикация, че е мързелива. В началото се кара бавно, даваш възможност, показваш! Това с тропането по масата се прави от много прости хора с начално образование, израснали на село сред прасета и говеда(антисоциални), алкохолици- с една дума от посредствените, простоватите хора.
По последното.
Партньорът ви не ви е чистач, готвач, шофьор или водопроводчик. Хората създават семейства, за да градят бъдеще заедно, а не да имат под ръка специалисти.
Важи и за мъже, и за жени
Вашето разбиране :
Хората създават семейства, за да градят бъдеще заедно

Е абсолютно правилно в неговия смисъл.
"Градят"
Е основен принцип, той е фундамента̀лен.
Може ли да се гради, ако се съсипва, или единия прави, а другия събаря след него?
Без да искате изпаднахте в противоречие, но накрая направихте вярно заключение без основен принцип.
В изграждането на семейството има основни принципи при които то се създава, ако липсва такъв, значи е настъпил порок и следва да се отстрани, иначе не биха могли да съществуват.

Да изиграем една игра?
Попълнете липсите и завършете изречението.
1. Пижо и... баба...
2. Шофьорът трябва да притежава...
3. Боба не беше вкусен, липсваше традиционна подправка
4. Който не работи не трябва...

Извода е?

96.   Добре де, авторе, вече ти се дадоха достатъчно добри и полезни съвети в темата.

Не си ли направи вече изводите? Не видя ли и своите грешки?

Защо продължаваш да спориш с коментиращите и да им се обясняваш?

Просто си направи изводите и действай!

97.   Аз съм жена и го разбирам авторът в някаква степен.

Лично познавам и по-тежък случай.
Имам роднина, която живее заедно с дъщеря си и двете са тотални мърли. А на външен вид и двете минават за кифли.
Времето си го прекарват само по кафета, по магазини за дрехи, маникюри, фризьори, гримьори и фб. Работят от време на време за минимални заплата и с това се издържат. Пари за препарати, ремонти по дома казват, че нямат. Не готвят, купуват всичко готово. Не чистят от години, в банята плочките са изпадали, в кухнята им е мазнина отвсякъде, по останалите стаи тапетите са черни или скъсани. Ходи се по дрехи. Ако пускат пералня то дрехите изсъхват в легена. Те си живеят добре в барлогата и не канят гости.
Със сериозни мъже не съм ги видяла. Ако имат връзки, вероятно са еднократни.
Когато дойдат на гости ми съсипват всичко дори и за краткия си престой вкъщи. Последно стояха 5 дни, след това чистих 1 ден - основно след тях. С обувките ходят навсякъде, мокри хавлии остават по шкафовете, не мият съдовете, не си почистват в тоалетната, силно тряскат вратите, каквото ядат и пият не си измиват съдовете и т. н.
Оттогава се опитват да ги игнорирам по всякакъв начин и да не ми стъпват в дома!

Авторе, ти си си взел такава жена. Късно е вече да я превъзпиташ.

99.   Разбирам те, защото съм виждала такава жена. Къщата й мръсна, в кухнята цари пълен безпорядък, тяма място на плота от нещи, мухлясали компоти си стаят със седмици, но дамата седи пред блока и си бъбри с приятелки. Млада жена!!!

Грешката ти е, че още в началото на връзката ти не си я карал да чисти. Трябвало е.
Сега е късно. Или ще търпиш, или всеки по пътя си.

100.   96

Разбира се, че ще споря, щом насреща се гледа на темата повърхностно и ми се пишат глупости! И винаги съм готов на реплика.
Темата е доста сложна и обширна, има дете и това семейство съществува над 13г.
Да я разкарам, или да поема и нейните задължения и да продължавам да я търпя. Това ли са достатъчно добри съвети?
Аз търся някой, който е преминал през моето и се е справил, който може да даде работещ механизъм за справяне с мързела и да се запази семейството цяло. За мен брака не е детска игра, на ти куклата, дай си ми играчката.
За съжаление започвам да се съгласявам с 97.

101.   97

Не се е ресала много време и вече не може да си разреши косата, даже ако само и намекнеш скача и скандала е вързан в кърпа. Вече виждам нежелание за семейство, иска да се отвърже, но няма да се справи финансово.
За съжаление си права.

102.   Авторе, жена ти подсъзнателно ти "отмъщава", за това, че си я взел млада, може би. Тя не е добре психически, изглежда ми стресирана и в безизходица, не страдаш само ти, но няма как да усетиш какво е да си на нейно място. С лошо не става. Поговори с нея и ако е съгласна я заведи на психолог или идете на семейна терапия.
Нещо не ми се връзват нещата. Как така родителите и ще се съгласят в такава крехка възраст да заживее на семейни начала и то с келеш на 24, извинявай? ! Родителите имат задължение да се грижат за децата до пълнолетие! Ама ти си искал крехко агнешко... ами твоите родители? Нищо не пишеш за семействата ви. Въобще нещо кофти има в ситуацията, ти просто гледаш на нея не като партньор, ами като някакво притежание, което можеш да моделираш. Не знам, ти си знаеш и трябва да си носиш твоята отговорност за твоите избори, особено ако става въпрос за друго човешко същество.

103.   102

Този келеш на 24г, изхвърлен на 12г от майка алкохоличка се налага да учи и работи. Когато дойде момичето каза, че е изхвърлена също от майка алкохоличка. Дали не знам какво е????
Изобщо не съм целял да си свия гнездо с тинейджърка.
Имаше много общо с моята съдба, исках да не мине през моето. И двамата имахме родите "мечта".

Имах съвсем други планове.

104.   Става по-зле! Вече не иска да дава пари за нищо в къщи и не гледа и детето. Влиза, ляга си и си пуска тв, цъка си на телефона и това е животът.

105.   104
Ами че жена ти се държи като типичен хетеросексуален "съдбата не ме обича, а аз съм ебати пича" български мъж.

Сипете си по една ракия и седнете да се разберете. Една порода сте, бързо ще стигнете до консенсус

106.   Както ти казах, не я обвинявай само нея, както уточни и двамата идвате от проблемни семейства и си носите нелекувани травми. Не пиши тук, поговорете и потърси помощ от специалист, и за двама ви. Тя да си направи и пълни изследвания, щитовидна жлеза също. Няма смисъл да се оплакваш, ти си си я избрал, действай! Успех!

107.   105

Ще разгледам поотделно твоите плоски, първични, повърхностни съждения.
По 1.
А)
Ами че жена ти се държи като типичен хетеросексуален
Б)
"съдбата не ме обича, а аз съм ебати пича" български мъж.
По "А"
Това разбиране е е изцяло погрешно по следната причина.
Не можем да намесваме хетеро и хомо, тъй като не разглеждаме въпрос относно сексуална ориентация, този казус е абсолютно чист и безспорен. Отделно ориентацията, тоест дали си хетеро или хомо или каквото и да било от новите простотии не определя когнитивните възможности на отделния индивид. В случая се касае за изцяло погрешно схващане на публикацията.
По "Б"

Да поставите под общ знаменател всички мъже, в частта "български мъж"теоретично означава или по-скоро би следвало да разбираме, че познавате всички мъже в България, за да се яви твърдението ви издържано. На практика това не е възможно, понеже мъжете в България сме над 1 милион, в математиката има дисциплина, теория на вероятностите, която ви уличава в малоумие.
По 2.
А) Сипете си по една ракия и седнете да се разберете
Благодаря за единственото смислено изречения, опитвал съм не веднъж, но без ракията (не пия алкохол)
Б) Една порода сте, бързо ще стигнете до консенсус

Ако визираш само факта, че сме хетеросексуални да ни прави една порода си в огромна грешка.
Да не би всички гейове и лесбийки да са еднакви, тоест една порода???? Да не би всички гейове и лесбийки да са единодушни и бързо да стигат до консенсус???
Един съвет от мен - не се опитвай да поставяш рамки, където това е въобще не е възможно, защото човек лесно ще си направи извод, че си един тесногръд човек. (опитвам се да прозвуча по-малко груб).

108.   106
Странно как разбирате отчасти. Като се запознахме аз бях на 24г и се бях оправил, стъпил на краката, завършил без ничия помощ. Малолетен на 11г започвам работа и уча. На 24 вече бях една завършена, силна личност, която се е грижила за себе си още от 11 ГОДИШЕН. Отдавна изживял семейните драми. Какви са тия заключения... Е и какво като съм я избрал, все пак това не я освобождава от отговорност да се развива и надгражда.. Много са ти странни изводите.

109.   На моята колежка мъжът и нищо не пипвал в къщи. Питах я как го търпи, а тя на четири очи ми каза, че бил невероятен любовник. Очите и светеха, като го каза. Дори ми сподели подробност. На ухо ми прошепна "... и в дупето ме чука, лудница, голям кеф! ". Постлал си нашият човек добре, плющи жената, онази доволна и той нищо не пипва!

110.   Авторе, мисля, че беше изписано достатъчно по темата и си разбра грешките в миналото. Няма смисъл да се оправдаваш и да отговаряш на всеки.
Въпросът е какво можеш да направиш оттук нататък. Седни и си поговори с жена ти спокойно и без обвинения и се постарай да се разберете човешки как ще живеете занапред. Ако не се получава, се разделете и всеки по пътя си. Случва се, събрали сте се прекалено рано и сте се променили и разминали с годините. Щом е здрава, права и работи, ще се справи и сама.

111.   108 като си я избирал това не я и задължава да иска да се развива и да си поема отговорностите. Това за съжаление върви и в двете посоки.

Нека да обобщим темата до тук.
- Предложение: Развод - не, защото искаш детето ти да има мама и тати, нали така беше?
- Предложение: Да наемеш домашна помощница: не, защото вече достатъчно харчиш по къщата и жена си
- Предложение: да търсиш и да продължаваш да поемат нейните задължения: не, защото физически и психически става твърде много.
Имаше ли други предложения? Аз не се сещам...

Според мен няма и друга стъпка освен вече. предложените. Помисли коя ти носи най-малко минуси и най-много плюсове и действай.

Не мисля, че има смисъл да я дъвчим тая тема повече.

Колкото до твърдението, че си бил завършен индивид на 24-25, ако беше така нямаше да я вземеш за жена и да и направиш дете, защото щеше да видиш знаците, че не става. И приютяват някого, не значи задължително да скачаш в леглото му и да създаваш семейство с него.

112.   Работи по въпроса да подтикнеш съпругата ти да се почувства желана. Щом се е занемарила, това означава, че не я интересува как ще изглежда в очите ти. Трябва ясно да изискваш от нея да промени поведението си. Без да я обиждаш и с добро. И двамата имате някакъв проблем, но и двамата трябва да искате да го решите. Не може само ти да полагаш усилия и да правиш компромиси! Трябва и жената да се задейства!
Някак неудовлетворена ми се струва, също така... по твоето описание, все едно се е предала....

51-98 от 98