Изневяра
Чудя се дават ли си сметка изневеряващите за последствията от техните действия? Често другият партньор отключва депресия, стига се и до суицидни мисли, а отсреща седи един човек, който не го интересува, спи спокойно и грам това все едно не го засяга. Дори да не е обичал другия, последствията от действията му са на лице и се чудя как няма грам съвест.

Коментари

1.   Има всякакви вариации. Може да няма изневяра и поведението и усещанията да са същите като описаните при изневяра. Въпрос на интерес. И явно щом го оправям, значи не им пука кой какво мисли, просто си правят както им изнася.

2.   Не е важно какво се случва, а как ТИ реагираш на случващото се.
Ти избираш да се депресираш, да обвиняваш, да се чувстваш жертва и т. н. А истината е, че всеки носи отговорност за изборите си и никой няма право да манипулира другия, да му вменява вина и да го обвинява в липса на съвест. Ако не ти изнася- се изнасяш- не си с твоя човек. Ако не искаш- се примиряваш и приемаш случилото се без да го играеш жертва и без обвинения, това не променя ситуацията. Това значи ти да поемеш отговорност за грешния си избор в миналото да се обвържеш с неподходящ. Не да го променяш, както ти се иска. Ама пусто его.

3.   Ми, краткия отговор е не.

4.   Аз пък се чудя на тези хора, които знаят, че партньорът им изневерява, гледа ги в очите и лъже, и въпреки това остават с тях. Отключват депресия, мислят за самоубийство, и пак седят. Това са някакви мазохисти, без достойнство.

5.   Човек трябва да има отговорност как кара да се чувствата другите хора. Иначе е много лесно, чувствай си се както щеш и толкова. Така не става. Ние също сме отговорни как караме да се чувстват другите.

6.   Хората, които изневеряват са най долните отрепки, съвършенни егоисти, не знам как очакваш да си дават сметка и каква съвест търсиш в тях. Тях ги интересува само на тях да им е хубаво, да се развличат и забавляват и не им пука кого и как нараняват. Емоционална съм, защото не понасям предателството и предателите, а какво е изневярата-висша форма на предателство. И понеже за тях няма земна справедливост от сърце им желая небесна такава.

7.   Номер 2, топ коментар

8.   Номер 2 - по тая логика дай човечеството да живее без морал щом никой няма право да обвинява никого в нищо. Подлостите да са безнаказани и всеки предаден да си отива тихомълком, без да обели и дума, без диалог, щото видиш ли ще му наклониш шапката на отсрещния като го упрекнеш, че е постъпил зле.
Не съм съгласна и с това, че сам си си виновен за грешния избор да се събереш с изневеряващ. Малко са случаите, в които хората се взимат с човек, за когото знаят, че в миналото и в други връзки е кръшкал. Аз се събрах с мъж, олицетволение на лоялността и доброто и пак ми изневери и дори не можа да ми даде причина защо - сам каза, че нищо не му липсвало нито в сексуален, нито в емоционален план. Просто се било случило...
Това е втората тема, под която виждам ваш коментар и отново е неадекватен. Сякаш хората са машини и нямат право на емоционални реакции. В даден момент или се разделяш, или оставаш така или иначе. Просто има един първоначален период на приемане на фактите, в който, простете, но на всеки му е позволено да се чувства тъжен. Това не го прави слаб, жертва или егоцентрик.

9.   2, доста грозно и студено разсъждаваш. Хората имат чувства и не може да ги обвиняваш, че страдат, плачат и се засягат от изневяра. Доста нарцистично. Все пак, ако връзката/бракът трае месеци, години няма как да не ти повлияе, че другият е кръшнал. Отдаваш време, грижи, а те са потъпкани така.
В повечето случаи изневеряващите нямат смелостта да прекъснат връзката и да си ходят на воля, ами мишкуват. Искат и двата стола.

10.   От християнска гледна точка изневярата е изневяра, когато е извършена в рамките на църковен брак!
От там насетне всичко друго може да бъде тълкувано, като прелюбодейство.
Ама те били заедно но единият кръшнал.
Че той или тя какви ангажименти имат към другия щом нямат брак в който са се клели във вярнос един към друг да попитам аз.!?
Ако са се давали напразни обещания а е извършен акт извън тях то това, трябва да се тълкува, като лъжа и измама.
Масова жените си отварят краката, точно пред доказани женкари и курвари а хранят надежда, че те ше се променят ше спрат да хойкат заради тях, защото се чувстват важни.
И после той бил изневерил. Не душици той ви ползва, като почивна станция докато прави това, което винаги ше прави - да ебе курволяци, като вас от път и над път!

11.   до 8, естествено че ще каже, че мищо не му е липсвало. Ти какво искаш да ти каже, че си пълно дърво, или че живееш като бабичка, или се обличаш като бабичка, или темите които те вълнуват не са младежки, а като на бабичка.
Още повече, няма да ти каже истината ако нещо е зависим от теб, било деца, било къща и т. н.
Сама си направи изводите.

12.   На мен пък още по-интересно ми е ЗАЩО изневеряващите никога не прекратяват отношенията си с настоящия партньор, а му играят зад гърба? Айде ако може това някой да ми го обясни. И това най-вече го правят жените, сякаш поговорката за маймуната и клона е вярна (моля, не ме нападайте, не съм женомразец, но това са фактите).

15.   11, по-добре бабичка, отколкото просто една дупка за задоволяване на нуждите.

16.   до 15 от 11, като е по-добре бабичка, ще си си самотна бабичка. Щом не искаш да си девойка с желание за задоволяване на нуждите. Никой не е длъжен да търпи жени с поведение на бабички.