Разлика във възрастта
Здравейте! Аз съм на 18 години! Харесвам човек който е по голям от мен с 14 години! Никога не съм харесвала толкова по големи от мен но уви! Има ли тук такива двойки или дали вие познавате хора с подобна разлика как ги приема обществото, родителско одобрение и тн? Дали с течение на времето възрастта не си оказва влияние! Каква е развръзката от подобна връзка? Би ми било интересно да споделите историите си както и да ме посъветвате! Благодаря!

Коментари

1.   Авторке, малко е над допустимата(която е до от 5 до 10 години), според мен, но зависи от конкретните хора.

Аз съм по-голям от съпругата ми с 10 години и това изобщо не ни е проблем, защото сме духовно близки хора. Имаме почти еднакви възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота.

Освен това сме вярващи ивъцърковени православни християни и сме положили брака си на твърда и непоклатима основа - Христос!

Но когато се запознахме, аз бях на 46, тя на 36.

При вас другият проблем е, че по принцип между 18 и 32 години има огромна разлика в начина на възприемане на нещата. Ако ти беше на 34, а той на 48 - бих казал, че ще е по-вероятно да се получи.

Прочети, имаше скоро една тема тук, в съшия раздел, за същата разлика, заглавието е:

"14 години разлика нормална ли е естествено за сериозна връзка? "

2.   Лошо няма, мой съсед е на над 60 и жена му е на към 40. Ако това не те спира, ако сте сериозни и ако той се поддържа не виждам какво лошо. Живота си е твой, прави каквото искаш с него, без предрасъдъци. Аз съм на близо 40, а изглеждам на 25, поддържам се, както му се казва.

3.   Недей! Сега си млада и наивна, имаш пеперуди в стомаха, "влюбена" си, не мислиш трезво, но този химичен процес ще отмине. И тогава негативите бързо ще започнат да си проличават. Разликата е голяма. С този човек сте от различни поколения, различни виждания, тези неща ще започнат да си тежат.

Когато ти дойде време за дете, този човек ще е на 40 . Когато детето е на 10, той ще е в 50те. Мислиш ли ги тия работи? То няма да има баща до него, ще има един чичко. А на 20 вече ще си има дядо, той няма да може да създаде връзка с него, емоционална или каквато и да била.

Плюс това, този човек най-вероятно ще бърза да те завърже с дете още на 18-19, защото знае, че влака му отминава и времето му е минало вече. В никакъв случай не се поддавай. Изживей си младостта, не се подигравай с нея! А че този човек, това че на 32 е още ерген, не ти ли е малко червен флаг?

4.   Ти го харесваш, но не споменаваш как е от негова страна. Аз съм на 33 и съм семеен, но дори и да не бях, не смятам, че ще се огледам в 18-19 годишна, с която да градя нещо. Неангажираща връзка да, но ти си толкова зелена и толкова неща не си видяла все още...

5.   до 3, някъде към всеки четвърти над 30 е ерген, което е пак по-добре от провален брак.

До авторката - знам за такива случаи - жената на някакъв роднина на един приятел била 25 години по-млада, а бащата на една моя приятелка е 13 или 14 години по-стар от майка й (имат 3 дъщери).

Ако ти предлага някаква сериозна връзка и брак, няма лошо. Иначе е само чичко за секс, ти сама си решаваш

6.   И това е така, но сме прекарвали време заедно. Много се привързахме един към друг, и сега ни е трудно да се оставим и двамата сме наясно че трябва и нищо няма да излезе, но не можем да се пуснем. Да си изживеем момента или да спрем и да не задълбочаваме?

7.   Не се занимавай! Не е за теб. Винаги по-малкия във връзката страда! И това съм го виждала много пъти с очите си. Не се занимавай човека е добре да е по-голям от теб с 3-4 години, нататък е зле.

8.   Разбира се че и той ме харесва дори твърди че е влюбен, аз първоначално не го отразявах но после изглежда нещата се обърнаха.

9.   Един тридесет и нещо годишен мъж може много лесно да манипулира една 18 годишна жена. Знам за такъв случай. Момичето беше на 16, мъжът на 34! Тя забременя от него, после го заряза. След това беше с още двама, от които също роди. Сега е сама, вече над 30 годишна и се шляе като муха без глава... Всичките деца ги гледат мъжете и майките им.

Не се подвеждай! Грижи се за себе си и си знай цената! Не вярвай на всичките приказки на мъжете!

10.   Много зависи от хората, имам роднина който беше на 52, а жена му на 20 когато се взеха, все още са заедно имат дете, мъжа е поддържан жената усмихната и секси хубаво им е. Обаче имам и един колега на 35 жена му е на около 23-27 повече не ѝ давам обаче пък имат проблеми, тя си падаше по друг мъж и от там има тръгнах конфликтите. Затова ти казвам, зависи от човека, пробвайте пък времето ще докаже дали е за теб или не. Аз като мъж на 40 искам да ти кажа, че ако не пробваш винаги ще имаш нещо останало вътре в теб винаги ще си казваш ех ако бях с него как ли щеше да е. Пробвай и ако стане какво пречи вече като си 20 да се вземете.