Да направя ли така
Здравейте
Жена съм на 25год, имам връзка 5 год на приливи и отливи, множество изневери от страна на приятеля ми. Миналата година след дълго мислене реших да му простя, той показваше по всякакви начини че е сгрешил и че съжалява. Не казвам че съм невинна според мен и двамата във връзката са виновни за да се стигне до изневяра и всеки заслужава последен шанс. От няколко месеца обаче връзката ни за мен е някак под въпрос- ще се местим в друг град и някак започнах да се съмнявам че той там е възможно пак да ми изневери, работи от вкъщи и не знам какво ще се случи и при мисълта че ще преживея подобно нещо пак сякаш сама се отдръпнах. След като започнаха тези мои съмнения се запознах с момче което работи в моята сфера, излизахме 3-4 пъти приятелски, но виждайки явно за него накъде отиват нещата реших да му споделя че съм в период в живота си където не знам какво искам, настъпват много промени- смяна на работа завършване, местене в друг град (момчето е от въпросния град). Излъгах го че нямам връзка в момента от страх да не бъда осъдена защо излзиам с него, макар че не се е случвало абсолютно нищо от разговори за по час-два, и от страх му казах че нямам връзка, когато ме попита. Цялото това оплитане в лъжи си дадох сметка че го правя защото не съм сигурна в приятеля си, дали наистина е сериозвн към мен.
Знам че много хора ще ме осъдят, но обмислям като се преместим в другия град да пробвам с приятеля ми как вървят нещата- ще предприеме ли сериозни мерки към мен както твърди (брак и тн), ще се разбираме ли( понеже доста се и караме), а през това време просто да кажа на другото момче че за момента искам да съм сама защото не съм готова за нови отношения, понеже съм му казала че наскоро съм се разделила, един вид да си оставя вратичка. Знам че е гадно, знам че не е правилно, не съм мислила че нещо такова ще ми се случи изобщо, но това ми се струва най-правилното решение засега, с цел да дам шанс на приятеля ми защото го обичам, но ме е страх че всичко ще се повтори.
Мислите ли че това е възможно, такъв сценарий, колебая се какво да направя.

Коментари

1.   "връзка 5 год на приливи и отливи, множество изневери от страна на приятеля ми. " - тази връзка я отпиши и прекрати колкото се може по-скоро. Да, може и да ти предложи брак, но ако продължите да се карате, събирате, изневерявате, от това няма полза.
Дали ще се получи с другия няма как да знаеш, но сегашният със сигурност не е твоят човек.

2.   Ужас човек, направо ми се плаче за теб. Хем ти изневерил, а ти такава добра душа в името на шанса който си му дала.
Ако трябва да излиза от хумористичната част:
Много е интересно как хем го играеш великодушната и същевременно си жертвата. Хем го обичаш, хем не точно, защото е ясно че той ти плаща под някаква форма и теб това те устройва. Сега уж те е страх да не изневери, обаче май ти залиташ. И хем всичко ти е ясно, хем от написаното става ясно, че нямаш никаква идея какво искаш. И докато те четях чак аз се зачудиш сере ли ми се, яде ли ми се.

3.   Абе жена, какво се оплиташ в лъжи като пиле в кълчища!

Кажи истината на втория човек, защо го лъжеш?

Никога не използвай лъжи! Бъди винаги честна и откровена!

Първо си отговори на следните въпроси:

Колко пъти още ще се мъчиш да лепиш счупеното с твоя съквартирант? Че се надяваш и такива отношения да стигнат и до брак? И какъв брак и семейство ще бъдат това? Утре като се чувстваш нещастна - кой ще ти е виновен? - ти самата!

Обмисли всичко и вземи решение: първо дали ще тикаш нещата с твоя съжител съквартирант? Или постъпи по мъжки(нищо че си жена) - и се разделяй с него овреме!

И едва след това, ако си свободна вече - започвай нови отношения!

4.   "множество изневери от страна на приятеля ми. " алоооо, има ли някой в централния?
Що да не се ожени за теб като си толкова наивничка и зависима? !
Колко последни прошки, бе моме?
Че и лъжеш потенциален заради тази отрепка? А аа май сте си подобни, стой си с него, ще пръднеш 1- 2 деца, ще се спаружиш млада, ще останеш без всякакъв изход и шанс по е следващите около 6-7 г... Ами ок.

5.   Темата трябва да се качи в фейсбук групата "Класическа българка"

6.   Страхът ти е разбираем. Относно изневерите му каза, че и двамата имате вина - каквито и проблеми да сте имали, това оправдава ли го да ти изневери? Ако положението е било толкова тежко, по-добре да беше приключил връзката. Пак щеше трудно да го преживееш, но нямаше да ти остане травма.
Изневярата не е окей. Съветвам те да не го правиш. Защото при теб ми се струва, че с другия има емоционална привързаност и в случая ще ви е гадно на всички. Отделно, осъзнавайки че си наранила някого, ще те гризе съвестта.
Моя съвет е да се отделиш за няколко дни и от двамата. Дай си време за себе си и помисли с кого искаш да бъдеш.
Просто не ги лъжи.

8.   Знам, че е трудно да се чуе/прочете такова нещо, но като страничен наблюдател ти казвам - това не е твоят човек. За 5 г. "множество изневери" - заслужава ли си? Животът е твърде кратък, за да живеем в лъжа, имай малко себеуважение, сложи край на тази мъка и започни нещо на чисто. Един подпис нищо не означава, дори и дете да имате, това пак може да не е достатъчна причина да спре да ти изневерява. Никога не съм разбирал жени като теб, готови върху себе си да плюят, да бъдат мачкани и унижавани, но да тичат след "принца"... това е лудост

9.   Миличка, дори и да ти предложи брак приятелят ти, ти искаш ли мъж, който вече те (1) лъже и мами и (2) е несериозен към теб, щом за 5 години връзка нямате реално развитие? Няма нужда да отговаряш на мен, отговори на себе си.

10.   Разкарваш приятеля ти, просто връзката ви е приключила. Местиш се в новия град, но не лъжи повече новото момче, поживей малко сама и виж как ще потръгнат нещата. Почни начисто, честно и не гледай назад. Дай си шанс за нова и хубава връзка. Успех!
П. С. Не обичаш сегашния, не се заблуждавай.

11.   Не оставяй много отворени врати да не стане течение.

12.   Типичната българка скача от клон на клон, хаха.
Само едно нещо ще ти кажа - този изневеряващият никога няма да се кротне, особено ако си бременна или му отказваш секс, забрави, че ще ти е верен.

13.   Има свестни мъже, които не изневеряват, но търпите такива утайки.

14.   Хайде да се спре това постоянно ползване на други хора като отдушник, катализатор, друг клон, кошче за душевни отпадъци и прочие. Не е до пол.

Първо трябва да се оправи кашата в собствения живот, не да се натоварват други хора, които нямат нищо общо.

Защото утре може да се реши на настоящия уж бивш да се даде "последен" шанс, а друг ще бъде оставен да страда с отвратителните "Ти нещо не си разбрал" или "Извинявай, че те подведох". Или ние сме най-важните на света, пък другите хора да се оправят?

Няма такова нещо като "Не знам какво искам". Всеки знае какво иска и няма нищо срамно да остане дори и за година-две-три сам. Бъдете винаги честни и почтени с другите, защото те нямат вина за това, че сте нещастни, че вкъщи не ви ценят и обичат, но човекът е сложно творение и не се знае от чужди прдателства накъде ще избие. Като не върви с години, сложи достоен край и продължи напред, а не така - на сигурното, за да не сме сами, макар и нещастни, пък другото - ако стане.

15.   Няма да те съдя, претърпяла си достатъчно. Само бих ти казала БЯГАЙ ДАЛЕЧ ОТ СЕГАШНИЯ ТИ ПРИЯТЕЛ! Човек който те обича не би изневерил, независимо какво се е случило между вас. Наистина от личен опит ти казвам че няма да се получи с него… съжалявам но това е факт, веднъж изневери ли ще има и още пъти. Не се мести в друг град, това няма да ти помогне. А за въпросното друго момче според мен кажи му истината и му обясни защо си го лъгала.
Едва ли ще ме послушаш, но това е моя съвет!
Успех!

16.   "Излъгах го че нямам връзка в момента от страх да не бъда осъдена защо излзиам с него"

Излъгала си го, за да го мотаеш и да го използваш ако... по-точно - когато другата ти връзка се провали. Моля ви жени, започнете да използвате българския както трябва. Какви "осъждания"... Напълно обективно ти си лъжкиня и използвачка, точно както и т. н. ти приятел. Не случайно сте се намерили и си разигравате театри 5 години... Колко момичета той е размотавал и лъгал, ти сега наваксваш предполагам?

За съжаление типично поведение днес...

"реших да му простя"

Ох недей, тя вишочайшата "решила"... Той си го е преместил... на следващата... Колкото и да е елементарно, жените така и не се научихте, че една връзка не се решава от вас и вашите висшочайши прошки. Решава се от това да си изберете качествен мъж и да успеете да го задържите. Трябва да е такъв мъж, че вие да се борите за него, не той за вас. Но... какъвто ви е акъла, такива са ви и мъжете.