Можеш ли да обичаш някого компромисно
Здравейте. Искам да ви питам според вас възможно ли е да обичаш някого компромисно? Например да не харесваш някои неща в него, но въпреки това да направиш компромис и да го обичаш, като търсиш добрите неща в него. Това дали е възможно?

Коментари

1.   Разбира се, те голяма част от неспособните жени са така.
Търсят стабилен с парички да им задоволява капризите, всичко друго е компромис, как изглежда, какъв характер има, изобщо не ги еня щом им купува парцалки, води ги по почивки и тн.

2.   Разбира се!

Всички сме хора и няма идеални!
Всеки човек има слабости и недостатъци!

И компромиси с по-дребни и маловажни неща - естествено трябва да се правят!

Важно е да срещнеш човек, с който имате еднакви(или поне сходни) възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота! И да се харесате и обикнете взаимно!

И като намериш подходящи човек - недей чака, а сключвайте брак(и църковен също, за да има Божие благословение над семейството ви) и си създавайте семейство!

3.   Е то всичко в тоя свят е компромиси, най-вече връзките. Вероятността да срещнеш идеален човек, към когото нямаш и една забележка, както и той към теб, е около -10. Вече зависи от теб какви компромиси можеш да направиш - едни са ок да ги бият, други не биха понесли мъжът им дори да говори с чужда жена.

4.   Ами зависи колко неща не харесваш. Но аз лично не мога, не гледам така на нещата. За мен няма значение щом обичам другия човек.

5.   Можеш да бъдеш с някого компромисно, но не и да го обичаш. И е хубаво в такива отношения и двете страни да са наясно, за да няма драми.

6.   Зависи какви граници на компромисите си си поставила. Ако е нещо безобидно- да, компромис е желателен. Ти решаваш.

7.   То няма друг начин да обичаш някой... Защото ако не знаеш, всеки има недостатъци. Пък и да има качества... даже заради тях може да не го харесваш...

Но ти не говриш естесествено за обич, а за влюбеност към непознат който изобщо не познаваш. Влюбеността така или иначе е моментно състояние на мозъчна недостатъчност и си отива, няма значение какъв е другия.

Въпросът ти е грешно поставен, защото не разбираш тези елементарни неща. Огромното мнозинство хора могат да са само влюбени, те не могат да обичат. Когато се събутят от хормоните, и се сблъскат с реалния човек до себе си, не знаят какво да правят.

8.   Интересна тема, но мисля че заглавието не е добре формулирано. Какво значи да обичаш компромисно? Или обичаш или не. На мен също ми е интересно да чуя какво мислят хората по тази тема. Аз лично ако си допадна с някой бих го обичал дори да има неща които не ми харесват в него стига да не е нещо супер крайно и лошо.

9.   Докато се появи онзи, от който ще ти заври кръвта...
Не, да обичаш не, да си затваря очите по нужда може би.

10.   Когато обичаш правиш повече компромиси от всякога. Но така зададен въпросът звучи, все едно не обичаш истински, а питаш все едно правиш компромис със себе си. Т. е. усещаш, че човекът някак си не ти харесва, но си с него. Това не трябва да го правиш.
Ако те дразнят някакви дребни неща в някого още от началото, това е знак, че не е за теб. Ако в съвместния живот докато опознаваш някого, нещо започне да те дразни, това е нормално.. Никой не е перфектен и всеки в един момент си показва рогата, когато маските паднат.
Във всяка връзка след като партньорите се опознаят напълно, настъпва етап, в който и двамата се налага да преглъщат недостатъците на другия.
Да цениш добрите качества на партньора си е много важно, не да му посочваш непрекъснато грешките и недостатъците, а да му се възхищаваш. Нали затова си все пак с него и си избрал точно него!