Интроверт
Здравейте, момче на 22 съм и имам въпрос към всички интроверти ( като мен ) които имат пъртньор в живота - също интроверт. Как се запознахте и кой направи първата крачка? Самия не съм от най-общителните и нахалните хора и искам да си намеря приятелка като мен, но не знам как ще стане това, след като до сега не съм свалял момичета. Единственото ми гадже до сега беше точна противоположност на мен ( комуникативна и нахакана ), тя пое инициативата и така се събрахме, но нещата не се получаваха тъй като нейния активен социален живот ми беше тежък и изтощителен. За мен е изключително натоварващо в свободното си време да ходя по заведения и да общувам с много други хора и това ме скапва. Заради интровертния си характер имам нужда един вид да презаредя батерийте в къщи, на тишина и спокойствие или пък със по спокойни занимания, например екскурзия до някой друг град, разглеждане на забележителности и тн. Затова и си търся интровертна приятелка като мен, но не знам как да подходя като срещна по скромно и затворено момиче?
Благодаря предварително на всички които имат съвет.

Коментари

1.   Липсва ти тестостерон. Почвам бокс, борба, агресивен спорт ти трябва.

2.   Дъщеря ми е 100% интроверт. На 230
години е вече но до този момент няма приятелка, да не говорим за момчета или връзка. Тиха, скромна, притеснителна еи без самочувствие, въпреки че е умно и симпатично момиче. Надявах се, че в университета ще се поотпусне да общува и ще намери приятели, но така и не се получи. Не съм убедена, че и за напред ще срещне своя човек, тъй като наблюдението ми е, че днес момичетата са активната страна, напористи и нахални, а това не е в нейн стил. Мисля, че при вас интровертите, момчетата трябва да са активната страна в една връзка. Търсете момиче със сходни интереси - спорт, планински туризъм или нещо друго. За съжаление не мога да ви дам съвет, дано се появят коментиращи. Успех Ви желая.

3.   И двамата бяхме интроверти. Но като още един "плюс" аз имам и проблем с изразяването на чувства и въобще разкриването си на емоциите, така че считай каква беше ситуацията :D
Реално той се пречупи и направи първата крачка, може би е усещал, че има някаква химия между нас или пък просто не е могъл вече да си мълчи и е искал да го каже.
Иначе разбирам те, защото аз съм на твоите години и съм в същата ситуация. Даже веднъж като споделих с едни познати, че мога дори днес въобще да не изляза от вкъщи и цял ден да си остана в нас, направо не можаха да ми се начудят.

За подход не мога да те посъвтевам, но ще следя теамта, а пък ако някой даде съвет и как да се подхожда към момчетата, ако момичето е интроверт ще е супер :)

П. П. Само ще ти кажа, че ако и двамате сте интроверти писането на съобщения е мъка, защото и двамата ще чакате другият пръв да пише, поне това е моят опит.

4.   Аз съм такава, но съм доста по голяма на 27.

5.   Ходи на фитнес. Нацепи се. Направи си татуси, нещо прическа, брада.... Тогава и пак да си интроверт сами ще идват при теб. Не си мисли, че момичетата интроверти харесват мъже интроверти. Харесвани са единствено топ мъжете с брутална физика, татуси и прочие.

6.   Играехме без да се познаваме с години в един сървър, докато случайно не я намерих във фейсбук.
1 година чатове и така лека-полека се харесахме с времето и бих 400км път, до другия край на страната за първа среща.
Почти 2 години връзка и когато да станат по-сериозни нещата, заради детски сръдни спряхме да си пишем и така вече 1 година. Аз мисля постоянно за нея, тя сигурно за мен, но освен за празници, не си пишем :D

7.   Номер 2, има време, може да спре да е интровертна дъщеря ти, ако изкара още едни 230 години.

8.   Номер 7 , грешка при писането

9.   Няма голям шанс при положение, че и двамата с потенциалната ти приятелка нямате компания, не излизате никъде, не си отваряте устата пред чужди хора и мълчите като пукали? Не искате и не умеете да общувате и не се ли промените, не подтиснете ли това, ще си останете сами.

10.   Приятел, като интроверт на интроверт ти го пиша:

Аз съм на 37 г. и нямам приятелка или жена. Пробвах и с Тиндър - не става. Там да съм лайкнал над 500 жени и сигурно над 2000 да отхвърлих. Ами, нито една - повтарям нито една не ме лайкна. Не се смятам за хубавец, но и не мисля че съм грозен. Ама, честно - след толкова години свикнах да живея сам, даже все по-често си мисля как бих могъл да заживея с някой друг. Така че не всеки е устроен за съвместен живот с друг човек. Ако искаш да оставиш потомство, да предадеш гените си през вековете - стани донор на сперма. Някоя може и да ти избере "кандидатурата" за баща на детето й.

Ако обичаш кучетата - стани доброволец в приют за бездомни кучета. В едно нещо се уверих - в Тиндър едно към 70-80 процента от профилите там са на кучкарки (доги момс). Та така.

11.   Според мен е по-добре партньорите да са с допълващи функции, т. е. да са екстраверт и интроверт - разбира се, ако не са крайни варианти. Иначе в първия случай много се натоварват взаимно, а във втория - се капсулират прекалено. Обаче трябва да са ОК с различните си потребности и да са си от полза един на друг, понеже в повечето случаи се опитват взаимно да се променят, което е трудно, особено на по-напреднала възраст.

12.   От автора - блягодаря на всички за отговорите.

13.   Интроверт- екстроверт са много погрешно възприети.
Интроверта е с по- активен мозък, екстроверта не.
За това интроверта няма нужда да набавя, а от спокойствие, в което да разпуска.
Екстроверта напротив, има нужда да набавя активност.
Прочетете психолози, психиатри, дори профайлъри по темата.
Аз влизам също "интроверт" мозъкът ми е активен дори когато спя, рядко изключвам до покой.

14.   Кви са тия дебилни думи където ги вкарват като чуждици.
Кажи, асоциален. Да си социален, значи да пушиш козче.
Кат не пушиш си асоциален. Така е, не можеш да спреш прогресът, но може да си загубиш душата.
Ае