Имам нужда от съвет
Здравейте. Аз съм на 18 години, а момчето с което преди време се запознах е с година и нещо по-малък от мен. Лично страшно много го харесвам, държи се адски добре с мен, прави всичко за мен, не мога да се оплача ама от абсолютно нищо, единствения ми проблем е че мама разбра че е по-малък от мен и ми каза, че докато не се разделя с въпросното момче няма да ми проговори и вече сме скарани от известно време. Тотално ме е отписала. Обръща единствено и само внимание на сестра ми. Въпроса ми е как по-точно да постъпя в самата ситуация? Момчето не знае, че мама не го одобрява не заради нещо в него, а просто защото е по-малък.

Коментари

1.   Да не ти пука, майка ти е хахо

2.   Кажи на мама, че момчето е много добри и възпитано, предпочиташ такъв макар и малко по-малък, отколкото някой по-голям и по- отракан.
Освен това добави "смятам, че съм достатъчно голяма за да вземам решения за приятели, а дори и да сбърка-имам право на моите си грешки. Момчето е добро и със сигурност няма да ме нарани".
Това само ако наистина момчето е добро и възпитано. Можеш да и предложиш да ги запознаеш за да е още по-спокойна.
Манипулацийката на майка ти ще изчезне ако не на мига, то ще изчака час-два, че да не е съвсем на момента.

3.   Опитай се да проведеш нормален разговор с майка ти. Ако не те разбере, обясни й, че няма да го зарежеш и ще продължиш връзката си с него. Няма да ти обръща внимание седмица, две, три, но след това мисля, че нещата ще се нормализират.

4.   Много тъпа постъпка от майка си. Мръзката е онова, което ти дава самостоятелност и те прави годен за живот. Сигурно ще имате грешки, сигурно няма да върви лесно, но това е и смисълът - да се учите един от друг, ако сте искрени. Майка ти явно си има план за теб, но не те е включила теб в него.

5.   Една година не е нищо. Аз също съм имала гадже по- малък с една година. Това не е пречка, опитай се да говорите. Тя е голям човек, а все едно е дете

6.   Ами като начало, като чуя мама от 18 годишна. Кокво се обясняваш на майка ти, като 5 годишна, 1 година по-малък голямо чудо. Порасни!

9.   Аз бих дал най -често използваната практика.
Поговори с майка си за него. Обясни й, че той ти обръща много внимание, скромен е ( предполагам ) не е престъпник и влага внимание в училище ( надявам се ). Иначе казано изтъкни силните му страни, за които си била привлечена от него.
Ако в случая майка ти не го познава и директно ти е поставила условие да не се срещаш с него, не мисля, че постъпката й е разумна и не е права. Ако няма промяна след разговора продължаваш да си бъдеш с него и както каза един от коментиращите след време ще й мине, ако ли не това момче е твой избор и живота е твой, а не на майка ти.

10.   А тя познава ли го? Да не му се носи славата?
Спорен е въпросът дали е заради възрастта, или негови качества. Или, защото не иска да забременееш. Ти като влюбена може да игнорираш някои неща.

11.   От това, което чувам, майка ти изглежда много властна манипулаторка. Колкото по-рано се отделиш от нея, толкова по-добре! От опит ти го казвам, моята е същата. Изнесох се на 21 г. и това беше най-доброто ми решение. Години наред ми е звъняла и съм й затваряла, не съм ходила на вечеря при родителите си, докато не започна да ме уважавам като отделен възрастен човек. Виж, брат ми скоро ще направи 50 г., няма жена и деца, има си пари, но още живее с родителите ми. Сбъркана работа... Всичко това заради властната ми майка...
Ж37