Не мога да си простя, че не се възползвах от мъжкото внимание, което имах в студентските си години
Като студентка живях на общежитие и съм имала супер много мъжко внимание и покани от хубави, красиви момчета, на които не откликнах и никога не излязох с някой от тях. Въпреки, че бях много хубаво момче, в добра форма, навсякъде мъжете постоянно ме заглеждаха, канили са ме на кафе, случвало се е да ме издирят във фейсбук и да ме канят. Никога нямах първа целува в университета, камо ли нещо повече. Бях много задръстена и с много бръмбари в главата и никога не ходих на купони, не се събирах с други млади хора. Живеех си в мой свят, а бях заобиколена от красиви млади хора и безброй възможности да изживея куп хубави неща. Част от момчетата, които са ме сваляли бяха украинци. Още помня някои много хубави момчета, на които нещо се направих на интересна или просто се дърпах и се затварях в себе си, или не съм знаела изобщо как да се държа, и не мога да си простя! Впоследствие имах връзки и съм излизала с привлекателни момчета, и съм изживяла някакви хубави неща. И все пак щеше да е съвсем различно ако бях се целувала с някое от онези хубави млади момчета, и да бях изживяла красива, хормонална и свободна любов. На всичкото отгоре се намирам в провинцията, където са останали само някакви дегенерати или семейни чичаци, и няма голям избор на хубави млади свободни момчета. Освен това вече изглеждам значително по-зле, онова момиче повяхна и е напълняло и похотливите погледи и това момчета да ми се усмихват на всяка крачка или директно да ме заговарят, вече е само спомен. Доста често си мисля, че можеше да бъде съвсем различно ако аз не бях толкова тъпа. Ако се върна там и тогава със сегашния си акъл и опит определено би било друго. Мисля си - Може би е за добро, можеше и някой да ме нарани, по-добре е, че съм се пазила - но и себе си не мога да излъжа. Не мога да си избия с какви хубави момчета имах шанс да бъда, и го пропилях. Как да намеря утеха от тези мисли?

Коментари

1.   Първите няколко изречения изобщо не се разбира момче ли си, момиче ли си, гей ли си, к'во си?
Спрях да чета, когато се появиха украинците...
Ходете на друго място да си правите глупавата пропаганда!

2.   Аз за това съветвам по-младите да пробват и да не се страхуват от грешки, които да приемат като унижение. Макар че има една граница в своеволията, която не трябва да се прекрачва.

3.   Е, как да намериш утеха? Просто си живей живота, миналото не можеш да върнеш. Излизай, ходи на спорт (освен че ще се събираш с хора и ще поотслабнеш и ще се стегнеш), на екскурзии, занимавай се с хобита и ще срещнеш твоя човек.
И аз съжалявам за някои пропуснати възможности през студентските години, но какво да се прави? Срещнах мъжа си, имаме 2 деца, работя, пътувам, това е. Мисли си, че е за добро.

4.   Никак, няма машина на времето. Ти ще си била от онези ученолюбиви момичета, които наистина са ходили да учат. А такива са рядкост. Още в първи курс масово овършават общтака и чалготеките. Аз си имах гадже едва във втори курс и бяхме заедно до четвърти. Като се сетя какви съквартирантки имах първокурснички, ми става лошо. То пиене, то мъже, то чудо. Не учиха много, иначе все някой ги сваляше. Свършват парите бързо и карат на хляб и лютеница докато им пратят. Ама иначе навън са натокани фурии.
Не знам дали е глупост, или криворазбран морал.

5.   Излизай с хора, яж по-малко и се движи повече. За всеки влак си има пътници и всяка възраст е хубава. Усмихната жена и на 20 и на 50 е заглеждана от мъжете.

6.   Сори, мацка. Времето лети само в една посока. Пусни се на чичаците. Защо не ти харесват сега? Ако не си оползотвориш времето адекватно с тях, след време ще съжаляваш и за чичаците, с които си могла да бъдеш, но си ги отблъсквала. Така за в бъдеще ще ти останат само един избор на мъже - дядовците! Ти си избираш.

7.   Не се терзай за нещо, което не си искала. Не си им отвърнала защото не си искала.
Сега на колко си?

8.   Това е написано от мъж

10.   Това е писано от мъж, няма жена с такова ниво на самоанализ.

11.   Често се случва да съжаляваме за нещата които сме/не сме направили, това с нищо не ни помага. Можем единствено да погледнем напред и да се опитаме да си открием нови възможности да изживеем това което сме пропуснали

12.   Защо не се преместиш, а си се забила в провинцията?

13.   Хората отдавна са го казали х*й, п***a и пари - не пази за старини!!! Стара поговорка. Сега пий една студена вода и не съжалявай, защото миналото не можеш да го върнеш, най-много да се побъркаш и поболееш от лоши мисли. Погледни философски на нещата - всичко е преходно и приеми, че твойта мисия е била да дадеш лош пример на младите как не трябва да си пропиляват и проспиват младостта.

14.   Определено има много привлекателни млади момчета, които харесват възрастни жени, а момичетата на годините им са безразлични. Да не говорим, че към нрава на младите имат още по-слабо привличане даже от физиката им. Обличай се що-годе секси поддържай се и се дръж с тях като зряла и грижовна жена, която винаги ще ги подкрепя и обича безрезервно и ще видиш, че се срещнеш младия красив и и отговорен принц.

15.   Има си израз: Сетила се Мара да се побара. Знаеш ли го? За какви "момчета" говориш още като си станала на години?

16.   Щяха да те направят на нищо... По-добре, че не си се занимавала...

17.   Жена съм на 28 години. Не съм мъж, и много пъти са ми казвали, че разсъжденията ми и логическото мислене са като на мъж. Приемам го като комплимент. Благодаря ви за коментарите. Да, факт е, дори сега ми пишат привлекателни млади момчета и искат да се видим. Но аз вече съм обременена и изтормозена от живота. Няма да е същото, като да бях онова хубаво, сладко 20-годишно момиче, никога недокосвано от мъж, и някое от онези хубави млади момчета да ме беше целунало за първи път с език. Колко ли вълнуващо щеше да бъде, и да имаме връзка после. Още помня погледите на някои от тях, и какви неща съм пропуснала. А може би наистина щяха да ме направят на парцал и после да е много по-зле.

Авторката

18.   Автора, виж как коментар н. 1 се е отказал да те чете защото ти се предствяш и като момче. И коментарите 8 и 9 те мислят за момче:
1"Въпреки, че бях много хубаво момче, в добра форма.... " 2"Бях много задръстена и с много бръмбари в главата.... " 3"Доста често си мисля, че можеше да бъде съвсем различно ако аз не бях толкова тъпа.
Авторке ти и сега си задръстена и имаш бръмбари в главата, а и тъпотията ти още не те е напуснала.

19.   18, една правописна грешка заради autocorrect. Кой е тъпият?

20.   Е, чакай се, само на 28 си, кога успя да повехнеш и да се скапеш от живота? :-)) Аз помислих, че си на 40 и затова те свалят чичковци. От какво пък толкова си изтормозена?
Я се стегни, тръгни на спорт, намери си хоби, пътувай, изобщо си гледай живота, а мъж ако и когато се появи. Едва ли не вече пенсия чакаш :-)
Ж52

21.   Чакай да измислят машина на времето и ще имаш втори шанс.

22.   Най-идиотската, нескопосано написана и очеизвадна провокация, която съм чел през живота си. Трийте.

23.   До Авторката. Момиче, Вие сте на прага на най-хубавите 10-12 години. Не знам какво Ви е образователното ниво, но не виждам място за самосъжаления. Моите лична наблюдения както върху момичетата, а също така и върху момчетата, значителна част от масата не става за нищо. Не съжалявайте за разни момчета, голямата част са фукльовци и стойкаджии. Имам наблюдения и върху двата пола, защото в продължение на 17 години бях хоноруван преподавате/ като втора работа/ или по -точно водих упражнения за ТУ/София/ в елитните факултети свързани с електрониката, както и в Транспортният университет и също в висшето училище по телекомуникации, но в лабораторията на нашата фирма. Просто те нямат такава апаратура обезпеченост. Положението е лошо и става с годините все по-лошо. Момчета са изключително не сериозни и безотговорни. Случвало се е много пъти питам един, от тези, които имитират знания, а той говори глупости с амплоато, че открива тайните на вселената, опитвам се да му обясня и на него, и приятелчетата, че нищо не знаят, а те щастливи го поздравяват с "дай пет". Питам момиче от групата и то отговаря правилно, но веднага следва присмех и подмятания, че е натегачка и зубрачка. При нас живее едно момче, ходи на фитнес, кара черен стар, но запазен джип, носи изрязани потници, прави стойки пред момичетата в магазините. Спазва разни диети и пак е над 110 кг, а е висок колкото мен. При него повечето е съединителна тъкан, съотношението мускулна маса към общо тегло смятам, че е ниско. Обяснявам, че ако беше в моят взвод в казармата щях да му изкарам душата, щеше кръв да му тече от ушите, но ще го стегна, а той се радва, че не е бил, то и няма как да бъде, аз с лекота мога да му бъда баща по възраст. Обяснявам, че е торба и за нищо не става, та той е на 40 години, разбира се не е ходил войник. Имаме дъщеря, амбициозна пълна отличничка в елитна столична гимназия, тя завърши ТУ, специализира в чужбина един лигльо И разби сърцето-не го харесвах от самото начало, но слушах жените около мен, че не може момчето да е като мен и моите познати, . ние сме били "консерви", а и не ми дадоха да го опердаша. Не си сваляйте за някой лигльо изискванията. Твърдо вярвам, че ще си намерите стойностно момче.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

24.   "Но аз вече съм обременена и изтормозена от живота. Няма да е същото, като да бях онова хубаво, сладко 20-годишно момиче, никога недокосвано от мъж, и някое от онези хубави млади момчета да ме беше целунало за първи път с език. " - така, разбираме значи, че все още не са те целували "с език" и си недокосвана. Изчакай до 40г и пак се вайкай, защо като си пропуснала да го направиш на 20 не се реши поне на 30 да се пуснеш.

25.   Авторката била на 28, пък разсъждава като 45 годишна стара мома. Маце, аз съм на 29, като теб пропуснал много възможности за социализация в по-ранна възраст и съответно общуването и връзките с жените са ми на много ниско ниво. Видно е, че си загоряла, аз също. Само, че ако ти кажа ай да се ебем и да се вземем ти ще ми откажеш, защото ще си кажеш, че съм задръстен, а ти търсиш вървежните пичове от Инстаграм, или някой по-възрастен богат батко да ти уреди живота и да те изкара от селото. Прав съм, нали?

26.   Само на 28 си, да пропуснала си хубаво мигове. Не ги увеличавай. Опитвай излизай на срещи, има хубави и свестни момчета. Дай си време да имаш повече от една хубаво връзки и се целувай с език, прекрасно е.

27.   Прочетох внимателно историята и коментарите отдолу.

Класика! Човек пада на земята и останалите започват да го "ритат", наместо да му помогнат да се изправи и да се превърне в една по-добра версия на себе си. Дори не се дава такава възможност. Разбирам защо всеки един от Вас е написал, това което смята за редно, но има толкова други начини да бъде сторено това.

Обмислях да попитам авторката на тази история на каква възраст е, но в друг коментар видях същия въпрос. След това тя сама е отговорила, че е на 28 години.

Ще приема за момент, че тази информация, която сте дала, е вярна.

Първо, за мен лично човек е в разцвета на силите си между 30-40-годишна възраст. Не знам за Вас, но така се чувствам поне от своя страна (на 35 години).

Второ, животът е пред Вас (до авторката на историята).

Няма място за съжаление. Нищо страшно не се е случило. Дори това в днешно време е някаква страхотна рядкост - явление.

Какви са опциите пред Вас, които виждам?

- Започнете с един прост въпрос: "Защо?" Защо стоите все още в града, в който се намирате? Защо не се срещате сега с мъже? Защо не търсите друга възможност както за личностно, така и за професионално развитие?
- Спортът е здраве. Интересувате ли се от спорт? Бихте ли карала колело? Бихте ли ходила на фитнес, за да отслабнете, тъй като това Ви създава дискомфорт и не сте удовлетворена от себе си? Бихте ли тренирала у дома? Бихте ли тичала в парк или градинка? Всичко опира до Вашата воля и това какво желаете да промените у себе си. Вашето напълняване свързано ли е с някаква болест, която сте развила с годините? Не е необходимо да ми отговаряте - това може да си го запазите за себе си, освен ако не желаете сама да го споделите, разбира се. Всички тези въпроси, които изброих, са за Вас. Спортът помага както за физическото, така и за психическото състояние на един човек. Ако не сте наясно, в интернет съществуват достатъчно статии на тази тема, а и не само - има хиляди видеа, където подробно се обсъждат позитивните страни. Хората са изписали книги и се изхранват с това. Щом сте имала време да отделите да споделите тази история с нас, вярвам че ще отделите време да проучите това, което написах.

Това е клише, но то е напълно вярно: "Ако искаме да получим нещо, което никога не сме имали, трябва да направим неща, които никога не сме правили."

Всичко е във Ваши ръце!

Започнете да спортувате. Помислите си хубаво дали не е време за кардинална промяна - да смените града. Защо стоите в град, където е "пълно с дегенерати", както и по-възрастни мъже, които не Ви допадат? Отидете в по-голям град. Защо не и в чужбина, макар че там нещата стават доста по-сложни не само финансово, но и чисто логистично.

Създайте нови приятелства, присъединете се към различни групи, организации и прочее - те биха могли да бъдат свързани с някакви Ваши интереси или хобита. Свързани с писане, рисуване, танци, пеене, готвене, спорт и какво ли още не. Дори курсове, които биха спомогнали за някакво професионално развитие.

Нямате представа какви контакти ще завържете. Ще се запознаете с различни жени и мъже, а те на свой ред ще Ви запознаят с други и т.н., и т.н. В някакъв момент ще изскочи подходящият партньор за Вас.

Подкрепям част от коментарите - от историята човек би заключил, че Вие сте между 40-60-годишна жена.

Бъдете смела и не изпадайте в отчаяние или самосъжаление. Поемете контрол над собствения си живот - той е на една ръка разстояние от Вас. Протегнете се и вземете това, което желаете да получите! Един живот ни е даден и всеки от нас заслужава да го изживее по възможно най-добрия начин! Успех и не се примирявайте със ситуацията.

Най-лесно е човек да се оплаква. По-трудното е да положим усилия, за да променим онези аспекти от живота си, които не ни харесват и да ги направим такива, че да се чувстваме щастливи и удовлетворени от себе си.

28.   27, от сърце Ви благодаря за хубавия коментар!!! Напълняването ми е най-вече заради алкохолизъм и ментални проблеми, които развих впоследствие, след студентските години (в които живеех изключително чист и здравословен начин на живот). Да, мисля за смяна на града. Тук не се чувствам добре. Дори и да стана по-добра версия на себе си и да съм с по-добър външен вид, тук не виждам с кого мога да имам някакво бъдеще или да ме оцени. Най-много някой да ме използва само и досъсипе. Тук има само наркомани (бивши и настоящи), хора с психични отклонения, някога били вървежни и хубави, но сега останали в града без възможност за реализация и като цяло хора с липсва на морал и ограничени интелектуално. Пробвах да изляза с някои, но не видях нищо добро и с потенциал за хубаво бъдеще заедно. Отново благодаря Ви много за коментара и за подкрепата!!! В този сайт често си споделяш болката, и само те съдят и укоряват и досъсипват допълнително, вместо да те подкрепят, без дори да си казал и направил нещо лошо.