13 години разлика
Здравейте, имам един въпрос! Според вас 13 години разлика много ли са? (мъжът е по-голям) Все още нямам 18, но скоро ще ги навърша. Аз като съм на 20, той ще е на 33. Според вас от тази връзка може ли да се създаде семейство или все пак разликата е прекалено голяма? Ще се радвам да чуя вашите мнения!

Коментари

1.   Разбира се, че може. Историята помни и по-отвратителни неща.

2.   Може да се създаде семейство и с по-голяма разлика, въпросът е дали ще се разбирате и т. н. Не е до години, а до характери.

3.   Щом питаш, значи е проблем. Проблем е защото плащаш обществено мнение и явно това е много важно за теб. Това значи че и един човек да ти каже че е проблем, това ще те кара да се чувстваш зле, което значи че няма да си удовлетворена в тези отношения.
Ако някой ти каже че е много по правилно да се хвърлиш под влака пак ли ще питаш или ще започнеш да мислиш?
Хорското мнение винаги е било предимно негативно за всичко, да ти е набор пак ще измислят нещо, ти пак ще питаш и пак ще си недоволна. Не харесвам безхарактерни жени, които все се съобразяват с някой, такива жени са обречени.

4.   Няма никакъв проблем, стига да си минала 18.

5.   НЕ, НЕ и НЕ, многократно съм писал коментари на тая тема, ще напиша и пак, макар че ще ми наблъскат минусите тези като него. МОМИЧЕ, недей, ти дори нямаш 18, тепърва трябва да се изучиш и да се развиваш. Защото този човек, осъзнавайки че му свършва времето вече, вероятно ще бърза да те задоми с брак, деца и да те върже на много крехка възраст. Сигурно ще е против това да учиш и работиш. И ти младо момиче, без образование, без умения и трудов стаж си вързана, колко удобно за него нали, има си млада домакиня, която ще му готви и роди деца и ще гледа къщата, защото друго няма да може.

Другото, този човек след деветина години ще е на 40, а ти още ще си млада, а след 18-19 на 50. Какъв баща ще бъде на децата ти? Един чичко.

Не се подигравай с младостта си, изживей си я, никъде не казвам да курвееш или да градиш кариера и да имаш деца на 35. Казвам да не се хващаш с толкова по-възрастен, хвани си някое хубаво и амбициозно момче на твоята възраст и градете хубав живот заедно!

6.   Ти на 18, той на 31. Дърт ергенин и ученичка. Налита ти, защото си малка и лесна за лъгане. А и връстничките му не го искат.
На различни етапи от живота сте. Ти трябва да учиш и работиш. Да запишеш висше. А той трябва да има деца. Той ще има солиден километраж, а за теб ще е сигурно първия или втория.
Не е годен за представяне пред родители. Ти като станеш на 30, той ще е на 43 и отдавна няма да му става.

7.   Според мен си твърде малка, вероятно първа голяма любов и си градиш някакви илюзии. Едва ли ще се получат нещата, мъжът до теб, който сега е на 30-31 едва ли си задава въпроса какво семейство ще има с теб, просто се радва на младата ти плът. След време ще разбереш, че съм прав, но до тогава ще извървиш собствения си път и ще натрупаш собствен опит.

8.   Еми аз харесвам 13 години по малки, ама ти щом искаш да си с чичковци…. Такъв мъж те лови заради секса. Аз общувам с мъже точно на тази възраст, с цел да направя семейство и брак и те не искат. Те търсят такива като тебе малки, с които може да отлепят още 10 на години без да се задомяват. Защо му е да си хване някоя на 32, която ще иска бебе, като може да хване някоя ла е като теб и да то баламосва. Така печели още време, докато мине на следващата. Ако един мъж е на мьсто, на 32 ще си търси жена на 32, а не ученичка. Ще иска и семейство и дете. А аз съм сигурна, че твоят не иска. Иска секс.

9.   Малко ще ти е като шугар деди явно прилича още на момченце щом си се запитала така, по принцип в днешно време много няма от значение възръста, та защо питаш от какво си се притеснила викаш ще навършваш 18 скоро да не те чака, че да се жените??? Я го дай по айляк имаш за напред ако решиш да учиш за висше да изградиш някаква кариера този човек вече е на 33 и мислиш че ще те чака? Човека мисли за деца, задомяване тепърва ще имаш да гледаш деца и да работиш в същото време на тази крехка възраст дето си според мене много не си готова...

10.   Няма проблем, ако мъжът е разумен. Ако обаче се държи като тийн, ако редовно движи в компания с по-малки, ако изобщо е по купоните - БЯГАЙ!!!

11.   Непопулярно мнение!

До авторката на историята:

Тъй като търсите мнение, ще Ви споделя своето. То е комбинация от останалите коментари, но с различен край.

Добра идея е Вие самата да навършите поне 18-годишна възраст, преди да предприемете, каквито и да било по-сериозни стъпки.

Той е на възраст за семейство, Вие - не особено. Рядко се срещат такива случаи, в които младо момиче като Вас да роди и всичко да бъде наред. Навремето така са правели нашите родители, баби и дядовци и колкото и да ми липсва този романтизъм, реалността е различна.

Моят съвет:

Продължете да учите и завършете своето висше образование. Чак след това започнете да правите план да създадете семейство заедно. Това ще отнеме около 4-6 години приблизително. Не е никак малък период, но така хем ще установите дали той е сериозен в намеренията си към Вас, хем ще му дадете време да се подготви - да развие своите професионални умения, да събере средства, да купи хипотетично жилище/къща (стига да не разполага с такива на този етап) и прочее. Вие ще му помагате, с каквото можете или желаете, разбира се. В зависимост какво се разберете.

- При благоприятен сценарий - ще изградите солидна основа, върху която да стъпите. По този начин ще имате по-голям шанс връзката Ви да бъде успешна. Ще създадете здраво и стабилно семейство и бъдещите Ви деца ще се чувстват щастливи, защото Вие двамата също сте такива;

- При неблагоприятен сценарий - връзката Ви няма да издържи на изпитанията, които стоят пред Вас двамата. Ще се разделите, поради някаква причина (било то възрастова граница, време, нетърпение или друго). Бихте могла да погледнете на ситуацията по-философски. Вие ще натрупате ценен опит и ще знаете от какво имате нужда утрешния ден. Ще сте завършила, вероятно започнала да работите на нова роля, където ще се чувствате удовлетворена и напълно самостоятелна. Ще установите, че мъжът до Вас не е подходящ партньор. Ще откриете по-добър с времето.

Въпрос към Вас:

"Той повдигал ли е темата за семейство? "

Или Вие просто питате нас, читателите, за мнение, колкото да се ориентирате?

12.   Аз съм на 30 и имам приятелка на 40. Годините не и личат, пасваме си перфектно, разбираме се перфектно и не ми пука грам колко възмутени са хората. Но въпреки това здравият разум се обажда и постоянно ми напомня, че след някоя година възрастта ще започне да си личи. Че тя вече е отгледала свое дете и няма никакво намерение да има друго. И тя го осъзнава. Знае че макар и да е готова на всичко, няма как да ми даде това което би ми дала жена на моите години. Жалко но факт сродни души сме си, но се разминаваме сериозно във възрастта и за това държим отношенията ни да са предимно чисто приятелски.

13.   От авторката-човекът е завършил висшо, работи и изкарва добри пари. Изключително интелигентен, умен и добър човек. Все още нямаме връзка. Говорили сме си с него и той ми е казал, че ще изчака да стана на 18, а тогава вече ще започнем връзка. Доколкото за децата-той ми е казвал, че още не иска деца. Иска първо да се изуча, да започна работа, а вече след това да предприемем и тази стъпка. Да, вярно, че аз тогава ще съм на 26-27, а той на 39-40, но за него това не е проблем.

14.   13, така ти разправя сега. Ама почнете ли да спите заедно, ще гледа да те забремени.

15.   Аз не вярвам на такива връзки, с голяма разлика във възрастта, но живота ме опроверга-лично и отблизо познавам две семейства, в които мъжете-и в двата случая-са по големи от партньорките си с по 21 години. Много приказки се изприказваха за тях, много подигравки отнесоха, но и до ден днешен си живеят, и то нелошо. Изгледаха си децата-едната двойка има една дъщеря, другата-двама сина. Живи и здрави са и очакват внуци вече.

16.   На авторке, до 2 години ще си бременна, тези глупости сме ги слушали да завършиш, да учиш, да работиш. Те всички мъже това приказват и после с детето да видя как ще се оправяш. Малоумна работа е да си на 18 и да си хванеш такъв, все едно няма мъже. Между 2-4 е приемливата възраст, даже най-добре е да сте набори.

17.   Номер 5 е абсолютно прав