Как момиче да направи първа крачка
Здравейте.

Момиче съм и си харесвам един мой колега от университета - в една група сме и проблемът е, че почти не си говоря нито с него, нито с приятелите му. Уча в чужбина и просто много се притеснявам заради езиковата бариера.

И двамата пушим, няколко пъти ме е заговарял, но така и нищо не е излизало. Преди често си засичахме погледите, въпреки че най-вероятно нищо не е значело и е било просто случайно.

Искам да направя нещо, за да му покажа, че го харесвам, но нямам кураж, притеснявам се, че ще ме отреже и че след това отново ще трябва да го виждам всеки ден в университета (заради това, че сме една група и постоянно имаме упражнения заедно).

И да, моля за съвети, не знам как да го заговоря и откъде да почна. Просто искам да му покажа по някакъв начин, че имам интерес, но без да прекалявам. Един приятел ми каза просто да ида при него и да го поканя да излезем заедно, но наистина не мога да направя това, просто много се притеснявам.

Коментари

1.   Ако сама го сваляш, той ще очаква да му събуеш гащите и сама да го почнеш. Като жена.
Ако имаше интерес, щеше да те сваля той. Не се слагай сама.

2.   Както и да го усукваш, ще стане ясно. че му се набутваш сама. Човекът да не пасе трева? После да не ревеш и да пускаш тема, че си прекарана и изоставена?
Ако той те харесва, той да направи крачка. Ако иска да е с теб, ще те покани. Щом не го прави, няма смисъл да се предлагаш сама.

3.   Защо да не го направи?
Има ли някакъв писан закон, при който мъжа винаги трябва да направи първата крачка?
Това са глупости. Мъжа може да е срамежлив, притеснителен, донякъде неуверен, това не го прави лоша алтернатива или човек с по - ниска стойност.
Същото важи и при жените.
До авторката: Попитай го нещо, свързано с някоя дисциплина, примерно имаш неясноти по някоя тема или ти липсват лекции и дали може да вземеш от неговите записки и може да се пошегуваш в реда на разговора. Тогава разговора си тръгва естествено. Може да го попиташ какво мисли за темите, които сте обсъждали по време на лекции и т. н. мисля, че ще ме разбереш.
При нас мъжете по - лесно предразполагаме към разговор дори първата стъпка към осъществяване на разговора да не сме я направили ние и мисля, че няма за какво да се тревожиш.

4.   Добрата стара усмивка.
Срещате си погледите, усмихваш се широко.
Ако след две такива усмивки ( в различни дни) не е опитал да те заговори, поканил на по цигара… бегала работата

5.   Ето ти няколко варианта да си избереш:
Попитай го да ти обясни нещо щом сте в една група.
Ако имате проекти - може да го питаш дали има нещо против да го правите заедно, за да си помагате.

Можеш елементарно да си поискаш цигара или огънче щом пушите. На другия ден му купи един пакет и му го дай в знак на благодарност. Кажи, че често си забравяш цигарите и може да се наложи пак да поискаш.

Ако има акцент го попитай от къде е. После започни разговор за страната му.

В никакъв случай не се сближавай с приятелите му, защото ще помисли, че се интересуваш от тях и ще те избягва.

6.   Интересно, всичките дето ѝ давате акъл тук какво да направела, какво да кажела, цигари да му купувала и тем подобни плитки номера, на които и пубер не би се вързал, колко пъти ги приложихте и колко народ свалихте с тях?

7.   "притеснявам се, че ще ме отреже и че след това отново ще трябва да го виждам всеки ден в университета"

Малко е забавно да четем как жена смята за опасни минусите, с които се очаква да сме ок ние. Мъжете от години и години се очаква да правят крачката с точно тези притеснения, но да ги преглъщат. Така стоят нещата - не си даваш сметка за нещата на чужд гръб, докато не са на твоя.

Стискаш зъби, събираш кураж и го правиш. Преценяш, че искаш да се опиташ повече, отколкото искаш да си на "сигурно" и действаш. Очаквала си го от мъже в миналото - както тях, и ти можеш.

8.   Не, недей, ще направиш огромна грешка!
Мъжът е този, който прави първата крачка, не жената, ако му признаеш и той те отреже, ще се изложиш яко, не го прави.
Той, ако изпитва чувства към теб ще ти признае, не се набутвай първа.

9.   До номер 3
Не я обърквай, това, което пишеш са глупости.
Това, че на вас мъжете ви харесва жените да ви свалят първи и да се излагат съвсем не означава, че една жена трябва да го прави и е окей.
То един мъж като е срамежлив, притеснителен, неуверен и не може сам да направи първата крачка, значи не е достатъчно мъж.

11.   от номер 3 до номер 9.

Моля обоснови се защо написаното от мен са "глупости"?

Човек не трябва да се води от общоприети норми, а от вътрешното си усещане и чувства. В това няма нищо срамно а напротив - показва силна воля и вътрешна увереност. Това, което е казано от теб за мъжете важи в пълна сила и за жените (мисля, че дори е малко по - лошо при тях). За характера и поведението на мъжа в другата крайност не води винаги до добри последствия. Примери за това гледаме почти всеки ден по ТВ.
Случайно съвпадайки с тази тема преди около две седмици прочетох в статия, че жените конкретно за Германия ( това съм го наблюдавал лично в Холандия ) жените е напълно възможно да заговорят мъж, към който имат интерес.

При една от запитаните за това тя отговаря:
"Ако има мъж, който преставлява интерес за мен, защо да не
направя първата крачка, той може да се окаже правилен за мен и мога да го изпусна и само защото трябва да се водя от предрасъдъци? "
Тя има преимущество, защото мъжа е от запад. В по - голямата част спазват добра култура и поведение и са отворени към разговор без предрасъдъци.

Разбирам тези норми от миналото да се спазват, но вече повечето мъже не са "принцове", но и жените вече не са "принцеси".

13.   11 - Част от мъжете вече не са и мъже, ами едни смотани бройлери, които не могат да си хванат гадже, до 30 години карат на ръчки и порно, после се чудят да идат ли на платена, чакат жените да играят мъжката роля и да ги канят на среща, ако ги заведат на ресторант да им платят сметката (или поне половината), да ги покани жената в къщата си, защото те живеят с мама и тати и и да се ч-кат у тях не може.

14.   Мойто мнение е, че не ти трябва да правиш първата крачка, но не защото ще те отреже, а трябва да се виждате после. Такъв мъж с такова отношение е слаб и няма да става и за последваща връзка. Така с ченгел ще трябва да му вадиш и последващите стъпки да те води на почивка, да живеете заедно, да имате дете и т. н.
Била съм в подобна ситуация и това че нищо не направих и се отказах е най-доброто нещо.

15.   От номер 9 до номер 11
Смятам, че достатъчно се обоснових и в прав текст казах какво мисля по темата.
"Остарелите норми", за които ти говориш представляват достойнството на една жена и една жена трябва да има граници, които НЕ трябва да прекрачва. Ами супер, дай като са остарели норми жената направо да покани мъжа в леглото, без да му се обяснява в празни приказки колко го харесва.
Като мъж няма как да даваш такова мнение, разбира се, че на всеки мъж ще му е окей да му се натискат и да му се предлагат, но това за една жена е унижение.

16.   11, знаем какво име излиза на такива жени.
Ако я харесва, ще я свали той. Не само да зяпа.

17.   До номер 13 и 15:
Да, прави сте, не споря, че има и такива мъже, но не всички сме в това положение, а дори да има такива, може да има разумно обяснение на ситуацията и просто да са в труден период от живота си.
Мога да спомена и много лоши примери от страна на женския пол, но не го правя, защото знам, че от тях има и такива, за които си заслужава да живееш и да се бориш и това само ще опетни тяхното достойнство.
Не исках да засягам с подробности и тази част, но поначало концепцията за едно здраво семейство е да бъде съставено от мъж и жена които се допълват и са отдадени един на друг, което при поява на сериозно предизвикателство, единия ще бъде редом до другия без за миг да се замисли.
Чувството на емпатия трябва да бъде много добре развито и при двамата. Единствено и само тогава те ще бъдат наистина щастливи, а след това и децата им ще растат в здравословна и щастлива среда.
Дори при случай на запознанство при който виждайки, че този човек е добър, искрен и желае да бъде с теб и наистина те обича, другия ще приеме сегашното му положение, знаейки, че ще дойдат по добри времена и задружно с общи усилия ще заживеят живота, за който наистина жадуват.

Нарцисизма и егоизма трябва да са снижени максимално.
Тези черти от характера не са приложими за създаването на добро и здраво семейство и т. н.
Лично съм го преживял с моите баба и дядо и живота и на двамата завърши трагично.

По какъв начин това засяга достойнството на една жена?

Една уверена в себе си жена не е необходимо да се доказва и да бъде контролирана от някакви наложени порядки, които са били ефективни за някакъв минал период, но както виждаме всички времената се променят.
А относно "псевдостереотипа", че една жена се е усмихнала на даден мъж и той след това веднага е искал да я вкара в леглото, моето уважение, но това важи и за някои жени, тук отново засягаме класическия метод "търсене - предлагане".

Много мъже, които имат подобаващо възпитание, достойнство и добра самооценка т. н. джентълмени никога не биха направили подобна стъпка към жена или обратно да им бъде направен опит за "прелъстяване".
При тях ще се сблъскате като с бетонна стена.

Да мъж съм, и се гордея с това което съм, с качествата си, с доброто поведение и етикеция.

И още нещо - тук не говорим за секс, оргийки, свирки и други глупости. Говорим за осъществяване на контакт от момиче, което изпитва нещо красиво към момче, за което може би си заслужава да пристъпи напред. Това може да прерастне в добро приятелство, а може той да се окаже любовта на живота й. (В повечето случаи дори любовта и приятелството са неизменно свързани )
Мисля, че момичето е достатъчно разумно и ще разбере какво съм имал в предвид с написаното до момента.

Тя е възрастен човек, а не надуваема кукла и може да прецени дали той е подходящ за едното или за другото.

Искрено се надявам нещата да потръгнат, чувствата да станат взаимни и да "възпламенят" любовта си.

19.   3 съгласен съм с теб. Не винаги има страх. Понякога е срам.
Но, когато трябва да изкривяваш нещата може да въртиш и сучеш как искаш.

20.   И какво име ще излезе на жена, която с културен тон просто е заговорила мъж? Какво толкова ще се случи? А и да излезе - вие за общественото мнение ли живеете?

Иначе да, за връзка може би е по-добре той да направи първата крачка, макар че имам около себе си случаи със срамежливи мъже и жени, които най-накрая са взели нещата в свои ръце. И си имат и брак, и дете. И никой не ги е убил с камъни.

Но за първи контакт какво толкова е станало, че жената е поздравила и попитала нещо? Всекидневно общуваме с толкова много хора, че ако всеки си мислеше нещо и си вадеше изводи за жените, трябва на всички някакво име да ни е излязло.

Всъщност е по-добре да се действа, отколкото да се живее в неведение. И да я отхвърли, поне ще е наясно и ще продължи напред. Неизвестността е най-страшна, а не кой какво би си помислил.

21.   Свикнал съм жените да правят първата крачка!
Какви ли не случаи съм имал.
Най-фрапиращият беше, когато бяхме в едно заведение и една позната на брат ми ми ме помоли да я придружа до тоалетната уж за да и държа чантата!
Там директно ме пита дали може да ме целуне!
Оказа се, че е разведена и ме харесала много.
Някалко дни по-късно правихме секс.
Друга ми взе запалката от ръката и ми запали цигарата в дискотека и още същата вечер правихме секс.
Трета, позната на приятел ме пита дали може да седне в мен в една дискотека....
Друга - питам я за една нейна колежка, а тя ми дава личния си телефон
Още с влизане в дискотеката върви някакъв блус и аз леко пиян усещам как някой ме хваща за ръката - едно русо ангелче искало да танцува с мен... отдавна ме харесвала.
Не ми се пише вече, че има още много, даже започнах да ги забравям.
Съпругата ми изпрати един приятел за да ми каже, че тя иска да се запознае с мен!

22.   20, не е редно жена сама да се предлага. Мъж си, никога няма да го разбереш. Модерните мъже искат да бъдат сваляни, защото се имат за жени и са с нарцистични наклонности.
И той я е заговарвал, но не я свалял. Следователно няма интерес и няма нужда да му се натиска.

23.   От 20 до 22: Напротив, жена съм. От по-свитите. И аз така съм чакала и съм се измъчвала. И сега съжалявам.

И между първи контакт и свалка има огромна разлика. Пък и за свалка да е - какво лошо има необвързана жена да се пробва?

Връзките не падат от небето, не се случват така нещата - да ти звънне на вратата мъжът-мечта с букета и към ритуалната зала. Ще има и търсене, и разочарования по пътя - но такъв е животът.

Ето, тук много мъже обвиняват жените в някакво високомерие, претенции, критерии, а истината може да е много по-различна - срам, свян и насадени предразсъдъци от едно отдавна отминало време за жените.

За интереса при мъжете - и аз съм разчитала грешно сигнали. Уж много дистанциран и хладен, а има интерес, но си мислил какво ли не, отказал се. И уж голям интерес, а или бил учтив, или съм му само сродна душа, или измамник. Както е и при много жени спрямо мъжете.

Със съпруга ми вече се бях отказала да го чакам да направи нещо и после след едно пътуване нещата просто се случиха и на другия ден ме покани направо да си заживеем заедно. А други, уж големи любови, ги чаках и.. не дочаках.

Никога не можеш да знаеш как ще се извъртят нещата. А той, ако си помисли "нещо" за нея и морала ѝ - просто не е нейният човек и толкова.

Действайте, хора. Животът е прекалено кратък, за да се пазим да не се провалим някъде, с нещо и пред някого.

24.   23, щом е трябвало да чакаш, значи не е човека. Сериозният няма да се офлянква.

25.   N6, ние не и предлагаме да го сваля, а да се запознае и сближи с него.
Отговора на твоят въпрос е “всички”. :)

Ти с колко непознати си имала връзка?

N5