Споделена история от Здраве

Моля за съвети, защото е супер неприятно!
Здравейте! Аз съм момиче, което не води полов живот! От няколко години имам интимен проблем, който за съжаление не можах да премахна, дори след посещение при гинеколог. Нямам бяло течение, а нещо бяло като крем около срамните устни, което има остра миризма, имам и сърбеж! Докторката ми изписа две лекарства за мазане, но без ефект... Ще помоля дамите в този сайт за съвети! Ако някоя е била в същата ситуация и се е оправила ще се радвам да сподели!
И моля без подигравателни коментари! :)

Коментари

1.   За не си помислиш, че се подигравам с това, което ще те посъветва, първо ще кажа, че 20 г изучавам натурални лечения, тоест: фармацията природа.
Опитай с червен лук. Запичаш го леко на директен огън, не на тиган или друг съд, а на директен огън.
Малко като поизстине, слагаш като превръзка и спиш с него все едно и с дамска превръзка. Прави това поне 3 поредни нощо и виж резултата. Ако има още, повтори процедурата, а в последствие при първи признаци до напълно елиминиране на проблема.
Често са достатъчни първите три нощи.
Опитай, със сигурност няма да ти навреди.

2.   Смени гинеколога веднага.
Личното ми мнение е, че това се получава заради вътрешно твое убеждение и болеста се проявява на повърхноста.
Мислиш ли постоянно отрицателно, че не си достойна, че не можеш, не ставаш? Какви са ти връзките с останалите хора, родители, партньор? Срамуваш ли се много?
Ако е така, подобри връзката със себе си!
Обичай се такава каквато си и работи в посока да се подобряваш, но не феминитския начин, аз съм супер такава каквато съм и нищо да не правиш.

Препоръчвам ти да намалиш/спреш приема на захар.
В това число, паста, хляб, ориз, овесени ядки!
Да ядеш главно, салати месо, авокадо и яйца.

М29.
Очаквам твоя отговор.

3.   Купи си Омнибиотик 6, ще ти помогне.

4.   Съветът ми е да се придържаш към лечението на лекаря. Не казваш каква е диагнозата, изследвания правени ли са. Консултирай се това какво е, от какво се получава, с какви препарати да подържаш личната хигиена. Защото все още битуват практики в дамски душове и т. н. Въглехидратите наистина влошават гъбичките. И тогава можеш да четеш статии за това състояние кой как го е преодолял.
ако смяташ, че гинекологът не е адекватен, направи консултация сдруг.

5.   Смени гинеколога, а иначе ако е гъбична инфекция има и хапчета, които са по-ефективни от кремовете.

6.   Като се измиеш би трябвало да няма нищо. Може и ти да си мислиш така.

7.   От авторката - номер 1 - благодаря, ще пробвам!
Номер 2 - Какво мое вътрешно убеждение и каква болест, изобщо не Ви разбрах? Не знам защо всички, когато чуете, че едно момиче е девствено и започвате да си мислите, че е някаква сбъркана или комплексирана! Не че Ви влиза в работата, но не съм правила с*кс, защото не съм срещнала подходящия човек, някои момичета имаме морални ценности и най - вече мозък!
Номер 3 - Благодаря, ще си го взема, дано има ефект!

8.   от номер 2 до авторката.

Къде съм споменал, че проблема идва от това, че сте девствена???
Вие само потвърдихте, че имате сгрешена вътрешна нагласа, с този си коментар.
Въпросите ми бяха, дали сте притеснителна личност като цяло а не само в сексуален план. Доколкото мога да разтълкувам коментара ви, явно си мислите, че всички ви нападат и ви се подиграват за това, че сте девствена. Напротив, вие имате морал, за което ви поздравявам.
Но, опитайте се малко да излезете от главата си и да погледнете света през други очи.

9.   Авторката - номер 4 - Диагноза няма, просто обясних на гинеколога какъв е проблемът и ми изписа първо едно лекарство за мазане, нямаше ефект, след време ми изписа друго пак без ефект. Вагинални душове не правя!
За съжаление съм в малък град и нямам възможност за друг град и лекар, благодаря все пак!

Номер 6 - Абе има си, щом хора са ми казвали, че усещат миризмата! Всичко идва от това бялото около срамните ми устни!
Измивам се и след няколко часа се появява! Много е неприятно, особено сега лятото....

10.   Това не се лекува със мазила без да се направят необходимите изследвания, може да е бактериална инфекция, за да се установи каква е бактерията е необходимо да се направят изследвания, ходи и ги направи, само така ще се оправиш, ако е необходимо смени гинеколога.

11.   Само с мазане няма да стане. Трябва да се приемат лекарства през устата. Вероятно е бактериална или гъбична инфекция Giardia, Candida, Escherichia например.
Кандида се хваща и след прием на антибиотици.
Трябва да се вземе секрет за изследване.
Снени гинеколога.

12.   Прилича ми на гъбички. Ако чак толкова няма при кой друг лекар да отидеш, може да си купиш антимикотични глобули от аптеката. Но е редно първо да си пуснеш тест в лаборатория за да се установи какво е, а и гъбичките са няколко рода. Иди при личната ти лекарка отново и й обясни, че терапията на гинеколожката не работи, помоли я да ти пусне изследване на секрет ако може или тя да те насочи към друг лекар - спорид мен да е кожен лекар. Кожните лекари са венеролози. При гинеколог ще ходиш за по- "вътрешни" проблеми.