Пише ми по цял ден, но не ми предлага да излезем
Здравейте,

Запознах се с един мъж покрай общи интереси, разменихме си телефоните и в началото два пъти каза, че много ще се радва да излезем, но заради смените му на работа (рентгенолог е) и това, че заминава за седмица в друг град, ще остане за когато се върне, тъй като ще е почивка. През това време си пишем всеки ден, дълги съобщения, снимки и т. н., както си му е редът. Не се прави на интересен и недостъпен, както е масово, нито ми е правил някакви вулгарни намеци. Има лека закачка, но съвсем в рамките на приличното. Това хубаво, но се върна и не е обелил дума за среща. Спомена само, че ще му трябват няколко дни да се възстанови и това е. Заобиколно повдигнах темата вчера, но не реагира изобщо. Казвал ми е, че има ADHD и тревожност, притеснителен е и му липсва самочувствие в някои сфери, но и, по негови думи, има желание да се видим... Лошото е, че вече минава доста време и се притеснявам ентусиазмът му да не е преминал, защото моят започва да умира леко. Или пък просто си ме държи така да се занимава с нещо, но пък ми пише редовно, даже и по нощите. Не мога да разбера. Първоначалната ни среща беше доста кратка, защото трябваше да тръгвам малко след това, поради което му поисках номера - за да продължим разговора, тъй като приказката тръгна добре.
Ако е от притеснение, няма проблем, но все си мисля, че е нещо друго и не знам дали да се занимавам още. Не мисля аз да го каня... последните мъже, които аз поканих, понеже се ослушваха и те, ме отрязаха безпардонно, та не мога да си причиня това унижение отново. Как да процедирам?
Той е на 31, аз - 29.

Благодаря ви!

Коментари

1.   Кефи се на вниманието. Това е. Няма интерес. Ако имаше желание, щеше да разбереш.

2.   Оффф, питай го дали искате да излезете, какво толкова има. Любовта е като всяко нещо, който търси - намира

3.   Ти го покани. Кво го мислиш толкова.

4.   Покани го ти.
Питаш го кога е свободен и се уговаряте, какво чакаш?

5.   Пише ти по цял ден- мъж без ангажименти.
Не иска да се видите- няма пари, щото цял ден види по чатове.

6.   На тоя льольо човек да му завиди - струвате ми се адекватна, земна, образована и възпитана, не се чувства да сте с изпита душевност, то от няколко реда няма как да се прецени... ама... така преди време се чудех дали да излизам с една германка... по едно време ми каза - да знаеш, че има и други кандидати за вечерни разходки... :D

7.   Такива са на днешно време. Чакат ти да ги поканиш, ти да се притесняваш, ти да мислиш дали ще се съгласят или не им е минал ентусиазма. Размени ха се ролите. На такива спирам да пиша и гледам действията. Ако няма денствия, няма и писане. А и не забравяй, че да пише е възможно най-лесното нещо, което не изисква никакво усилие. И да, не си причинява такива унижения. Мъж на място, който те харесва няма какво да го спре. Ни притеснение, ни пътуване, нищо.

8.   Защо унижение? Много го мислиш.
Той ти показва, че те харесва
Казва ти, че има желание да се видите
Ами напиши му едно простичко:
"Ти ще ме поканиш ли най-сетне да излезем? "

9.   Не ти предлага да излезете понеже си мисли, че няма да искаш и ще го отрежеш и след това ще спреш да пишеш.
Може да го питаш, какви планове има за уикенда.
Той ще се досети какво очакваш.
Другия вариант е ти да го поканиш на среща.

10.   Прочети за Herbivore men

11.   Значи според теб имаш 2 опции:
- Да го поканиш да излезете - може и да те отреже, никога не знаеш.
- Да чакаш да те покани - може и никога да не се случи.
Имаш и 3та опция, която пропускаш:
- Питаш го кога най-накрая ще те покани да излезете и има ли такова намерение въобще - това ще го притисне и ще трябва да направи нещо.

Иначе защо се държи така мога само да гадая. Може да го е страх и да отлага. Може да няма интерес, но ние мъжете не пишем 100 часа с някоя, с за която ни е безразлично. Най-вероятно ми звучи това, че е много притеснен и се е филмирал. Парадокса е, че мъж може да те отреже и дори да те харесва, ако се е филмирал прекалено много. Такива типове обаче не ти трябват, защото идват с много багаж.

12.   Попитай го директно, ако има притеснение го успокой

13.   Еми задръстен е. Не знам какво ме харесваш изобщо. Отраканите мъже не се държат така. Той чака знак от съдбата, че да направи нещо. На мен ще ми е скучно с такъв. Чатът също е определящ. То не е хубаво да се прави на интересен, но и да пише като госпожица от сутрин до вечер, означава липса на опции. Аз си пиша по пет десет изречение с гаджета ми и тръгнахме преди две седмици. Вчера и секс правихме за първи път. При вас сексът, ако изобщо се случи, ще е след два месеца. И какво ще правиш, ако му е малък? Притеснението му на какво се дължи…. Има някаква причина за него.

14.   Жена съм с ADHD и социална тревожност и не мога да знам какъв е конкретният случай, но аз съм способна да избягвам среща с някого с месеци, ОСОБЕНО ако го харесвам, докато в съобщенията си съм доста активна. Всичко е от притеснение да не се проваля и страх да не разваля впечатлението, което съм създала досега. Ако е това, ще трябва търпение и да не насилваш нещата. При мен такова поведение би означавало точно това, иначе нямаше изобщо да се занимавам да пиша на човека отсреща.

15.   Щях да пиша друго, но накрая споменаваш, че ти си му поискала номера. Това е грешка.
Инициативата трябва да дойде от мъжа. По принцип не е добре жената да прави първите крачки, защото после попада в ситуация като твоята и не знае има ли мъжът интерес изобщо или просто се възползва от вниманието. Ти вече си направила първата крачка и сега ти остава да чакаш.
Как да процедираш? Гледай си живота и си прави твоите си неща. Ако се обади да се видите - супер. Дай му седмица-две. Ако до тогава не предложи нищо конкретно, не му бъди другарче за писане по нощите и го пиши бегал.
Но като цяло щом пускаш тема за някой, с който си се видяла веднъж и го мислиш още, според мен имаш да поработиш върху себе си. Не е хубаво на случаен човек да отдаваш такова внимание и важност.

16.   Не му отговаряй, като пише, пиши че имаш среща и излизаш. Явно му се въртят много жени. Може и да е женен

17.   Има си приятелка, но не ти казва, а му е приятно ти да го “валидираш” онлайн, като не спирате да си пишете. Вдига си самочувствието, че още става и не е желан само от приятелката си. Минавай на следващия.
Been there, done that.
Ж25

18.   Да лепиш нещо, което не си счупила ти, за да реши после, че нне се е "на живял"... Ти си знаеш.

19.   За съжаление, подкрепям номер 17.
Има хора, които са достатъчно изобретателни- втори телефон, скрити чатове с парола и прочие. Питайте го директно дали е обвързан, някои са толкова покъртителни, че си казват само ако ги притисне човек, иначе не споменават за половинка въобще. Няма нищо смущаващо от такъв въпрос, смущаващо е да си губите времето.

20.   "Такива са на днешно време. Чакат ти да ги поканиш, ти да се притесняваш, ти да мислиш дали ще се съгласят или не им е минал ентусиазма. Размени ха се ролите. На такива спирам да пиша и гледам действията. Ако няма денствия, няма и писане. А и не забравяй, че да пише е възможно най-лесното нещо, което не изисква никакво усилие. И да, не си причинява такива унижения. Мъж на място, който те харесва няма какво да го спре. Ни притеснение, ни пътуване, нищо. "

Нима намирате нещо нередно в наблюденията си? Нима виждате нещо нередно в поведението на новите "мъже"? Думите "еманципация" и "феминизъм" познати ли са ви? Какво друго очаквахте да се случи??? Равенството, за което се борихте (жените) бе постигнато, няма вече силен и слаб пол - има равни полове... защо по дяволите искате истински и силни мъже, след като се борихте сами за това равенство???

21.   Покани го директно! И аз си писах дълго с един мъж и изчаквах той да ме покани. Е не го направи.. Аз го попитах. Ще се видим ли? Отговорът му беше "Сигурно". Така и не се видяхме. Наистина, ако един мъж иска да те види ще го направи. И да си губиш времето в писане.. през това време той може да си пише и с други.