Твърде голям ли е за мен?
С колко по голям от вас бихте тръгнали? И каква разлика бихте били преглътнали? До колко е в рамките на нормалното? Какво правите ако да речем се влюбите в някой по голям от вас с над 10 години? И дали има значение като цяло според вас възрастта и защо?

Коментари

1.   Да, възрастовата разлика има значение, 8 години е максималното допустимо по ред причини, многократно съм обяснявал защо.

2.   Плюс-минус 10 години разлика между партньорите е допустима, според мен. По-голямата разлика вече е разлика не само в годините, но и в поколенията. Но животът предлага всякакви сюжети. Важното е да си пасвате и да се чувствате добре заедно.

3.   Класически се говори за до 7 години. В днешни време вече е до 13 години. И е доказан факт, че по-възрастните мъже, създали поколение с по-млади жени, са най-добрата възможна комбинация за здрави и УМНИ деца.

4.   Ако си на 18 а мъжа на 28 не е ок и също ме е ок ако си на 15 а господина на 30!
До 10 години разлика е нормално но повече от 10г вече няма как дори да се доближите до акъла на другия

5.   А ти на колко си? Този по-големият женен, разведен ли е? Деца?

6.   На 18 съм аз нито е женен нито разведен нито има деца!

7.   Зависи на каква възраст започва връзката. Между 18 и 40 годишни всички сме здрави и горе-долу изглеждаме без големи промени.

След 40 хората започваме да се променяме.

Още по-късно - мъжете живеем по-кратко така, че за жените на същата възраст няма много избор.

Аз бих казал - ако е за сериозна връзка - плюс, минус 10 години.
Ако е за секс - плюс, минус 20.

8.   Много пъти съм се изказвал по въпроса най-вече от опит.
Баща ми си направи още 2 деца на 66 и на 71. Разликата с жена му е над 25 години. Онзи ден семейство от Бургас си направиха 2 деца - жената на 53, мъжа на 76. Ако хората са здрави и имат добър ген не е невъзможно!
По- големите мъже са доста зрели, умни и определено знаят как да карат ените да се чувстват добре! Да не говорим, че са доста добре обезпечени и че децата наследяват доста неща като имоти, пари и какво ли не. Моят веднъж е бил баща на млади година на 2 деца, сега си има още 2.

10.   От човек на близо 60г. - щастливо женен

Авторке, писах го това вече в няколко подобни теми и пак ще го напиша:

Ако възрастовата разлика е до 10-12 години в полза на мъжа - ТОВА Е НОРМАЛНОТО!

Жената да е по-голяма е противоестествено! (защото Адам е бил по-голям от Ева)

Най-важна, обаче, не е точната разлика в годините, а това дали между вас има духовна връзка, и дали имате еднакви(или поне много сходни) възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота!

Съпругата ми е 10 години по-малка от мен и нямаме никакъв проблем поради това, защото се обичаме и уважаваме, и горепосочените от мен условия - при нас са изпълнени на 100%!

И затова сме си създали много добро, сговорно, задружно и сплотено семейство и живеем в мир, разбирателство и любов.

Освен това сме въцърковени православни християни и сме поставили брака си на здрава и твърда духовна основа, която е Христос!

11.   За твоите набори 28 годишния не се ли води чичко? :)
Съжалявам, но за мен в тази крехка възраст нямаш работа с близо 30 годишен. Ти може и да "тръгнеш" с него, но той го е минал този период... когато е бил на твоите години. И не, че разликата е фрапираща, но вижданията, опита и т. н. на 18 са едни на 28 съвсем други. Дали ще се напснете и дали от това ще излезе нещо никой не може да предположи.

13.   Търси в Google: "Да станеш баща на 78 и майка на 53: Семейство от Поморие посрещна дълго чакани близнаци"

14.   Аз ще го напиша така. Между жена на 20 и мъж на 30 има голяма разлика. Между жена на 30 и мъж на 40, разлика няма никаква.