За извън брачните връзки - семеен/а-несемеен/а
Здравейте,
това по скоро е разновидност на темата за извъндразните връзки, но когато един от двамата партньори е необвързан.

Аз сън мъж на 38г., нямам семейство, деца. От 6 месеца имам връзка със семейна жена на моята възраст. Знам, че не съм малък, искам смейство и деца, но не мога да прекратя връзката си, а сме колеги и сме 8 часа плътно заедно на работа.

Не мога да очаквам нищо от нея-тя няма да се разведе. Искам нещо истинско, но не мога да си я избия от главата... Не ми се влиза в подробности.

Ако ви се е случвало нещо такова, споделете вашия опит. Колко време продължи/ва вашата връзка? Как се откъснахте?
... изобщо съм много объркан и исках да споделя.
КИ

Коментари

1.   Ами просто търси си момиче от твоята партия, т. е. -необвързано, несемейно. Така ще се привържеш към нея, че няма да ти идва мисълта за другата. А тая другата-семейната избягвай да я срещаш и да и се обаждаш. Помисли си за старата приказка-Очи, които не се виждат се забравят-колкото и да ти е трудно. Казвам го от опит. Аз бях в ролята на семейната, а той необвързан. Изведнъж той си намери друга също несемейна като него и престана не само да се вижда с мен, но и да общува с мен. Аз се чувствах като натрапница, че го търся и тогава разбрах, че това е под достойнството ми. И бях охладняла към съпруга си и бях заслепена от него. Сега съм много по-щастлива-с чиста съвест и преоткривам нови и хубави черти във съпруга си-т. е. ние винаги с него сме били повече приятели и хора, имащи еднакви цели-а извънбрачните връзки натоварват и двете страни. Няма печеливши в този случай.

2.   КИ, като теб но в обратната ситуация.
Близо 7 години.
Но много 20 г. по-млада от теб и ги имах. Сега сме заедно все пак, но при теб мисля, че при теб няма смисъл. Ти имаш нужда действлително от свое си семейство, а тази жена никога няма да зареже спокойното семейно огнище, сигурното, децата си (дори да са големи), да стане за посмешище и тем подобни заради теб.
Прекрати тази връзка. Търси младо момиче, до 30, дори до 25, което да е още чисто, да вярва в любовта, да има илюзии и да е влюбчиво като теб. Остави опитните и лишени от илюзии жени на мъжете им.

3.   Приеми, че те е търсила за секс и разнообразие. Светът не е една жена (и мъж за твои посестрими по съдба). Вземете живота си в свои ръце, а не да се върти около чужд.

4.   Както се казва За всеки влак си има пътници. С мойта съпруга сме като съквартиранти и е нормално да имам връзка със семейна жена. Други пък предпочитат необвързани и така рискът е наполовина по-малък: )))

5.   Това, което правиш е загуба на време. Ще го разбереш, но вече ще са се минали няколко години от живота ти.
И да се разведе тази жена, ти би ли й имал доверие, като знаеш какво е било докато сте се крили от "любящия съпруг".
Какви отношения могат да излезнат от това?
А сега е трудно да се сложи край след като прекарвате толкова време заедно.
Говоря от личен опит, доста време загубих от подобна връзка. За щастие срещнах страхотех човек, с който имам семейство и дете и като се замисля какъв жалък живот съм водил- да се крия като мишок, да лъжа, да не мога да се разхождам като свободен човек с жена и т. н.. загуба на време.

Хайде късмет! Дано имаш сили да продължиш напред!

6.   Привет!
Просто си се привързал, което е съвсем човешко. Ако намериш подходяща за теб жена ще се чудиш как си харесвал тази. Опитай се да потърсиш друга.
Щом сте от 6 месеца заедно, а и сте на едно работно място, самото време ще попромени отношението ви един към друг и могат да отпаднат от само себе си нещата или поне от твоя страна. За нея е добре да е с двама, има тръпка, чувства се желана, а има и сигурност. Ти просто можеш да решиш каква точно жена търсиш, да се попиташ защо още я нямаш в живота си. Знаеш ли, понякога нямаме нещо, защото не сме уточнили какво съвсем точно и ясно искаме да е и затова трупаме опит - за да сме по-наясно със себе си. Чрез жените или мъжете, с които имаме отношения, осъзнаваме хем какъв партньор търсим, хем ние какви хора сме, защото теорията е едно, а практиката съвсем друго.

:)
Soul