Бившия ми и новата му
Здравейте! Ще се опитам да карам направо! Как реагирате, когато видите човекът, когото сте обичали с друг човек? Връзката приключи доста кофти за мен, защото аз бях по-привързана от двамата, а той просто ме е използвал. За 2 години смени няколко, но сегашната му изглежда стабилна, заедно са от 7-8 месеца. Постоянно гледам снимки, как са неразделни и полудявам. Знам, че не е моя работа и също знам, че не е моя човек, но ми е болно. Не намирам подходящ човек, с който да продължа живота си и това ме прави по-вкопчена в него. Благодаря на всеки, който ще прочете депресарския ми пост.

Коментари

1.   Това може да те изяде. Според мен го блокирай и положи усилия да не знаеш нищо за него. Започни много сериозен спорт по 4-5 пъти седмично, това ще натовари тялото ти и засили психиката ти - готви се за някакво бягане (полумаратон или нещо подобно), колоездаческа обиколка... това нещо те насочва изцяло в друга посока... Дай си време да изтъгуваш всичко, но трябва да продължиш напред!

2.   Откъде гледаш снимки?
Ако е от социалните мрежи, то най-доброто, което можеш да направиш за себе си, е да го премахнеш оттам. Изтрий го от списъка ти с приятели, щом още имаш чувства. Така ще отвориш пътя си за нова любов.

3.   Никакъв контакт. Това е ключът към справяне- без социални мрежи, без обаждания, без съобщения. Никакъв допир с него. Никаква информация. Не питаш общи познати. Даже не е от любопитство. Нищо.
Щом е сменил няколко, значи и тая няма да я бъде. Кога е забравил предните, кога залюби нея? Социалните мрежи не са критерий- там много се обичат, а реално се карат. Там всичко е розово.
Направи си услуга и го блокирай. Той е мъртъв за теб, дух.

4.   Имай търпение и ще дойде и твоят човек. Спри да ги следиш и гледай живота си, него го махни и блокирай от всякъде. Сама казваш, че не е за теб, а и за да те остави не е имал желание да остане
Успех, грижи се за себе си повече, а него и нея освободи от присъствието си

5.   Ами, на теб не ти сработва основния инстинкт- за оцеляване. Като знаеш, че не е за теб, че се е отнесъл зле, би трябвало сама да се отдръпнеш. Колкото повече ги шпионираш, толкова не можеш да го пуснеш. Да си сам за известно време не е толкова зле. ако беше подхванала някоя връзка, пак щеше да си мислиш за него и нищо да не стане от нея. Социален живот, развлечения, забавления, хобита, обаче трябва да имаш.

6.   За всеки влак си има пътник , докато продължаваш да страдаш по бившия, няма да си намериш друг. Продължавай напред , блокирай профилите му за са не се изкушаваш да гледаш снимки.

7.   Спри да го гледаш. Това ще ти кажа. Приключили сте, какво повече искаш от него? Не разбирам някои жени, сериозно. Егото ти говори вместо теб. Хубаво, ползвал те е - показал ти е що за материал е. За какво точно ти е болно? Че си се отвървала от гаден човек ли? Травмирал ти е егото, но дотам. Гледай себе си и недей да следиш другите.

8.   Вината е в теб, не си ври носа и не управлявайки чужди животи. Завиждам, какво искаш да седне да реве за теб цял живо. Живота продължава. ГЛИДАЙ СЕБЕ СИ!!! Четите и се развивайте, какво е това ограничено мислене.

9.   Еми, как реагираш като голям човек и си намираш друг мъж.

10.   Авторке, в коментарите дотук хората са ти написали полезни неща, аз ще допълня малко:

Най-вече трябва да се радваш и да благодариш на Бога, че те е отървал от неподходящ за теб човек!

За да се отървеш окончателно от всичко свързано с него - освен, че изтриваш всички негови контакти и не го гледаш какво прави, другото важно нещо е да ПРОГОНВАШ ВСЯКА МИСЪЛ ЗА НЕГО!
Значи, дойде ли ти помисъл за него - веднага го отхвърляш и започваш да мислиш за друго! Ако ти е трудно - помолвай се на Бог да ти помогне!

Опитай се да се занимаваш с нещо интересно и конструктивно в свободното си време, така че да не мислиш за глупости! Изкарай курс по нещо интересно - примерно уеб дизайн и се занимавай и самостоятелно!

И не се тревожи, в свое време ще срещнеш подходящия човек за теб и ще си създадеш свое семейство!
Имай търпение, аз повече от 10 години търсих подходящата жена за своя съпруга и слава Богу - намерих я...
И гледай най-вече човекът да е добър и свестен! И да имате еднакви(или поне много сходни) възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота!

Хайде със здраве и успех!

11.   Първо имай уважение към себе си и спри да го гледал докато гледаш него разбира се, че няма да намериш друг.

12.   Есенцията - женската завист и посредственост няма граници. Тази поне си го признава докато другите ги изяжда отвътре бавно...

13.   Пиши му "Искаш ли да ме чукаш като мръсница". Оная може да прочете и да му бие шута. Или пък да те оправи.

14.   Как може да се сещаш за него изобщо. Нямаш ли личен живот. Досега и ти трябваше да направиш същото. Сменяй различни, докато не си харесаш някой. Живееш в миналото и се съмнявам този да е толкова специален. Просто не си му намерила заместител и не търсиш. Влизай в сайтове за запознанства.

15.   Девойко, изсипи казана с депресията в канала и си гледай кефа, така както си го представяш в най- добра светлина. Губиш енергия и сили по нещо счупено и без переспектива. Там при него си зачеркната.

17.   Очевидно нямаш никакво по-полезно и смислено занимание от ровене в чуждия живот и чуждите снимки. Толкова ли си слаба и отчаяна, че не можеш без човека, който не дава пет пари за теб, живее си живота и не му пука изобщо? Докато продължаваш да се ровиш в миналото, няма да имаш бъдеще.