Различни общи интереси
Невъзможно ли е да си във връзка, ако имате различни общи интереси? Защото аз многократно съм бил отрязван, с причина че имаме различни общи интереси. Въпросът ми е когато ме отрежат поради тази причина, това истина ли е или ме лъжат и не ме харесват изобщо?

Коментари

1.   Важно е да имате не общи интереси - това е ПРИЯТЕЛСТВО!

Важно е да си допаднете първо на външен вид, а вече за създаването на семейство е нужно да имате общи възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота...

Така, че в твоя случай - това е тактичен начин да ти кажат, че не те харесват!

Но ти не се тормози от това! Защото това просто означава, че дадената жена не е подходяща за теб!
Когато срещнеш подходящата жена за своя съпруга - няма да има такива проблеми!

2.   Не мисля така. Проблемът никога не е в различните интереси. Проблемът е в това, са не обременяваш партньора с твоите интереси. Най-здравите семейства не са тези дето са постоянно заедно, а тези в които всеки си има хобита и интереси и оставя партньора да има също такива, разбира се след като се свършат семейните задължения.
Двойки в които има хора без хобита и интереси винаги завършват скоротечно до 4-5 година макс и всеки обвинява другия че му било скучно, пък то семейството не е за да ти го направи другия весело.

3.   От житейския си опит считам, че връзка не е възможна.
Хората в двойка трябва да имат горе-долу сходни интереси, характер, интелект и среда.
В дългосрочен план не става. Единият обича да пътува, другия да си е домошар, единият по купони и социален, другият интроверт... Не се получава.
Истина.

4.   Имала съм и гаджта с различни интереси, тъкмо да не сме навсякъде заедно.

5.   Това е заучена фраза от дамите, по-скоро имат предвит "нямаш достатъчно пари за това нямаш шанс с мен". Ако покажеш че имаш повече кеш веднага заобичват всички твои интереси, дори и негативни.

6.   Едни "интереси" ако са "различни", то те в никакъв случай не са "общи"... Това казва повече от достатъчно по темата....

7.   Готови рецепти и формули в отношенията няма. Хората са различни- това, което е добро за един, за друг не е.
Дали ти казват истината или те лъжат? Щом ти, който си бил с тях не си разбрал, няма как ние да знаем.

8.   Аз в Тиндър питам "Къде обичаш да пътуваш? " и ако ми изреди типичните кифленски дестинации като Гърция, Дубай, Малдиви сме дотам. Уви повечето от днешните са такива тъпунгерки. Бил съм в Гърция, но не е моето. Не бих стъпил в Дубай, на Малдиви и т. н.

9.   До 7. Всъщност хората са много по еднакви от колкото си мислиш. ДНК с разлика от 0, 000001%, еднакви заложени инстинкти и нужди, от създателя.
Рецептата е ясна и пак ни е зададена. Възпроизвеждане, морал, вярност, за това ни е даден повече мозък от другите бозайници. Това за да може да се изгради хармонично общество, за да може да се оцелее във времето. Доказано е че можем да го направим, само ако сме много и сме единни и всеки допринася с нещо.

Само че сега е точно обратното, всеки гледа да прецака останалите, да покаже че е по-голям тарикат, да уреди живот удобен и лесен, разбира се за сметка на другите, дори и на гърба на партньора. От там и различията в говоренето, които само затвърждават проблемите на хуманоидите в днешно време. Щастливите хора не приказват. А си щастлив, когато в мозъкът ти изпуска вещества заради удовлетвореност, което също е зададено кога да става и не зависи толкова от теб, колкото от еволюцията през годините. И за това сега хората могат да бъдат и да имат всичко и въпреки това са абсолютен шит като отношения и емоционално състояния.

10.   Доколкото разбирам те отрязват още в периода на ухажването, да това е заобиколен начин да те отрежат.
За връзка са важни ценностите, мирогледът, нивото на интелект, не еднаквите интереси. Разбира се има интереси, които вредят, зсщото налагат определен начин на живот на другия, например да очакваш всяка събота и неделя да ставате рано и да ходите да се катерите по планините, да искаш да ходиш на почивка на палатка или в каравана, не по финансови причини, а заради твоето усещане за почувка, а партньорът ти да иска на хотел, да искаш да запиваш по барове и дискотеки до късно, а партньорът ти да очаква релакс, да караш и партньора ти да тича рано сутрин с теб, с той да обича да се излежава, да искаш да играете заедно тенис нспример, с партньорът ти да не харесва този спорт и т. н.
У дома нямаме общи хобита и интереси, но никой не налага своите на останалите.