Жените без съпрузи и деца са най-щастливи--професор Пол Долан
Публикувам тук копирана само част от озвидте на професор Пол Долан. Потърсете и прочетете остатъка.

"Бракът определено влияе много добре в здравословно отношение върху мъжете, за разлика от отражението му върху жените. А омъжените на средна възраст са подложени на най-висок риск от физически и психични заболявания в сравнение с неомъжените дами.

Професорът казва: „Виждате самотна жена на 40, която няма деца и си казвате: „Жалко за нея. Може би един ден ще срещне правилния мъж и това ще се промени. “ Не, може би един ден тя ще срещне неправилния мъж, който ще я направи по-малко щастлива и ще умре по-бързо от него. “
Долан казва също и, че децата могат да бъдат пречка за благосъстоянието на родителите си. Професорът издава, че много възрастни тайно се съгласяват с твърдението му, според което „харесват съществуването на децата си, но не и тяхното присъствие“. „Категорично ще бъде ужасно, ако нещо се случи с тях, но преживяванията, които имаме, благодарение на децата си, в по-голямата си част са жалки“, продължава с изводите той.
Професор Долан казва и, че да имаш деца е „невероятно преживяване“ за някои, но „за голяма част от хората не е, и идеята, че не можем да говорим открито защо се случва така, е проблем“.

Всеки да живее живота си както иска, но и да уважава чуждите избори!

Коментари

1.   И това "най-голямо щастие" ще е ПОСЛЕДНО за рода им!
Понеже след тях няма да остане никой като продължение...

Това е все едно да ядеш колкото можеш, като за последно, и после да пукнеш от преяждане...

2.   Тоя професор сигурно е роб на страпона и любимец на всички фемонистки! :)

3.   Да оставиш след себе си само лайна не е избор за уважение. Има много неща около нас, които трябва да бъдат порицавани, осмивани, остракирани - подобна античовешка пропаганда е едно от тях.

4.   Пол Долан сигурно е бил жена, та да каже...

Жената има право да живее както си иска, но когато се накурвее, наживее и наиграе до 30, та и до 40 и установи, че... А бе всъщност това да имаш деца не е чак толкова лошо.. "е виж на комшииката пораснаха, тя е млада още"... Но никой не я иска, трябва да е готова да потърси отговорност от себе си..

Майка ми има няколко познати жени без семейства и деца и на празниците се чудят къде да се набутат. Толкова жалка картинка няма... честно...

Хората дали сме интроверти или екстроверти, имаме нужда от себеподобни. Имаме нужда от хора около нас.

Както обичам да казвам - феминизираните изверги колкото и да мразят мъжа, те искат ако правят секс с мъж, да е красив... съответно ако излизат с мъж колкото и да са еманципирани, искат той да плаща...

Имат еманципация и феминизирани ценности, модерни са, но искат мъжа да е традиционен.

5.   Аз пък съм чувал за едни професори по научен атеизъм, като и за едни други по политкикономия, както и за едни други по марксизъм-ленинизъм, а имаше и по научен комунизъм.... та, те, са били широко лансирани, високо оценявани, иза наше щастие, са в историята, точно където и този ще се озове... Който е разбрал - честит да е! Който не е - животът ще си повтаря уроците или докато неразбиращият не напусне тази земя ненаучен, или докато не се освести и не ги разбере...

6.   Пълни глупости.
В Африка няма такива професори. Затова Европа си отива.
Насърчават геовете. Насърчават хората да нямат деца да са сами защото били по щастливи. Много хубаво. Слушайте тях.
А за България какво да кажем. След най много 100 год България няма да я има.
Българките ако мога и половин дете ще родят.
Пълна свиштина

7.   Мога да споделя за себе си. Без дете щях да съм много нещастна, защото ми затрака силно часовника. Мъж, който е в тежест и ми прави живота по - труден, за мен е голямо нещастие. Децата радват, но детството е дългичко, да поставяш 20г. нуждите им пред своите, непрекъснато. Та мисля, че пораснали деца, живеещи самостоятелно и грижовен съпруг е най - добрата комбинация за щастие

8.   Извратена си! Затова не искаш мъж и деца.

9.   В чужбина имаше някаква дърта мома инфлуенсърка, пишеща по дамски списания, която твърдеше същото. Умрях от смях, когато наскоро във видео канал, осмиващ феминизма, бяха публикували откъс от интервю от същата - разправяше, че се лекува от стрес, породен от самота и че станала нещастна без причина. Без семейство хората изперкват накрая.

10.   Нека всеки, който се чувства незрял/неподготвен/несигурен или просто му се живее, въобще да не се притеснява, че няма деца. По-добре да нямате деца, от колкото да родите и да не ги възпитавате и да ги зарежете. Съвсем наясно съм, че поколението от 90-те и до някъде 80те са лигльовци отдадени на харчене на пари за себе си, религиозно отдадени на пътувания с евтини полети и маниакално посещаващи маникюристката си. Бъдещето с малко, но качествени хора е по-добро от варианта с много дебили, израстнали по телефоните, защото родителите им са били много уморени да им обръщат внимание. Лесният живот създаде поколения от егоисти, неспособни да мислят за друг освен за котката си.

Въпросния учен е прав. Едно е да си на 40 и с приятелките ти да си харчите заплатите на санторини и да се снимате като к××ви за инстаграм, друго е като тези "щастливи" жени станат на 70, някои приятелки от компанийката вече ще са в гроба, останалите ще се "наслаждават" на старческите неволи и по празниците няма да имат 1 близък, който да им звънне и да ги поздрави. Хайде, тези, които имат брат или сестра с племенници, пак ще са добре. Но тези, които нямат... горко им.

Виждам, бъдеще с много старци, малко млади хора. Виждам умиращи в самота старци. Хора починали в домовете си пред телевизорите и нямащи кой да им се обади. Добре, че изкъствениян интелект се развива, да си приказват с него. По ирония на съдбата, поколението хранило децата си с изкуствено мляко, за да не кърми някак си ги виждам в компанията на изкуствения интелект на старини.

11.   Не, не са! Нещастни са, също като самата теб! Кого се опитваш да излъжеш, самотна, нещастна, стара момо? ! Както и с каквито и глупости да го извърташ завиждаш на младите, щастливо омъжени жени с деца и би убила да си на тяхното място! Е, не може вече, твърде късно е, да си мислила навреме, преди да решиш да отдадеш целия си живот на безсмислената ти, безполезна "кариера", вместо на семейството и децата! Жената е родена, за да ражда деца, и без мъжът и децата си е нищо, каквито и кариери, дипломи и пари да има! Спри веднага да разпръскваш тая просташка мъже-детемразка пропаганда на младите момичета, за да ги откажеш да имат мъже, семейства и деца! Никой не ти е виновен за твоите погрешни избори в живота ти, за които съжаляваш, че сега да се опитваш да завлечеш и другите в твоята бездна на самота и нещастие! Спри се, казах, спри се веднага, дърта, зла, проклета, омразна феминистко, за да не дойдат едни други хора с бели престилки да те спрат и да се озовеш в едно място, от което няма да излезеш до края на мизерния си, нещастен живот!

12.   Голяма агитация тия дни в подкрепа на старите моми. Всеки да си прави каквото смята за добре за себе си. Само, моля, да не го наяъра в лицата на останалите като норма. Че станахте като гейовете

13.   Типична неолиберално джендърска пропаганда, която набива мантрата колко е хубаво без семейства и деца. Осем милиарда население на Земята явно са много. На глобалния капитализъм не трябват повече от един милиард.

14.   Абе зависи от дадения човек. Имам позната на 30 години с две деца и мъж. Да има грижи покрай деца, мъж, работата, но е добра средностатистическа жена, която не изневерява и си гледа семейството. Друга позната пак на същите години няма деца и мъж. Казва, че се е отдала на себе си, живее при техните, облича се по-добре, по-слаба е, по-красива но е и по-самотна, защото приятелките и масово са със семейство. Друга позната, 37 годишна няма мъж, няма деца, руса, слаба, живее сама, виждал съм я с мъже, но не се задържат. Пие като смок. Друга позната, след 5 годишна връзка с първия си приятел се разделиха. Краткотрайни връзки, включително такива за по една нощ, аборт. В момента не знам какво се случва с нея. Друга позната, с голямо дете от друг брак, скоро роди дете на мой приятел. Ами щастлива е, виждам го. Друга позната на 25 ходи по поляни, планини, обикаля други градове, казва че си живее живота. Мъкне две кучета със себе си, явно е щастлива
Аз не мога да се съглася, че българските жени са по-добре ако нямат деца и мъж. Но пак казвам хора всякакви.

18.   Номер 10, евала ти правя, много добре го написа.
До там изтъпяхме, че да сме едни гнусни егоисти, дето викаш само котката им е важна, ама и тя е колкото да ни запълва емоционалните дупки. Страшна, смешна и същевременно тъжна картинка. Затова и вече не вярвам на психолози, вярвам на опита, на историята, на всичко, което се е случило и случвало в миналото, че хората да се запазят.
Хората са образовани, дадох за пример психолозите, не са оправили собствения си живот, ще оправят твоя. Та, хората са образовани, ама душа не им е останала. Е*ем ти живота е това...

19.   Айде пак същата застаряваща лелка, която не е успяла да създаде никакви взаимоотношения и семейство, се опитва да ни убеди колко е щастлива. Добре бе, като си толкова щастлива щеше ли да имаш нужда да постваш 5 пъти това?

20.   Н 8, къде съм казала какво искам или не аз лично?
Посочи, моля, че аз 10 препрочитам и не виждам да съм изказала лично мнение освен "всеки да живее както си иска"
Как реши, че не искам или дори нямам мъж и деца?

Оставям изводи от друг човек направил своите проучвания. Ако пък така умея да повлияя според някои от вас на мнението на хората от чужд цитат, без дори собствено разсъждение... Ехаааа, сигурно съм Бог!

Хахо-то с картечницата, стрелящ под н 11- няма пък ххахахха

Какво четете като цяло, какви изводи си правите някои от прочетеното... менталното здраве е МНОГО важно!
И как пък първ(обитната)ичната реакция на някои е "да убием с камъни вестоносеца"!
Светът е шарен, хората сме шарени и с различни мироглед, нужди, опит, желания и мечти.
Колкото и да пръхтите и атакувате истини, колкото и да се опитвате а принудите други хора да живеят по ваши стандарти, изисквания, нужди, това естествено няма да стане.
Единствено може да се научите да уважавате изборите на други хора, пък и да не ги уважавате, все тая. Не зависи от вас как ще живее друг човек. Да не говорим колко "щастливи" изглеждате вие самите с тези атаки...

Мога да копирам още по въпроса, от други професори, психолози, психиатри.... :но ще спестя някой инфарк, който го интересува, да потърси инфо.
Оттеглям се внимателно, пълзешком и на прибежки в зиг-заг н 11
Лош човек си ти, не помисли ли колко много щеше да нараниш чувствата ми ако ми пукаше за твоето мнение...

21.   Лично аз смятам, че двата пола жените и мъжете, природата ги е създала, да заедно, а не самотни. Даже белобрадият Ной товари живите същества прословутият си "Ковчег" по двойки: лъвица и лъв, кобила и жребец, биволица и вол, жена и мъж. Жената и мъжът са двете страни на една монета наречена живот, когато я няма едната страна, но живот няма. Щракане с пръсти и тазовъртеното е символ на душевна и нравствена тъпота празнота.. Това е задънена улица без изход. Както жените стареят така и мъжете стареят, никой не е безсмъртен. Когато бях дасантчик, само тогава при скоковете се замислях за края, но някак ми се виждаше имагинерен, като нещо, което не може да се случи, въпреки първоначалният страх. Тогава други мисли бяха в главата, че ако нещо се случи, ами аз и не само аз никога не сме били с жена, ако не броим някоя момчешка целувка, за няколко секунди. Вярно това беше по време на "тъмният" социализъм и ценностна система беше друга, сега съм просто бумър. Всеки нормален мъж харесва, влюбва се и обича жените, няма нормален мъж, който да не харесва жени, те му осмислят живота. Та мъжът по -принцип е роден, да пази и защитава жените, това му е основната функция, останалите са производни на нея. Мъжът обича следните жени и в следната последователност :дъщеря, съпруга, майка/сестра, баби. Сега се налага нещо перверзно, някаква гротеска компилация от американогейски, демократичен, неолиберализъм, глобализъм, дженедеризъм и върхът на уродщината наречена феминизъм. Както каза една моя позната, момченцата са поставени в стресова ситуация, те са някакви нежновато безпомощни, момичета започват да имат по -големи топки. Вярна има някакви питекантропи, които блуждаят през живота, но това колебание е максимум двадесет години от двадесет до четиридесет години. Вие поне от осемнадесет до двадесет години са ви оформили в казармата, добре са си свършили работата набили са ви някакви човешки виждания и ценноснти. /Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

23.   Не, жената е по-щастлива с мъж или поне деца, поне да осинови, не като кукувица егоистичен живот да води. Затова има глава на раменете, тези направили грешен избор - те си носят отговорността визирам мъже и жени харесващи "лоши момичета и момчета".
Само не разбирам какво намесвате мотива за страната. Българка съм, не съм длъжна с българин, моят е германец и в момента чакаме второ. Като не ви кефят българките, създайте с друга жена дете. Аз в България не бих си и довела децата, да попаднат в простотията. В малък град в Германия, заселен само с бели народи и истински мъж до себе си, определено съм щастлива. Но аз не смених 100 човека преди него, а се омъжих само след един партньор и съм грижовна. Ако на 25 си минала 25 мъже, пиша те бЕгала.

24.   Много зависи. Ако мъжът е типичният чалгар, който виси на дивана и Тв-то, лочи бира и ракийца, има каруцарски език, кръшка, работи, но не помага за дом и деца, защото не било мъжка работа- никоя нормална няма да е щастлива с него. Освен българските мазохистки, които и без това са свикнали да правят всичко сами. И да работят, и да въртят къща, и да гледат деца, и да изглеждат добре, и да правят редовно секс, за да не се разсърди мъжо.
Ако е нормален, помагащ, грижовен мъж, който е и баща, отменя жената, не пие, не кръшка- всяка би била щастлива. Но
такива мъже са кът.
Аз пък виждам семейни жени, които все едно само децата ги държат да не рухнат психически с тия мъже, с които са.

25.   Аз деца не искам, не помня и някога да съм искала. Обаче без партньор ми е много самотно... имам връзка с мъж, който също не желае деца, което е огромна рядкост. Да видим.

Не знам как хората, които натрапват, че жените били по-щастливи без семейство, не осъзнават, че са същите досадници, като онея, дето вият на умряло за тетките с 20 котки. Нито една от двете страни не е искрена и не е доволна от избора си. Когато си ок със себе си и решенията си, ти нямаш нужда да наливаш акъл на сульо и пульо, защото ти е под нивото. Забелязала съм, че обикновено по-простите и семпли личности, са тези, които влизат в крайности по въпроса.
Най-вероятно темата е провокация, както и 90% от коментарите, ама айде...

26.   Абе къде са тия мъже, които казват, че жената е родена да ражда. Явно само в сподели, защото на живо като чуят за семейство и деца и им се спича лайното. Иначе много знаят да обясняват на жените какво са феминистки стари моми и тн. Ами нали, за да имат семейство и родят трябва да имат мъж, а мъжете са: "неготови, объркани, аз още не съм се наживял, не съм семейни ориентиран, не искам деца към момента". Та я пак...? !? !

27.   Авторката е с промит мозък!
Рови се из Интернет, търси статии, които я успокояват, че е самотна и нещастна. Нормално е какво друго да прави.
Виж авторке. Един познат казваше " Не е лесно да си жив"
И е прав. Наистина не е лесно да си жив.
Но това е същността на живота. Човек трябва да се бори.
Живота го изисква. На някой им е по лесно. На някой не е.
Аз също нямам семейство мъж на 43 години съм.
Но моята история е друга. Бях женен 6 години. Исках ме дете. Но се оказа, че имам бавни сперматозоиди.
Много пъти пробвах ме инвитро. И не се получи и тва е.
Накрая жена ми ме остави.
Намерих си след време една Украйнка с дете. Та гледам него сега. Лошо няма. Приех го, като свое.
Споделих с настоящата ми жена, че ако иска деца трябва да направим инвитро, . По нормален път не се получава. Бавни са плувци те и тва е.
Тя не иска. И реши да ме остави и тя! Това, че приемам детето и и че грижа за тях не означавало нищо според нея. Няма нищо жива и здрава да е! В момента си търси квартира.
Мисълта ми беше, че някои хора искат семейство, но за съжаление не се получава. Много е жалко наистина!
Но виж авторке. Не трябва да се отказваш. Никого незнаеш какво ще ти донесе течението утре.
Просто не трябва да спираш да вярваш.
Понякога е трудно, много трудно.
Често, като ставам сутрин за работа си мисля защо изобщо отивам на работа за кого да се бъхтя? !
Но трябва. Уинстън Чърчал каза нещо, което е много вярно!
"Когато минавате през ада не спирай те да върви те"
Това е живота. Една безкрайна борба за оцеляване!
Проблем е ако се откажеш. Напред и нито крачка назад!

Wolf

28.   Е незнам. Това е вкоренено в човека, да продължи себе си. Все сам си решава това. Всеки сам го усеща.
Сигурна съм, че жените без деца чувстват липса.

29.   Сигурно ще е хубаво да имам дете, но ме е страх първо от отговорността за друго същество и после от самия процес. Отделно имах и тежко детство, зарязана от родителите си, не успях да се изградя като пълноценен човек, тревожна съм, несигурна, все едно съм останала в момента, когато съм изоставена. Не искам да съм сама, но и не мога да направя нещо по въпроса.

30.   Зависи от човека. Ако си пълноценен и завършен индивид нямаш нужда от други хора за да ти осмислят живота.
Аз съм на 42, без деца, и се чувствам много добре. Имам приятели, среда, хобита. Обичам да ми е тихо, чисто и спокойно у дома. Харесва ми да съм сама, хората ме натоварват и ми е достатъчно, че ми се налага да си общувам с тях по цял ден.
Не ме интересува какво ще остане след мен - в 90% от случаите хората оставят след тях себеподобни - посредствени консуматори.
Това, че някой има нужда да си осмисля живота посредством възпроизвеждане е ок, но също е ок ако нямате тази потребност. Децата и семейството са избор, който може да бъде направен, но не е задължителен.

31.   До Номер 26, със сигурност тези разговори не ги водиш с обикновени или грозни мъже. А ги водиш с такива които имат избор от жени и могат да влязат във връзка буквално веднага когато поискат. А обикновения средностатистически мъж не може. От там идва твоята заблуда. Отново доказателство, че жените се занимават и си говорят само с малкият процент мъже. Обикновения мъж няма този избор на малкият процент топ мъже и не може да си позволи да разиграва няколко. Обикновения мъж работи и осъзнава отговорността си. Затова и повечето директно на първа среща ако има говорят за семейство и деца. Но вие не им давате шанс. На жените трябва да ви е ясно - топ мъж във връзка не влиза, къща не храни и деца не гледа. Топ малкия процент мъже ти трябва да ги сваляш, ти трябва да им плащаш сметката в ресторанта, то трябва да се грижиш за тях като майка. От големия си избор от жени, тези мъже са жестоко разглезени от женско внимание. Вие направихте така че те да ви ценят все по-малко.

И от друга страна... Ако някой мъж иска жена да му роди дете и да направи стабилно семейство, няма да го търси от фолк певиците по телевизиите. Това не са верни жени, това са много озлобени и еманципирани изроди, които нямат грам уважение към мъжа. Няма нито една известна с пари в световен мащаб в мирно и хармонично семейство. Всяка една известна и тежка топ кифла е кофти човек заради огромното количество милионери на опашката. Защо да е отговорна там към някакъв.

Мисля че бях достатъчно ясен.

32.   До Номер 26, в Сподели влизат по-обиковени мъже както виждаш. Които имат доста оплаквания от жените. Ако мъжете от този сайт имаха голям избор или такъв от няколко жени, мислиш ли, че щяха да влизат тук и да се оплакват. Тук влизат по-обиковени мъже, от които ти няма да искаш семейство и деца. Дори ти да си обикновена жена, ще искаш по-хубав и добър мъж. Най-вероятно мъжете с които говориш на живо са готини, имат пари и тн и имат избор от жени и не им се налага да носят отговорност за връзка и деца. Ако си говориш със средностатистически мъж, няма изобщо да спече. Занимавайки се само с играчи, правите така че психиката ви е да е жестоко изкривена и на базата на много малък процент мъже.

33.   ""Жените без съпрузи и деца са най-щастливи--професор Пол Долан"" Позамислих се над думите на този Пол, сигурно някакъв джендъро-педераст, каквито пооплясквах в докторската градина, но само, ако ставаха досадно инициативни. Като правило беше след тренировки или съм се връщал след като съм изпратил някоя колежка. Определено мога да кажа, че сигурно съпругата ми щеше да е по-добре без мен. Бавна кариера на възходи и спадове, сега технически директор в голяма високо технологична компания, твърд, но човешки и страдателен характер. Мрази лъжата и неточността. На един беше казала, нещо от сорта "не претендирам да съм дама, нямам маникюр, не мога да бъда очарователно безпомощна, не мога да се превземам, аз съм инженер и ръководител, вземам решения и стоя зад тях. Уважавам своите хора, съобразявам се с градивно мнение и се надявам да е взаимно". Човека не очакваше такъв отговор. Даже като студентка още деветнадесет годишна в някаква тетрадка по диференциални уравнения с момичешки почерк на първа страница беше написала една сентенция -"Смъртта е нищо, честа е всичко"-предполагам, че не е нейна. Тя е работохоличка все едно в нея има някакъв източник на непозната енергия. Е, вече не е онази стройна и мускулеста млада жена, вече е възрастна, на края на трудовият си път. Не може да се пече по монокини на плажа на Златните пред "Метропол" или "Морско око". Даже не знам дали ги има вече. А защо ме обича за мен лично е загадка. По едно време нейният доход беше три пъти, че и повече моят, а аз не съм на минимална заплата. При нас няма мои твои пари. Никой не гледа кой какво и колко е похарчил, не се прави рекапитулация дали един е дал повече или другият. И двамата спадаме към бумарите. /Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

34.   Доказано е, и аз не искам мъж или деца- В Кореа има движение 4b, раждаемостта е намаляла значително и жените ОТКАЗВАТ да се доближават до мъже

За какво ти е мъж? Да се гаври с теб и да не прави НИЩО в дома ли, да те обижда и да се гаври с теб пред приятелите ти? В България е все още малко по- добре но в страните като Америка или Кореа е пълно дъно!

Мъжът си е опасен отвсякъде, те виждат жените като слугини и нищо повече, просто дъно! В нашата страница има мъничко останали добри души, но не са много.

Момичета, не ставайте майки ако мъжът единствено иска това- Обещавам ви ще съжалявате и ще станете за гавра :) Трябва ЖЕНАТА да иска. Аз лично съм почти на 30 и не съм женена за деца да не се чува!

Неща мъж тука да ми мързелува, занимавам се с деца като професия и без това.

35.   Жените без деца и мъже са пълни откачалки и това е доказано. Не осъждам никоя бездетна и необвързана, но със сигурност са зле и примерите са с много такива жени от България. Аз лично познавам две и не е ок при тях.

36.   Нещо като притча. Жените да не се увличат по американогеските, неолиберални и феминистични брътвежи на този така наречен професор. Лично аз бих го разстрелял.
""" Бог създал мъжа и жената равни по сила. Заселил ги в един дом. Те се борели непрекъснато помежду си, но битките винаги завършвали наравно.
Веднъж мъжът решил: „Трябва да поговоря с Бог. Уморих се да се боря с тая жена и да не мога да я надвия. “
Отишъл на небето и застанал пред Бог:
- Господи, никой не може да помогне на мъжа освен теб. Ти умееш да палиш звездите на небето, бъди милосърден! Моля те, Господи, дай ми още сила, за да мога да победя жената! Излишно е всеки път да слизаш на земята да ни помиряваш. Дай ми още сила, макар и съвсем мъничко и аз ще въведа ред!
- Добре - казал Бог - от днес ти ще бъдеш по-силен от жената.
И мъжът хукнал към къщи. Едва пристигнал и закрещял:
- Жено, сега аз съм твой господар! Господ ми даде още сила и сега аз съм по-силен от теб. Трябва да ми се подчиняваш!
Жената се нахвърлила върху него, но той я победил. Пак опитала, пак я победил. Победил я и трети път. Мъжът се възгордял:
- Дръж се както трябва, че ще ти дам да се разбереш!
Жената се разсърдила не на шега.
- Ще видим тая работа! - казала тя.
И на другия ден сама отишла при Господ.
- Господи, дай и на мен още сила!
- Няма повече – отвърнал Бог - Дадох всичката на мъжа ти.
- Но така той е по-силен от мен и ми се налага. Не можеш ли това, което си му дал да разделиш помежду ни?
- Не! Каквото съм дал, не мога да взема обратно. Ще се наложи да се примириш.
Жената тръгнала към къщи много разгневена. По пътя срещнала дявола и му разказала каква беда ѝ дошла до главата.
- Послушай ме и всичко ще се оправи! - казал дяволът - Приглади си настръхналата козина, усмихни се и иди пак при Господ. Поискай му ключовете, които висят на гвоздея до вратата. После ела при мен и аз ще те науча какво да направиш с тях.
Жената го послушала, върнала се при Господ, който и дал ключовете, само и само да го остави на спокойствие. И после, бегом при дявола!
- Така, значи получи трите заветни ключа – казал той - Ако ги използваш правилно, те ще ти донесат по-голяма власт и сила, отколкото мъжът някога ще има. С първия заключи вратата на кухнята. Мъжете първо мислят за ядене. Вторият ключ е за спалнята. Заключи я! Мъжете обичат много секса, но ти заключи спалнята със семейният креват. И третият, последен ключ е за стаята, в която е люлката на вашето дете. Заключи и нея! Мъжете обичат децата си, искат да виждат как расте потомството им. Сега вземи своите ключове и върви вкъщи.
И добавил:
- Помни, не отключвай вратите, докато мъжът не се научи да използва силата си по твое желание и за твоя радост!
Жената побягнала към дома и изпълнила всички указания на дявола.
Мъжът се прибрал. Като видял, че всички врати, които досега стояли разтворени, са заключени, кипнал. Първо се опитал да ги разбие, уповавайки се на силата си, но не успял. Тогава се развикал:
- Кой заключи тези врати? Жено, откъде взе ключове?
- Господ ми ги даде.
- Няма да търпя тая работа! - креснал той и право при Господ.
- Жената не ме допуска до моята храна, до моето дете и до нашата обща постеля. Каза, че ти си й дал ключовете.
- Така е. Тя ми ги поиска, Аз ѝ ги дадох, а дяволът я е научил как да ги използва.
- Тогава дай и на мен ключове, за да мога да отворя вратите.
- Както не дадох на нея повече сила, така не мога да дам и на теб други ключове. Каквото съм дал, дал. Споразумейте се!
Върнал се мъжът при жена си и започнал да се мъчи да я умилостиви по всякакъв начин, но тя не отстъпила. Тогава и предложил да си разделят силата и ключовете по равно.
- Трябва да помисля - казала жената.
И седнала да мисли. В този момент дяволът надникнал през прозореца.
- Не се съгласявай! Нека у него остане силата, а ключовете – у теб. Запомни, когато налетят мухите, кравата не може да мине без опашката си!
И сделката не се състояла.

ОТ ТОЗИ МОМЕНТ НА МЪЖЕТЕ СЕ НАЛАГА ДА СДЪРЖАТ СИЛАТА СИ, АКО ИСКАТ ДА СЪЖИТЕЛСТВАТ СЪС ЖЕНИТЕ СИ.
ЕТО ЗАЩО МЪЖЕТЕ ОТСТЪПВАТ, А ЖЕНИТЕ ДЪРЖАТ НА СВОЕТО! //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

37.   От 26, топ мъже, топ играчи, избори, надраснете ги тези игрички. Чувала съм, че не са готови и от готини и от не готини мъже. Само, че красотата е в очите на гледщаия, така, че готин за вас, може въобще да не е готин за мен. И въпросът е не е да е красив, а да има привличане. Я някой от вас многознайковци да си легне с жена, която не го привлича и тогава да дава акъл кой е топ, моп и тн.
Значи мъжът може да има претенции каква да е жената, а пък тя не може.
И точно май-обикновените мъже се спичат най-много междудругото.

38.   До №34:
Това, че ти си увредена жена с ментални проблеми и си решила по този начин да съществуваш е твое решение, но не го превръщай в достояние подобно на ЛГБТ щуротията.

39.   Увредени си ти н 38! Как така си съобразява, че ти ще казваш как да живеят хората и насила вече да пробутвате баш "мъжкарите" нискочелни!
Я млък! Ако искаш да се изказва тук- с уважение!

41.   Много са интересни хората, за които единствен смисъл е да оставят деца. Виждаме какво възпитание получават. И как живеят като Ганьо. За семейство е нужно да има някаква любов, дисциплина, отговорност и сигурност. Та виждаме всичко как живеете и какво представлявате.

42.   Професорът е измислил хитър трик как да чука стари моми. Четка ги с книга и после отмята.

43.   До 37, Ма кой е забранил на жената да има стандарти бе? Нека си ги имате ама бъдете готови за последствията. Все едно аз да излизам с някоя фолкаджийка и да се сърдя че ми изневерява. Ми ние мъжете си го знаем това. И не ревем толкова колкото вие. Излизате с някой разглезен путьо с татусчета при който се натиска всяка и после ревете.

Обикновените мъже спичат точно защото нямат опит и излизат много рядко на срещи. То като никоя не му обръща внимание как да е уверен. Няма го това поведение и заиграване.

44.   Не го познавам този Пол Долан, не съм чела негови статии или книги. Също така, не мога да говоря за това какво прави щастливи останалите жени. Но ще кажа за себе си.

Скоро ще стана на 34 години. Нямам мъж и нямам деца. Нямам партньор просто защото в любовта нямах късмет. А децата никога ме са ми били цел в живота. Никога не съм се виждала в ролята на майка. Не виждам смисъл в това да създавам деца, ако няма да е с човек, който истински обичам. Ако утре срещна мъж и пламне някаква голяма любов, ще се навия да имам деца. По-скоро заради него отколкото заради мене.

Гледам хората които познавам, повечето семейни, че са все притеснени, стресирани, непрекъснато се оплакват от нещо и мърморят... Да не говорим за тия които са заедно само заради децата и само за пред хората поддържат някакъв имидж, а всъщност вазимно не се понасят или си изневеряват. Определено не им завиждам и не бих искала да съм на тяхно място.

Като бях дете в семейството ми не е царяло мир и разбирателство. Родителите ми не се разбираха и въпреки че не е имало кой знае какви скандали у дома, все пак се усещаше липсата на любов между тях. Та общо взето мнението ми за брака е доста критично. Не искам моя живот да бъде като този на родителите ми.

Нищо не ми липсва и се определям като щастлива и удовлетворена от живота. Е, ако животът ме срещне с мъж с който да е моята сродна душа, не бих го върнала естествено. Но не бих имала връзка с човек, когото не обичам, само с репродуктивни цели.

45.   Аз само наминавам да кажа колко съм щастлив. Ахъм, супер съм си. Имам си квота от 20 повторения на ден щото некъде бех чел една теория, че като повтраряш едно и също нещо, вселенета се нагажда само и само да ти угоди.
Ми да, добре съм, нищо ми няма...

:)

48.   Ако съдим по това кои коментари имат най-много харесвания и кои най-малко, изглежда че тук пишат и четат само мъже или отчаяни жени, които са готови да застанат на челна стойка само за да не са сами и да създадат някакви деца, колкото да получат отметка в невидимия списък на обществото. Познавах една жена, която разсъждаваше така за децата: " Че какво толкова, нали само трябва да го родиш! "
Може би защото много хора разсъждават така, нивото на повечето от децата и тийновете е точно такова, каквото е в момента. Иска се време, отдаденост, отговорност, зрялост, акъл, любов между партньорите, за да се отгледа и възпита едно качествено човешко същество.

49.   И ергените също. Никъде това не го пише.

50.   Н 40 "Бракът определено влияе много добре в здравословно отношение върху мъжете, за разлика от отражението му върху жените"
Пише си го горе и доказано е така! Затова и истерясват вече мъжете, нямат приемници.

51.   Тоя псевдо професор може да си хвърли дипломите в кошчето за боклук!

По-глупаво и невярно нещо скоро не е писано тук!

Само голяма егоистка може да си мисли, че сама й е по-добре!
Но това е временно, докато не се е сблъскала с истинските трудности и проблеми на старостта, когато вече ще е немощна и няма сили, и ако е сама - няма да има кой и една чаша вода да й подаде...

53.   Без децата си не мога. Това е факт. Те са единственото хубаво, което бившият ми ми подари. Децата си ги гледам сама, защото "баща им" все е много зает. Определено без мъж ми е 100 пъти по - добре.