Споделена история от На работното място

Бизнес с капитал 1000 лева
Възможно ли е да се създаде бизнес с капитал 1000 лева или максимум 2000 лева (едва ли ще мога повече или поне не скоро). Ако да, какъв бизнес препоръчвате за голям град? Изключвам хранителен магазин, защото всеки в квартала ходи до Лидл или Кауфланд. Кафе машини също има много.

Коментари

1.   Може Изипей каса и чейндж бюро. Инвестицията изисква наем на малко партерно помещение и компютър интернет.

2.   С тия пари изкарай някъв курс, по език или за майстор ако те влече.

3.   Освен да пробваш да купиш някакви неща от Китай и тук да ги пускаш в безплатните сайтове за продажба. Трябва да е нещо, което се харчи и на хората да не им се чака по един месец да пристигне до България. Слагаш цена малко по-ниска от конкурентите (ако има такива) и чакаш хората да купят. Ама е нож с две остриета. Веднъж ми се случи да изпратя едни протектори за колена, лакти, китки за 10 лева. Човека, който ги поръча така и не ги взе. В крайна сметка останаха в офиса на куриера, защото го има като опция да не си вземеш пратката обратно. Платих само едната доставка и загубих пратката. Продавал съм и дост по-скъпи неща, но само с лично предаване. От голям град съм и в този случай това важи. Виж какво ще ти кажат и другите, но с 1000-2000 лева трудно ще започнеш нещо, което ще ти носи голяма печалба. Накрая ще излезе, че ще е по-добре да работиш една събота извънредно, отколкото да се занимаваш с някакви къси пари. Успех все пак.

4.   По принцип за сегашното време - това са много малко пари и не стигат за нищо! То само фирма, докато си откриеш и половината ще са заминали....

С такива пари можеше да започнеш между 1989 и 1996г. - това бяха златните времена за малкия бизнес в България.

Но и сега има един вариант - ако имаш много добра и печеливша идея, и вложиш много труд и усилия, и намериш подходящите средства, за да я развиеш!

5.   С 1000 лева, мартеници на пазара. Слави от там тръгна. Успех!

6.   Можеш да предлагаш различин услути, като направа на бизнес визитки, направа на бизнес презентации, онлайн уроци в дадена област. Има всякакви варианти за бизнес, но увеличи капитала си понеже 1000 лева в днешно време са много малко.

7.   Бизнес - не. Курс, за да си повишиш квалификацията - да. Всеки иска да стане бизнесмен, но тази приказка с продаването на ябълка и купуването на две, след това 4... я има само в романите. Ако искаш бизнес, трябва да имаш стартов капитал за поне няколко месеца в началото, в които хората няма да те познават и няма да върви. А колкото до съвета по-горе за продажба на китайски стоки на ниски цени - чудесно, но нали знаеш, че всички приходи, получени по Спиди и Еконт, отиват директно в НАП. Върху тях дължиш данък 15% защото ставаш де факто едноличен търговец, отделно осигуровки. Да, много хора минават между капките, но лично познавам и такива, които си платиха всичко. Не прави неща, от които не разбираш. Повишавай квалификацията си, за да имаш умения, които да продаваш. 1000 лв. са едно нищо - дори в малък град не ти стигат за повече от 2-3 месеца плащане на наем и консумативи на помещение.

8.   Тъй-като споменаваш макар и като от падащи и без това невъзможни за тези пари опции, които са препродажба, а не изработка на нещо например, приемам, че нямаш умения за такива.
В такъв случай трябва да е насочено само към препродажба.
Парите са нищожна сума, но биха свършили работа за реклама (флаери с рекламни снимки на продукт/и) на дистрибуторска дейност ако се разбереш с някоя фирма да вземаш на консигнация или поръчваш в момента, в който ти имаш поръчка.
За дистрибутор по принцип може и с 0 лв да започнеш ако имаш опит, предварителен портфейл с клиенти.
Виж такива опции.
Друг вариант е да купуваш на едро бижутерия, примерно от стомана и препродаваш. На едро да речем една кутия с 500 чивта обеци/пръстени т. н ако ти излезе около 30 Евро с доставката до 40, ако ти продаваш дори за 2 лева чифта, ще имаш около 920 лв печалба.
Можеш да се разбереш на някой пазар да оставя твоя стока на редовен продавач там и даваш %.
Има и дребни тарикатлъци като да си на купиш шишенца/флакони/бурканчета, да пресипваш там парфюми/лакове т. н от на едро и преподава като "твоя марка" или дистрибутор, но през твоя фирма когато и ако ще правиш такава.

9.   Автора: А ако изчакам да събера 5000 лева дали ще е добра идея, или нещата пак седят по същия начин?

10.   Курс може да изкараш. Може нещо с цветя

11.   Можеш да вземеш 1-2 продукта в по-голямо количество от Али Ескпрес или Али баба и да го продаваш в ОЛХ и други подобни като фейсбук. Със спечелените пари можеш да купиш повече стока и различна или да пробваш с кола. Вземи кола за 500-600лв, колкото и глупаво да е. Ходи на хубава автомивка или сам си я измии с гъба и хубави препарати. Вземи нови стелки от битака или ОЛХ, малко просто да излежда като нормална кола и си готов. Мисля, че за 1000лв и повече ще можеш да я продадеш ако имаш търговски усет. Другото, което можеш да направиш е да си вземеш машина за полирване на автомобили и по 300 лв можеш да правиш на полирване на автомобил. Или таблет - диагностика. Мисля, че струва малко повече към 2-3 хиляди, но по 30лв можеш да им взимаш на всичи, които искат да си направят диагностика на колата. Най-лесните пари са там между другото.

12.   Mоже, разбира се. Знам, звучи малоумно и несериозно, но! 1000 лв. означават, че има качествено преобразувана енергия в друг вид енергия - пари на стойност 1000. Това означава, че ако Вие имате друга по вид енергия, която да предложите и вложите в точка в пространството, която би се явявала преобразувател на тази енергия, наречена под името "магазин", или "работилница" или какво друго, то всъщност може да се окаже, че и 1000 единици ще са Ви достатъчни за инициарането на такъв "преобразувател на енергия", стига само преди това неговите функции и местоположение в пространството от потоци, да са добре планирани, така че да могат да са на пътя на общите потоци от енергия, където някаква част от тази енергия ще е възможно да се пренасочи към Вас, или където Вашият преобразувател на енергия работи по-ефективно от конкурентите си - дали потоци от вече преобразувана енергия, или не - зависи от конкретния случай.

Мога да Ви давам и примери и да го разпиша на 5 страници, а не така сбито в полутвърд и леко неразбираем концентрат, но в крайна сметка мисля, че се разбира.... За някой добър инженер един добър трактор може да струва и 20% от цената на такъв, ако инженерът преобразува вече концентрираната в него енергия в блага - "трактор", за друг и 400 000 лв ще са му малко и то само за да го купи. Стойността и ценността(полезността) на една вече преобразувана енергия в блага, са две коренно различни неща.

Познавам човек, който именно с 1000 започна, а сега ми каза, че прави по 100 лв. на ден и то в слабите дни. Нарочно не Ви пиша примерни бизнеси, защото стадният инстинкт в България се е сякаш изродил, няма творческо и предриемаческо мислене, и това не бива да се поощрява. Ако 2-ма са направили прости кафенета през 20 метра, в България ще се появи и 3-ти, ако и кварталът (пазарът) да не може да понесе повече от 1, но пък третият няма да се сети, че на първите двама ще им трябват пластмасови (или картонени) чашки (комплементарни стоки), дето са по 3 стотинки парчето. (за 300 лв. ще заредите предоволно чашки, за 200 ще направите фирмата, за другите 500 ще си организирате дейността и ще търсите нови клиенти)

Мисля че Ви дадох достатъчно жокери - и един последен, добра стратегия е да започнете няколко комплиментарни бизнеси точно с такива суми - за 5000 лв. ще сте опитал 5 различни неща, докато разходите по издръжката на отделните дейности ще са обединени и дейностите ще се подпомагат взаимно, а разходите ще се делят помежду тях, като и търсенето на едната ще довежда до търсена на другата - повишеното търсене на чашки ще повиши търсенето на мед и захар...

Поздрави от университета от Дания, дето реално работили предприемачи ни учеха на бизнес управление...

P. S. Ако вече си мислите как да купувате чашки и да направите такава фирма - по-добре половината от тия пари внесете в банката, а с другата идете или на почивка или се запишете на курс по език... по-доходоносно ще е...

(да, аз знам, че трябва да може да се издържа няколко месеца и да има налични пари, но никой не е казал, че човекът ще започне отраз - може да започне дейността като странично занимание, повечето хората така или иначе това правят, така ще направя и аз скоро време... )

13.   Коментарът на номер 1 е качествен.

14.   Авторе (9) на колко години си? Работиш/учиш? Имаш ли свободно време и умения, които да приложи и развиваш?
Нищо не казвате за себе си, а искате съвети за бизнес, това пък има нужда от вложения и на време, интелект или поне някакви умения за ръчно производство.
Да речем ако имаш време, малко креативна мисъл, можеш да си купиш някаква машинка, с която да си произвежда неща от дома и да ги продаваш директно на клиенти или на едро на търговци.
Дори една шевна машина да си купиш и да шиеш възглавници, пак ако включиш някакви бродирани мотиви, ще имаш работа.
Ключодържатели/ разделител за книги т. н от епоксична смола.
Цигари на дребно (НИКОГА на деца!!! )
Тениски/шапки/чорапи дори с интересни щампи.
Копиране дори (ако не умееш да рисуваш) върху стъкло/дърво/пластмаса (чаши/табли/плочки за кухня/баня) и рисуване отгоре с акрилни бои.
За креативния човек опцитте са безброй.
Но ти дори не споменаваш възраст, умения...

15.   Пич, 1000 лева не е капитал, а вечеря в добър ресторант... Иначе всеки има различна представа какво е "бизнес". Класиката в САЩ за старт нали е да отвориш щанд за лимонада. Само дето не е приложимо в днешно време.

Бизнес много хора не знаят какво значи. Това е да предоставиш стока или услуга която я няма или можеш да я предоставиш на по-ниска цена. В днешно време можеш от Китай да си поръчаш всякаква глупост с безплатна доставка... Ти какво по-точно с тоя "капитал" от 1000 лева ще направиш? Много хора препродаваха Китайски стоки на двойни цени. Нищо не ти пречи да купиш някакъв евтин боклук (ама цаката е да избереш правилния), да го купиш на добра цена в по-голямо количество и да го пласираш тук малко по-малко. Това си е някакъв допълнителен доход. Може да се нарече "бизнес". Но според мен пак ще ти трябват поне едни 5000 лева да регистрираш фирма, да направиш сайт и т. н.

16.   Пич, не капиталът е малък. Бизнес се почва и с ОТРИЦАТЕЛЕН капитал - заем. Идея ти трябва. И като имаш идеята, не слушай никой, който те праща на курс или ти обяснява как не може да стане.

Най-елементарното е да купиш някакво оборудване и да предлагаш услуга. Например си взимаш хубава коса или моторен трион и предлагаш косене в Бояна. Обаче на първо време няма да изкарваш достатъчно, за да живееш от това само. Изобщо сега е лесно, ако ти се работи нещо физическо. Буквално няма хора една крушка да завият.

17.   Купи си хостинг и домейн и си направи сайт или отвори онлайн магазин ;) може примерно да е някакъв блог на интересна тематика или пък нещо свързано с дропшипинг и т. н.

18.   Честно казано, мислех че темата е някакъв майтап преди да я отворя.

Не те знам на колко години си и какво можеш, но звучиш като 15 годишен, извинявай.
1000 лв отдавна са нищо, а пък за начален капитал никога не са стигали, дори и преди 20 години. В ден днешен и със 10к трудно можеш да стартираш каквото и да било, особено когато нямаш никаква идея и контакти съответно. Казвам го като човек, изпробвал не малко идеи през годините (и съответно загубил пари, за щастие не много).

19.   Това не е бизнес с капитал 1000лв, а бизнес без начален капитал. За 1000лв може да си купиш бюро, стол и папки за бизнеса.