Любов
Имам един интересен въпрос. Тъй като съм била наблюдателка на много такива истории и си задавам един въпрос, но не мога да си отговоря. Защото една жена се бори с нокти и зъби за човек, които не я обича. Все едно е последния, хем вижда че не я обича хем стои? Какво си мислиш, че ще се промени този човек, може света в земята да му свалиш на този мъж той няма да те обича. Да си перфектната жена - домакиня, най-красивата, най-умната не значи че си и в неговите очи! Но не стои там и се бориш молиш му се да те обича защо? Мъжете ли свършиха, че си се вкопчила точно в този дето не ти обръща внимание? И по всякакъв начин се опитваш да го задържиш и какво какво от това той няма да те обикне!

Коментари

1.   По принцип жените са си глупави и няма рационално обяснение за нито едно тяхно действие. Отделно много от историите тук са бая поукрасени. Трето, имаш хора тип "многострадална Геновева" - т. е. те наистина ОБИЧАТ да са жертва.

2.   При нас мъжете е сбсолютно същото, даже според мен е по-често срещано мъж да тича след жена, която не го харесва и го поставя в митичната и печално известна “френд зона”. Много жени използват подобни ситуации, за да извлекат някаква полза от мъжете, които гравитират около тях и са в графа “само приятели”. Не ги отхвърлят категорично, постоянно им дават някакви надежди, без да имат намерение за взаимност. Просто такава е женската природа. При обратната ситуация, най-много мъжа да използва жената само за секс, защото в огромното мнозинство от случаите, това е единственото нещо, което един мъж желае от една жена.
Имаче това психологическо състояние може да се опише като проявление на когнитивен дисонанс и ефектът на усилието.
Когнитивният дисонанс възниква, когато човек изпитва вътрешно напрежение поради противоречие между своите вярвания, ценности и действия. В случая с жена, която се старае да привлече мъжа, който не я харесва, нейното желание да спечели неговото одобрение влиза в конфликт с липсата на взаимност. Това състояние кара човека да преувеличава важността на усилието, което влага, за да намали дисонанса.

Ефектът на усилието е концепция, която показва, че хората оценяват повече неща, за които са положили усилия. Колкото повече усилия са необходими, толкова по-ценен става обектът на тези усилия, дори и той да не притежава същата стойност, ако беше лесно достъпен. Това може да обясни защо тя е по-привлечена към мъжа, който не я харесва, отколкото към този, който я харесва без усилия от нейна страна.

3.   Жените не се впечатляват, ако ги свалят, впечатляват се, ако не го правиш. Лекото безразличие от време на време кара жената да иска мъжа да я забележи, но ако мъжа няма нищо към тази жена, вече няма смисъл

4.   Това не е любов, а Стокхолмски синдром, любим на чалга поколението. Насилие, унижения и постоянно самобичуване и доказване.

5.   Щом ТОЙ стои с нея, явно има чувства.
Пък ако някоя заинтересована иска да не е така... Вече е друга тема.

6.   Авторке, отговорът на въпроса ти е елементарен и логичен:

Защото тази жена е влюбена и обича този човек!

Ти явно не си обичала силно!

Когато човек обича - той е готов на много компромиси, за да запази отношенията си с любимия си човек!

7.   Когато се влюбиш, ще разбереш. Любовта кара човек да действа безразсъдно. Да не говорим че има много хора с лабилна психика и точно те стават жертва на манипулатори и насилници. Не могат обаче да си признаят, че имат проблем с привързването и така я карат

8.   Като жена задавайки този въпрос, доказаваш нещо което много мъже са твърдели - сами не си познавате психологията... т. е. себе си. И знаеш ли кое е лошото? Точно защото не я познавате, като ви я кажат се дразните и намразвате тоя дето ви я казва. Иначе има много причини:

- биете се за "големия мъж". Ако не знаеш, има едно правило 80-20, което е по-скоро 95-5 в днешно време. 95% от жените искат 5% от мъжете. Обикновено тези 5% са всъщност най-големите отрепки, но във вашите очи това е Мъжът...

- за да не го вземе друга жена. Колкото повече един мъж е харесван, толкова искате вие да го вземете под носа на друга жена. Това ви доказва, че сте по-добра от нея. Подобна конкуренция има и при мъжете естествено, но при жените тя е почти изключително за мъже и като цяло - мъжко внимание. Т. е. абсолютно безрезултатна, за разлика от мъжката конкуренция която има доста положителни страни.

- защото има драма. За една жена "стабилен мъж" който не изневерява е скучен мъж, няма емоции. Започвате да го презирате и да казвате - стои с мен, само защото не може да си намери друга.

- в допълнение на предното - защото е повърхностна връзка с повърхностни емоции. Жените ги е страх от истинска връзка повече и от мъжете. Затова предпочитат да са с "оборотните пичове" които те знаят много добре какви са и че всичко е до ден до пладне. Обаче ако влезят в истинска връзка, с човек който ги обича, това значи отговорности, значи да нямат основание да ги зарежат и да им изневерят. Хващайки се с мъж който изглежда "готин", но на някакво ниво те знаят, че е просто боклук, приемат по-лено че всичко е емоционална игра в която могат да влезят и излезят когато поискат. Обаче често всъщност не могат, защото става дума за първични животински емоции, на ниво рептилен мозък. И за разлика от повечето мъже които си дават сметка... абе в крайна сметка е просто секс и хормони, жените се вкарвате във филми като това колко сте флюбени и никога няма да изпитате това към друг.

9.   Н 1, не е така, най-вероятно ти нямаш рационално мислене за да разбереш която и да е жена.

10.   Влюбена мазохистка с ниско самочувствие. Това е жена, която е била тъпкана от майка си, била е изложена на упреци и критика, неверое и вечно недоволство от нейна страна.
Такива жени впоследствие се превръщат в жертви във връзките си.

11.   От опит знам, че максимата "бий ме, обичам те" важи.
Дали е породена от неспособността на много двойки да бъдат родители, освен по име, и да възпитават децата си или действително е грешка във фабричните настройки на жените, не знам. Знам обаче, че важи както за млади, така и за стари, както за ученички, така и за учителки. Иронично е, че това да отблъснеш някоя жена, било то и физически, я привлича към теб, и я кара да те гони.

Дали си мисли, че ще промени мъжа, жената, не знам, но неистовото желание да се пробва е видимо за всички. Именно мъжете, които са наистина улегнали, кротки, добродушни, един вид които нямат проблеми за оправяне, рядко ги забелязват, защото такъв мъж си е наред сам по себе си и жената няма какво да оправя, което може би я удря в егото, че е просто едно ремарке, а не главен герой в живота му. Ироничното е, че именно тези мъже търсят компания и се отплащат за нея по-скъпо от онези, подир които постоянно върви една тайфа кокошки.
Забързаният начин на живот и отчасти повдигането на жената на пиедестал, в провалил се опит за равнопоставеност с мъжа, също имат голяма вина. Както им се дават на малките деца телефони, да не им е скучно и им е трудно впоследствие да стоят мирно, така и жените се влачат подир нещастници, защото им е трудно да стоят мирно в компанията на един спокоен мъж; редките моменти в които се гушкат, на някоя пейка или кино салон, не са показателни.

Но искам да допълня, че изначалното безразличие едва ли е привлекателно; по-скоро то става привлекателно едва когато жената налапа куката. Ако например изначално мъж прояви голям интерес към жена, а после внезапно се отдръпне, това би я объркало и тя ще се чуди защо, дали в нея е проблемът, и ще тръгне да търси отговори от мъжа, което го прави интересен. Привлекателността в случаят е чиста доза любопитност, която привидно липсва спрямо мъжа, ако той е на разположение, защото той няма какво да крие от жената и тя си мисли, че го е разгадала
Този ефект е аналогичен на хазарта с машините за плюшени играчки; по-интересно е да хванеш играчката от машината, отколкото да си я закупиш от магазина, нищо че и в двата случая играчката ще я оползотвориш еднакво. Има сантиментална стойност, тоест емоционална, и много мъже се възползват именно от тези детски емоции при жените.

12.   Това са парадоксите на човешката психика. Срещат се и при жените, и при мъжете. Описано е в много книги. А и човешката история е пълна с такива и подобни факти. Уви, човешкият мозък е ограничен и не еволюира повече.