За хората, които ни привличат
Как се чувствате, ако човека до вас говори за някаква жена и я нарича " мадама", някак си тъпо ми стана мъжа ми като нарече една жена мадама, имам чувството, че не ме харесва мен?
А, ако жената говори за някакъв мъж, че е хубав, как се чувствате мъже?
Аз също казвам за хубавите жени, коя ми харесва, за някоя готина, но не ми се иска да го чувам от човека до мен
Имате ли такива моменти?

Коментари

1.   Имаш проблем със самочувствието, самопреценката и егото. С мъжо нямаш проблем.

2.   Нормално е да има красиви хора и да им обръщаме внимание. Това, че си обвързан не те прави сляп.

3.   Е, как да ги наричат, нормални думи са- мадама, мацка, пичка т. н
Ние как наричаме хубави мъже например- пич, цепеняк, дори "бат' Здравко" за по едрите и мускулести :)))
Не се сравнявай, там е проблема на всички жени и мъже, които изпитват ревност от нещо толкова незначително- сравнението.

4.   Ми на хубавото как човек да каже - грозно е? Аз като мъж съм го казвал, че някоя е топ мацка, но съм бил с приятел. Иначе веднъж едно гадже ми каза директно, че съм загледал задника на жена. Това е като да огледаш или да кажеш, че определена кола е много яка. Ти знаеш, че не може да я имаш, но искаш да бъдеш вътре в нея и да ти е готино.

5.   Гадно.

6.   Явно си с болна ревност :) Не виждам лошо, когато мъж/жена каже обективно за друг че е хубав/а. В крайна сметка какво очакваш да казва, че всички са грозни освен теб ли?

7.   С жена ми си гледаме заедно. Понякога тя ми казва обърни се и виждам как някоя мацка се е навела и клина и прозира, понякога аз и казвам виж оня пич какъв релеф има... Когато сме без децата ходим на нуди плажове и често ни заглеждат и двамата, но естествено тя обира всички мъжки погледи, докато аз се радвам на някой друг палав поглед от някоя мадама. Това са нормални неща, няма смисъл да се сърдите и криете. Всеки гледа, нормално е. Не е нормално да се лъжете един друг и да си говорите глупости.

8.   Мадама не значи гарантирано, че е много красива, а че има претенции да се гримира и облича за да изглежда добре. Определя стил на държание и подобрения на външен вид. Иначе може да е полу-грозотия.

9.   Много глупави и незрели коментари. Никой не говори да лъжете партньора си. Проява на лош вкус и липса на стил е да говориш на жената, с която се занимаваш, че друга жена е красива, яка пичка и тема подобни. Това само невъзпитани и комплексирани лекета и жалки подобия на мъже го правят. Един качествен и читав мъж никога няма да говори на приятелката си за друга, че е много красива. Да не говорим ако ѝ говори за своя бивша, че била красива. Яки комплекси са това и е супер токсично. Кому е нужно това? Ще ми говори приятелят ми за други жени. А това, че някви нудисти и ексхибиционисти пишат в темата, където си показвали яки мацки и пичове един на друг - то такива извратеняци като вас ходят и на суинг партита, но това не значи, че поведението ви трябва да се дава за пример и че е някаква норма.

10.   Човек, който е влюбен в теб и те харесва наистина - бил той мъж или жена, не ти говори такива неща.

11.   Ако мъжът ти намира една жена за привлекателна, това не означава, че не те харесва, нали все пак е с теб! Винаги ще има мадами, ако той ти е верен, какво значение има? Заглеждай и ти хубавите мъже. Не показвай пред него, че ти е неприятно да нарича жената мадама. Кажи и ти за някого, че е красавец или има страхотно тяло и виж как мъжът ти ще реагира. Човек с нормално самочувствие не се засяга, когато не е единственият хубавец на Земята:) Може би си още доста млада и не ги разбираш тези неща. Малко ревност, от друга страна, съживява връзката...

12.   Жена съм, обаче не смятам, че комплименти към друга жена означават задължително, че мъжът не обича и не уважава жена си. Както и женски коментари за друг мъж също. Ясно е, че имаме очи и гледаме, няма как изведнъж да станем коне с капаци. И изобщо не значи намерение за изневяра. Даже, напротив, ако е все потаен и не коментира никога, на мен би ми бил подозрителен.

Ами, това е положението. Чисто физически винаги ще има някой по- от нас и в това няма нищо обидно, несправедливо, съдбонодно и депресиращо. По-важно е дали нашият човек цени другото, което носим и не всеки би го дал. Красиви и атрактивни мъже и жени много. Но това работи само в началото. После трябва и на втория етаж нещо да има, да личи и желание да зе грижи за теб..

14.   Зависи не толкова какво е казал, а как го е казал и какви са били обстоятелствата.

15.   Ти да не си от оная тема "Имитираща сватба". Защото и в двете заглавието не се връзва със съдържанието, а самото то говори за комплекси, несигурност и наивитет.
Щом ти става тъпо от това, че мъжът ти е казал за някоя, че е "мадама", сигурно ще припаднеш, ако каже нещо от рода на "тая само да ми падне" :)
Няма да ти казвам ние с мъжа ми какви неща си говорим на такава тематика, че ще ти стане лошо.
По-спокойна ли ще бъдеш, ако тези неща ги говори с приятели и ти не ги чуваш?
Ако човекът до теб показва с думи и действия, че те цени, уважава и обича - това са важните неща. Не сме коне с капаци. От нас и партньорите ни винаги ще има по-красиви, по-секси, по-забавни, по-умни, по-, по-, по-... Важното е да се чувстваме желани и обичани.

16.   До номер 9. Дълбоки комплекси лъхат най-вече от твоя изпълнен с предразсъдъци и омраза коментар. Продължавай така и един ден ще съжаляваш, че не си живяла. И двата нуди плажа които посещаваме са много изолирани и има дни в които няма никой освен нас. Общо взето ходят предимно едни и същи хора, които знаят че изобщо съществува такъв плаж там и как да стигнат до него. Понякога си водят и приятели, приятелки и така. Така че ексхибиционизъм е доста пресилено. Не е като да се печем голи в центъра на плажната ивица на Слънчев бряг или на северния в Приморско. Кефа да плуваш и да се печеш без мокри дрехи е безценен, който е пробвал веднъж знае. В отношенията ни никога не е имало място за трети човек, камо ли желания за оргии. И двамата сме добри любовници и знаем как да си доставим удоволствие и да поддържаме огъня. Иначе да извратени сме и не се крием един от друг кой какво желае. Споделяме си и пробваме. Няма лошо, никой нищо не разбира за това което става в спалнята. Сутрин докато единия приготвя закуска другия приготвя напитки за семейството. Редуваме се с готвенето, чистенето, прането, простирането и тн... Споделяме си всичко и имаме истинско уважение и подкрепа един към друг. Но колкото и да обяснявам "моралистите" никога няма да разберете какво е да живееш истински, да бъдеш себе си и да си обичан такъв какъвто си. Това е нещо което с жена ми сме приели преди близо 20 години и никога не сме търсили приемане и одобрение. Видяхме ги до къде стигнаха тези с голямото уважение и морал. Скандали, ревност, изнерви, разводи, подялби на имущество, на деца. Дела с години за всякакви глупости... 90 процента от познатите ни вече са разведени и сега водят разхайтен и крайно не морален и не здравословен начин на живот. Същите тези хора подпискаха, чувства, емоции и желания. Правеха това, което се очаква да правят и ето до къде стигнаха следвайки пътя на праведните.

17.   15 За такива думи в една връзка, няма място.
Такива мъже дето говорят така, не ми харесват.
Даже един наскоро ми викаше, че детето му пораснало, ама не му ли бях аз майка. Ами много е обидно, към реалната му жена. Че почвал да се влюбва, ами някак си не изглежда добре това.

18.   Говори с него, това е решението, а и животът е предимно хубав.