Бъдеще с млада жена
След развода си на 45г. не ми се занимаваше с обвързване. И така 7 години, докато не се появи една млада колежка. Мислех, че е на 32-34 г, а се оказа на 26. Завърза се връзка покрай общата ни работа. Тя беше по-активната, а аз отбивах докато лятото не отидохме на море за седмица. Море, секс с млада жена и сега е бременна. Иска да ражда и да живеем заедно. Аз неусетно се привързах.
Обмислям, дали да продължа. Какво може да се случи в бъдещето. Още не е казала на родителите си, които са ми връстници и това доста ме притеснява, ще го преживея, но крайно неудобна ситуация. Това е най-малкото мисля.
Моля, споделете, имате ли наблюдения или опит в такива връзки. Как се развиват, какви са проблемите. Моля само от опит, а не предположения.

Коментари

1.   От човек на 60 години - щастливо женен.

Авторе, не съм точно в твоята ситуация, но има някои сходни неща, затова ще ти напиша мнение, в което ще споделя част от своя житейски опит, с идея да ти помогна!

Аз съм по-голям от съпругата ми с 10 години, но това не ни е проблем ни най-малко, защото имаме духовна връзка, единомислие, разбирателство, обичаме се, уважаваме се, ценим се един друг и сме си създали прекрасно семейство...

Естествено и други проблеми има, когато разликата е много голяма - от 15 години и повече! Тогава става вече въпрос за хора от различни поколения, което създава много допълнителни проблеми! Затова, ако в твоя случай нямаше бременност - бих те посъветвал да прекратиш тези отношения!
Но при теб, освен че е бременна, явно жената е и сериозна и отговорна - щом иска да роди и да си създаде семейство с теб, затова съветът ми в този случай е: да се ожениш за нея и да си създадете семейство! Е, разбира се и, ако е подходящата жена за твоя съпруга.

Да, годините ти не са малко, но и аз се ожених почти на 50 години.

Ще бъде много трудно, но ако си сериозен и отговорен човек, и се уповаваш на Бога - ще се справиш!

Но, от друга страна - ще има пък и много хубави и прекрасни моменти, които вече не си си мислил, че може пак да изживееш!

Така, че ситуацията има и сериозни минуси, но и сериозни плюсове!

А и виж сега, авторе, най-важното, за да се създаде едно добро семейство не е разликата в годините, а са важни други неща:
1. Да имате и духовна връзка.
2. Да имате еднакви(или много сходни) цели, възгледи, приоритети и виждания по най-важните неща в живота.
3. Да се обичате и уважавате, да се жертвате един за друг - това е същността на любовта, да няма егоизъм.
4. Да положите семейството си на здрава духовна основа, която е Христос! Тоест да сключите и църковен брак, за да има Божие благословение над семейството ви и да живеете Богоугодно.

И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО!

След като си създадете такова семейство, това не означава, че всичко вече е приключило, и може да се отпуснете и нищо да не правите! НЕ, НЕ СТАВА ТАКА! Животът е бурна река, постоянен път, борба, движение, развитие, ако стоите на едно място - течението ще ви изтласка обратно назад!

Затова и в брака ни всекидневно трябва да полагаме усилия, за да пазим всичко това! Защото любовта трябва да се поддържа! Тя не е нещо, което е даденост и не е стационарна и неизменна! Човек трябва да внимава върху себе си, защото изкушенията и съблазните в наше време са много, и трябва твърдо да им се противопоставя, още в зародиш - като започне от помислите!

Всичко това го написах от собствен опит, не е празно теоретизиране!

Хайде със здраве и ти пожелавам да си създадеш добро семейство!

2.   Аз съм имал връзки с много по-млади жени - всичко си е било супер. Не съм успявал да забременя някоя, но ако бях успял, щях да се оженя за нея и да си гледаме детето.
Последната ми приятелка с която изкарах цяло лято е по-малка от сина ми. Надявам се следващото лято пак да сме заедно.

3.   Да беше мислил преди секса и да забременее! Сега след дъжд качулка се сетил да се чуди какво да прави и дали да продължавал! А защо направо не сложи презерватив и дотам?
Никой не е врачка, че да ти каже какво ще стане. Ако си мъж на място и имаш топки-грижи се за съществото, което си създал.

4.   Тези неща се мислят преди правенето на бебе, не след. Сега си поемаш отговорност, а не пишеш в “Сподели” дали-или…

6.   Чесито за рожбата. Аз не съм стар колкото теб, но имам някакъв опит. Какво да ти кажа, връзка като всяка друга, ако си мъж на място и цениш жената, и детето си всичко ще е перфектно. Ако ги пренебрегваш тя ще намери друг татко на детето ви и ще му роди и на него. Това не е предположение, това е самата истина. На тези години вярвам, че си достатъчно презрял и мъдър, така че не мисли какви проблеми ще имате, а благодари на Бога за това щастие и се бори за семейството си всеки ден. Успех.

8.   Поемаш си отговорността, татенце, и всичко произтичащо от твоя избор, и не питаш по форумите! Ужас!

9.   Е то какъв избор имаш - да я натискаш за аборт или да я зарежеш? Щеш не щеш ще караш напред, а после както дойде. С родителите й гледай да си сдържан, но не да се държиш като виновен. Ако преценят, че си нормален и сериозен, ще свикнат.

10.   А защо си се развел жена си? Да не е пак заради млада жена? Сега, като станеш на 65 години и ще имаш студент!

11.   Еми жената си иска детето. Щом ти е хубаво с нея, защо се чудиш?
Други деца имаш ли?
Защо се разведе с цена ти?
Щом чака дете и те иска, родителите нямат думата, те могат само да дават съвети, но всеки решава за себе си.

12.   Бъди щастлив и отдаден, ама няма да се сърдиш когато майките на детската площадка казват на децата си: Виж това дете, как слуша дядо си, а ти не!

14.   Ако не е някаква истеричка, взимай я и си гледайте детето. Даже още едно направете.

15.   Какво казва и мисли Обществото за нас няма значение. Дали ще ни нарекат публично "лелки", "дядовци" и прочие по градинки и сладкарнички, си е проблем на съответните хора, а не наш.

Само простовати хора коментират такива неща, така че тяхното мислене няма никаква стойност и значение.

Щеше да има единствено, ако авторът имаше отношения с непълнолетна, но жената, макар и доста по-млада, е на 18-годишна. Така че е важно единствено какво ще правят те двамата. Никой няма да живее техния живот, нито ще им благодари, че са пренебрегнали себе си, за да няма "приказки".

Това и съветвам автора. Нито си я изнасилил, нито е малка, че да има "неудобни ситуации" - например, с родителите. Тя си иска и детето, и теб - всички други не са важни. Отстоява си решението, което е зряло мислене. Сега остава да решиш ти самият какво искаш.

А "проблеми" има във всички връзки, пък и никой не знае бъдещето какво му готви. И няма подходящ момент за връзки и деца. Истинският живот просто се случва, докато си правим планове и имаме очаквания.

16.   На този стан не си сам. От опит!

17.   Последно на 45 ли си или на 54 години?
Аз съм на 49 години и децата на всички мои приятели са на 14-16 години. Моето поколение създаваше семейства доста по-късно.