Той иска ли бебе
Здравейте,

Имам гадже от известно време. Той е на 47 години, а аз на 35. И двамата нямаме деца, а аз много искам да имам. Напоследък ни се задълбочиха отношенията, виждаме се около 3-4 пъти седмично, прекарваме много време заедно. В секса много си пасваме. Той каза, че не търси само секс от мен. Освен секса има и доста нежност между нас, той обича да го галя, афишира се с мен на публични места, често ме целува, когато сме на заведение, пред познатите си също. Ходили сме на ресторанти, на кино, на плаж, на спа, на дискотека. Не смятам, че е с мен само заради секса.
Вчера му казах, че почти нямам приятелки, с които да се виждам, защото приятелките ми са женени с деца. Той отвърна А защо нямаш мъж и деца? Аз отговорих Ами и аз това се чудя. Шегата му продължи с това да ми каже… Ами Хайди тогава да ти направя едно бебенце.
По принцип ми се искаше да кажа Даааа добре, супер, хайде!!! Но се сдържах, за да не изглеждам отчаяна и отговорих нещо от сорта на… Еее ти не си сериозен. С твоя начин на живот…. Доста излизаш по заведения.
Той отговори следното: Е защо да не съм сериозен? Напротив. Аз се засмях и отвърнах Ами добре, но само ако е момиченце Хахаха Искам момиченце. И той почна да обяснява как мъже като него правели момиченца и им е генетично заложено хаха
До тук всичко перфектно. Една от основните причини да тръгна с този мъж е именно, че е по-възрастен и вероятността да иска бебе е доста по голяма отколкото, ако съм с някой на 30. Досега все съм била с някакви на моята възраст и по-малки и са по-несериозни. Не искат семейство. Накрая реших да пробвам с някой по-голям.
Това, което не ми харесва е, че той продължава да се пази в леглото и не свършва в мен. Аз му казах, че пия хапчета в момента и може да свършва в мен, но засега не го прави.
Пропуснах да спомена, че след горната шега за бебето каза Ами тогава, щом искаш момиченце, ще трябва да спреш да ги пиеш тия хапчета … И аз : Е дааа.
Според вас този мъж иска ли бебе или само се шегува. От една страна сам повдига темата за това, от друга не свършва в мен, дори при положение, че пия хапчета и е безопасно…….

Коментари

1.   Мислиш ли, че ние знаем дали този мъж иска бебе? Защо не попиташ него?

2.   Абе жена, как може на 35 години да разсъждаваш толкова повърхностно?

Все едно, че чета някоя 15 годишна!

Първо - не ти ли е ясно, че деца трябва да се създават от съпрузите в семейството, а не от гаджета?

Второ - опознай добре този човек, и ако той е подходящ за твой съпруг, тогава първо сключете брак и си създайте семейство, а след това, ако има Божия воля или допущение, ще дойдат и децата.

И подходящ не означава - подходящ за интимност, а означава следното: (копирам ти коментара си от една друга тема, за да не го пиша отново)

За да създаде човек добро, сплотено, задружно, сговорно и здраво семейство - трябва да се свърже и да го създаде с ПОДХОДЯЩИЯ ЗА НЕГО човек!

А подходящ означава човек, с който имате първо духовна връзка и след това еднакви(или поне много сходни) възгледи, цели, приоритети и виждания по най-важните неща в живота!
И разбира се трябва и да си допаднете визуално, но това е второстепенното - достатъчно е да ви е приятно да сте заедно.
И накрая вече да се обикнете!

И ТОВА ТРЯБВА ДА ВАЖИ И ЗА ДВАМАТА ЧОВЕКА(И ЗА МЪЖА И ЗА ЖЕНАТА) - И ОТ ДВЕТЕ ГЛЕДНИ ТОЧКИ!

И за да е, наистина добро и здраво семейството ви, е най-добре да бъде положено и на такава основа - която е Христос!
Тоест това означава да сключите и църковен брак(в Православната църква), за да има Божие благословение над семейството ви!

И ОЩЕ НЕЩО МНОГО ВАЖНО!

След като си създадете такова семейство, това не означава, че всичко вече е приключило, и може да се отпуснете и нищо да не правите! НЕ, НЕ СТАВА ТАКА! Животът е бурна река, постоянен път, борба, движение, развитие, ако стоите на едно място - течението ще ви изтласка обратно назад!

Затова и в брака ни всекидневно трябва да полагаме усилия, за да пазим всичко това! Защото любовта трябва да се поддържа! Тя не е нещо, което е даденост и не е стационарна и неизменна! Човек трябва да внимава върху себе си, защото изкушенията и съблазните в наше време са много, и трябва твърдо да им се противопоставя, още в зародиш - като започне от помислите!

Всичко това го написах от собствен опит, не е празно теоретизиране!
Слава на Бога, срещнах подходящата за мен жена и въпреки многото трудности, пречки и проблеми, през които минахме,
с Божията помощ преодоляхме всичко това и си създадохме едно много добро, задружно, сплотено, сговорно и прекрасно семейство.
Обичаме се, уважаваме се, ценим се един друг, и живеем в мир, разбирателство и любов.
И вече доста години сме заедно, и градим заедно!

Пожелавам на всеки(който го желае) да постигне това!
Като разбира се положи и съответните усилия!

3.   Личното ми мнение е, че иска, но повече от всичко се пази да не те загуби или изплаши. За това и опитва да вкара темата за бебе като шега - да те види как ще реагираш.
Намери начин да му кажеш съвсем ясно (не с недомлъвки и намеци), че искаш бебе и нещата ще се получат.

4.   Вие не сте говорили открито дали искате деца и не сте правили планове. Разчиташ само на догадки дали той иска. Какво имаш предвид, питайки защо не свършва в теб? Надяваш се да забремнееш "случайно" ли? Това се случва на 20-30 години. На 35 вече е една идея по-трудно. Имайки, предвид възрастта на партньора ти, може да се наложи да опитвате поне година и половина. Да не говорим, че все повече мъже страдат от инфертилитет на все по-ранна възраст. Може даже да ви се наложи да използвате асистирана репродукция на този етап.
Ако го обичаш и искаш да си с този човек, говори директно и открито, че искаш дете. Имате за къде да бързате, особено той. Ако обаче си с него, само защото си мислиш, че е по-вероятно да иска дете от някой 30-40 годишен, грешиш. Даже е по-малко вероятно, щом до момента не е имал. Не знам на какви си попадала, но повечето хора в днешно време, включително мъже, имат първо дете в диапазона 25-35. При вас вече трябва планиране.

5.   Hе е сериозен тип. Какво знаеш за него? Можеш ли да разчиташ на него? Майчинство 2 години, ще е до теб ли? Освен финансово, може ли да ти е подкрепа? Помагал ли ти е с нещо някога?

6.   Следващия път го питай "да пия ли хапче"?
Ще разбереш. Не мисля, че се бъзикапо-скоро опипва почвата и чака да види реакция.
Иначе ЕВАЛА на мъжът, че не ти пробутва се ката си след един неизяснен пол-майтап!!! Това говори много за него!
Ако е сериозен и иска дете ще започне с опитите тогава, когато потвърдиш и ти, че искаш, няма да се пробва д ати го пробйта без твое официално съгласие и желание!
Оцени това и говорете, възрастни хора сте!

8.   Ми кажи си му, щом ти говори така, значи иска.
Аз съм почти колкото теб и имам две деца, даже на 35 се чувствам стара за раждане. Действай по въпроса.

9.   Адекватният отговор от твоя страна е, че ако са му сериозни намеренията за деца, следва първо да предложи брак.

10.   Разговор между деветокласници. Как ще свършва в теб без да сте говорили и обсъдили. На 35 си, не на 25 сядате и говорите сериозно и отговорност, защото и той не е първа младост и ако искате дете го правите. Ти също. Големите хора не се правят на "ощипани", като обсъждат такива сериозни неща.

12.   Ако искаш да си самотна майка с дете от случаен женкар, давай, само че поске не лей крокодилски сълзи по форумите, моля!

14.   Не е сериозен този човек. Първо да ти предложи брак поживейте заедно и тогава деца. Децата не са каприз, те са отговорност.