Да се саботираш сам
Не знам защо се притеснявам, когато усещам че съм привлечена от някого. За втори път през последните месеци ми се случва мъж да покаже интерес към мен, да започнем да си говорим и в момента, в който и аз усетя някакви емоции към него, да се затворя от притеснения и предполагам отстрани изглежда че нямам интерес. Миналата седмица се случи същото-държах се дръпната на едно излизане и след това той спря да ме търси. Писах му нещо общо, но той не поддържаше разговора повече. В такива моменти усещам, че съм била студена и започвам да опитвам да показвам повече внимание, което също предполагам не е ок. Не искам да съм нахална и отчаяна така че спирам да се бутам. Просто не знам защо винаги изпитвам такова притеснение и сама се саботирам.
Мисля си че ако някой наистина има интерес ще прояви търпение и ще настоява малко повече, но явно има нещо в поведението ми което отблъсква

На 30 съм

Коментари

1.   "Мисля си че ако някой наистина има интерес ще прояви търпение и ще настоява малко повече, но явно има нещо в поведението ми което отблъсква". Ако не спреш да го мислиш, ще си останеш сама. Защо да го прави мъжът след като си се държала дръпнато и студено? Трябва да си някоя забележителна красавица, изключителна жена, но едва ли си такава, след която да тичат тълпа мъже. Ако не си коригираш поведението след 30 все по-малко ще са желаещите за среща и общуване.

2.   Спокойно, нищо лошо не правиш. Така ще отсееш сериозните, които действително имат интерес.

3.   Да, ако наистина има траен интерес, ше прояви търпение, но като че ли тук става дума за търсачи на бърз безплатен секс и затова не следва ородължение. Ясно им е, че дълго време трябва да се стараят, а ти не си жената за чук и чао.

4.   Проблема е, че ако покажеш от самото начало, че нямаш интерес, всеки нормален мъж би се отказал да се занимава, защото иначе изглежда нахален и досаден.
Ако имаш късмет, ще попаднеш на някой който ще те хареса достатъчно, че да е готов да е нахален и настоятелен.
Все пак на 30, би трябвало отдавна да си преодоляла подобни притеснения, странно как си общувала с мъже до сега.

5.   Интересът му е бил фалшив. Имал и е други на клона. Затова толкова бърже се е махнал. Ако на някой му пука за теб, няма да се откаже толкова лесно. Ще те пита какво има и ще иска да споделяш. Ще има комуникация.
Мъжете очакват явно пръстен да им подариш, да се прехласваш по цял ден.

6.   Забрави да ти играят челни стойки. Някои от мъжете видяха, че няма смисъл от това и се насочват към следващата, която покаже интерес.

7.   Имах много дълга връзка и предполагам, че притесненията ми идват от факта, че много време не съм излизала с други мъже.
Със сигурност не се правя на недостъпна, даже опитвам да съм супер приятелски настроена и отворена към комуникация. Просто от притеснение си мисля че изглеждам студена.
Забелязала съм обаче че че и ако покажеш бърз интерес към някого, това пак е проблем. Не е лесно

8.   Да де, държала си се дръпнато, защото нигурно е бил някой възпитан и културен мъж. Ако беше някой с брутална физика, лош поглед, татуси и брада сигурно още на 10-тата минута от срещата щеше да му се търкаш и да му се предлагаш.

9.   Може ако си имала лош опит в минали връзки вече да се притесняваш.

10.   Когато една жена покаже, че няма интерес (ние мъжете не четем мисли все пак) нормално е да се откажем. Това с "настояването" е отживелица.

11.   Защото все едно си го игнорирала, според мен. Няма как да знае, човека не чете мисли. Гадно е след като е проявил усилие да пробва да изгради взаимотношение с теб и ти да го игнорираш все едно е някакъв боклук. Постави се на негово място. Ти не си го потърсила, това за него означава " Не ме интересуваш ". Разбирам, че можеше да е по настоятелен, но защо пък ти не се напънеш малко. Може пък и него да го е хванало срам. Еми той, ако е имал много опции от други момичета все пак е избрал теб да потърси. Можело е изобщо да не те търси и да се занимава с тебе.

12.   Не се дърпай.

13.   Какво говорите вие? Жената деликатно е показала, че има интерес, като му е писала след срещата, нашият обаче е мълчал като пън. Което идва да рече, че или е някой малодушник без самочувствие за пет стотинки, или е типичният бройкаджия, който бързо е изгубил интерес и се е прехвърлил на някоя по-лесна плячка. По-скоро второто. Както намекнах и в предното си мнение, леко дръпнатото поведение е важно сито и всяка уважаваща и ценяща себе си жена трябва да го прилага в премерени дози, за да отсява несериозниците и пиявиците, които се пробват навсякъде. Жени, уважавайте са малко повече, за да ви уважаваме и ние. Аз като мъж ненавиждам някоя да ми се натиска и умилква още от първа среща - веднага ми влиза в графа лека и закъсала, откъдето няма излизане.