Споделена история от Други

Защо САЩ и ЕС не помагат достатъчно на Украйна
Половината икономика на света е съсредоточена в САЩ и Западна Европа. Русия отдавна трябваше да е изгубила войната, ако Западът беше достатвил необходимото оръжие, но той не го прави. Те има хиляди танкове, които са извадени от употреба, но са пратили едва няколко десетки Абрамса. Немските Леопард въобще спряха да ги дават. Как е възможно подобно отношение? За сравнение Северна Корея е дала на Русия повече снаряди отколкото целия Запад. 3 милиона снаряда е дала държава колкото България, докато вече една година Чехия се опитва да достави 1 милион на Украйна, а наскоро се оказа, че не са успели да ги намерят и щели да бъдат двойно или тройно по-малко. Тъжно и жалко. Даже сега казват (не се знае дали е вярно), че Северна Корея праща дори войници на Русия. Вие представяте ли си? За помощта на Иран и Китай въобще не коментирам. Въобще не мога да си го обясня бездействието на Америка и Европа... то не бяха форуми, то не бяха планове. Все ми се струва, че ние много говорим, но малко правим.

Коментари

2.   Не се пъни, много си далеч от истината...

3.   а защо да го правят?
Украйна е жертва на интересите на Америка
Резултатът от войната е ясен- победа за Русия

5.   Явно се помага, колкото да се удължи войната и дълго време да няма победител, понеже някой има интерес да има война.

6.   Защото не са усетили комунизъма и не знаят каква мизерия ги чака ако Русия ги завладее.

7.   Украйна оръжие има. Няма хора, които да искат да се бият. Украйна затвори границите точно като Северна Корея и НАСИЛА кара хората да се бият с руснаците.

Та, за да не говорим само, а всъщност нищо да не правим, предлагам ти следното:

1. Пускаш във фейса зов за помощ, да ти съберат едни пари за екипировка и транспорт.
2. Заминаваш за Украйна.
3. Напляскваш Русия и тя губи.

8.   Ам аз да те питам - защо като ни унищожиха нашето съветско оръжие, или го раздохме на Украйна, не го подминиха с НАТО-ско? Нали сме в НАТО? Защо ни продадоха за масоа и пари някакви стари самолети дето не сме ги и получили повече?

Тези въпроси са "мистерия" само за най-върлите евроатлантици... Ама да ти обадя - англо-саксонците не са благотворителна организация да раздават "помощи". Отвори си учебникът по история, и нищо от това което става днес няма да те учуди.

9.   Наричайте ме какъвто искате, обаче почва да ми писва от русофоби! Имайте впредвид, че трябва да се радваме за това където въпреки помощта ни към Украйна, Путинчо не е решил да ни взривява и нас, че тогава ще видите що ЕС и САЩ не помагали на Украйна! Няма толкова нагли и неблагодарни същества като украинците. Даже макетата и руснаците не са ми толкова противни в сравнение с онези.

10.   Запомнете хора, война с оръжие НЕ МОЖЕ да спре! Това е грях, който се наказва от Бога! А който мисли обратното, не е помислил внимателно!

11.   Защото са лоши хора...

13.   Защото Украйна не е нито член на НАТО, нито на ЕС. Никой не е длъжен да помага на Украйна с каквото и да е.

14.   Защото в Русия явно няма достатъчно петрол, в Близкия Изток много повече се месят САЩ да ги освобождават.

15.   Не могат повече, свършиха запасите им, а и няма смисъл, наливат пари в пясък, а Украйна си загива!?

16.   Защото дори цялото оръжие на света да се изсипе в Украйна трябват хора, които да воюват. А вече остават все по-малко украински глупаци, които са готови да умират за интересите на САЩ и Англия.

По-горе са ти дали добър коментар - екипирай се, оборудвай се и заминавай на фронта да помагаш на "братска" Украйна. Щото на думи сте много Шарл. Да не забравиш да вземеш и Шаламанов, Иванов, Борисов, Костов и прочие либерални изпадне и занимавайте.

Тамън ще ни освободите от присъствието си? !

18.   Авторе в предпоследното изречение на историята ти си написал:
"Въобще не мога да си обясня бездействието на Америка и Европа... "
Ами няма да можеш да си обясниш политическиите ИГРИ на твоята любима Америка и подчинената ЗАПАДНА Европа на Америка. Ами нямаш зрял политически поглед към игрите на Америка и НАТО. За да разбираш правилно политиката трябва имаш дълбока политическа проницателноост, а аз това в теб не го виждам. Не ти зная възраста, но ако си млад, след 30, 40 години Америка и западна Европа ще са в много окаяно положение. Ти следиш ли как се развива другата политическа сила BRICS. Китай толкова много и бързо напредва във военно и научно-техническо отношение, че на Америка вече гащите и треперят. Русия, Китай и Индия ще се противопоставят за много неща на Америка и Нато. Гледай на политиката по-задълбочено и с отворено съзнание. Надявам се да си разбрал какво искам да ти кажа, а и на другите които разсъждават като теб.