Женения невероятен мъж
Четох много от вашите истории, така реших да споделя и моята. Аз съм момиче на почти 18 години преди 5 месеца се запознах с човек 22 години по-голям от мен. Влюбихме се толкова неусетно и бързо, той е най -добрия, внимателен, съобразителен и прекрасен човек, не ми стигат думите да опиша колко съм щастлива, че го имам в живота си. За изминалото време не е имало ден в който да не се видим или чуем. С времето се сближихме и опознахме, не си представям живота без него, той е една голяма упора за мен, научи ме на много неща, да бъда по-сдържана по-наблюдателна, търпелива, неща които са непонятни за един тинейджър и най-същественото, той е първия мъж в живота ми в сексуален аспект разбира се.

Всичко спира до тук, той е ЖЕНЕН, освен това с 2 деца, но да кажем, че и това съм преживяла. Убива ме отношението към жена му, мило внимателно, нежно всяка дума е казана с любов, но аз съм широко скроен човек и мисля, че това е абсолютно нормално, не понасям мъже, които унижават и приемат като даденост съпругите си.

Повече ме плаши, че позволи от самото начало да разбера какви са отношенията с жена му и да се тормозя от факта, да го ревнувам да правя драми и скандали и да провалям връзката ни. ТЯ е жената, която е издигната в култ или с две думи той е мъж под чехъл, каквото каже тя това става, радвам се, че той е човек с много служебни ангажименти покрай, които крадем време за нас иначе е невъзможно.

Тя е до него на всяка крачка, ходи на служебните вечери, поддържа контакти със служителите във фирмата впила се е като пиявица, но единствено той е виновен за това. Не всичко свършва до тук, баба и дядо са приятели с майка му и баща му, редовно си ходят на гости, живеят в малък град и клюките се разпространяват бързо, но те разбира се не вярват на тях.

Имах нужда да споделя с някого, защото това е един огромен товар, но и една невероятна любов, която искам да изживея напълно. Последното нещо което искам е да го разведа, не правя планове за нас, искам да изживея това което е сега, искам да взема всичко положително от тази връзка, всичко, което ще ми помогне за напред, защото той е постигнал това към което аз се стремя - невероятно семейство и успешна професионална кариера. Винаги ще обичам този човек, макар след време по различен начин!!! Обръщам се към всички, които са в подобно положение за да ги успокоя, че няма невъзможна любов има неизживяна.

Коментари

51-59 от 59

54.   Поздравявам 53, че сподели това с нас!

Бях забравил тая история...

Кубрат

55.   Сърцето не пита разума.... Дали ние ще нараним или нас ще наранят -това е болезнено усещане. Важно е вечер преди да заспим, да заспим с чиста съвест. Прочетох коментарите на всички, а тези които се имат за идеални, не знаят ли, че и те могат да заобичат сродна душа, без да се запитват дали е семеен, свободен, богат, беден, наркоман и дори грозен визуално... На всеки от нас съдбата предварително е начертана на ръката ни. Тя не зависи от нашия избор, от мнението на околните... Този семеен мъж хваща едно младо момиче без опит и го оформя като тесто в ръцете си. Той също може да има дъщеря на годините на авторката... Кое е извратеното сега....? Има ли го изобщо?
Възможно е да е имал и преди тази връзка друга любов с младо момиче, и след нея нова и нова... За любовта няма граници, когато е чиста и истинска, не пита грях ли е, защо съм с него... на всеки може да се случи...

56.   Стига, бе! Любов има, ама от нейна страна, не от негова. Тя се е осъзнала, това й пречи, макар че го подтиска и се опитва да свикне с него. За каква любов говорим, като чичката е поставил жена си на пиедестала, а момичето е в ролята на втора цигулка, да му разнообразява животеца на нещастника? ! Брей, мама му стара, то излезе, че на тия мъже сърцата им са колкото двуетажен икарус!
Ако я обича, що не застане като мъж и не заеме позиция, с която да реши въпроса?

57.   Защо ми се струва, че нещо бъркате любовта със влюбването. Любовта е това, което остава след като премине влюбването, което пък си е свързано със секс. Никой не се влюбва в човек, с който не иска да прави секс. Освен това да правиш секс и да правиш любов са абсолютно различни неща. Има едно такова неще като "секс за една вечер", но досега не съм чувала за "еднократна любов". Искам да кажа, че често сексуалното привличане се бърка с любов. Най-голямата любов, която преживяваме и оставаме свързани цял живот, обикновенно е към хора, с които никога не сме имали секс: децата, майката, бащата, братя, сестри, учител, приятел и т. н. Така че, нека да бъдем на ясно за какво говорим, за любов или за влюбване. Сигурно след години сте чували хора да се питат, как са харесвали лудо някой/някоя, които сега изобщо не ги привличат или дори ги отблъскват. Както пеят дует "Ритон" - сложно нещо е любовта. Едно упражнение предлагам - хайде представете си този страхотен мъж след 40 години, как ще изглежда живота ви с него. Сигурно е, че сексът вече няма да е толкова страхотен. Това, което свързва хората и ги държи заедно, не е сексът. Чувала съм много хора да казват, че са сексът не е бил първият критерий при избора на брачен партньор. Страхотният женен мъж, за когото става дума в тази дискусия, наистина е страхотен. Поставил е на пиедестал жена си, която тук се представя в неблагоприятна светлина. Разбира се, че жена си ще постави на пиедестал, майката на децата си, жената с която са градили и ще продължават да градят семйството си. Кого друг да постави на пиедестал, любовницата си ли. Освен това, предполагам, че жена му освен всичко друго, е и умна. А умните жени знаят, че мъжете, дори и умните, понякога кръшкат, което не ги прави по-малко страхотни мъже. Вярвате или не, но забежките в страни, тези невинни кръшкания, в повечето случаи заздравяват брака. Мъжът потвърждава убеждението си, че има най-страхотната жена за съпруга, а съпругата има стимул да се поддържа в добра форма. Мисля, че авторката върши добра работа за укрепването на това семейство. Много се надявам да получа отговор на въпроса, дали момичето е още влюбено в този страхотен мъж. Интересувам се от такива истории. Имам теория, че любовта е това, което е останало след като влюбването отдавна си е отишло. Нещо като доброто образование - това което е останало, след като си забравил какво си учил в училище/университета.

58.   Раздели се с този мъж, това ще е най-доброто, което може да си сториш!

59.   Здравейте,
От скоро влизам в такива форуми, щото се забърках с "женен", Никога не съм смятала че ще ми се случи, но понякога се случва това което най -малко очакваш. Не знам на колко години е "Кубрат", но това което е написал по горе ми харесва. Не че заставам на нечия страна, а защото жените на които им кръшкат мъжете не се поглеждат в огледалото грубо казано.
Моят познат казва така, не е виновен третият човек който се появява. Виновни са двамата, че нещо между тях не върви, така че мили момичета и момчета, не се гневете че половинките Ви си намират някой който им пасва и интелектуално и сексуално. Не ми пука кой какво казва, ако човека до мен ме иска и аз него. Няма случай в живото и вълка да е сит и агнето цяло. Живейте за мига, че животът е много кратък, а ние не сме вечни. Всеки има право да избира щастието си, пък дори на гърба на нещастието на други. За съжаление или не, трябва да бъдем егоисти за да сме щастливи. Късмет на момичето, което е имало смелостта да сподели това което се случва в живота и.
Мама"

60.   поздравявам 57! Накара ме да се замисля за истинското, трайното, което събира хората и остава завинаги. Защото любовта оставя у нас следи дори когато е невъзможна. Иска ми се така да е и с авторката. Но, нещо не смущава в написаното, не усещам зрял интерес и желание за съпричастност към страхотния мъж. някакъв детски инат, тя да е на първо място дори пред майката на децата му. Ако той наистина е просто кривнал, но отговорен към семейството си мъж.... това е невъзможно... Добронамерено я съветвам да си изживее чувството, но да не забравя, че тя няма място там.

61.   Голямо приказване се е получило тук гледам :) И всеки си държи на неговото и не слуша/чете какво казва другия :(А нещата не са чак толкова сложни, колкото се опитват да ги изкарат някои от коментиралите. Според мен авторката има пълното право да си вземе каквото иска и може от когото може и от който иска да й го даде. Това е въпрос между две страни - нейната и неговата. Все пак за подобни ситуации трябват двама :) В случая съпругата е трета страна, която може да наколни везните както в едната, така и в другата посока. С други думи тя може да бъде и косвена жертва и победителка. Зависи от много фактори. Но както казах авторката има право на щастие, а никъде няма писани правила за това как човек да изкове щастието си. Щом няма правила, не можем (или поне не би трябвало да съдим)Освен това, тя е наясно, че човекът й няма да се раздели със семейството си. Наясно е и че няма да го иска от него. Какво повече да очакваме от нея? Ясно е, че мъжете и жените се събират, за да създадат потомство. Това пирродата го е заложила в нас. И след като потомството вече е създадено, отраснало и поело по пътя си намирам, че е съвсем нормално (а не задължително) пътищата на родителите да се разделят. Все пак през годините те са се променили и са далеч от това, което са били и харесали един в друг. Затова и законите предвиждат издръжка за децата, но само ако не са самостоятелни. Дори и закона е съобразен с това, а не малко хора не желаят да го правят. Е, проблемът си е техен. С тяхното одобрение или без него животът си върви и никак несе интересуав дали на тях им харесва или не. Следователно има две възможности. Да се дразниш и страдаш или да приемеш нещата каквито са и да се възползваш от откриващите се възможности. Всички стенания, хленчения, обвинения на други хора, че крадат мъжете/жените им са пълна загуба на време и абсолютно безмислени. Просто защото не вършат работа на никой. Ами това е от мен. Желая на авторката късмет и да не се тормози много от коментарите на хората, които не я одобряват.

62.   Към всички женени мъже и омъжени дами: С каква цел сте се обвързали като си изневерявате, дори и имате други връзки? Затова ли сключвате брак, за да ходите тя при друг, а той при друга? Разбирам ви омръзвате си, но се замислете каква е целта на брака. Аз лично не съм против брака или не съм голяма моралистка, но аз не бих търпяла мъж до себе си, които ходи и дебне малките момичета. От друга страна авторке замисли се, че по-този начин ти страдаш, защото той не е само твой, жена му страда, защото мъжа и спи с други и най-важното децата му страдат, че имат неудачник баща, заради което се развалят браковете. Живей си живота при мъж, които е само твой. Не причинявай болка на себе си и на семейството му. Представи си, ако ти беше на мястото на семейството и някаква малка пикла(извинявам се за израза) ти открадне мъжлето как би се чувствала? Бъди силна и покажи, че ти не си втората/третата в най-добрия случай, която доставя удоволствие на поредния богат чичко. А може би си има и още овцички, да не би да не си единствената? Това само той си го знай, но не се унижавай по-този начин. Не го заслужаваш. Уроците от живота, които той ти е дал можеш да ги намериш при свободни мъже. Не прочетох коментарите, нямах просто сили да гледам как се женят и развеждат с деца, точно защото не знаят как да си запазят брака до край. Ценностната система в днешно време е много изкривена. Всичко, което е лесно е позволено, а всичко отнасящо се до вярност и любов е глупаво клише. Мериам^^

51-59 от 59