SMS-и в тоалетната... на Нова година!!!
Жена съм на 42 години с 20 годишен брак и едно голямо дете. Искам да споделя с вас какво ми се случи навръх Нова година. Само 5 минути след като "гръмнахме" шампанското и си пожелахме тримата 2009 да е по-щастлива и успешна от предишната година, съпругът ми се затвори с телефона си в тоалетната и не излезе от там 20 минути. Като се прибере в къщи, телефонът му е винаги в джоба на анцунга с изключен звук... държи се някак странно в къщи от половин година. Не знам дали други жени имат моите проблеми, но мисля, че това което ми се случва е сериозно. НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ?

Коментари

1.   Да. Изживях подобно нещо. После не получихме катарзис и сега сме уж наред, но по-скоро аз съм напълно безразлична и не му вярвам. При вас има опасност, ако има друга жена /вероятно е така/ да не възникне повод да търси радикално разрешение. Моят опит /запазих си брака/ е - бъдете мила, приветлива, разбираща.
Успех!

2.   Поговори с мъжа си и му поискай обяснение.

3.   Каквото и да правиш, каквото има да става - ще стане! Познато ми и не от половин година, ами от три и половина. И аз не знам как мога да продължавам да живея с човек, който не ме желае и обича?

4.   Ами сериозно си е. Надявам се след като поговорите, да бъдете достатъчно честни един към друг. Успех :)

5.   Има друга. От опит ти го казвам.

6.   Госпожо, той със сигурност крие нещо... И това нещо не е хубаво... Прочетете историята си още веднъж - за да са изключеи звуците на телефона определено има нещо, за да го крие и да нямате допир до него значи има съществена информация... опитайте се да докопате телефона докато спи и му га върнете... - вие се заключете за 20 мин в тоалетната и разберете! Имате право да сте щастлива а и сте силна жена с дете! Гледате семейство, това ви стига да сте с всекидневни проблеми... Ж19

7.   Съжалявам че ти го казвам но със сигурност има друга това го зная от опит защото аз по същия начин си държа телефона без звук и в джоба женена съм но имам любовник а пък той не ходи в тоалетната но в мазето и от там ми изпраща съобщения в които пише колко много му липсвам.

9.   Номер 5 съм.
Виж номер 7 и бъди сигурна. Правели секс по телефона:))) С колежката:)))), която е в развод с две деца. Казаха ми, че не струва колкото малкия ми пръст, но така е, когато минат 45. Търсят. И те не знаят какво. Избиват комплекси. Аз отдавна съм се примирила, че е на по-долно ниво от мене (интелектуално, не професионално) и съжалявам, че съм го тикала и стимулирала цял семеен живот, за да е това, което е сега. Най-смешното беше, че не дава да се обадя на колежката да я успокоя, че са били две едновременно, и да не се тръшка сега за него.
Човек, ако знае цялата истина, нищо няма да е така трагично:)))))

10.   В момента съм точно в това положение..... :(((( Постоянни криеници и аз едва се здържам да не надникна.... и какво следват един куп лъжи и разочерования. Аз повече не издържам.

11.   Изисквай единствено от него това, което трябва да върши в семейството .. ако си внася нормално парите в симейния бюджет замижай и го остави да си изживее детството на тия години .. ако го хванеш в крачка, ще стане много по лошо..

12.   Ако го изправите пред конкретни факти и той е в апогея на увлечението си, има опасност да напусне дома си. По-добре покажете търпимост, наблегнете ненатрапчиво на нещата, които ви свързват.

13.   От авторката: За съжаление всичко продължава и след празниците. Не издържам повече, не знам как да постъпя, за да спре този ужас. Имам чувството, че ако говоря с него ще се изнесе от къщи, той въобще не контактува с мен и детето, като някакъв робот е. Благодаря на всички за коментарите.

14.   Ти избери дали да живееш в този кошмар. Като извадих неопровержими доказателства, си призна. В началото бе по-нисък от тревата и каза, че всичко ще свърши, че е глупак. Но след няколко месеца се окопити и започна да ме напада с някакви измишльотини, с което още повече ме вбеси.

При всеки е различно. Но се приготви за какви ли не мъжки наглости и пълен егоизъм. Попитай го, защо се крие. Ако отрече-да си покаже смсите в телефона, поискай разпечатки на разговорите и смсите (с кои е говорил) и го гони, да си изживее "любовта" и след полагащо се ухажване, ти реши, дали да се върне. Ако не иска да се върне, не съжалявай-не те заслужава. Иначе ще живееш в кошмар и си рискуваш здравето.

15.   Аз съм жена на която пишат такива СМС-и и бих искала да ти дам отговор от моята гледна точка. Разстоянието между нас е доста голямо и възможността ни да се виждаме е веднъж на 2 месеца и това е начина ни на общуване. Но дори и в тази ситуация и двамата винаги сме си казвали, че не искаме да си разбиваме семействата градени цели 20г.Дошъл е един момент на чувства към друг човек и искаме да ги изживеем. Уважавам жена му, както той моя съпруг, но винаги в разговорите ни сме се питали защо го правим и отговора е излизал сам - оная младежка тръпка която с годините е изчезнала в семейния живот. И сега се чувстваме по-млади заредени с енергията на любовтта. Знаем, че е преходно и ще дойде момента на скуката, е тогава ще спрат и смс-сите. Затова съвета ми към теб е - остави го да изживее това увлечение, но усетиш ли че нещата отиват към отчуждение помежду ви тогава се намеси и искай отговор.

16.   Към 15: Само хора с мислене на 14-15 годишни могат да мислят за тази тръпка. Всяка възраст си има своята красота на връзката. Само че мъжете стават такива след 50-тата си година или изобщо не излизат от детството си. В стремежа си да погалят мъжкото си его се впускат в нови връзки, както казваш за младежката тръпка. Като първото порно списание или някаква друга играчка, която ще го накара да се почувства по-мъж сред мъжете. И използват чувствителността на женската душа. Виждаш, как страда жената. Може и другата да е така или всеки момент да се окаже в това положение. Докато физическата болка е естествена и контролируема, то чувствата се възпитават. Жалко е, че има много чувствителни хора, които преживяват суетата на другите да се докажат на себе си (а може и на околните), че са нещо по-...(желани, обичани, красиви...).

Ако човек гради самочувствие на базата на чуждо нещастие (евентуално), как да го разбереш, че има "чувства", освен един ярък егоизъм?

17.   Към 16: Казваш "Ако човек гради самочувствие на базата на чуждо нещастие (евентуално), как да го разбереш, че има "чувства", освен един ярък егоизъм?" А, не е ли егоизъм да караш човек да живее с друг когато няма чувства, или, не е ли двуличие да имитираш чувства когато те вече ги няма??? Затова съвета ми към жената беше да изчака и тогава да иска отговора - къде е тя в неговия живот!

18.   И отново съм аз 15: Изказвам моето мнение и дано да ти бъде полезно и да не си правя напразно труда... Ти най-добре познаваш мъжа си и неговия характер. Помисли си малко и намери начин да го поразтърсиш. Не се примирявай и не се задълбочавай толкова в обидата си и болката от нея. Не се унижавай и да го караш да ти обещава, че ще престане... считам го за адски глупаво и унизително от твоя страна - не ми се обиждай моля те просто съм много директна. Я проучи внимателно какви нужди, които не могат да бъдат задоволени от теб има и търси там той, какви са сексуалните му фантазии, които не са се реализирали и т. н. и т. н. не се знае каква му е липсата на човека и съответно като като ги разбереш му ги "подари" за известно време.

Постарай се добре, за да може по-късно когато започне примерно да те боли главата, когато той иска да повторите снощния страстен секс на кухненската маса или да си заета с нещо точно в този момент той да може добре да ги оцени. Никога не прави компромиси, без да са те помолили за това и изисквай толкова, колкото ти даваш от себе си. Покажи му какво има в твое лице и го накарай да се бори, за да го получава иначе никога няма да го оцени. Бъди внимателна, за да не застанете един срещу друг и да се отчуждите. Има хиляди варианти... извинявам се много за самочувствието, но считам, че една жена може да не е по-умна, но винаги трябва да е по-хитра от един мъж. Не се старай да му се харесаш с някоя нова дрешка или нова прическа - така ще си помисли, че си отчаяна. Създай си собствено пространство, програма и ангажименти.

Тия мъже, само когато разберат, че не са центъра на света за жената до себе си, само тогава започват да я ценят. Може забежките му да са чисто любопитство и различен начин на контакт, нооо човек се увлича и от нищо нещо става. Познавам толкова много двойки, които в такъв момент или в момент на изневяра преоткриват себе си, защото се откриват един за друг и си изказват това, което не са могли да изкажат преди да ги разтърси нещо подобно и връзката им след това става много по-стойностна и пълноценна. И даааа много боли, когато се отдадеш на 100% и разбереш, че това не е оценено, но има и начин да накараш мъжа до себе си да оцени това, което му даваш от себе си. Писах много напосоки, дано съм те подкрепила по някакъв начин.

Действай и не се задълбавай в проблема си, а намери начин да си го решиш. Примириш ли се - губиш и ще ти остане само обидата и оплакванията на приятелки, а те дори и да ти съчувстват не мохат да ти бъдат мъж.... Успех!

19.   Да, изложеното от № 18 е точно. Не е оценката в дрехи, парфюми или внезапна промяна в стереотипа Ви- излизане с приятелки, дребни намеци за "ето, аз също мога да бъда желана от друг мъж". Без да се показвате уязвима или наранена, преценете кое ще има повече място- откровен разговор /мисля че сега мъжът Ви е в пика на връзката и не е подходящо/ или негласната оценка за вашето семейство и ежедтентото ви щастие, градено дълго .

20.   От авторката: Благодаря от сърце на № 18 и №19. Мили жени, вашите съвети ме накараха да преосмисля много неща от досегашния си живот, да се огледам около себе си, да направя равносметка. Сега се чувствам по-решителна и силна, все едно, че се пробуждам!

21.   Радвам се и съм сигурна, че ще преодолеете тази бариера в брака ви. От думите Ви правя извод, че мъжът Ви едва ли е от типа "евтин сваляч" и ще усети ненатрапчиво поднесената му възможност да преосмисли увлечението си. Помогнете му да го стори с достойнство. Иначи има много подлички начини да го оборите с аргументи- напр. ако звъннете от неговия телефон на 5005 за Глобул или съответно друг номер за Мтел, ще получите парола и достъп до разговорите за три месеца назад и номера на СМС-те. Но ако го изправите пред необорими факти, бихте го озлобили и отчуждили. Помислете и друго- общи за трима ви или само за вас двамата пътувания /дори на кратки градчета/, завръщане към обичани от вас неща- кино, театър, срещи с приятели, ресторант. Тогава ще има илюстрация за истинското щастие. Ще осъзнае контраста между прибързаните срещи, криеницата, непочтеното поведение у дома. Не Ви препоръчвам императиви, ултиматуми, упреци. Бъдете си Вие, каквото ида Ви струва. Заслужава си.
От № 19

22.   Здравей, аз съм мъж на 49 години. Много превзети
ми се видяха коментарите и затова реших да ти пиша
така на прост български език, по мъжки. Бях на 22 г.
когато се ожених през далечната 1982 година. И досега
съм заедно със жена си. Но аз съм изневерявал, даже
имам извънбрачна дъщеря на 15 години. Бил съм със
семейни и свободни жени. Винаги жените са ме сваляли.
Сега като се замисля, излиза че винаги са ме използвали.

И през осемдесетте, и през деветдесетте години и сега
все едно и също. Как поне една не ми каза нещо от
рода на: Възхищавам ти се. Правим секс и почват с
прищевките си. Тази от която имам дете даже и се
натисна само и само да оставя жена си. Сега ме изнудва
с издръжки. Че искам да ти кажа, че никак не е безобидна тази връзка на твоя мъж.Трябва да разбереш отговора
на следните въпроси:

1) Защо ти изневерява?
а) От келешлик. Всички богаташи имат любовници,
защото е модерно.
б) Защото си се изоставила, надебеляла и на него
не му става като те гледа такава.
в) Да не би да се е хванал с някоя стара любов.
г) И най големите курви си търсят мъж. На тях ебачи
не им трябват. Ако се разведеш, всичко се дели на две.
Затова ние мъжете на 45..... 50 години сме доста добра
партия. Хем можем да ебем, хем имаме нещо зад гърба
си. Една такава жена може да ти вземе мъжа и да го
обезкости за нула време.
д) При всички положения семейния бюджет се
източва. На един мотел да отидат, това са си разходи.

Моят съвет е: Ако вдигнеш скандал, ще стане много
лошо. Влюбен е, дай му свобода, но с мярка. Ако има
връзка с млада жена, колкото и да се гласиш, няма да
заприличаш на нея. Каквото прави той, такова прави и
ти. И на мене ми писаха SMS -и. И аз писах и то до такава
степен, че се влюбих. Жена ми разбра, вдигна скандал,
обажда и се на нея. И жената, която беше със 16 години
по млада от мен чисто и просто ме заряза. Това беше
преди 15 месеца. Сега пак съм със жена си. Целувам и
прегръщам жена си всеки ден, така както не съм го
правил на младини, но в гърдите ми тежи камък. Сърцето
ми е като буца лед. Винаги съм обичал по две, три жени
едновременно. Жена ми никога не е излизала от тройката. За моята зодия Близнаци, прочетох:
Най голямото ми богатство е гробницата в моята душа.

За твое успокоение ще ти кажа, че всичко живо на наште
години изневерява. Любовта отдавна я няма. Имаме чувство за собственост над половинките си. Децата ни
подпират с техните проблеми и трябва да се съобразяваме с нашето поведение заради техния авторитет.
Искам да кажа на всички млади, че при 27 години брак
няма как да не се заплеснеш някъде.

Всяко семейство е различно. Ако пишеш по подробно за
вас, ще измисля как да реагираш. Живея в малък град и
ти казвам, че въпреки че моята история ще я определят
като жалка, то ние минаваме за стабилно семейство.
Всички комшии живеят разделено, кой по чужбина, кой
на майната си, ама на никого не му пука.
Хората май останаха без сърца.

23.   №22, Моите поздравления!
След твоя коментар, просто нямам какво да кажа...

Ж31

24.   От № 19: Ето последващият коментар на гн 22 потвърждава моите препоръки. Не се съревновавайте с другата жена и то не заради възрастта й. Заложете на себе си.
Любовта, още в по-голяма степен увлеченията се изживяват.
А звездни мигове няма как да ни предстоят.

25.   От №18 и 15 - Както писах и аз съм от тези на които пишат СМС-и, но знаеш ли защо стигнах до тук, ами защото бях в твоето положение. В отношенията ни със съпруга ми бяхме стигнали до положение - разминаване и незабележимото отчуждаване. Имах чувството, че говори през мен, желанието му към мен беше само като отхвърляне на задължение. И затова след като прехвърлих лентата на 25 годишния ми брак взех решението което съм ти описала в №18 и спечелих.

Накарах съпруга ми да ме погледне в друга светлина, отново бях желана жена, но тук дойде и един друг момент, който не бях предвидила: Едновременно с желанието си за спечелването на вниманието на съпруга ми започнах да привличам погледите и на другите "чуждите" мъже. И в мен започна битката, да се поддам ли или да устоя. Но, уви женската суетност надделя и ето сега пишат и на мен СМС-си.

26.   Към 25. Удивително е как жени като теб намират оправдание за изневярата си. Даже вкарват елемент на романтика и любов във връзката си. Не осъзнавате ли, че това е разварат, предателство, подлост и болка за близките ви и за близките на любовниците ви.

27.   При мен ситуацията беше същата но аз знам със сигурност, че моя има любовница но си мисля че и при теб ще е така разтършувай се.

28.   Към 26 от 25. Явно не четете или не вниквате в написаното. До това положение стигнах след като АЗ бях нараняваната, а нима не трябва да имам и аз достойнство или вашия съвет е за да не е РАЗВРАТ И ПРЕДАТЕЛСТВО - както се изразихте - да стоя кротка, да лижа раните си и да чакам трохичките подхвърлени ми от съпруга ми, това ли е вашия съвет? Хей в кой век живееш????

И 27 е прав - помисли и се огледай живеем в динамично време, времената на съпругата с престилка на кръста плетяща чорапи на мъжа си и чакаща го край котлоните отдавна минаха. Има една българска мъдрост: Каквото почукало такова се обадило! И се замисли дали и ти не си рогоносец!!!

29.   До 25: Аз СЪМ рогоносец/ка! Имала съм достатъчно поводи за изневяра, но никога няма да го направя.

Първо, защото въпреки всичко, което ми е причинил моят съпруг, той е човек за който си заслужава да се боря.Освен това много го обичам. (На 42 съм с 20- годишен брак).

Второ: смятам, че именно така запазвам достойнството и себеуважението си. Иначе падам до нейното ниво, освобождавам го от чувството му за вина и го губя. А нали точно от това най-много се страхувам.

Между другото съм на път да спечеля. След преживения катарзис в момента се обичаме и желаем както никога преди.

30.   Ако наистина искаш да разбереш какво е правил в тоалетната, има начини.

Аз си мисля че просто е разкарал една от онези кучки дето не им пука да разбиват семейното щастие на хората, и сега тя се опитва да го тормози, или по-точно теб. Затова не се впрягай, защото тя точно това иска - да разбереш че тя съществува. Не се задълбавай повече, а се погрижи за себе си, опитай се да изглеждаш добре, и да го даряваш със щастие.

Към 29: Поздравявам те за победата. И аз съм като теб, и не мисля да ставам парцал, за да връщам нещо на мъжа до себе си. Още повече, че съм сигурна че той ме цени, защото не съм като тях. А знае, че мога да бъда.

31.   Мн кофти е това ... ами според мен крие нещо, може да е мн странно но има агенти (не говоря за предаването "хванати в изневяра") те следят взимат различно като пари но продвай за да си по сигурна в това което мислиш че е ... хем няма да се тормозиш ... успех

32.   Аз не съм жена да ти кажа но баща ми беше нещо такова ако можеш да докопаш телефона му докато спи и вземи тези номера които му звънят или там от последно набраните и си ги запиши звънни на следващия ден прави се на шматка че търсиш там някои си и ще видиш дали е жена тва онова 6те си малко по наясно с нещата недаи си боже и да е познат глас ако искаш ме послушаи поне ще зн нещо по случая щото трябва да вземеш решения или да спреш да се притесняваш или да разбереш всичко

33.   Да, историята е една и съща - на 50 съм с 25 годишен брак - това с телефоните и смс- го минахме преди почти 5 години - и аз минах през всички фази - съмнение, после проверка на телефона реших че ще мине , организирах пътувания и разни общи дейности с надеждата да преминат нещата - докато онзи ден тои дойде и ми каза :реших да живея с К. но не искам да се развеждаме ! Опитах се да разбера как аджеба си го представя ама не получих смислен отговор!

Така че моят съвет е потърпете, но не прекалено!

34.   Аз имах такъв проблем с жена ми.Тръгна на работа.По едно време взе да ми прави впечатление,че телефона е винаги в нея.Един път го набарах и беше с намален звук.Нямаше съобщения в него,но като засякох брояча всеки ден имаше по 15 получени и изпратени.Веднъж успях да го барна и прочетох един смс.Като разучих името се оказа че е човек с пропаднало семейство и е набор на баща й.Имахме много кавги,но тя казва че не е имало нищо и той само й е нахалствал и не успявала да го накара да спре да й пише.Защо тогава му е отговаряла?Сега съм се захванал и съм намерил програма да възстанови всички смс от картата и ще видя най сетне кой е виновен.

35.   Абе някой от вас чувал ли е: "Дай да си имаме доверие,
че иначе ще започнем да се следим, а ако се следим ще вземем да се хванем!"
След 20+ години брак естествено, че не сме влюбени. Естествено, че сме си омръзнали. Но сме и свързани както никога през тези години. Между нас има чувства много по-
силни и трайни от влюбването и тръпката.
А ти проятелю 34, какво като докажеш, че жена ти е изневерила. Само ще затвърдиш твоето унижение и нейната вина. И може би ще си развалиш семейството.
Ако този случай във вашето семейство е единичен, то по-добре не рови. Дал си и да разбере, че знаеш. И да е имало нещо сигурно никога няма да си признае, но пък може да се осъзнае.
Ако не искаш да се развеждаш спри с кавгите. Направи се че и вярваш и просто я дръж тайничко под око.
Ж43

36.   Здравейте,
Много ми хареса темата и реших и аз да напиша малко.
Моята гледна точка след всичко изчетено до тук е ,че съм взел правилно решение като прекъснах напълно 15 годишна връзка.
В началото имаше болка но сега съм по енергичен и ме радват най-обикновенните неща, не мога да отрека че когато си лягам сам е тежко - но предпочитам така отколкото да мисля за цялата помия около (смс-и - обаждания и т.н.) - пиша ви това защото за мен вие сте силни хора след като умеете да живеете по този начин.
На дамата от първия post мога да кажа само- Живей и се радвай на всеки един миг които ти е даден , спри да мислиш за проблема и нещата ще си дойдат на мястото.

С уважения към всички.
ААА