Той има връзка с друга
Здравейте мили дами! Искам да разкажа и моята история! Омъжена съм от 6 год., а като цяло от 9 заедно с мъжът ми!

В началото на брака ни... да кажем нещата вървяха нормално. Подозирах, че има други жени, но по-скоро бройки(все пак бях наясно, че той е от типа мъже "коцкари") и някак не търсих нещо, което не исках да разбирам... и така минаваха годините имаме 2 прекрасни деца.

Винаги е искал от мен да бъда по-малко ревнива и да му давам повече свобода... така и стана.... бяхме заедно, но аз излизах с моите приятели, той с неговите и всичко си вървеше тип-топ до момента, в който той обърна своята "свобода" в "свободия" така да се каже... подозирах, че има любовница и скандалите започнаха... той естествено отричаше (дори сега) и така минава си времето, а аз живеех в лъжи.

Взе да ми писва и почнах да търся сметка постоянно.... а тази ситуация, в която се намираше той го изнерви допълнително... стигна до там, че обвини мен, че имам връзка с друг и започна уж да ме "наказва" за нещо, което не бях направила... започна да се държи неприемливо с мен(дори и пред децата) и всичко това за да не се разбере за неговата изгора... и така... сега разбирам, че той имам връзка от месеци та дори се хвали на приятелите си за това... и както много други на мое място всички са знаели освен мен... строшавам си нервите, не мога да спя дори и да ям. не съм на себе си и нямам идея как да постъпя... имам 2 прекрасни деца, който не заслужават да живеят без баща, но не знам и аз колко ще мога да издържа. говоря с него, а той дори не иска да ме слуша... държи на неговата...

Нямало друга и трябвало да го оставя на свобода и тогава щял да се държи добре с мен, което аз го разбирам като остави ме да ходя и ти ще си добре...

Тръгнах си дори и му казах да си помисли което иска повече свободата си или семейство, а той иска и 2-те...

Прибрах се заради децата и според мен трябва да му дам шанс да се осъзнае(защото според мен дори е заслепен), но това така и не стана.. както казват беше едно чудо за 3 дни и като казвам 3 имам предвид точно толкова.

Винаги съм знаела, че няма верни мъже... Дори съм от жените, които биха простили бройките на мъжете си, но не съм от тези, който прощават връзка и чувства към друга жена. ОК искало му се да се забавлява, "начесъл си крастата" както казват -ДА, но да има връзка при, която има и очевидно чувства, и аз по цели нощи (и дори дни) сама с 2 деца??? !??? а най-боли от лъжите... гледа ме в очите и отрича... изкарва ме дори луда... не си го обявам. а тази "милата" не знам дори какво си мисли... че ще е с него ли? този тип мъже не могат да бъдат с 1 жена...

Та така моля за съвет... как подяволите да постъпя? струва ли си да се развали 1 семейство? може ли човек да се научи да живее с болката и да преглътне гордоста си? и дали въобще си заслужава?

Коментари

1.   просто не си заслужава да си с него.. остави го.. акоо той наистина те обича ще се осъзнае ии щее я остави другата...

3.   Ако си мислиш, че е по-малко зло да си чеше крастата с различни бройки, отколкото да има връзка с друга жена, значи си доста особена... И заслужаваш да видиш и едното, и другото.

Още повече ти самата не си му вярна. Откъде знам ли? Направих си някои изводи.

4.   Доста ниско си свалила летвата. Тук не става дума просто за изневяра, а за проява на неуважение към теб, като личност. Според мен нещата ще стават все по-зле, вземай децата и си заминавай това е.

5.   Ами покажи малко достойнство, бе жена! Какво означава "струва ли си да се развали едно семейство? " При положение че то вече е развалено? Това нормално ли е да те лъже и да има друга връзка? Ти коя си във тройката? Безплатната слугиня у дома? Той е свободен да ходи с друга, ти заробена? Вземи се стегни и го зарежи ти, вместо да даваш на децата си грешен модел на семейство

6.   Според мен най-добре е да се разведеш и да търсиш щастието си другаде.

7.   струва ли си да се развали едно семейство? ма ти това "семейство" ли му викаш.
Глупава си! Защо ти беше въобще да се жениш за него, защо ти беше да правиш дете, че и второ.
тц тц тц

И това в последните изречения, което си вмъкнала като злобен коментар към любовницата ти, никак, ама никак не ти прави чест.

Хвани се в ръце и си оправи живота.

за протокола: колко време вече знаеш за нея, а той отрича. А че я обича и теб те намразва - бъди сигурна в това! В крайна сметка ако наистина му пукаше, щеше да каже истината, а не да те лъже

8.   Реално сама си се прецакала, като си си взела коцкар/женкар. След това проблемите си вървят ръка за ръка, а като не се решават се натрупват и нови. А ти като си балама, търпи си го.

9.   Едва успях да хвана смисъла, не си го написала много ясно, може би защото си разстроена. Този човек е трябвалоо да го прецениш преди дам у родиш деца и да се ожените... все пак за това сте ходели преди това.
Единственият изход е раздяла, ако си достойна или да го оставиш у дома и да го търпиш...
Децата наистина не засдлужават да останат без баща, но и ти не заслужаваш да живееш така.
Той ще изплаща издръжка... не ти трябва такъв мъж до теб..

10.   За мен нямаш достойнство... Едно е да ти изневерява... съвсем друго да позволяваш такова отношение вкъщи...
Петя

11.   За съжаление когато жена е влюбена може да бъде много заслепена.... Да прецаках се... вярно знаех какъв е, но силно се надявах да се промени... действително "бройките" започнаха да се усещат след брака, а не преди това...
Относно коментара ми за другата жена не ме разбирайте погрешно, но единственото което изпитвам сега към нея е съжаление, а не гняв. Проблема ми сега е с него, а не с нея... не съм от тези, които търсят сметка на любовниците... най-малкото от самоуважение.
ДА и балама ме наречете, но аз искам да запазя това семейство, ако тои си вземе поука от това.
и ДА наясно съм, че няма верни мъже и затова не живея в заблуда, че ще намеря такъв... приемете го дами... рано или късно винаги се появява "ТЯ"колкото по-рано го приемете, толкова по-лесно ще го изживеете след това.
и НЕ не съм имала връзка с други мъже... не знам как N. 3 си извади тези изводи... да имала съм хиляди възможности да бъда с други, но никога не съм си го позволявала най-малкото от съвест.

П. П. Права си Петя това е 50% от проблема сега -ОТНОШЕНИЕТО, а другите са ЧУВСТВАТА към нея

АВТОРКАТА

12.   "Самоуважение " ти нямаш. Каква поука да си вземел той, бе уважаема? Ти да не мислиш, че ще я зареже любовницата? Просто ще си продължи с нея така, докато може и после ще те зареже той тебе. Или ще си намери нова любовница. Разбира се че е проблем отношението му към теб. Колкото повече се държиш като мекотело и му прощаваш всичко, толкова повече той си позволява да те прави на парцал. Относно чувствата към другата , просто приеми че я желае и е влюбен в нея. Ако още си фантазираш, че нещата между вас ще се оправят, че ти ще си в ролята на всеопрощаващата благородна мъченица, а той разкаял се грешник -просто си го избий от главата. Въпрос на време е да се разделите, просто излез от това с достойнство

13.   И каква поука ТРЯБВА да си вземе господина - да не изпитва чувства ли? Впила си се в него, в идеята да имаш брак на всяка цена, да не се провалиш.
Съпругата е в силната позиция - ще ги разделиш, имаш и двете си прекрасни оръжия за целта...
Нека ти кажа обаче какво ще спечелиш.

Един мъж, който те обвинява, че не е изживял чувствата си. Един човек, който е изнервен, закъснява, увеличава бройките и неизбежно след врем се появява новата ТЯ, в която се влюбва. Ти не си виновна за това, тя не е виновна за това, той не е виновен - нещата просто се случват. Едни хора се изчерпват един към друг и тогава срещат нова любов. Докато той знае как, ти си се вкопчила в ТВОЯТА представа за нещата и не искаш да видиш истината в очите. Този брак е провал, провалил се е още в самото начало... Заради дете ли се оженихте, между другото? Не казвам, че не го обичаш, нито, че трябва да спреш да го обичаш - но защо така фатално, защо нараняваш себе си с тези постоянни съмнения и рев. Мислиш ли, че в едно семейство, в чиито основи има Тя, която мъжа обича, а жената съжалява(колко благородно, но просто искаш да се чувстваш в превъзходна позиция спрямо нея), лъжите, отношенията, напрежението и липсата на доверие - наистина ли мислиш, че това е добра среда за едно дете.
Защо децата да растат без баща си? Той умрял ли е? Не! Той е тръгнал по своя път, когато е дошло времето за това и едва ли някога ще поиска да не ги вижда. Едва ли ще спре да им бъде баща, само защото вече не изпитва любов и страст към мама.
Твоите чувства са наранени, твоята гордост - децата са добре и няма да бъдат добре в едно "семейство", в което цари напрежение и разруха... как биха могли да бъдат. Или какво? Ще се обичате лицемерно пред тях, а после в спалнята ще се карате за Нея и лъжите му? Децата обаче се будят и слушат, и затискат с възглавница ушите си, за да не чуват тези караници и на сутринта ви гледат уплашено.
Те не знаят какво е изневяра, не ревнуват от любовницата на татко, не я съжаляват.

Не зная каква поука мислиш, че трябва да си вземе той! Но ти, сега живееш в заблуда и страшно ще боли когато цялата истина лъсне пред теб, невъзможна вече да бъде тикана на заден план!

Дай си шанс за ЖИВОТ и спри АГОНИЯТА, която те кара да си нервна, да ядеш огромни количества храна. Научи се да губиш с достойнство и се радвай на живота. Намери си нова цел, нова мечта и гледай да направиш децата си силни и големи, мъдри и чисти личности.

Какво означава това "съжалявам я" Поставяш се в позиция.. над нея. Единствено оправдани сме да погледнем на някой отвисоко е, когато му подаваме ръка да се изправи.

Тръгни си от този брак, докато е още възможно да не се съсипете всички.

Аз знам също като теб - мъжете са неверни и често биват изкушавани от някое мимолетно увлечение, заради екзотиката на изживяването с някоя нова, грабнала ги за миг жена. Но когато я вкарат в леглото си - те се успокояват... до следващия път. Такъв е типа мъж "коцкар" - той е влюбен във всяка, която оправя, просто защото обича насладата от живота, от изживяването на нови неща. Но когато сърцето му е посветено на теб - нека ти кажа какво се случва. Ти знаеш за изневерите му, участваш заедно с него понякога в подобни историйки, той НЕ ТЕ ЛЪЖЕ, че е верен. Не се преструва на някой, който не е за да не те ядоса, не те ОБВИНЯВА, че си параноичка. Той е честен с теб и може би е честен единствено с теб. Той идва и ти разказва за всяка своя победа... Имаше там една жена, беше страшно секси и предизвикателна, не можах да устоя на изкушението и прекарах една нощ с нея. А иначе.. каква е, що е... О, не й помня името даже, беше хубаво. И? Правеше ли неща, които аз не правя...
Когато един "коцкар" те обича истински, за него ти си най-добър приятел, изповедник, жената, която няма нужда да лъже, , от която не се страхува и на която споделя всичко. Не отрича, не се спотаява във своята вина, не се настройва против теб. Той просто е твой и знаеш, усещаш го в искреността, която цари между двама ви.
А после.. с времето... случайните бройки стават все по-безинтересни, защото започва да печели теб ден след ден, да ти се възхищава и боготвори. И започва да открива с времето в теб жената, с която иска да остарее, при която винаги е леко, защото го обича именно такъв, какъвто е, която не се стреми да го превъзпитава и променя и да налага своята представа. Но тя не го следи постоянно и знае, че той не е нейно притежание, както не му принадлежи и тя. И именно тази свобода, която са си дали да бъдат безкрайно себе си и може би да грешат, ги свързва в един неразривен съюз.

Успях ти желая!