Мазохист ли съм или какво?
Мазохист ли съм, че все се връщам към старата ми любов, че все не мога да я забравя, очевидно и не искам (явно на подсъзнателно ниво)толкова ли ми е било хубаво, с нея че всички следващи сръвнявам с нея, и в всяка следваща търся нещо от нея, предполагам не съм първия, който си ги мисли тия работи, не съм и последния.

Какво е вашето мнение.

Коментари

1.   Аз мисля, че по твоята логика всички сме мазохисти.
Добре, случва се да си спомняш за миналото, просто е неизбежно, случва се да ти се иска да пишеш на бивш приятел/ гадже, нормално е и да не можеш да си го избиеш от главата в кратък срок. И аз не искам да забравя един определен човек, всъщност в един момент искам в друг не искам, мазало. Ако мислиш, че така с вас е по-добре просто го направи, просто си я избий от главата, излизай повече, намери си хоби, запознай се с нови хора. Но, ако нищо не ви пречи да сте заедно, а просто сте скъсали, защото, един бог не знае защо, пиши и, излезте, обади и се.
Зу-За

2.   Просто си в такава възраст, в която копнееш за любов. Но чуй. Преди години, хората са се женели, от спогодбата на старите. После, като заживеели заедно, са се заобичвали. И изневери, почти е нямало.
Искам да кажа, че истинската любов не е чувствена и красива. Тя е скромна, може и грозноватичка, но мъдра и вярна.
Намери си някое добро момиче и не се влияй от емоциите и импулсите.

3.   В някаква степен си е мазохизъм, в случай че това те натоварва. А то май си е така... Трябва да намериш начин да си я избиеш от главата и да продължиш напред. Защото ти сега си стоиш на едно място, забит в тази история. Докато това е така и не преодолееш раздялата и не приемеш ситуацията изобщо няма смисъл да правиш опити за нови връзки, защото нищо няма да излезе. Приемаш приключилата връзка за част от твоя житейски опит и това е. Е, процесът е продължителен, но ако продължаваш да се самозабиваш -това си е чист мазохизъм. Макар, че ако се замислиш малко ще осъзнаеш, че най-вероятно ти харесва да си стоиш в това състояние, щом не правиш нищо, за да го промениш. Времето намества всичко, повярвай ми, остави да си свърши и то работата. Иначе приятели, филми, книги, спорт-все неща, които биха ти помогнали... Но основното е твоето отношение и твоята нагласа към ситуацията - когато те се променят, а то няма да стане с магическа пръчка, тогава ще се чудиш как си изпаднал в такова тъпо състояние.

ели

4.   Само глупакът не се връща там, където е бил щастлив.

Лоша

5.   Глупакът ще се върне където Е БИЛ щастлив, а умният ще остане където Е щастлив.

6.   Старата любов се забравя с нова... банално, но вярно. Когато срещнеш нов човек ще разбереш, че е така

7.   Да ти кажа, единственото което се сещам, е че ти обичаш това момиче, така че, бъди с нея, какво толкова, човек трябва да изживея любовта си иначе просто се обрича на нещастие и вечно търсене на същия човек. Успех :)))))

8.   Охх, и аз съм така. Вече почти 2 години от как се разделихме, а все още мисля постоянно за нея. Имам приятелка, която ме обича до полуда и прави всичко, ама наистина всичко за мен, а аз все за оная си мисля. Явно ще е винаги така.