Той е на 40, но искм да бъда с него!
Здравейте! Отчаяно се нуждая от вашите съвети и мнения. От един месец си пиша с един мъж, с когото се запознах лятото на работата ми. Още когато се запознахме с него той успя да ме грабне със своето чувство за хумор и внимание, беше ми много приятно когато всяка сутрин идваше да пие кафе при мен и денят ми започваше с усмивка през другото време той също беше на работа и минаваше за малко, за да ме види.

Когато дойде септември аз заминах за града, в който съм студентка вече втора година и се чувахме понякога по телефона, но откакто имам лаптоп и стоя постоянно в скайп с него си пишем от сутрин до вечер. Винаги намираме тема за разговор, която да обсъждаме и която да е приятна и на двама ни, аз естествено не намирах нищо лошо в това да поддържаме някаква връзка, но не мога да скрия факта, че ме привличаше много и то сексуално.

И точно тук идва проблема за мен защото аз съм на 20, а той на 40 това ми се струваше безумие, моето семейство никога не биха допуснали подобно нещо, по-скоро биха ме изгонили от къщи. И така вечер след вечер нашите разговори продължиха на темата секс. Така успя да проникне в съзнанието и мислите ми, че сега всичките ме фантазии са свързани с него и не само това.

Той успява да ме разбере, подкрепи и напътства по всякакъв един въпрос така както никой до сега не е могъл. Той е страхотен мъж мил, добър, нежен, романтичен и със страхотно чувство за хумор, мечтае за семейство и деца, но до сега не е успял да срещне подходящата жена.

Въпросът, пред който сега съм изправена е дали ще бъде грешка, ако правя секс с него. Очаквам го да дойде след седмица, в града където уча без никой да разбира за срещата ни, аз така пожелах. Наистина го желая това със цялото си същество искам да изживея тази тръпка и този момент, но до сега никога не съм била с мъж само за една нощ и знам че ако някога семейството ми разбере за случилото се никога повече няма да ме погледнат, освен това ме е страх след тази нощ да не се привържа още повече към него и да се влюбя, а това би означавало да избирам между семейството ми и него. Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Моят съвет е да правиш секс с него, да си изживееш тръпката и момента. Наистина обаче има риск да се влюбиш. Ти имаш цялото време на света пред себе си, за разлика от него обаче ако иска семейство. Аз не вярвам много-много на мъже около 40, които искат семейство, но не били срещнали жената. Това са си закостенели ергени. Мисълта ми беше, че сега можеш да си позволиш да изживяваш такива ситуации, както се казва - сега ти е времето.

2.   Здравей. Мъжът ми е с 15 г по-голям от мен. Живеехме със сестра му. За няма и 7 месеца брак той ме гони 4 пъти заради нея. Сега сме пред развод. Такива хора в началото правят всичко - той ме защитаваше преди брака, идваше навсякъде с мен. Но след сватбата си продължи ергенсия живот. В началото и аз си мислех само за връзка, но... За мен няма бъдеще вашата връзка.

3.   Здрасти, просто трябва да избереш Любовта. Това винаги е правилното решение!

Приеми, че си на 20, вече не си дете и твоето семейство вече все по-малко са мама и тати, все повече мъжът до теб, бъдещият ти съпруг, може би.

4.   Здравей, аз съм почти на твоите години-22.
Според мен щом досега не е създал семейство значи има някакъв проблем. Може да си пада женкар или да е кариерист. Знам ли.. има нещо със сигурност. Не мисля, че имаш някакво бъдеще с такъв човек, а е ясно, че хлътваш по него. Най-добре спри контактите си с този човек. Има толкова млади момчета... та този може да ти е баща! Все пак решението си е твое...

5.   Разбирам те, защото и аз съм като теб. От 5 години се виждам с мъж и разликата ни е по голяма от вашата. Дори е женен. Но това не ни пречи и аз в началото имах притеснения да не разберат нашите или някой друг, но ние се крием и нито той нито аз сме казвали на някой, че се виждаме. И аз в началото си казвах може да правя всичко друго с него, но не и секс. Но дойде момент, в който почувствах, че го искам. Мога да ти кажа, че секса с по-голям мъж е много по-хубав и не само това. Той е по-голям и зрял мъж може да ти даде съвети за много неща да те подкрепя и разбира. Аз не виждам нищо срамно в това. И въобще не съжелявам, че съм с такъв мъж. Естественно няма цял живот да съм с него, но сега в 21 век по-голямата част от момчетата гледат само секса и затова ми е много по-добре да съм с такъв мъж, който да ме разбира и подкрепя и в който да съм сигурна. Така, че слушай сърцето си. Щом го желаеш бъди с него. Може да се разберете да се виждаде тайно без никой да знае и ще видиш как ще се развият нещата. Говори с него, разбери какъв е. Дали е някой на който можеш да разчиташ наистина и го обмисли. Късмет!!!

6.   Ако при срещата ви не издържиш-направи го, но внимавай да не те лъже и да е женен! Доста пъти приятелки са ми разказвали за такива случки. Ако си на 20-не си толкова малка. Можеш да правиш каквото си поискаш. Разликата на моите родители е 15 години. Живеят си щастливо и това не им пречи. Не може другите хора да повлияват на решението ти. От друга страна, ако искаш нещо по-сериозно, не се показвай лесна. Ако си го търси-не му пускай. Чужд човек е. Нито му знаеш намеренията, нито нищо. Посъветвай се и с приятелки, няма да е за лошо.

7.   Разликата в годините наистина е огромна! Но това не е никаква пречка за единият секс :) За нещо повече от секс не си и помисляй. Той чисто и просто съм обеден, че иска точно това от теб!

8.   Благодаря много за вашите мнения! Исках само да уточня, че не се е оженил до сега, заради работата му. Бил е в различни държави, а след това на морето сега шефовете му са го изпратили да работи в един хотел в моя роден край. Сигурна съм, че не иска само секс от мен, защото аз бях тази която го помоли да дойде да се видим, никога не е искал нищо от мен против волята ми. Още веднъж ви благодаря!

10.   Вуйчо ми, когато беше на 49, си хвана жена на 20. Сега е на 65, младолик и запазен човек, и имат 14 годишен син - братчеда!

11.   Ако се омъжиш за него и вземем предвид факта, че мъжете живеят средно 7 години по-малко от мъжете, той ще умре 27 години преди теб. Как ще издържиш 27 години сама?

12.   11 - ти изкара един 40-годишен направо за ковчега!!!

За какво ми е някой млад да ми лежи по цял ден на дивана на майка си, сега ми е много добре!

13.   От повечето коментари разбирам, че момичетата на 20 наистина биха предпочели един мъж на 40 пред момче на тяхната възраст именно заради това, което те могат да ни дадат. Та нали една жена иска сигурност, подкрепа, разбиране та дори и материална стабилност (не говоря за някой чичко - паричко, а за мъж със стабилна работа и добри доходи, успял е да се устрои и развие в своята работа), знае какво иска и мисли за семейство. Точно в изброените до тук неща се състои щастието и любовта в една връзка, за мен!

14.   12, според теб възрастните имат същата вероятност да умрат като младите. Понеже някой си умрял млад, хайде всички сме така. Аз съм "чувала" за 20-годишни, които живеят още 60-70 години, за колко 40-годишни, които живеят толкова, като оставим изключенията, знаеш? Никой не е казал, че 40-годишен бил за ковчега, просто тогава, когато това стане, авторката ще има още много време пред себе си. Ако се надяваш на това хората да умират млади за да не се получи така, просто нямам думи.
13, можеш ли да ми кажеш защо един млад мъж не може да окаже морална подкрепа, разбиране, даже повече от един чичка? А що се отнася до другата подкрепа- не това не е любов, ако си тръгнала да се лъжеш. Всъщност любов е да- към парите ;).

15.   И аз съм на това мнение: Действай! За тръпката със сигурност си я изживей, никога няма да ти се случи нищо интересно, ако непрекъснато те е страх. За нещо повече - също съм с изцяло "ЗА", но там вече много зависи, недей да си правиш толкова бързо изводи. Не можеш да опознаеш един човек толкова бързо, виж как ще се развият нещата, опознай го, и тогава вече сърцето ще ти каже дали да останеш с него или не.

И за подплата и от мен един пример от реалния живот: Баща ми на 41, разведен, си беше хванал гадже на 20, т. е. на моя възраст по онова време! От начало ей тъй, на майтап и за двамата. Вече 10 години са заедно, имам прекрасни братче и сестриче на 2 и 7 годинки, които страшно много обичам. Не мисля, че имат намерение да се разделят.

Така че - няма нищо лошо в разликата ви, стига само да е "твоят човек"!

Кубрат

16.   От авторката.
Мен по-скоро ме интересуваше вашето мнение относно това как възприемате секса между едно момиче и един зрял мъж с доста голяма разлика в годините, осъзнавам факта че би могъл да ми бъде баща, но НЕ Е! Постоянно си задавам въпроса, аз ли съм толкова извратена и сбъркана че се възбуждам от толкова голям мъж (аз дори не искам да започвам връзка с момче на моята възраст) или просто родителите ми и хората около мен са прекалено консервативни. Много е трудно когато трябва да избираш между морала и желанието, винаги съм го правила и винаги съм избирала първото, но този път искам да направя нещо което наистина желая АЗ (а не родителите ми), па макар и после да съжалявам.

17.   14, точно на такива като тебе многознайк(овц)и Н. В. Животът предоставя най-пикантните си изненади и най-ироничните си уроци.
Зарежи вероятностите и статистиката - ти живееш с Човек, а не със статистика... Като умреш на 20 от рак какво ти пука, че обикновено не ставало така?
И още нещо - ако за тебе парите и любовта към тях е единственото важно нещо на този свят, то недей да приравняваш всички останали към себе си. Ако всичко е чисто и неподправено, сърцето не пита кого да обикнеш, на колко да е години и колко пари има. Иначе ако е театър, той много бързо лъсва.
Поздрав с "Mama, I'm in love with a criminal... " на Britney Spears.

18.   Ако има истински чувства бъди с него, само за секс няма да е тpайно и няма смисъл. Пъpво го опознай като човек

19.   Аз бях крайно против подобни връзки и секс при такава голяма разлика. Мислех си, че никога няма да позволя на някакъв чичо на 40 да се възползва(така го приемах) от мен, преди да срещна един такъв екземпляр и да си го харесам. Бях на 18, девствена, и гледайки момчетата около мен, на моята възраст, си мислех че никога няма да си дам първия път на някой подобен и в близките 10 години няма да опозная мъж, както се казва. Когато се запознах с него, усетих че го искам. Беше ми адски странно, че харесвам един 40 годишен, който на всичкото отгоре е и женен, че и с дъщеря 3 години по- малка от мен. Мислих даже, на психолог да отида за да спра да мисля за него. Е, той имаше славата на голям сваляч, и ме улесни с предложението, което, разбира се, отказах първоначално. След още две предложения реших, че той е идеалнят ми първи мъж и няма да съжалявам. Така и стана. Въпреки лошата му слава се оказа много точен, много благодарен за моя подарък и искаше никога да не спираме да поддържаме връзка. Правихме секс около 2 години, което ми помогна да узрея невероятно много, не само сексуално, но и като нагласа към живота и уседналост. Днес, 3 години след първия ми път с него все още си говорим (само по интернет, защото аз се преместих да уча в друга държава) и ми дава съвети, подкрепа и всичко, от което се нуждая. Много пъти е оценявал моите евентуални бъдещи секс партньори, и винаги е бил прав, предпазвайки ме от много грешки.

Според мен това е тръпка, която ще ти остане за цял живот. Изглежда твоят човек е свестен, или поне според това, което си написала за него. Ето защо, от тази връзка може само да спечелиш. Ако не се получи нищо повече от секс, пак добре. При всички положения печелиш.
Имаме сходни влечения, така че ще следя темата. Според "умните" глави в психологията това било проблем и се получавало в следствие на липса на внимание от бащата, аз пък го наричам- труане на опит. Толкова съм изчела на тая тема, нямаш представа.

20.   От авторката.
Номер 12, историята ти много ми хареса, ти поне би ме разбрала какво ми дава той, което другите не могат. За пореден път се убеждавам, че тук не става въпрос за години, а за натрупан опит и начин на мислене. Аз взех решение за себе си и ще изживея това, което ми предоставя съдбата, защото всеки нормален човек си пожелава да открие истинското щастие в своя живот, аз откривам това щастие когато лягам и се събуждам всеки ден с усмивка на лицето при мисълта за него. В момента аз не живея, аз просто летя от щастие, да-някой ден мога да падна отново на земята и да остана разочарована, но може и това да се окаже мъжът на живота ми, няма как да разбера какво ще се случи и кой е правилният път, ако сама не го извървя.