Парите провалят любовта
С приятеля ми живеем заедно на квартира почти година. Но и със сестра ми, по-точно ние живеехме двете, а той дойде при нас. Той искаше по-нататък да се изнесем сами, но трудно си намерихме работа и нямаше как да се изнесем.

Нашите плащат всичко и наем, и сметки, и джобни. Техните също му пращат, но само за джобни. Той не иска да поиска от родителите си за наем или сметки, защото не искал да живеем 3-ма и не го интересувало, той стоял заради мен. Но на моите родители им е много трудно и едвам се оправят, постоянно ми натякват да му искам пари, а аз се чувствам неудобно. Наскоро майка ми дойде за няколко дни при нас и пак стана голям скандал. той каза, че не го интересуват проблемите ми с майка ми да съм си ги решавала сама, а той още сега можел да си тръгне.

Много ми е мъчно, че ми наговори тези неща и се почуствах сама. Всичко ми изглеждаше толкова грозно, трябваше ли да падаме толкова ниско, просто се дразня, че не постъпва като мъж, можеше да ми предложи помощ. Разочарована съм и не знам дали тази негова черта ще мога да я превъзмогна, а ми е много болно, защото много го обичам. Имали сме толкова красиви преживявания... а той се държи като келеш...

Коментари

1.   Не парите, а липсата им провалят любовта, доколкото става дума тук за любов изобщо.

И още - срам те е да поискаш пари за наем и сметки от потребителя на услугите покрив над главата, топло, електро, интернет, ТВ, вода, но не те е срам да поискаш пари от НЕпотребителите на горните услуги във вашето жилище - родителите ти.

Замисли се малко - на колко сте години и тримата и дали е редно изобщо родителите ви да ви издържат, дали е редно той да живее на гърба на твоите родители.

Лаура

2.   Не че ми е работа, но при такива трудности той, ако прав така... как ли ще прави, ако се омъжиш за него? При първата трудност да те "изоставя" и да каза "още сега мога да си тръгна" Всеки е минавал по този "път". В началото винаги е трудно, но щом се държи така значи не е за теб!

NoBody

3.   според мен постъпката му никак не е мъжка. как ще се справяте по-нататък като него не го интересува? с него буквално си слагаш таралеж в гащите.
~дени~

4.   казваш, че парите - при вас няма пари а има липса на такива
точно във вашият случай се показва колко държи и какъв всъщност е!

като прочетох заглавието мислих, че той има страшно много пари - защото и тогава има проблеми...

с две думи - НЕ ТЕ ЗАСЛУЖАВА, да се маха, само ти тежи! Нито е мъж на място, нито джентълмен!

5.   Скъпа, остави го този егоист. Не е нормално това негово поведение.

6.   И това ми било мъж!! това е един голям използвач и нищо друго.. не му пука за теб! човека гледа да си има топла храна, вечер да се гушне при някого и това ее всичкооо безз да сии плащаа за храната ии сметкиите.. махни го този от главата сии не ти трябваа такъв..

7.   Щом отсега започва така, смятай какво ще е нататък - цял живот ще трябва да го издържаш. За каква любов говориш, изхвърляй го по-бързо този боклук, да ходи да суче от друго виме!

8.   Много неприятно наистина! ... Държанието му е доста безотговорно!!! Какво ли си мисли? Че вие сте му длъжни на него ли? ! ... Щом е с теб и между вас има любов, той би трябвало да прави нещо, за да осигури бъдеще за тази любов, за връзката ви! ... Иначе какво очаква че ще се случи! Всички да бъдете доволни от ставащо ли! ... А питаш мен, той се възползва от ситуацията, което го прави човек мислещ предимно за себе си -егоист. А уж между вас има любов! Ако бях на негово място, щях да направя всичко възможно, за да улесня твойте дни, а не да ти ги вгорчавам и затруднявам. Защото според мен в това се корени грижата за любовта. Не стига само дa кажеш ти че има любов, а тази любов е хубаво, всеки ден, както едно цвете да се полива, и да бъде огрявана, от лъчите на доверието, разбирателството и обичта. Само така ще израстте и ще донася и взаимно щастие ;)

Прави са който казват, щом сега се държи така, как ще се държи в бъдеще! ... Не ми се струва да е уравновен човек... Има някакъви вътрешни проблеми, нещо което тай, и което го прави на моменти както изглежда, груб и студен. И идваме на съществения въпрос, вие сте заедно, ок, ама ти сигурна ли си че го познаваш достатъчно? Щом се изненадваш от сегашното му отношение. Може да има много неща в характера му за които дори не предполагаш, бъди внимателна :) Поговори с него, кажи му че всичко това не ти е приятно, говори откровено. И ако нищо не се променя, колкото и да не искаш, продължи живота си без него. Защото за човек който те обича, как може да каже ", а той още сега можел да си тръгне. ", от тези думи, се разбира че му е все едно, и не го е грижа! ...

Колкото до Лаура :)

Съгласен съм с мнението ти :) без онази част с "Не парите, а липсата им провалят любовта, доколкото става дума тук за любов изобщо. " Защото парите и любовта нямат нищо общо ;) Любовта нито може да бъда създадена от пари, нито разрушена от тяхната липса. Така е с хората които се обичат истински! Ама пък и те не си късат нервите, а се стараят да бъдат единни :) Останалите, те дето любовта им е зависима от парите, ами значи "толкова е любов"!!! Решения може да се намери винаги за всичко! Който има желание, и обича, все ще намери решение, който не му пука, ще допусне устойте на любовта да се разрушат! ...

~winterfire~

9.   Приятелят ти е тъпанар.. ако не сега то после щете зареже! ..

10.   С право се сърдят родителите ти. Не стига, че издържат теб и сестра ти, ами и приятеля ти, който според мен е нищо друго, освен хрантутник и използвач.
По-добре го изгони.