Моля за съвет
Здравейте. Аз сам жена на 33г. и имам връзка от 6г. и дори ще се женим. Но проблема ми е в това, че партньора ми от известно време запона да се отдалечава от мен и всяка вечер започна да ходи в едно и също заведение. Хората започнаха да шушукат, че се е увлякъл по сервитьорката.

Започнах да минавам уж случайно покрай въпросното заведение и го забелязах, че през цялото време беше при нея. Преди няколко вечери взех телефона му, и какво да видя във входящата му кутия имаше около 300-400 смс-а от нея, а изходящите смс-и бяха дори повече. Четях и плачех, такива думи, обяснения в любов и т. н, които никога не е казвал на мен.
Сега не знам какво да правя, след като всичко за сватбата е подготвено, а и толково много го обичам, че не мога да взема правилното решение.
Моля за съвет!

Коментари

1.   Зае*авай го мила, едно време баща ми правеше същите номера на майками, едвам я нявих да го устави а тя не искаше, и в крайна сметка го остави и сега съжелява че не е приключила всичко още по от рано а е чакала толкова... няма смисал, той не те заслужава!

2.   Бий му шута! И бъди с гордо изправена глава, иначе ще страдаш много занапред. Решението ще е трудно и гадно, но ще е правилното.
Той НЕ те заслужава. Кофти, е че чак сега и по този начин го разбираш.

момиче на 24

3.   Ами няма сватба, защото развода ще дойде много бързо-още тази година.

4.   Не се жени, ще съжеляваш цял живот. Този човек не те обича. Остави го...

5.   "майками, нявих, устави, съжелява, смисал" Боже, ела и си прибери вересиите.

6.   Не се чувствай в безизходица. Издебни го докато е в заведението, отиди при него, бъди мила и добра, виж как ще реагира, как ще се държи тя и т. н. Ще прецениш всичко на мига.
Ако искаш и си по-луда, можеш да го зарежеш в деня на сватбата. Ще го помни цял живот.
Най-важното е да не се отчайваш и да успееш отреагираш адекватно на ситуацията.

7.   Сватбата не е задължение, въпреки приготовленията.
Не прави грешка, за която ще се разкайваш!
Бъди директна и не търси обяснения от него, защото положението е от ясно по-ясно.

Прекратявай с него, дори и да ти се кълне във вярност!

8.   Аз разбирам защо се чувстваш в безизходица. Унижението и болката са големи. Но се вземи в ръце. И отложи приготовленията за сватбата. Радвай се, че си се усетила и разбрала какво става навреме. За какво ти е сватба? ! За пред приятелите и роднините ли? Или само и само за да си омъжена.. Зарежи този манталитет. Според мен най-правилно е директно да поставиш въпроса пред него. Не да се излагаш като се появяваш в заведението. Въпросната сервитьорка може и да не знае за твоето съществуване, а може и твоя приятел да я е излъгал нещо. Най-добре още днес, без да отлагаш да поговориш с него, да си събереш нещата и да се изнесеш. А ако той живее при теб да го помолиш той да се изнесе. Трябва ви време да си изясните приоритетите. Но бъди твърда.

9.   От Авторката:искрено Ви благодаря за съветите, но вече историята ми приключи и реших да Ви споделя нейният край:Снощи се прибра вкъщи, беше подпийнал, попитах го къде е бил до сега... последва скандал... казах му, че знам какво се случва и знам за к**ката, а той ме удари и ми каза, повече никога да не я наричам така. Вече е официално с нея, дори не се срамува от хората, толкова е заслепен.
Още веднъж Ви благодаря!

10.   Ами... поздравления за развитието на историята. Болезнен урок, но урок! По-добре сега, отколкото след десет години брак и две деца, нали?

Недей да се настройваш - другото момиче не е виновно за нищо.

Просто се настрой, че хубавото предстои и смело напред!

11.   Кураж, мила, и горе главата. Запомни от мен - след мъж и след градски автобус не се тича, защото само след 15 мин. ще дойде следващия. Радвай се, че навреме си го усетила, боклука му с боклук, и не си се омъжила за него. Представяш ли си ако се бяхте венчали и тогава разбереш - ами ако и дете се беше появило междувременно? Че разводи, че дела, че издръжки, че сама с дете. Просто съдбата ти се е усмихнала в случая и си се разминала по най-лекия начин. Знам, че в момента ти е обидно, че може би се чувстваш унизена, но запомни, че ти си печелещата от тази история - просто провидението ти е помогнало в последната секунда да не опропастиш живота си с един нещастник. Излизай навън, срещай се с хора, поддържай тялото и духа си във форма и всичко ще се нареди.

12.   Авторке, ужасно е това, което ти се случва.. :( Как може да има такива мъже... нямам думи.. За какво сме били години наред до тях и накрая така да постъпват.. не ми го побира акъла.. И аз се притеснявам при мен да не се случи същото.. защото моя съм го хващала само да флиртува с други в чата.. карахме се много пъти за това.. накрая след 3 години си тръгнах от него. Издържах един месец и пак се върнах.. Вярно, че сега всичко е ОК, но пак ме е страх.. ужасно е! :(
Пожелавам ти много сили!

13.   №1, явно това много зле се е отразило на грамотността, а вероятно и на възпитанието ти.

14.   Мила щом го прави още преди сватбата, представяш ли си след?

15.   Помисли щом кръшка още преди сватбата. Той ще си продължава така и след нея. Но все пак няма да е зле първо да говориш с него за това. Може пък и да измисли някаква история за действията си. Но аз лично не бих му вярвала чак толкова много след като съм прочела СМСите.