Женска злоба
Здравейте, искам да ви опиша историята си, като се надявам да получа добри съвети. Тя е следната, аз съм студентка четвърта година, имах неблагоразумието да се забъркам с един колега от унверситета. Бях с него само една вечер и той ме заряза.

Почувтсвах се много гадно, защото бях девствена до този момент и не го очаквах след неговите обяснения в любов. Това обаче предизвика още неприятности. На повърхността изплуваха стари мои проблеми, появи се тревожност. Няколко пъти когато ходих на лекции започнах да се притеснявам, ей така безпричинно и колегите ми явно са забелязали това, отношението им към мен се промени, по принцип съм хибаво момиче и съм свикнала със завист, злоба и т. н. и не обръщах внимание.

Но тяхното започна да надвишава границите, някои от колежките ми се обръщат нарочно да ме гледат, една, с която уж се държеше добре с мен, ня която помагах и давах лекциите, за едното нищо се скара с мен и ми каза, че съм имала психичен проблем и за това другите не можели да ме понасят. Не мога да разбера защо такава злоба е насочена към мен, при положение, че не съм се карала и обиждала никой. Моля ви да ми дадете съвет какво да правя и как да се справя с този проблем, защото пропускам лекции, а образованието е много важно за мен, се пак съм последна година

Коментари

1.   Не ви ли писна с тази изтъркана тема - женска злоба, та женска злоба! Аз съм жена на 27 години и досега не съм попадала на женска злоба, нищо лошо не съм видяла от приятелка.
Все вие сте много красиви и ви завиждат. Да бе, да! сами си измисляте някакви проблеми и се вживявате в някакъв филм.
Бъди над тези неща и си живей живота.

2.   Жените наистина са мн гадни, гледат коя е по-добра от другата и някоя види ли, че има по-красива от нея или е облечена по-добре, само гледай кво става-оплюват я била едикаква си... гадни кучки са жените... как да имаш приятелка в днешно време... аз също не съм се карала с никой, никога не обиждам, ако и мен не ме обидят., , но ето че глупачките ме нападат, без причина-така че незнам какво да ти кажа освен да си гледаш учебниците да не обръщаш внимание, което знам е мн трудно.
Сама казваш в 4 курс си-ще ги потърпиш още малко и повече няма да ги видиш! САмо не навеждай глава-те ще са мн доволни ако го сториш!

3.   Номер 1, вероятно просто не си забелязала проявите й.

4.   Ще ти кажа - психическият комфорт е най-важното нещо и трябва да смениш средата си.
Пропусни тази последна година и се върни следващата - образованието е важно нещо, но нищо добро не те чака, ако допълнително продължаваш да се травмираш или не дай боже превъртиш съвсем.

5.   Женска злоба съществува и аз много пъти съм била нейна "жертва". Но, авторке, според мен проблема при теб не е точно в това. Замисли се за поведението ти, държанието... сама осъзнаваш, че се държиш странно. Не се вживявай толкова в случая с колегата, казваш, че си хубаво момиче, ами какво ти пука тогава, той губи от тази история. Бъди малко по-ведра, усмихната, бъди "над нещата"

6.   Глупости, номер 4, как ще пропуска цяла година заради някакви тъпи комплексирани патки! Авторке, само един човек, който е нещастен, недоволен от себе си избива комплекси, обиждайки другите. Помни това и просто ги игнорирай, тяхното мнение не означава нищо за теб! Гледай напред и си живей живота!

7.   Аз го преодолях почти и успях да се освободя от почти всички изпити и ми остганаха един два, иначе няма как да превъртя, мерси за коментарите, успех и на вас :)

8.   Ей номер 1-може би просто няма за какво да ти завиждат ;)

9.   '' На повърхността изплуваха стари мои проблеми, появи се тревожност. ''
---------------------------------

Ето ти го проблема, не се крий зад женската злоба. Дали колежките ти са злобни не мога да кажа, защото не ги познавам, но когато някой ти каже какъв ти има в очите това не го прави злобен. Просто има хора, които говорят направо. Ти и сама се усещаш, че не се държиш както обичайно тогава защо наричаш колежките ти злобни?

Опитай си да си решиш проблемите, дали си хубава или не няма никаква връзка в случая. Ако имаше злоба от тяхната страна да си беше проличало още в 1-ви курс, а не когато наистина имаш някакъв проблем.

Ягода

10.   Ей 8, а може би има за какво да я харесват, за разлика от теб?

11.   От номер 1: Ами, явно женската злоба вирее около хора, които са способни и да я проявяват. До сега, на никого за нищо не съм завидяла, въпреки че живота ми хич не беше розов. В момента съм постигнала много и мисля, че живота доста ми се усмихна, обаче пак не се намери някой да ми завиди. Явно, вие си я привличате тази злоба, която аз не бих могла да нарека женска, а по-скоро човешка злоба.
П. П. Все пак да кажа, че и аз съм хубаво момиче :) (понеже повечето тук твърдят, че са именно такива и това предизвиква женската злоба).

12.   Аз не се крия от нищо, а женската злоба е факт. Просто всеки човек има проблеми и недостатъци, но ако всички говорехме направо и бяхме ''искрени'', както ти казваш незнам какво щеше да стане, Ягода :).

13.   Явно и другите колежки са имали мераци към момчето, ха ха.

14.   Хахаха номер 10-май те заболя щом връщаш на удара, а? :Д избивай си комплексите някаъде другаде смешна си!!!!