Да я потърся ли?
Ето вече съм тук. В родния й град. Но я няма. Търся я, но не мога да я намеря. Дори няма как да се свържа с нея. Съдбата ни раздели преди две години. Всъщност си бяхме винаги разделени. Бяхме от различни градове.

Но беше писано да се случи. Да се срещнем и да се влюбим един в друг. Искахме да се видим, но не се получи. Делеше ни голямо разстояние. Но вече не. Тук съм. В родния й град. Защо? Може да се стори глупаво на повечето хора, но й обещах. Обещах й да дойда. И ето ме тук. А сега на къде? Къде е, как да я намеря в този голям град. Имам надежда. Съдбата ни срещна веднъж и то съвсем случайно. И какво последва после? Отидох да уча в нейния град. Единствения начин да дойда тук беше ученето.

И ето ме тук съм, но вече не знам на там какво следва. Но никога няма да забравя. Веднъж тя ми сподели, че вярва че един ден, рано или късно ще се срещнем.

Случайна среща-> влюбване-> вяра че ще се срещнем-> обещание-> вече съм в нейния град.... а на там? Надявам се и вярвам че ще се срещнем един ден. И че ще се влюбим отново...Дано.

---

Надявам се да ви харесва. Чудех се, дали да го сложа в "Проза", но реших накрая тук да го сложа, в "Любов" и да ви питам:

Да я потърся ли? Имам й телефонния номер, да й пиша ли един sms? Две години се минаха откакто съдбата ни раздели, с 3 години е по-голяма от мен, но нали любовта няма граници?

А и вече не се вълнувам от това да й спечеля сърцето...просто искам да се срещнем и да си поговорим...пък ако е писано нещо повече, ще стане.

Благодаря ви :)

Коментари

1.   Срещни се с нея на всяка цена! Иначе винаги ще се питаш дали не си изпуснал любовта на живота си. Ако ли пък се окаже, че не е, то поне ще може спокойно да продължиш напред :) Но я потърси!
И може да кажеш какво се е случило (любопитство:))

Палав Мечок

2.   Отишъл си специално заради нея да учиш в нейния град и питаш дали да я потърсиш?

3.   Хубаво си го написал. Ама иначе мисля, че трябва да я забравиш и да вървиш напред.

4.   Пиши й.

Ягода

5.   Здравей аз мисля, че не трябва да губиш повече време и трябва веднага да и звънеш. Замислял ли си се колко време губиш в лутане на глупави въпроси??? Любовта е рядкост трябва да се борим и я търсим до край. Хаиде грабваи телефона и не губи повече време... Срещнете се и се отдайте на това ваше, красиво чувство.... Пожелавам ти много щастливи мигова с твоята любима-от една безкрайна романтичка

6.   Потърси я! Потърси я! Потърси я! .. И отново - потърси я!

Щом то искаш вместо да печелиш нечие сърце, просто да си поговориш от сърце с някой, то това значи истинско желание и чувство!

Ако пък не я потърсиш, пропускът ще е само и единствено твой/неин.
Не успееш ли с телефона, не забравяй, че никой български град не е толкова голям, колкото изглежда! .. :)

7.   Пиши й, няма да съжаляваш. Поне ще знаеш, че си направил опит каквото и да се случи.

Doriana

8.   Пфф човеко - добро беше - пиши ?.

9.   Да, действай! Успех :)

от опит

10.   Естествено й пиши или й се обади. Ако се видите случайно, ще си помисли, че нарочно не си я потърсил.. Няма смисъл да се чака, щом искаш нещо го взимаш! :) Обади й се, че ми стана интересно какво ще се случи :)

11.   Потърси яя!! :)))

12.   Според мен недей да я търсиш.
Две години не са малко време, тя може и да се е омъжила за това време, животът и да е съвсем различен от онзи, който е имала тогава.
А може и тя да не живее вече в този град.
Защо просто не се огледаш за някоя нова тръпка :)
Студент си, със сигурност има много привлекателни колежки около теб :)

13.   Автора:
Благодаря ви за съветите, дори се учудих че има толкова много коментари.

А до коментар номер 12-Естествено че съм го мислил това и точно за това се чудя дали да я потърся. Ако, например знаех, че е сама в момента, естествено че ще я потърся веднага.

Но точно това ме спира-ако е сериозно обвързана? Защо да й припомням за мен...НО от къде да знам аз в какво положение е в момента. Просто мисля, че трябва да рискувам ;( винаги съм вярвал в истинската любов, не искам да оставям това недовършено.

Искам да разбера, искам да мине всичката тази история с нея - искам да ми олекне, да го изтрия вече тоя въпрос от главата си, че ме мъчи много, а и изпаднах в депресия заради него.

Казват, че всичко се случва с причина...ЗАЩО се срещнах тогава с нея? Какво следва?
Мисля да рискувам, да я потърся.

14.   Обади й се по телефона да я питаш, например къде е дадена улица или че не можеш да намериш нещо в града, ако видиш че е добронамерена и има още нещо, покани я на кафе, питай я къде работи и такива неща.. Ако е съгласна, ок... , може да се възобнови контакта..

15.   Потърси я!!! Аз съм момиче, преди година съвсем случайно се запознах с едно страхотно момче на едно прекрасно място. Харесахме се и толкова.. Имахме хубави моменти, но нищо повече. Дори не сме се потърсили. И двамата имаме възможност, но не.. Аз съм голям инат и няма да направя първата крачка.. А толкова ми се иска да чуя такива думи от него, да говори по този начин, да знам, че се интересува от мен... За това те съветвам не изпускай шанса си. Желая ти успех!!!

16.   Автора:

Номер 14, да ти кажа, че твоята идея хич не е добра. Как така да й звъня и да я питам за някаква си улица? Всеедно не мога да питам некой случаен, но не е в това въпроса.

2 години са минали. И изведнъж някой си тама й звъни? И я пита за дадена улица. Много ще й е странно и някак си... може да ме е забравила. Трябва да й припомня кой съм... не че съм кой знае какъв мъж (това ми е проблема, неуверен съм в качествата си) но и точно за това не искам да се впускам във опити за обвързване с нея.

Просто може да е обвързана, НО може и да не е, не се знае. И точно за това искам да рискувам и да й пиша едно съобщение.
Да й припомня за мен, но се чуда как най-тактично да го направя.
Как да го направя, какво да й пиша. Не искам тя да се шашне ей така и да изгледа тъпо sms-a ми.

А ако я питам за еди коя си улица... направо не знам как ше реагира--много лошо. Дори ще се чуди къф е тоя олигофрен.

Объркан съм. Искам просто да се срещнем и да си поприказваме. Все нещо ме кара да си мисля, че не съм, честно казано за нея, но все пак искам да се срещнем и да спра да се тормоза и да я мисля.

17.   14 е прав, започни отдалече. Неангажиращи разговори, кафета за да разбереш просто какво се случва с живота й в момента. И ако нещата се получат, то ще стане от само себс си, няма смсъл от насилване. Ще си покаже... ти просто я потърси без да му мислиш повече :)

Doriana