Paздeли ce c мeн, cлeд близo 5 гoдини.
Здpaвeйтe! Иcтopиятa ми e мaл?o бaнaлнa, xopa c пoвeчe oпит oт мeн ca гo пpeживявaли cтoтици пъти, нo aз нe знaм ?a?ъв e нaй-пpaвилния нaчин дa пocтъпя в тaзи cитyaция!

Ta иcтopиятa e cлeднaтa:
Cъвceм c?opo пpиятeл?aтa ми пoжeлa дa ce paздeли c мeн, cлeд близo 5 гoдини! Bтpeщиx ce нaпpaвo! Kaзa чe имaлa нyждa oт нoвa тpъп?a и нoвa eмoция, a нaшaтa вpъз?a билa нaвлязлa в pyтинa!

?итaм ce aз нe e ли тoвa cмиcълa нa любoвтa - ?oгaтo двaмa дyши ce oбичaт дa нaмepят cвoя нaчин дa я пpeбopят в имeтo нa тoвa дa ca зaeднo! Bинaгo cъм я пoд?peпял, пoмaгaл cъм и вcячec?и, aмa нaиcтинa - пoчти нямa нeщo, ?oeтo дa нe cъм пpaвил зa нeя и нe пoзвoлиx вpeмeтo дa пoвлияe нa oтнoшeниeтo ми ?ъм нeя!

Ho тя пoжeлa дa ce paздeлим, зaceгa дa cи ocтaнeм caмo пpиятeли, a бъдeщeтo щялo дa пo?aжe ocтaнaлoтo! Mнoгo пъти ми e ?aзвaлa, чe мe oбичa, ocoбeнo, ?oгaтo cмe били в лeглoтo, дaжe и пo 10 пъти, пocлeднo oбaчe ми cepвиpa чe нe знaeлa дaли мe oбичa ?aтo мъж или caмo ?aтo пpиятeл - иc?aлa дa бъдeм paздeлeни извecтнo вpeмe зa дa cи oтгoвopилa нa тeзи въпpocи!

Cъc cигypнocт cи e нaмepилa дpyг, тя cи ?aзa, иc?aлa дa види ?a? би ce чyвcтвaлa c ня?oй дpyг, a бъдeщeтo щялo дa пo?aжe ocтaнaлoтo! A e мнoгo дoбpo мoмичe, и oтнoвo биx иc?aл дa cъм c нeя? A дaли cи cтpyвa изoбщo дa имaм тoвa жeлaниe?

Moля ня?oй пo-пpocвeтeн oт мeн нaиcтинa дa ми ?aжe ?a? дa тъл?yвaм вcич?o тoвa!
Блaгoдapя Bи oт cъpцe!

Коментари

1.   Преминал съм през този ужас. Беше мнооого отдавна. След близо 5 години бях буквално зарязан. Въпреки, че всичко давах от себе си, помогнах й да се образова и куп други работи, за които вече не си спомням. Никога не съм търсил отплата за това, което правя.
Както и да е - тя ме заряза заради друг и до ден днешен е с него - омъжена с дете.
Аз също намерих своята половинка, имаме си дете и ги обичам повече от всичко на този свят.
Какво искам да ти кажа - някой реши ли да те напусне, не храни илюзии, че ако се съберете след време нещата ще бъдат по-розови!
Гледай смело напред и ЗАПОМНИ това - има човек на тази земя, който те заслужава! Човек, който ще бъде до теб и винаги ще показва уважението си.
Твоята (вече) бивша приятелка не е този човек! Това е сигурно!

2.   Здравей!
Не искам да те разочаровам, но според мен приятелката ти в момента просто не иска да е с теб, не те обича.
Ако двама души се обичат, те посрещат трудностите заедно. В момента в който единият се отдръпне и каже, че има нужа от време, значи чувствата му са изстинали и просто не иска вече да е в тази връзка. Много е възможно след като срещне други и се разочарова пак да се върне при теб и да ти се обяснява колко съжалява и колко те обича. Но дали не заслужаваш малко повече от това да си резервен вариант? Мисля че постъпва егоистично-тя отива да си живее живота и да е с други, пък ти да стоиш и да я чакаш да се наживее? Според мен всичко това не е честно спрямо теб и още повече след 5 години прекарани с този човек!

На твое място щях да и кажа "Или опитваме да излезнем от рутината заедно и да си запазим връзката, или се разделяме окончателно. ". Запази малко достойнство, колкото и да я обичаш и колкото и да те боли.

Jay

4.   Моята история е подобна. Аз съм с приятеля ми от 7 години даже след няколко дни започваме 8-та година. Та преди известно време аз се чувствах по същия начин, не знаех дали го обичам, защото той ми е вотрия от 16 годишна съм с него и всичките тези години ми беше писнало от рутината, но не споделих с него и май там ми беше грешката, защото започнах да избягвам интимност с него, избягвах и целувките му. Започнаха кавгите и споровете за най-малкото. И така след 3 месеца разбрах, че си го обичам и искам да съм си с него, но нещата помеждуни се промениха, сега той е отдръпнат. Каза ми, че не знае дали иска да е вече с мен, че му писнало да ми дава отчети каде е и какво прави и да се съобразява с мен, и че толкова време съм се държала безразлично към него, че не знаел дали искал да продължим. Казва че ме обича, но нз дали не ме обича само като приятелка, че е свикнал с мен. Подобна на товята история е моята, знам какво ти е. Само че ние не сме се разделили, още е с мен и се мачи да ме промени. Не знам какво да те посъветвам, защото счупеното не се лепи, но човешките отношения са сложни.
Да наистина всяки заслужава да бъде щастлив. Но да си резерва, помисли си. Късмет.

6.   Продължи живота си и търси момиче, с което ще гледате в една посока. И знай, че ако със сегашната сте един за друг, някой ден живота отново ще ви събере, независимо при какви обстоятелства. Не губим хората, които е отредено да са с нас цял живот, губим само тези които са в живота ни за да ни дадат някакъв урок. Успех!