Да изпращам ли приятелката ми?
Здравейте! Аз съм момче на 16 години от София. От 2 месеца тръгнах с едно момиче, което беше от друга паралелка в старото ми даскало. Веднъж се засякохме случайно, разменихме си телефони, скайп и такива работи, писахме си, говорихме си, решихме да излезем няколко пъти. Харесахме се, характерите ни си писнаха и решихме да си станем гаджета, тъй като нито един от двамата не се беше обвързвал скоро. Засега всичко върви по мед и масло, нямаме проблеми нито в отношения нито в изневери. Има един малък проблем, който обаче ме мъчи. Това е изпращането до вкъщи.

Знам, че е редно момчето да изпрати момичето, но тук идва майка ми. Приятелката ми не си проси изпращания и не ми прави намеци за това, искам да кажа не е нахална, но понякога ми е споделяла, че я е страх вечер (към 9-10) да си ходи сама. Случвало ми се е да я изпратя 3-4 пъти, но след това имам разправии с майка ми. Много добре я разбирам и нея: баща ми не живее с нас от 10 години, аз съм и единствено дете, тя е притеснителна, мога да погледна и през нейните очи. Кое е по-разумно? Да си изпращам ли гаджето до вкъщи вечер или не? Излизането вечер се налага, защото тя е на училище първа смяна, а аз втора, която свършва в 7:15 и тогава ми е свободното време за нея. Не искам да късаме-това ми е първата сериозна връзка и обичам момичето.

В същия момент обаче обичам и майка си, която много се е грижила за мен и ми е помагала във всеки труден за мен момент.... Какво да правя, кое е по-разумното? Дайте съвет, моля ви!!!

Коментари

1.   Що за въпрос - разбира се, че ще изпращаш приятелката си, особено зимата, когато е тъмно по това време.
Майка ти ревнува. На теб нищо лошо не може да се случи по това време, докато едно 16 г. момиче все пак е потенциална жертва.
Ще можеш ли да си го простиш, ако нещо се случи на момичето? Ами отговорността към нейните родители?
Бъди мъж. Майка ти трябва да разбере, че има друга жена в живота ти и да свиква. Не можеш и няма да си винаги до нея. Децата порастват. Ако иска мъж в живота си, да си намери.

Лаура

2.   Лаура, да бе да, ако го нападнат шайка цигани или глутница кучета нищо лошо не може да му се случи. За пореден път се изявяваш с глупав коментар!

3.   Съгласна съм с номер 2. Както младо момиче, така и младо момче са потенциални жертви - няма какво да се заблуждаваме.
Мен ако питаш поговори с майка си, обясни й хубаво как стоят нещата.

4.   Аз пък съм съгласна с 1. Занапред ще имаш много такива дилеми, заради майка си. Ще станеш на 30 и тя ще продължи да те държи до полата си, а ти ще си нещастен и ще губиш всяка любима. Хубаво е лека полека да ставаш самостоятелен мъж. Естествено още си малък.
Доколкото виждам, проблема за изпращането не е, че те е страх от кучета, или други опасности, а само майка ти. Мисля, че трябва да поговориш с нея. А тя би трябвало да те разбере и да стигнете до някакъв консенсус по въпроса.

5.   И двамата са потенциални жертви, но все пак той трябва да е мъж и да кара прятелката си да се чувства по-сигурна.

6.   Аз винаги изпращам приятелката си. Така и трябва да бъде с всеки смятащ се за мъж. Ако ви нападнат шайка гамени надали ще можеш да направиш нещо, но аз лично предпочитам да споделя съдбата на момичето си пред това да се крия във фустата на майка си - колкото и грубо да прозвучи... а и каква шайка? Макар и 1 да си може да хванеш един, да удариш друг и да дадеш време на мацката да избяга. Затова сме се родили мъже, като не ни харесва-слагаме роклите и се мажем с червило

7.   6 живее в 16 век.

8.   майка ти те ревнува, обича те много... Значи изпращането е един вид да се виждате, не виждам нещо лошо в това...

9.   И това е за тийнейджърски!!!