Как я хванах в изневяра
Здравейте. Аз съм М25 и досега съм имал 3 по-продължителни връзки, всяка от които е била около година и месец. Всичките те завършиха с изневяра от страна на моята партньорка, като за предните 2 не бях 100% сигурен, но по аналогия с последната, сега вярвам, че е било също така.
Да ви разкажа как моята последна връзка приключи.

С бившата ми приятелката не живяхме заедно, тя е студентка и е на общежитие. Та преди около месец, моята бивша започна да се зарибява по скайп с някакъв пич, от същия факултет, където учи. Пичът даже я добави във фейсбук, а тя с цялата си наглост ме разпита дали го познавам, кой е той, какъв е. Забелязах още тази нощ нетипична за нея активност в скайп, никога не е оставала до 5 часа сутринта, обикновено си ляга (или поне става от скайп) най-късно до 11 вечерта. След тази нощ флирта и зарибвките започнаха.
В последствие започна да става все по-различна в отношението си към мен – все по-рядко да се държи мило, стана по-хладна, избягваше или „все забравяше“ да ми се обади, а когато я търсих много често не вдигаше или казваше че „не е чула“, или че „вече е била заспала“.

Излизанията ни и съответно се разреждаха под предтекст, че „идва сесия, не може да излиза заради многото изпити“, които предстоят, почва да „чете все повече“, по нейни думи от 8 сутринта до 21 часа вечерта. Секс вече нямаше – „не и е било до секс, това не е най-важното в една връзка“. В редките виждания почна да ми споменава как „трябва да започне да мисли повече за себе си“?? „Чувствата и били охладнели, вече не знае дали ме обича, просто съм и бил мил и много скъп, нека да останем приятели и да поддържаме контакт както преди“... Изобщо все оправдания, но пък същото това време вече беше започнала да излиза с това момче.

Тази ситуация, в която се опита да ме постави, все повече ми напомняше на предишните ми 2 по-продължителни връзки... Кога една жена иска да се раздели с приятеля си, ако той не я бие, изнасилва, унижава или злепоставя, а даже напротив - грижи се добре за нея, да и бъде опора и подкрепа, цели да има стабилност и доверие между двамата, да има разнообразие и забавления, стреми се да има интимност и секс, които са нормално присъстващи за една пълноценна връзка. Ами по мой опит винаги има някой друг, не е така само от „охладнели чувства“ – просто се е появил някой друг и има изкушение, на което се чуди дали да се отдаде. И така този пич вече беше на лице, естествено в това ново начинание няма никаква сигурност накъде ще се развие, затова за нея най-добре е да опита, а мен да ме постави на позицията на сигурната резерва – в случай, че нещата не потръгнат, да може да се съберем отново.

Разделихме се по нейно желание. Аз и казах, че не можем да останем приятели и че повече няма да търся контакт с нея, помолих я тя също просто повече да не ми се обажда. Тя продължи да ми звъни през ден, да пита как съм, да се държи мило, но като спазваше една дистнация. В следващите 2 седмици доста мислих и накрая наредих пъзела, въпреки че всичко беше на догатки и съвсем малко факти. Тогава тя ми се обади отново и директно я попитах дали вече излиза с него – отново отрече, но уклочиво. Усещах, че бях прав, но не беше достатъчно да убедя себе си категорично, затова реших да черпя информация право от извора – фейсбук, скайп, ел. поща.

Подозренията ми се оказаха абсолютно основателни – изневяра в ход и развитие! Въпреки болката от лъжата, получих огромно облекчение, че съм разбрал истината. Бях даже щастлив, защото това освободи съзнанието ми от разни депреси, самообвинявания, терзания и душевно самобичуване. Даже си обясних и ситуациите с предните ми 2 връзки. Още на следващия ден продължих с професионалните си задължения без този душевен товар. Истината ме освободи!

Та като заключение искам да кажа, че изневярата се усеща по типичното женско поведение и изрази, просто са си характерни – по мой опит 3 от 3, т.е. 100%. Също така изневярата се преживява се по-леко, ако разполагаме с истината, която ще ни отговори на десетките въпроси в главата ни. Сега вече съм свободен да продължа напред!

Коментари

1.   Щом всичките ти момичета изневеряват потърси вината в себе си...вгледай се в себе си. Не ми се вярва все да си попадал на ку*ви , но все пак и това не е изключено. Когато започнеш връзка се старай да правиш мили неща и да караш момичета да се чувства специална - така никога няма да ти изневери. Най-голямата грешка е да приемеш момичето за даденост. Успех :)

2.   Браво! Ето един изключително умен извод! Поздравления за което. Успех и само напред, никога назад!

3.   Хе-хе, младеж, не всичко в живота е програмиране и алгоритми! :)

4.   Или попадаш на момичета, които са от определен тип, защото просто си падаш по такива и после се чудиш защо се случват така нещата или има нещо в теб, което води до това. Три връзки, все пак продължителни и да приключват така си е направо закономерност според мен. Да не би да проявяваш ревност без причина-това си е доста често срещан вариант, който води точно до изневяра или разпад на връзката. Една жена прекратява връзка или започва да изневерява, когато спре да обича мъжа до себе си. Ако обичаш някого няма как да му изневериш-просто е, а и вярно. А къде се е изпарила любовта и защо трябва да ти отговори тя. Но ти си продължаваш напред, естествено. Пожелавам ти следващата ти връзка да е различна!

5.   Голям следовател, няма що...откри топлата вода. Недей да се гордееш толкова, че си я хванал, според мен дори късно си се усетил, когато вече е било повече от очевидно.

Съгласна съм с вече изказаните мнения, че е добре да потърсиш проблема и в теб. Нали знаеш, монетата има две страни, а в една връзка - двама души, не прехвърляй цялата вина на нея, погледни и себе си. Ще ти дам пример - детайлно описваш нейното поведение, а за твоето по време на връзката ви - нито дума.

В заключение, разбира се, че изневярата се приема по-лесно когато разполагаме с истината, но е важно също как сме достигнали до нея. Съгласи се, че е по-добре да я научим от съответния човек, отколкото шпионирайки и ровейки в личното пространство (това е доста отблъскващо и издава ревнив характер, което вече е проблем и предпоставка да ти изневерят).

Късмет със следващата!

6.   Това твоето си е чисто и просто лош късмет! Очевидно любовта на трите ти бивши приятелки към теб, не е била съвсем истинска, щом така бързо са си намерили нови половинки.

Те явно са открили правилните хора за себе си и са осъзнали, че с теб не се чувстват по същия начин...
А може би изобщо не са те обичали и са те използвали като временна спирка, докато си намерят нещо истинско.
Какво имаш предвид под "продължих с професионалните си задължения" ? Какво по-точно работиш и колко добре е платено то ? Мисля, че схващаш каква е мисълта ми...
Възможно е също да не си задоволявал сексуално приятелките си и затова да са те напуснали... Много жени изобщо не споделят това с гаджетата си, за да не засегнат самочувствието им. Прекалената ревност също може да ти е изиграла лоша шега... :)))

7.   Ееееееееееееее какво го обвинявате момчето, но евалата пич за това, че си разбрал истината и не си отишъл да и се молиш или подмазваш, нека си живурка с ония, а ти вдигни горе главата и не мисли за нея
М 23

8.   Както сам каза в днешно време изневярата я приемаме някак по-лесно, просто е, повечето връзки се разбиват заради друга жена или друг мъж... кофти, но е факт

9.   Не си създавай комплекси. Такива неща се случват, още по-малко зависят от теб. На мнение съм, че изневярата е проблем на този, който я осъществява, а не на партньора му. Приеми че ако с тези жени беше направил семейство и деца, рано или късно пак щяха да го направят, независимо от оправданията им.
Не си го слагай присърце.

10.   Хубава история, но не съм съгласна с това, че ".. изневярата се преживява се по-леко, ако разполагаме с истината, която ще ни отговори на десетките въпроси в главата ни. "-Според мен истината по-скоро увеличава броя на въпросите.... С или без въпроси изневярата си е изневяра, нанася рани и винаги оставя белези... дори и неосъзнати:)

11.   Забелязвам, че говорите за "обичането" като за някакъв феномен, едва ли не късмет, който те спохожда и отминава, когато си поиска.
Една връзка изисква огромни усилия за да се развива тези първоначални чувства и определено, не всеки го умее.

Момче, ти не си развил и разгърнал себе си, не си се открил и преоткрил.. как очакваш стабилни отношения с партньор, когато не си стабилен сам за себе си. Любовта спохожда подготвените и идва тогава, когато сме узрели за нея.

Желая ти щастие

12.   Измислена история, личи си от километри, или автора прекалено преучеличава и е доста себичен тип

13.   Реално не ти е изневерила, защото те е оставила и тогава е тръгнала с другия. Във всяка връзка има моменти на охлаждане и от нас зависи дали ще успеем да се справим с трудностите. Явно вие не сте успели.. Има много други момичета и рано или късно ще намериш подходяща.

14.   Също така изневярата се преживява се по-леко, ако разполагаме с истината, която ще ни отговори на десетките въпроси в главата ни. Сега вече съм свободен да продължа напред!

Поздравления за горното изречение! Да...съмнението и това поставяне в сигурните резерви боли повече, защото измъчва бавно. Истината те порижа като нож, бързо и люто, но после те оставя свободен да действаш и мислиш без някой да се опитва да контролира емоциите ти с лъжите си и заблудите си.

Ако някога ми се случи партньора ми да ми изневери ще искам да знам първа за това, само честността за мен е знак, че наистина му пука. Всякла лъжа е опит да се има за нещо по-добро (дори така наречената блгородна лъжа - от нея пък как боли) и да спре правото ми на свободен избор.

Пожелавам ти много щастие занапред.

Плам

15.   Не си виновен за нищо момче. Бил си мил и грижовен и това е най-доброто за една връзка. Смени типа жени. Нали знаеш че едни и същи типове са с почти еднакви характери. И един последен съвет. |Не бъди винаги на разположение, не се раздавай толкова и не угаждай на всички капризи. Не разрешавай да те приемат за даденост.

16.   Не си я хванал в изневяра, не си се грижел добре за връзката ви, не си част от живота й - приеми го. "Свободен и продължаващ напред" - не, мрънкащ, търсещ одобрението на непознати за свое успокоение. Изложил си само твоята истина.

17.   Аз съм момиче на 21 години, мога да ви кажа са едно на всички мъже, за изневяра от наша страна сте виновни единствено вие. Една жена иска да е специална пред повечето време на живота си, не например само на рожден ден или на свети валентин, една жена иска внимание, грижовност и емоция. Ако мъжа до нея не и го дава, много ясно, че ще гледа настрани.

Аз имам 2 годишна връзка и ние именно за подобни неща се караме. Не може една връзка да стой на едно и също място без развитие на нещата. Аз например обичам да ми правят изненади не само когато има повод, обичам да ме гушкат не само когато сме правили секс. Ти трябва да бъдеш по инициативен, а не да не правиш нищо и да чакаш всеки да те обича. Нови идеи са в ключа на дългите връзки.

А другото е да не задушаваш човека до себе си с прекалена загриженост и не забравях всеки има право на лично пространство по кротко с ревността и всичко ще бъде наред.

18.   До 17: "Една жена иска да е специална пред повечето време на живота си" а един мъж не иска никога да е специален? Те мъжете могат да си карат и без внимание нали така са свикнали жените само на тях да им се дава нонстоп внимание.

19.   Пич тя като е почнала да си пише с този и той да я зарибява, нямаш ли уста да я питаш какво става, пък и после да си поговориш с него, че не бива така, тъй като е много нездравословно... вземе ей тей случайно да му кривне носа, пък и комоцио в тези горещини гадно ще е...

20.   Брао за откритието! Да беше я фанал по - рано обаче!

21.   Който търси- намира.
Хората прекалено се бъркат в делата на другия.
Но! В случая с охладнелите чувства си прав да търсиш! А тя е тъпа да се разкрива по такъв начин.

Лена