Някаква болна ревност
Здравейте!
Не знам с кого да споделя, а ще експлоадирам иначе. Със съпруга ми сме заедно от 15 години, имаме три прекрасни деца.
От няколко дена вече съм в безизходица. Той ме обвинява в изневяра и в това, че не се грижа за семейството си. Това изобщо не е така. Не съм помисляла и поглеждала друг мъж, а семейството ми е на първо място. Последните месеци бяха натоварени в работата ми, домашните ми задължения като домакиня разбира се си вървяха. Чувствах се изморена и съм давала признаци недвусмислено за това. Съпругът ми обаче, е изтълкувал всичко това грешно - той си мисли, че му изневерявам, което мен ужасно много ме обижда. Изгубил е доверието си в мен, правейки си някакви грешни изводи. А аз никога не съм предполагала, че ежедневието ще ме повлече така и това ще се отрази така на семейството ми.
Чувствам се ужасно. Аз обичам от цялото си сърце съпруга си и децата ни.

Коментари

1.   Мисля, че има само едно решение - един хубав, дълъг разговор.
Щом мъжът ти иска да се грижиш за семейството си като домакиня и да си си у дома (да не си изневерявала) значи трябва да е в състояние да ви изхранва.
Предложи му да напуснеш работа (и без това се скапваш). Кажи му, че за теб семейството и децата са най-важното затова си решила да напуснеш работа. Хайде да го видим тогава!
Ако не е в състояние да те издържа, тогава трябва да приеме, че работиш, че работиш много, за да ИЗДЪРЖАШ СЕМЕЙСТВОТО СИ.
Ако не е благодарен за това, ако не ти помага в домакинството (и двамата работите в крайна сметка), значи не те заслужава. Той самият явно усеща, че заслужаваш нещо повече от него, че си привлекателна жена и не случайно умира от ревност. Мисля, че точно така се полага на подобен човек. Горе главата и умната.

Лаура

2.   Лаура, да не си на 15?? "значи не те заслужава" и какво? да си тръгне ли жената от него? та те са от 15 години заедно, с 3 деца и се обичат! Нека авторката наистина да обясни, че й идва малко в повече домакинската работа, помоли го за помощ понякога.. И му обясни, че обичаш само него. Така ще се успокои, бъди мила.