Трябва да си го върна, но как?!
Имах си приятел близо 3 години. Имали сме възходи и падения, но определено хубавите моменти са били повече от лошите. Обичах го, обичам го и ще го обичам. Това поне за мен е пределно ясно. Всичко вървеше добре, поне аз така го усещах. В началото на лятото имаше един период, в който не се виждахме 3 седмици – да, честно казано, не го усетих, и двамата имахме много работа, но никога не съм се притеснявала, че това може да окаже негативно влияние на връзката ни. Когато се видяхме за пръв път след кратката ни раздяла, той беше повече от щастлив да ме види. Започна да ме целува на улицата – нещо, което винаги е смятал за неприлично и е избягвал. Държеше се както в първите дни на връзката ни онази вечер. Беше искрено щастлив да е с мен и го показваше по всеки възможен начин.

Нещата продължиха в нормалното си русло до преди 3 седмици. Тогава, една вечер той ми каза, че иска да се разделим. Дойде ми като гръм от ясно небе. Не можах да го приема. Отказах му да го пусна. Нямаше причина, или поне така си мислех. Всъщност, причина според мен имаше – той си има много семейни, професионални и проблеми от всякакъв калибър, в които не иска да ме забърква, но аз упорито отказвам да спра да му помагам с всичко, което мога. Мислех, че е това, бях убедена, че е това. Отношенията ни подскачаха нагоре и надолу.
И най-накрая вчера той се осмели да ми каже, че има друга. Има друга връзка, паралелна на тази, нашата. Още от преди времето, в което ме беше помолил да се разделим, вече я бил целунал. Искрено съжалявам себе си за дето съм склонна да му простя това, защото човекът ме беше помолил да се разделим, когато още изневярата му е била в зародиш. И това, че аз не съм приела тръгването му би трябвало да е само и изцяло мой проблем. След като изслушах историята за нея, започнахме да говорим за другите му проблеми. Някак си ми попремина, защото започвахме да говорим за наистина сложни и важни неща и смятах, че ако съм до него във всичко това, което му е на главата, няма как да не избере мен пред когото и да е. И когато тъкмо търсех финалните надписи и го прегърнах, уверявайки го, че ще бъда винаги го него и че всичко ще е наред, когато той каза думите, които промениха всичко. “Нямам чувства към теб. ” Това беше нещото, което ме уби и съкруши. Това беше нещото, заради което всичките ми планове се обърнаха. Не знаех какво да правя, още по-малко какво той иска всъщност от мен. Цялото това действие се развива у тях. След това той тръгна на работа, а аз трябваше да се прибирам. Но той ме караше да се разходим. Аз, претръпнала от всичко случило се, успях да иронизирам цялата ситуация. Всъщност, много се смяхме. Аз на себе си, той на мен. ” Идилия” Не ме пускаше да си тръгна, ходихме няколко спирки, за да си хване автобуса, защото му се разхождало с мен. А на раздяла ми каза, че вечерта може да излезем и да се разходим пак (това е нещото, което двамата най-много обичаме да правим вечер). И наистина, дойде, но вместо това се забихме в едно заведение, защото бил гладен. Не, че аз не бях, но.. както и да е.

И сега не знам какво е това. Защо ме търси непрекъснато и иска да е с мен всеки ден? И по важното, да, как да си го върна? Обичам го с цялата си душа и сърце и съм сигурна, че можем да сме много щастливи. Само да можех да го накарам да изпита нещо към мен. Може да съм гледала много захаросани филми, но някъде там трябва да има истина, нали?

Коментари

1.   Оф, бе я му тегли една майна на тоя.
Мъж ти го казва това. Тича по тебе пък те зарязва заради друга после пак те търси. Това е лош човек, зарежи го.

2.   опитва се да си успокои съвеста и иска да се увери че ти си добре, че не си съкрушена по цял ден плачеща, тръшкаща се, не можеща да спи и яде.. а че приемаш ситуацията и ще си останете приятели...

3.   Не се занимавай с объркан човек. Разбирам те, че го обичаш, че боли, че е трудно. Но я се замисли, защо ти е връзка на приливи и отливи. Някой, който постоянно ще те кара да страдаш със собственото си непостоянство. Така няма да си щастлива. Защо те търси сега? ! Замисли се честно. Гузна съвест- нищо повече! Изпитва вина, заради това, че те е зарязал. Иска да се почувства спокоен и след това ще изчезне. Не храни надежди за вас, а най-добре спри ОКОНЧАТЕЛНО да се виждаш и чуваш с него и продължи напред. Някъде там ще срещнеш човека за теб. Успех!

4.   И според мен трябва да го оствиш. На зелепена ваза, пукнатините винаги й личат. За да стигнете до там, че да скъсате явно е имало причина. Ако нещата бяха толкова перфектни, нямаше да се стигне до там - може грешката да не е в теб, но няма смисъл да се опитваш да поправиш нещо и то като само ти имаш желание. Сигурна съм, че по нататък ще срещнеш човек, който да ти е верен и да се разбирате добре - по-скоро сега е гаден навикът да бъдеш с него, а всъщност вече да не си с него. Продължи напред.
За мен той продължава да те търси, защото някой мъже са доста собственически настроени. Не те иска за себе си, но не иска и да те пусне, така че друг да те има - не от любов, а просто от чувство за собственост.
Както е казано - всяко зло за добро.
Ана

5.   Забрави го, изисква време но не е невъзможно, всякакъв контакт прекрати с него. Известно време ше гориш в собствния си ад, ще го мислиш сънуваш, прогитви се не е лесно.... но ще мине с времето, и тогава ще имаш нов приятел.

6.   Благодаря на всички писали, но всички вие ме съветвате да спра да го търся, да го забравя. Но аз моля за съвет как да си го върна...
Авторката

7.   Не можеш да накараш някой да те обича. Човека ти е казал, че няма чувства. Не мисля, че има начин... съжалявам. Насила хубост не става и да успееш да го вкараш пак в леглото си, и да успееш да го задържиш със скандали и от съжаление, заради дългата ви връзка... все пак един ден ще си тръгне.

Според мен те търси, защото го е страх как ще ти се отрази, притеснява се, с което обаче не ти прави услуга, защото ти тълкуваш поведението му с надежда...

Не знам. Хиляди са начините да опиташ да си го върнеш, но няма начин да го НАКАРАШ да те обича.. най-много да постигнеш обратното

Плам

8.   и аз съм в същата ситуация с бившия ми се разделихме той си хвана аверка от моя квартал.... и идва с нея до нас да ме карат да излизаме аз му отказах защото го обичам повече от живота си и искам пак да сме заедно, но не знам какво да направя за да си го върна....