Дали ще ме зареже?
Жена на 26 г съм. Заедно съм с моя приятел от 8 години. По принцип винаги моето семейство е било по-добре материално, но никога не е било лош фактор в отношенията ни.

Сега му дойде неочаквано наследство, от което ще вземе може би 50 хиляди лева поне.. Веднъж се скарахме, и той ми каза в яда си, че като си пооправел живота нямало да ме търпи повече... После каза, че не е имал предвид това.
Но аз не преставам да си мисля дали ще ме зареже, когато вземе тези пари...

Вие изпадали ли сте в подобно положение?
Как мислите, дали ще ме зареже?
Много хора се променят като забогатеят или се видят с някой лев...
Аз не го познавам в такава светлина, и знам ли какво да очаквам...
Какво е мнението ви?

Коментари

1.   не

2.   Това само може да покаже що за човек е. Ако го направи значи напразно си си пропиляла 8 години от живота....

3.   Значи някой се държи с теб като куче, казва ти че те търпи едва ли не само защото има ниско самочувствие и проблеми, но пък ти си му за секс, но като вземел парите щял да промени това и щял да те разкара? Питаш дали ми се е случвало такова нещо, не не ми се е случвало.

4.   номер 3, не се държи като куче. казвам какво е казвал в яда си. просто не го познавам в ситуацията, която предстои ( да стане по-заможен). и не знам какво да очаквам. затова отворих тема :)/

5.   от 3. Не се държал като куче, ама в яда си бил казал това. Да се чуди човек да вярва ли на очите си. Това яда как го приемаш? Като все едно е отишъл и се е напил? Или като да е наркоман? Яда му е част от характера, щом ти казва тези неща, значи ги мисли. Па я си представи че другият път в яда си хване та те ошамари ей така, щот бил ядосан, или пък хване да ти тегли една по дълга, пак ли няма да има значение, щото бил ядосан? Иначе не мога да ти кажа какво да очакваш, защото не виждам в бъдещето, но предвид описаното, мисля че не те чака нищо добро.

6.   Като си пооправил живота нямало да те търпи повече ли? Ти търпяна ли искаш да бъдеш? Защото аз искам да бъда обичана, а не търпяна. И мъж, който ще ме търпи му давам свободата. Той за 50 бона реагира така, а ако спечели от лотарията 50 млн. значи направо те изритва. И не го оправдавай с това казал го бил в яда си. Аз в яда си ако те набия, ти ще ми простиш ли и да кажеш "е нищо де беше ядосана". Замисли се много сериозно, за да знаеш какво да правиш.
Маги

7.   номер 5, очаквам нещо позитивно, ама както и да е :). иначе и аз в яда си какво ли не съм изричала. не е само той. какво ли не съм го обиждала..

8.   Няма да те зареже той, ти ще го зарежеш. Ако се види с някой лев може да почне да си избива дълго трупания комплекс, че е по-долу от теб, ще започне да прави каквото си иска и в един момент ще премине границата. Ще го зарежеш, защото сте от 8 години заедно, ти вече излизаш от най-фертилната си възраст, а той ще си прави оглушки докато може. Ако сега, когато той вземе тези пари не си родите дете - то е ясно, че никога няма да стане и има ли тогава смисъл да продължите да сте заедно. Но имай едно наум - за да му се изплъзне от устата това : "като СИ оправя живота" - значи много е мислил и мечтал. Та в този смисъл, ако не е мечтал за теб - сигурна ли си, че ще ти е комфортно да си с него, па макар и да го е изплюл в яда си?

9.   Номер 8, авторката е.
Обземат ме противоречиви чувства по въпроса. Ние сме от типа ''караме се, но не можем един без друг''. Нон-стоп сме заедно, а това са толкова години. Не сме си омръзнали.
''Ти вече излизаш от най-фертилната си възраст, а той ще си прави оглушки докато може. '' - какво точно имаш предвид?

За мен са били винаги важни ситуациите, в които се опознаваме, а не годините, защото може да се познаваме от 8 години, но за първи път ще се опознаем в тази светлина.
Много се радвам за него, че ще си пооправи някои неща, въпреки че 50 хиляди не са 50 милиона, ама все пак...