Наглост, а уж било любов.
Накратко. Бях с жена няколко години. Играехме си на котка и мишка, като обикновенно аз бях мишката. Винаги бях виновен и като че ли винаги бях този, който се опитваше да закрепи нещата между нас, докато тя го удряше през просото. Събирахме се и се разделяхме няколко пъти, разбира се винаги тя беше инициатора за раздялата. Беснееше, заплашваше, обвиняваше и накрая си тръгваше с леден поглед.

Аз какво ли не правех да си я върна. Последния път беше много решителна, каза ми че повече няма да се виждаме. Болеше ме много, страдах и не бях на себе си.
Живеем в малък град и тя разбрала от мои приятели че съм зле и реши да ми се обади. Каза ми че сме били прекалено различни, но много ме обичала, но не можела да бъде с мен. Изброи още един куп клишета, които не ми бяха нужни. За да засвидетелства вероятно тази любов, след два месеца се хвана с един познат. Криеха за да не разбера за това, но както казах в малък град се разбира като някой пръдне, камо ли ако е подхванал нова връзка. След време обявиха пред всички че са заедно, разбира се аз странях от тази компания, защото само това ми трябваше.
Един ден заминах, реших че тук ще работя. Исках да избягам от това гадно място. Живота ми придоби смисъл. Нямам постоянна приятелка, но си намерих страхотна работа, още по страхотни колеги и
компанията е много приятна. Така вече 3 години.

Един ден ми звъни същата стара познайница и ме пита как е , как съм все едно нищо не се е случило. Мислех че този момент ще дойде рано или късно, не толкова защото ме обича, а защото сякаш обичаше да ме тормози психически. Отрязах я на втората минута, казах и че имам много работа и нямам време. Само че тя не се отказа и пак ми звънна вчера вечерта. Усещаше че не ми пука особено и започна да ми казва колко ме
обичала, как с времето съм и залипсвал страшно много, как във всеки мъж виждала мен, как хем ме обичала и как само аз съм можел да я ядосам толкова, че да иска да ме остави. Аз не исках да разговарям с нея, защото
знам че пак щях да се филмирам и знам че тази жена ми носи само неприятности, но не исках да съм груб. Казах и че не съм сам, че си имам приятелка и че нещата между нас са сериозни. Тя се разплака по телефона и ми пожела успех.
Афектиран съм. Защо трябав винаги да съм балъка? Да кофти ми е че я излъгах и се развева по телефона, но пък ми омръзна да ме разиграва като марионетка, Когато тя ме зарязва не помня даже колко пъти, ме обвиняваше във какво ли не, после се мяташе на друг и изобщо не се е запитала как съм аз емоционално от това. Обаче като я отрязах сега реве, държи се все едно аз съм и разбил живота, а не тя моя.
Наглост е това, не любов. Ако ме е обичала, никога нямаше да ме зарязва 145 пъти, нито щеше да се мята на първият срещнат. Обаче аз балъка тамън бях забравил, а сега ми е много кофти че тя била зле, независимо че нито съм и казал лоша дума, нито съм я зарязвал аз.
Има ли по-голяма наглост от това? Защо се подиграва с мен и прави такива неща, които нямат смисъл?
Аз ако зарежа някоя и и наговоря такива неща както тя ми ги наговори, ако си хвана веднага след това гадже и след време дори да се сетя за нея, никога не бих се осмелил да и звънна, това би било ебаси наглостта, да знаеш че някой е страдал заради теб, а ти без никакъв срам да музвъниш.

Коментари

1.   Жерна съм и само мога да кажа - бягай надалеч и не се обръщай даже. Естествено, че не е от любов, а просто затова, че показваш безразличие. Та тя просто иска да погали собственото си его.
Дет!

2.   Не се чувствай кофти няма за какво. Това са женски номерца. Явно е научила, че имаш хубава работа и иска да се присламчи към теб. Никога не прави една и съща грешка два пъти... Успех..

3.   Виж какво. Минало е време, разделили сте се... Забрави я. Тук виждаме само твоята позиция. А едва ли нещата са толкова едностранни. Омръзнало ми е от хора като теб, които не виждат по-далече от носа си. В една връзка не може само единия да е виновен. А и тя ти го е казала- обичала те е, но не сте били един за друг. Това е. Приеми го и само напред.

4.   3 четеш някакъв репертоар, който не е за тази пиеса очевидно. Какви едностранни неща, какво да вижда по далеч от носа си? Кви ги говориш и ти не знаеш май, чак ти се повдигало то такива? Нещо май...
Човека си е хванал живота в ръце и изведнъж някаква кифла от преди години решила да го търси най-безочливо, след когато го е правила на гъз.

Авторе, такива бол, както сам казваш, то няма достойнство, няма никаква връзка с главния мозък, а пък ако ти можеш пак да се хванеш на нейното хоро ще е супер. Егоистка е, това и е проблема, иска да и ходиш по свирката, ама когато иска тя да се дърпа и да ходи по други мъже :)
Много правилно си постъпил, бих ти стиснал ръката за разкарването и :)

5.   Усетила е хубавицата, че вече си Софиянец - паралия и ХОП :

ИЗНЕНАДА

Иска и тя да дойде в Голямото Село, да става пишман гражданка!

Аман то курвенски номера от селски тип, добре си я отсвирил!!!

ЕВАЛА, не съжалявай и тук ще си намериш жена, дето говори, , мйеко"!

6.   5, може и да не е точно така. В смисъл има такива жени, дето космоса им пречи. За да се връща хиляди пъти към него, вероятно го обича по някакъв свой егоистичен начин, ама хем и се иска, хем не може да се жертва за тази любов, защото си е такава.
Иначе съм съгласен че най-правилното е да я отсвири.

7.   Авторе, съвсем правилно си постъпил, не се упреквай. Аз също имах подобна връзка преди няколко години, пък предполагам и повечето от мъжете тук. Зарязаха ме като куче, от което вече нямаше никаква полза, просто защото тогава работех за малко пари и едва прохождах в професията си. Това обаче не ми пречеше да й покривам всички масрафи, където и да отидем, за което разбира се, само аз си бях виновен. Та скоро след раздялата ни вече не работех за толкова малко пари и въпросната персона започна да ми се натиска и в продължение на около 2 години не се отказа, въпреки че аз отдавна я бях отсвирил, радвайки се че нищо по-сериозно не съм имал с нея. Съветът ми е изобщо да не се занимаваш с нея, ако трябва дори й блокирай номера или си смени телефона. Не се поддавай на номера, тъкмо си се отървал от нея, тя не те обича!!!

8.   Само така! Много хубаво си постъпил. Аз така приех една бивша дето навремето ме правеше на изтривалка. Ама щом започна с големите претенции и показах изхода.
И аз съм ги гледал тези филми. Правилно си постъпил. Знам как се чувстваш. И аз се чувствах виновен като теб ама същност няма за какво. Просто сме явно по сърдечни от нормалното и си позволяват да злоупотребяват с добрината ни.