Заслужава ли си да се занимавам с него ?
Моля историята ми да бъде публикувана, защото се нуждая от съвет, много съм объркана.
Здравей те аз съм едно отчаяно от живота момиче, на което не му върви в нищо. Аз съм на 21 години и от 2 години уча в чужбина, мечтаната от мен специалност, но въпреки това не съм щастлива, защото при мен всичко се случва с много усилия и мъки, а след това нямам сили да се зарадвам ……

Майка ми и бащата ми са разведени, нямам приятел и никога не съм имала, въпреки че съм симпатично момиче, което може да общува нормално, но което никога е нямало късмет. Освен всичко това нямам и приятели, единствения човек, който е до мен е сестра ми.

Ежедневните скандали вкъщи още повече ме потискат и депресират. Усещам как постепенно се променям психически и започвам да се затварям в себе си. Бях се примирила с всичко това, но срещнах него, най-прекрасното момче!!!

Започнахме да излизаме и да се виждаме, говорехме си всеки ден по телефона, той се държеше повече от перфектно с мен, но един ден всичко се промени. Не бяхме гаджета, т. е не се бяхме дори и целували, между нас имаше само прегръдки, но любовни и комплименти от негова страна към мен. Преди 2 седмици спря да ми се обажда без причина и аз си мислих, че съм направила нещо. Да добавя, че той е на 24 и се запознахме се в чужбина. Той учи в същия университет като мен. Аз го помолих да говорим по телефона, за да изясним ситуацията, той се съгласи, но с много зор, защото не искаше да се кара с мен. Очакваше от мен да се държа зле с него, а аз не мога, с човек когото харесвам, да се отнасям лошо.

Много бързо се привързвам към хората, които истински харесвам, защото се чувствам много самотна и тъжна. Бях щастлива, че за първи пат някой ме харесва…. Разговорът ни започна с това, че той започна да ми обяснява как съм си въобразила, как той обичал да се бъзика с хората, но с мен не го правел и съм била губене на време и т. н…. След като видя, че аз няма да започна да го обиждам и обвинявам, ми каза, че е много объркан и страда за бившата си приятелка, с която са се разделили преди 2 месеца. Не искал да ме нарани, не съм го била заслужавала, искал дистанция от мен, но това не значело, че не иска да се виждаме и чуваме…., имал симпатии към мен, но не искам да сме започвали връзка. И на края на разговора ми каза, че ако имал нещо с мен то трябвало да бъде сериозно и да се случи след лятната ваканция, защото аз не съм била момиче за мимолетна връзка.

Пак ми даде надежда и аз не знам какво да правя да продължа ли да се занимавам с него. Аз не съм му показвала с нищо, че искам нещо сериозно, той започна да се държи по- любовно с мен, а аз се вързах и останах много разочарована и наранена. Може би той ми е единствената възможност да имам и аз гадже…Толкова ми е мъчно за случилото се, а и няма с кого да споделя как се чувствам, само сестра ми знае, но на нея и е много тъжно за мен и не може да ми даде правилен съвет. Много ми е гадно, защото преди всичко в него виждах истински приятел, с когото мога да споделям и на когото мога да се доверя……

Не сме се чували и писали вече от 3 седмици и аз не знам какво да правя. Моля за съвет и мнения. Ако аз не му пиша или обадя, той ще си помисли че не искам да имам контакт с него, а той не би ми писал, защото е много горд….. Какво да правя???? А аз наистина много го харесвам. Мерси предварително за съветите!

Коментари

1.   Ще се появи подходящия, когато най-малко очакваш.

2.   Прекалено си млада за да мислиш, че това е единственият мъж който е останал на света. Проблемите в семейството вероятно те подтикват да мислиш така-всеки търси спаситена лодка някъде и когато отплава без да се качиш на нея вероятно е доста неприятно. Според мен, ако имаше сериозни намерения да бъде с теб щеше да го направи, а не да отлага за когато би му било удобно-не може така. Момиче-по това което чета смятам, че не си никак глупава. Горе главата и може да видиш това което ти е нужно!

3.   Живей си живота лятото с повече позитивизъм и без особени усилия. Просто се спусни по вълната, ако до тогава не намериш друг, пробвай да завържеш нещо. но от мен знай, че момче което иска да бъде с теб няма да му пречи нищо.
Ти не знаеш все още той колко е горд, нито дали не иска да му се пречкаш, не го познаваш... сама реши дали искаш да му звъннеш или не, не е дошъл края на света. Не се вкарвай във филми или романи. Просто бъди себе си. Успех и в живота и в любовта ти пожелавам и саамо усмивки на лицето.
Рамона.

4.   Хей, мило момиче, на твоята крехка възраст как ще кажеш, че си отчаяна от живота? Чакай малко да поживеш, да видиш, имат да ти се случват толкова много неща, човек винаги има за какво да се хване и да живее, да продължи въпреки трудностите, а за едно момче-не си струва, ама изобщо. а и си на една много неосъзната все още възраст, така че горе главата, не си пълни главата с глупости, щом мисли за бившата си, значи не се бъркай там, най-много да си наранена след това много повече.

5.   заслужава си

6.   Момиче вземи се събуди. Какви са тия лапешки истории? И аз съм момче на 24г, ама никога не бих си правил базик за такива неща. Бий му шута на това 24 годишно момче с 14 годишен акъл.

7.   Не, не заслужава. Той няма сериозни намерения към теб, не е влюбен, може би дори не те харесва особено, което не означава, че не ставаш, а че си пада по друг тип момичета. Не се занимавай с него. Само надежди и разочарования - нищо повече.

8.   Игнор... друго не заслужава. И на теб ще ти е гадно в началото, но го направи за себе си, така ще се предпазиш.